خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأحد ١٤ رمضان ١٤٤٠

Sunday, May 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دیپلماسی علمی
رییس دانشکده مدیریت و اقتصاددانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با شبستان:
علم عامل تقسیم قدرت در جهان امروز است/علوم انسانی را در تحولات نادیده می گیریم
خداداد حسینی با بیان اینکه وجود و حدود پیشرفت علم و فناوری و تواناییِ برقراری دیپلماسی علمی در تقسیم قدرت و استیلای کشورها نقش مهمی دارد، گفت: برخلاف کشورهای پیشرفته، به علوم انسانی به عنوان زیربنای تحولات اجتماعی و اقتصادی توجه نداریم.

۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۰۹:۱۹

پژوهشگر سیره اهل بیت علیهم السلام در گفت وگو با شبستان:
امام صادق(ع) با دیپلماسی علم، خلفا را شکست داد/مکتب جعفری حرف های بسیار برای تبدیل علم به قدرت دارد
دیپلماسی علمی که امام صادق(ع) به کار بردند الگویی برای زندگی امروز و اداره جامعه است. امام(ع) از این طریق قدرت و زور مستکبرانه را به زیر کشیدند. ما نیز باید بتوانیم علم را به قدرت تبدیل کرده و معارف اهل بیت(ع) را نشر دهیم.

۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۱۰:۳۱

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با شبستان بررسی کرد:
راه آشتی علم و صلح/ نقش دیپلماسی علم در تغییر موازنه های بین الملل
ما یک علم نافع می خواهیم که در قرآن و حدیث ما هست. علم نافع در خدمت یک ایده عقلانی و انسانی است و این ایده زمانی محقق می شود که ما نسبت علم و صلح را با فلسفه پیوند زنیم و یک تعبیر انسانی، عقلانی و فلسفی را از نسبت میان این دو به دست دهیم.

۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۰۹:۳۱

دانشیار دانشگاه تهران در گفت وگو با شبستان تشریح کرد:
نفوذ در قلب دنیا با دیپلماسی علم
میان علمی که با حکمت همراه باشد با علمی که فقط ساینس «since» باشد، تفاوت است. قطعاً علم ابزاری موثر است، اما می تواند زیان آور هم باشد، علمی که حکمت تولید می کند، ماندگار و تمدن ساز است و می تواند در دیپلماسی میانداری کند.

۱۳۹۷/۴/۹ - ۱۰:۰۶

حجت الاسلام ساجدی در گفت وگو با شبستان:
علوم انسانی اسلامی به شرط دیپلماسی قوی، عطش علمی جهان را رفع می کند
خبرگزاری شبستان: مدیر قطب علمی فلسفه دین اسلامی گفت: متاسفانه، حتی داخل کشور نیز میزان رشد علمی که در کشور به دست آمده را به درستی معرفی نکرده ایم. مردم به درستی از تعامل میان حوزه و دانشگاه و فعالیت های گسترده علمی که نخبگان دارند، مطلع نیستند.

۱۳۹۵/۸/۲۲ - ۰۹:۳۶

دیپلماسی علمی را فعال می کنیم/۱۲۰۰ نفر عضو هیئت علمی دانشگاه های دولتی شمال کشور هستند
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای سیاستگذاری و دبیر منطقه ۲ پژوهش و فناوری گفت: اتحادیه دانشگاه ها و مراکز علمی حاشیه دریای خزر تشکیل شده و به دنبال فعال کردن دیپلماسی علمی با دیگر کشورهای حاشیه خزر هستیم.

۱۳۹۵/۲/۱۵ - ۱۳:۱۲