خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٥ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه میدان حسن آباد
شبستان گزارش می دهد/
آتش کاربری های نامتعارف در دامن بناهای تاریخی
همجواری میدان حسن آباد با آتش نشانی نیز باعث نشد که این اثر زیبای ملی از آتش سوزی انبار مجاور جان سالم به در ببرد و سقف شیروانی این میدان تاریخی دچار آتش‌سوزی شدیدی شد و دو گنبد از ۸ گنبد آن آسیب جدی دید.

۱۳۹۸/۵/۱۰ - ۱۴:۰۰

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران:
مناسب سازی کاربری ابنیه تاریخی/ کاربری های نامتعارف بلای جان میراث فرهنگی
خلیل آبادی، مالکیت و کاربری های غیرمرتبط با میراث فرهنگی را از مشکلات اصلی در این حوزه برشمرد و گفت: بناهای تاریخی را باید از کاربری های مخاطره آمیز دور کنیم.

۱۳۹۸/۵/۹ - ۰۹:۱۴

معاون میراث فرهنگی کشور:
دستور رییس جمهوری برای بازسازی میدان حسن آباد/ مشارکت مالکان در حفظ بناهای تاریخی
طالبیان با اشاره به دستور رییس جمهور مبنی بر رسیدگی به بنای تاریخی حسن آباد و بازسازی آن، تصریح کرد: طی چند ماه آینده میدان حسن آباد بازسازی خواهد شد.

۱۳۹۸/۵/۸ - ۱۵:۵۶

سخنگوی شورای شهر تهران:
وقوع حریق در بناهای تاریخی زنگ خطری برای مسئولان/ آغاز اقدامات حفاظتی از بنای تاریخی بازار تهران
اعطا با بیان اینکه حریق در بنای ثبت ملی شده، یک زنگ خطر است، گفت: مجموعه اقداماتی برای حفاظت از بنای بازار تهران آغاز شده است که شهرداری تهران در انجام این اقدامات نقش مستقیمی دارد.

۱۳۹۸/۵/۲ - ۰۸:۴۶

سخنگوی دولت:
حناچی و مونسان ملزم به ترمیم میدان حسن آباد شدند
ربیعی در توییتی اعلام کرد: مقرر شد با همکاری علی اصغر مونسان (رئیس سازمان میراث فرهنگی) و پیروز حناچی (شهردار تهران) بخش های آسیب دیده میدان حسن آباد در کوتاه ترین زمان ممکن ترمیم شود.

۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۲۲:۱۰

میراث فرهنگی، اعلام کرد
طرح جامع کاربری بناهای تاریخی پایتخت تدوین شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اعلام کرده که تدوین و اجرای طرح جامع کاربری بناهای تاریخی شهر تهران با همکاری شهرداری را پیشنهاد داده است.

۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۶:۵۹

سخنگوی سازمان آتش نشانی
آتش سوزی گسترده در میدان حسن آباد/ بافت تاریخی میدان آسیب دید
ملکی گفت: حدود ۱۰۰۰ متر از انبارهای میدان حسن آباد دچار حریق شده است که آتش باعث شده تا به بافت تاریخی منطقه آسیب وارد شود.

۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۲۳:۰۶

تشییع پیکر آتش نشان شهید سیداحسان جامعی
مراسم تشییع پیکر آتش نشان شهید سیداحسان جامعی صبح امروز از میدان حسن آباد تهران برگزار شد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۲:۱۰

با هدف حفاظت از میدان تاریخی حسن آباد/
بازسازی سنگ فرش های خیابان؛ از هفته آینده
خبرگزاری شبستان: سنگ فرش های میدان تاریخی حسن آباد با هدف حفظ چهره طهران قدیم از سوی معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۱ در ۶ مرحله بازسازی می شوند.

۱۳۹۵/۱/۳۰ - ۱۳:۲۹