خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٥ شوّال ١٤٤٠

Wednesday, June 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مریم داوری
واحددوست:
ادبیات دوره قاجار مظلوم واقع شده است/ کتاب باید از صافی زمان بگذرد
یک نویسنده با بیان این که به ادبیات دوره قاجار ظلم شده، گفت: باید دو واحد از ادبیات این دوره در مقطع کارشناسی گنجانده شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۸:۴۹

نویسنده کودک و نوجوان:
بخش سرگرمی قصه را تضعیف کرده ایم
قاسمی با بیان این که از جنبه سرگرمی قصه غافل شدیم، گفت: همین موجب کاهش لذت قصه گویی شده که نتیجه آن فاصله گرفتن از قصه است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۰۹:۱۴

«سرانه پایین مطالعه» در گفتگو با کارشناسان
کاهش سرانه مطالعه؛ دردی که هنوز به عصب نرسیده است
آمار پایین مطالعه هنوز برای جامعه ما به درد نرسیده. گویا برای کنش فعال در این زمینه باید منتظر التهابی شدید باشیم.

۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۱۰:۱۱

بهارک بابک:
قصه باید چالش برانگیز باشد/ تفکر فلسفی و انتقادی کودک با قصه شکل می گیرد
یک قصه گو می گوید در خانه ای که تنها ابزار ارتباطی میان اعضای خانواده تلویزیون و فضاهای مجازی است، هیچ کودکی نه تنها به کتاب و قصه بلکه به هیچ هنر دیگری هم کشش پیدا نمی کند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۰:۲۹

زندی:
فضای مجازی در زمینه مطالعه کارکرد دوگانه دارد
یک شاعر با بیان این که مطالعه در فضای مجازی سطحی و پراکنده است، گفت: صفحات اجتماعی همچون سفره ای است که خواننده به مطالب مختلف ناخنک می زند و سیر نمی شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۶:۳۶

یک نویسنده کودک و نوجوان مطرح کرد
ضرورت هارمونی میان قصه گو و شنونده قصه
روئین با تاکید بر لزوم برگزاری دوره های قصه گویی برای مربیان و معلمان گفت: اگر مهارت قصه گویی وجود داشته باشد، آموزش دروس از راه قصه موثرتر و ماندگارتر می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۹ - ۰۹:۲۵

مریم زندی:
آمار پایین مطالعه را نمی توان تنها به عوامل اقتصادی ربط داد
یک شاعر می گوید در شرایطی که خانواده ها برای بچه های خود انواع اسباب بازی ها و کتاب های تست زنی را می خرند، نمی توان نمی توان کتاب نخواندن مردم را فقط به مساله اقتصادی ربط داد.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۰۹:۵۲

حسام‌الدین آشنا مطرح کرد:
در جستجوی چارچوبی برای سنجش سیاستگذاری فرهنگی
مشاور رئیس‌جمهوری گفت: ما مجموعه‌ای از سیاست‌ها داریم که سنجش نمی‌شوند و از طرف دیگر مجموعه‌ای از شاخص ها داریم که مبتنی بر سیاست‌ها نیستند.

۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۰۹:۱۷

صحرایی:
ضرروت برنامه ریزی برای «توالی عرضی» جشنواره ها
یک نویسنده معتقد است جشنواره های فرهنگی در کشور با برگزاری اختتامیه پایان می یابند و فعالیت آن ها منقطع می شود در حالی که می توان به «توالی عرضی» جشنواره ها اندیشید.

۱۳۹۷/۱۰/۱ - ۰۸:۵۹

یک استاد دانشگاه:
ضرورت انتشار کتاب های هندبوک در حوزه سیاستگذاری فرهنگی
اشتریان با بیان اینکه رشته های سیاستگذاری عمومی و سیاستگذاری فرهنگ نوپا هستند، گفت: مجموعه «از سیاستگذاری تا سنجش فرهنگی» جزو کتاب هایی است که در طراحی و معماری برای توسعه سیاستگذاری فرهنگی مناسب هستند.

۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۵:۴۱

یک استاد دانشگاه:
مجموعه «از سیاستگذاری تا سنجش فرهنگی» در سطح فناوری باقی می ماند
فاضلی با بیان اینکه دکتر حسام الدین آشنا و همکارانش در مجموعه سه جلدی« از سیاستگذاری تا سنجش فرهنگی» تحت نگاه مدیریت گرایانه قرار گرفتند، گفت: این مجموعه ارزشمند است و انتظار داشتم که در آن نگاه بین رشته ای را ببینم.

۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۵:۴۰

رییس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات خبرداد:
پیمایش خلقیات و سنجش آرزوهای ایرانیان در سال ۹۸
سلگی با بیان اینکه طرح پیمایش ملی هویت ایرانیان تا پایان امسال به اتمام می رسد، گفت: پیمایش ارزش ها و نگرش های کودکان و نوجوانان، طرح بررسی خلقیات ایرانیان و سنجش آرزوهای ایرانیان در سال ۹۸ اجرا می شود.

۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۴:۳۵

دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره پژوهش فرهنگی سال:
پیش بینی سه قالب برای آثار پانزدهمین جشنواره پژوهش فرهنگی سال
سعیدی با بیان اینکه فراخوان «پانزدهمین جشنواره پژوهش فرهنگی سال« از سوم آذر امسال در سایت پژوهشگاه فرهنگ ، هنر و ارتباطات گذاشته شد، گفت: ده محور برای این جشنواره در نظر گرفته شده است.

۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۱۴:۲۹

دبیر علمی پانزدهمین جشنواره پژوهش فرهنگی سال
تاکنون ۱۲۰ اثر به پانزدهمین جشنواره پژوهش فرهنگی سال رسیده است
دهقان یکی از مهم ترین اهداف جشنواره هایی همچون«جشنواره پژوهش فرهنگی سال» را انگیزه مند کردن افراد به حوزه پژوهش های فرهنگی دانست.

۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۱۳:۲۵

رییس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات:
جشنواره پژوهش فرهنگی سال توسعه پیدا می کند
سلگی با بیان اینکه جشنواره پژوهش فرهنگی سال پتانسیل بین المللی شدن را دارد، گفت: در نظر داریم تحقیقات ایران شناسی و اسلام شناسی در سایر کشورها را به این جشنواره اضافه کنیم.

۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۱۳:۱۵

یک شاعر و نویسنده:
«کالای ایرانی بخر» توجه کودکان را به تولید ملی جلب می کند
حجت الاسلام سید محمد مهاجرانی با بیان اینکه مفاهیم اولیه ای که بچه یاد می گیرد ماندگاری زیادی دارد، گفت: مخاطب «کالای ایرانی بخر» به طور غیر مستقیم با کالاهای ایرانی و نحوه استفاده از آنها در قالب شعر آشنا می شود.

۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۰۸:۱۹

اسماعیلی مطرح کرد
پتانسیل ادبی پنهان استان ها
یک شاعر با بیان این که نباید برگزیدگان جشنواره شعر و داستان جوان سوره را به حال خود رها کرد، گفت: برگزیدگان باید با کارگاه های آموزشی، آموزش مکاتبه ای و تشکیل پرونده ادبی حمایت شوند.

۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۰۹:۲۵

هجری مطرح کرد
«سایه های باغ ملی»؛ روایتی از مقطع حساس تاریخ معاصر
یک نویسنده با بیان این که رمان های اندکی به حوادث دهه های ۴۰ و ۵۰ پرداخته اند، گفت: بازخوانی حوادث این مقاطع برای مخاطبی که نیم قرن از آن فاصله گرفته جذاب است.

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۰۸:۴۳

مشهدی مطرح کرد
تلاش نوجوانان برای «شهر بدون پلاستیک»
نویسنده کتاب «شهر بدون پلاستیک» معتقد است کودکان و نوجوانان می توانند با طرح هایی همچون همیار پلیس بر والدین خود اثرگذار باشند.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۰۹:۰۳

رییس اداره تربیت مربی دفتر تبلیغات اسلامی مطرح کرد:
ضرورت تدوین منشور کتابخوانی برای تمامی نهادهای فرهنگی اجتماعی
حجت الاسلام حقیقت خواستار معرفی کتاب های خوب از سوی روحانیون، ورزشکاران و هنرمندان شد و گفت: باید با بهره گیری از رسانه های جدید و کتاب های الکترونیک دسترسی مردم به کتاب را افزایش داد.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۰۸:۲۸