خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٢ شوّال ١٤٤٠

Wednesday, June 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مریم داوری
یک منتقد سینما:
کاربرد واژه «سیاه نمایی» در سینما بی جاست
کثیریان با بیان اینکه تنوع و تکثر آدم ها و نگاه ها یکی از امتیازات سینمای ایران است، گفت: زمانی جوایز جشنواره فیلم فجر آن قدر مهم بود که قیمت فرد برگزیده بالا می رفت و مسیرش را ترویج می دادند.

۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۱۴:۱۸

یک منتقد سینما:
فیلم فجر از ابزارهای احیای سینمای پس از انقلاب بود
دانش با بیان اینکه سینمای ایران مدیون جشنواره فیلم فجر است، گفت: یکی از ابزارهای احیای سینما بعد از انقلاب قطعا جشنواره فیلم فجر بود.

۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۱۴:۱۶

کیوان کثیریان:
فیلم فجر سرمایه ملی است
یک منتقد سینما با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر به لحاظ ماهیت دچار مشکل شده است، گفت: این جشنواره بین جشن بودن و جشنواره بودن سرگردان و معلق است.

۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۱۴:۱۴

مهرزاد دانش:
فیلم فجر بیش از اندازه گسترده و سیاسی شده است
یک منتقد سینما با بیان این که اقتدار فرهنگی جشنواره فیلم فجر باید به جای خود بازگردد، گفت: جشنواره فجر ضوابطی می خواهد تا آرامش آن به رفت و آمد دولت ها وابسته نباشد.

۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۱۴:۱۱

رییس گروه موسیقی فرهنگستان هنر:
موسیقی دستگاهی شاهنامه صوتی ما است/ خطر تخریب ذائقه موسیقی روستانشینان
کیانی هندی با بیان اینکه پایه موسیقی نجوم است و ایرانیان موسیقی دستگاهی را از فاصله بین ستاره ها استخراج کردند، گفت: موسیقی ارگانیک، موسیقی ایرانی است.

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۳:۴۲

رییس گروه موسیقی فرهنگستان هنر:
موسیقی مذهبی مورد بی‌مهری قرار گرفته است/ نوحه‌خوانان خوب ما گمنام هستند
کیانی هندی با بیان اینکه موسیقی مذهبی از واقعه کربلا الهام گرفته است، گفت: زمانی موسیقی مذهبی ما خاورمیانه را دربر گرفته بود.

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۳:۴۰

رییس گروه موسیقی فرهنگستان هنر:
رادیو، ذائقه موسیقی مردم را سطحی کرده است
کیانی هندی گفت: موسیقی مردم پسند که در گذشته از موسیقی نواحی و دستگاهی گرفته می شد و شادتر هم اجرا می شد، امروز متروک شده است.

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۶

یک پژوهشگر:
جریان های ادبی هنری دهه ۶۰ متشتت بود
حجت الاسلام جهان با بیان اینکه دهه ۶۰ فاقد جریان خاص ادبی و هنری بود، گفت: نظریه های هنری و ادبی که متعلق به انقلاب اسلامی باشد را در این دهه مشاهده نمی کنیم.

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۹:۴۱

یک نویسنده:
ادبیات انقلاب فرزند دفاع مقدس است
شاکری معتقد است، دهه ۶۰ نه تنها مهمترین مقطع زمانی در تاریخ ادبیات داستانی دفاع مقدس در چهل سال گذشته، بلکه جزو مهمترین مقطع در ادبیات داستانی پس از انقلاب است.

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۹:۱۲

سنگری:
جایگاه مساجد در ادبیات داستانی دهه ۶۰ مشهود است
سنگری با بیان این که دیدگاه های امام خمینی(ره) در ادبیات داستانی ما تاثیرگذار است، گفت:سازه های همساز که پس از انقلاب شکل گرفت، مظاهر فرهنگی دینی را زنده کرد.

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۹:۰۵

یک نویسنده:
«برسد به دست لیلا حاتمی» سال ۹۸ منتشر می شود / مخاطبان رمان فرهیخته تر هستند
محسنی با بیان اینکه ساحت رمان، ساحت تفکر و تعمق بیشتر است، گفت: مخاطب کتابخوان ما در حوزه رمان، مخاطب جدی تری است که به خاطر تفنن سراغ ادبیات نمی رود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۲:۳۲

قصه شنیدن حق کودکان است/ قصه گویی؛مهارتی که باید آموخته شود
در حالی که که امروز بچه های ما با قصه و قصه گویی بیگانه شدند، بچه های بعضی کشورها می توانند از والدین خود به دلیل نگفتن قصه شکایت کنند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۰:۴۸

پوروهاب:
قصه کودک و نوجوان چاشنی خیال می خواهد
یک نویسنده کودک و نوجوان با بیان اینکه قصه خوب علاوه بر جذابیت، پیام های ارزشمند دارد، گفت: قصه جهان بینی مخاطب را تغییر می دهد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۰:۰۴

مدیر هنری نمایشگاه «تلالو مطلا»
آثار هنری باید به خانه مردم راه پیدا کند
جعفر پیشه با بیان این که در حال حاضر مخاطب گالری ها فقط جامعه هنری است، گفت: آثار هنری باید از گالری ها بیرون بیاید و در معرض دید عموم قرار گیرد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۵

ضرابیان:
خلاقیت هنرمند در غربت آسیب می بیند
سرپرست گروه موسیقی سماع معتقد است موسیقی ما نخست باید از نظر علمی و ارزشی در جامعه جا بیفتد و سپس توقع داشته باشیم که کشورهای دیگر موسیقی ما را بشناسند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۹:۱۳

اسماعیل امینی:
«زرویی نصرآباد» به طنز حیثیت ادبی و فرهنگی بخشید
یک استاد دانشگاه ابتکار زرویی نصرآباد را راه اندازی دفتر و محافل طنز دانست و گفت: متاسفانه بخش سرگرم کننده طنز نسبت به قسمت فرهنگی و اندیشمند آن بیشتر مورد اقبال و توجه است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۵:۰۳

یک نمایشنامه نویس:
از تاثیرات فرهنگی خلیج فارس غافل شده ایم
موحدی معتقد است در حالی که نگاه ما به خلیج فارس بیشتر سیاسی است، کشورهای همسایه قابلیت های فرهنگی آن را درک کرده و بسیاری از بازی های بومی و المان های معماری ما را به نام خود ثبت کرده اند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۰:۲۳

نویسنده و شاعر کودک و نوجوان:
قصه گویی باید متحول و امروزی شود
پوروهاب با بیان اینکه قصه گویان حرفه ای باید فکری به حال جذابیت قصه ها کنند، گفت: امروزه قصه گویی دغدغه فرهنگی ما نیست زیرا دغدغه بزرگتری چون کتاب و کتابخوانی داریم.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۰۹:۵۳

پروسنان مطرح کرد
تنهایی انسان در«زن ها همیشه همین طور هستند»/ مظلومیت داستان کوتاه در مقابل رمان
یک نویسنده معتقد است، در حالی که کتاب بازیگران به خاطر شهرت آن ها به فروش می رسد، کتاب نویسندگان توانمند گمنام می ماند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۰۹:۲۱

یک استاد دانشگاه:
ادبیات دوره قاجار ارزشمند است/ادبیات در سطح سیاسی باقی نمی ماند
فقیه ملک مرزبان با اشاره به نادیده گرفته شدن دوره قاجار در دانشگاه ها گفت: واحدهای دانشگاه تا قرن هشتم می کشد و دوره هایی مثل صفویه، قاجاریه و پهلوی نامفهوم و نارساست.

۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۹:۲۰