خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٩ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کردستان
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:
فرهنگ کارآفرینی بر پایه اقتصاد دانش بنیان در کردستان وجود دارد
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه در هر منطقه و قومیتی فرهنگ کارآفرینی وجود داشته باشد منشا تحولات است گفت: فرهنگ کارآفرینی بر پایه اقتصاد دانش بنیان در کردستان وجود دارد.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۲۳:۵۴

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور:
وحدت راهبردی ترین هدف نظام اسلامی/ کردستان این ظرفیت را دارد که پیشتاز تربیت حافظ قرآنی باشد
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور مطالبه ۱۰ میلیون حافظ قرآن را یک مطالبه جدی عنوان کرد و گفت: کردستان این ظرفیت را دارد که پیشتاز و پیشگام تربیت حافظ قرآنی در کشور باشد.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۲۱:۴۱

نماینده ولی فقیه در کردستان:
حمایت از فعالیت های قرآنی ضروری است
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه پیشرفت های علمی کشور مرهون عمل به قرآن است، گفت: حمایت از فعالیت های قرآنی ضروری است.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۲۰:۲۸

با تجلیل از برگزیدگان؛
نخستین جشنواره قرآن محوری یه کیه تی کردستان به کار خود پایان داد
جشنواره قرآن محوری یه کیه تی در کردستان شامگاه سه شنبه ۲۲ آبان با تجلیل از برگزیدگان این دوره از جشنواره در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج به کار خود پایان داد.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۲۰:۰۶

برگزاری همایش پیاده رویی دوستدارن کتاب در سنندج
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری همایش پیاده رویی دوستدارن کتاب در سنندج خبر داد و گفت: این همایش همزمان با روز جمعه ۲۵ آبان جاری از میدان گاز تا پارک کودک در سنندج برگزار می شود.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۵:۰۴

با آغاز مسابقات قرآنی؛
نخستین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» در سنندج آغاز شد
بخش مسابقات نخستین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» صبح امروز با حضور ۴۶۲ شرکت کننده به مدت ۲ روز در ۷ رشته قرآنی در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج آغاز به کار کرد.

۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۳:۱۰

از برنامه های جنبی جشنواره «قرآن محور یه کیه تی»؛
کارگاه تخصصی صوت، لحن و تجوید در سنندج برگزار شد
کارگاه تخصصی صوت، لحن و تجوید قرآن کریم از برنامه های جنبی نخستین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» به همت دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی کردستان با همکاری موسسه قرآنی یاران شهید نواب صفوی در مجتمع فرهمگی هنری فجر سنندج برگزار شد.

۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۰۷:۵۱

مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان:
کمبود فضای کتابخانه ای مهمترین مشکل حوزه کتاب کردستان/ اجرای ۱۲۰ برنامه در هفته کتاب
مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان با بیان اینکه مردم فرهنگی کردستان اهل کتاب و کتاب خواندن هستند، عنوان کرد: مهمترین مشکلات حوزه کتاب استان، نخواندن آن نیست بلکه کمبود فضای کتابخانه است.

۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۰:۰۲

برگزاری ۷ محفل انسی با قرآن/ شرکت ۳۵۰ نفر در جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» کردستان
دبیر نخستین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» از ثبت نام ۳۵۰ نفر در بخش مسابقه این جشنواره خبر داد و گفت: این جشنواره با برگزاری محافل انسی با قرآن از امروز به مدت چهار روز در سطح استان آغاز شد.

۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۵:۱۳

به مناسبت ۱۴ آبان؛
فعالان فرهنگ عمومی کردستان تجلیل شدند
سه نفر از بزرگان و فعالان عرصه فرهنگ عمومی کردستان به مناسبت گراسمداشت ۱۴ آبان و روز فرهنگ عمومی با حضور نماینده ولی فقیه و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تجلیل و از سالها خدمت آنها قدردانی شد.

۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۲۰:۲۹

نماینده ولی فقیه در کردستان:
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد
نماینده ولی فقیه در کردستان، فضا و شرایط جامعه امروز را متاثر از فرهنگ غربی و مادی دانست و گفت: بر همین اساس نهادینه کردن فرهنگ اسلامی بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد.

۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۶:۵۲

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان:
اعتبارات بخش کشاورزی به ۱۰۰ میلیارد تومان رسید
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان بخش کشاورزی در استان را دارای اهمیت و افزایش اعتبارات بخش کشاورزی در سال گذشته به ۱۰۰ میلیارد تومان را یادآوری کرد.

۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۶:۲۹

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان:
تربیت حافظ قرآنی، راه رسیدن به حیات طیبه است
دبیر جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» در استان کردستان با اشاره به اهمیت فعالیت های قرانی در جامعه اسلامی گفت: تربیت حافظ قرآنی، راه رسیدن به حیات طیبه است.

۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۲:۱۳

پنجمین نشست تخصصی کمیسیون تبلیغ و ترویج شورای توسعه فرهنگ قرآنی کردستان تشکیل شد
پنجمین نشست تخصصی کمیته تبلیغ و ترویج شورای توسعه فرهنگ قرآنی کردستان با دستور کار برگزاری جشنواره قرآن محور یه کیه تی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، نماینده موسسه قرآنی یاران شهید نواب صفوی، اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان در سنندج تشکیل شد.

۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۱:۴۸

مدیر کل اوقاف کردستان:
اوقاف پای اصلی کار در حوزه سرمایه‌گذاری است/ ۲۱۷۰ رقبه کردستان سنددار شد
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با بیان اینکه زمین های وقفی بهترین ظرفیت برای ایجاد اشتغال و تولید است، گفت: اوقاف پای اصلی کار در حوزه سرمایه‌گذاری است.

۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۷:۱۵

همزمان با سراسر کشور؛
زنگ استکبار ستیزی در مدارس کردستان به صدا درآمد
آئین نمادین زنگ استکبار ستیزی صبح امروز، با حضور جمعی از مسئولان و دانش آموزان در دبیرستان دخترانه دوره اول استعدادهای درخشان فرزانگان ناحیه دو سنندج برگزار شد.

۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۵:۳۱

همگام با سراسر کشور؛
خروش استکبار ستیزی کردستانی ها در یوم الله ۱۳ آن
مردم استان کردستان همگام با دیگر هموطنان شان با حضور در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل خروش استکبار ستیزیشان را به گوش جهانیان رساندند.

۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۲:۱۲

پوشش محلی بانوان شاغل در اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
بانوان شاغل در اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در راستای ترویج اهداف بنیاد ملی مد و لباس و مقابله با تهاجم فرهنگی با لباس محلی در محل کار خود حاضر می‌شوند.

۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۱:۲۴

سند الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت اعتماد به مدیریت بومی است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: سند الگوی پایه اسلامی ایرانی به عنوان سندی بالادستی در بخشی از توجه های خود، اعتماد به مدیریت بومی و محلی را در توسعه کشور مورد تاکید قرار داده است.

۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۳:۵۷

راه یابی ۵ فیلم داستانی از کردستان به سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
مدیر انجمن سینمای جوانان کردستان با اشاره به برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در آبان جاری گفت: ۵ فیلم داستانی از فیلم سازان استان به بخش نهایی و مسابقه این جشنواره راه یافت.

۱۳۹۷/۸/۱۰ - ۱۵:۳۲