خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٤ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام عالی
حجت‌الاسلام عالی بیان کرد
راه‌های ثبات قدم در ترک گناه/چگونه محبت خدا را جایگزین حبّ دنیا کنیم؟
یک استاد اخلاق با اشاره به راه‌‌های ثبات‌قدم در ترک گناه، گفت: ریشه گناه، حبّ نفس و حبّ دنیا است، وقتی که محبت خدا آمد دیگر حب دنیا و انشعابات آن جایی در زندگی انسان ندارند. چند راه وجود دارد که انسان زمینه‌های محبت خدا را در وجودش ایجاد کند.

۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۰۹:۳۹

حجت‌الاسلام عالی بیان کرد
بالاترین مقامی که منتظران به آن دست می‌یابند/کسانی که برای امام(ع) بار اند نه یار
یک استاد اخلاق خدمت‌گزاری به امام زمان(عج) را بالاترین مقامی دانست که منتظران می‌توانند به آن دست یابند و گفت: بدون معرفت به امام(ع) کاری پیش نمی‌رود، یاران امیرالمومنین(ع) کنار حضرت(ع) بودند اما به دلیل فقدان معرفت، حکم خار را پیش پای ایشان داشتند.

۱۳۹۸/۳/۱۸ - ۰۹:۱۵

حجت‌الاسلام عالی:
تقدیر به معنای ایستایی سرنوشت نیست
یک استاد حوزه با بیان اینکه معنای تقدیر به درستی میان ما باز نشده است، گفت: برخلاف آن چیزی که گاهی در اذهان عامیانه وجود دارد که سرنوشت انسان بسته شده و اصطلاحا پیشانی‌نوشت است، چنین وضعیتی نیست.

۱۳۹۸/۳/۱۱ - ۱۱:۳۱

حجت‌الاسلام عالی:
هیچ علاقه‌ای نباید مقدم بر علاقه به امام زمان(عج) شود
یک استاد اخلاق با بیان اینکه نباید تعلقی مقدم بر تعلق به امام داشته باشیم، گفت: یکی از چیزهای مهمی که انسان را از ولی خدا جدا می کند و در این زمان می تواند انسان را از امام زمان(عج) جدا کند، تعلقات است.

۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۰:۴۳

حجت الاسلام عالی بیان کرد
دین داری واقعی سخت نیست/نفس هایی که تا صبح تسبیح می شوند
استاد اخلاق گفت: بسیاری تصور می کنند دینداری به معنای ‌آن است که مشقات فراوانی را تحمل کنند تا به درجه ای والا از معنویت برسند در حالی که دین مبین اسلام اصلا چنین سخت گیری هایی را ندارد و افراد با رعایت اصولی می توانند به دین خود پایبند باشند.

۱۳۹۸/۱/۱۸ - ۱۴:۴۰

حجت الاسلام عالی بیان کرد
عبادت بدون ولایت، شیطنت است/نظر امام زمان(عج) درباره «جامعه کبیره»
یک استاد اخلاق تاکید کرد: شیطان با تمام عباداتش جز رجم، چیزی نصیب اش نشد، اگر کسی مقابل ولایت معصومین(ع) تسلیم نشود، دچار همین سرنوشت می شود، عبادات او هم شیطنت است و قطعاً به هیچ جایی نمی رساند.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۰۸:۲۱

حجت الاسلام عالی:
درگیری جبهه حق و باطل کوره امتحان خدا را در دنیا گرم می کند
استاد اخلاق تاکید کرد: دو جبهه حق و باطل در طول تاریخ همیشه با هم درگیر بوده و هستند و خواهند بود و این درگیری حق و باطل است که کوره امتحان خدا در دنیا را گرم می کند و معلوم می شود که هر کسی چه کاره است، باید معلوم شود که هر کسی در کدام جبهه است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۸

حجت الاسلام والمسلمین عالی:
حضرت زهرا(س) پیشگام در مبارزه با جریان نفاق بودند
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) با دفاع از حریم ولایت مانع جدایی قرآن و عترت شدند، گفت: حضرت زهرا(س) پیشگام در مبارزه با جریان نفاق بودند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۴:۱۹

حجت الاسلام والمسلمین عالی:
رفتارهای ناشایست عامل حجاب میان انسان با عالم ملکوت می شود
استاد حوزه علمیه گفت: انسان بدخلق نمی تواند حقایق الهی را درک کند، پیامبر اسلام بسیار خوش خلق بودند اگر کسی بتواند تنها این صفت را در خود تقویت کند می تواند به پیامبراکرم وصل شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۱۷:۴۱

حجت الاسلام عالی:
بدون فاطمه(س) نه رسالت می ماند و نه ولایت/حضرت زهرا(س) لیله القدر پیامبر(ص) است
استاد اخلاق با بیان اینکه سوره قدر از یک جهت در شأن حضرت فاطمه زهرا(س) شده، گفت: رسالت و امامت حافظ می خواهد و فاطمه(س) حافظ هر دو آنها است؛ برای همین حضرت زهرا(س) لیله القدر پیامبر(ص) است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۱۳:۴۳

حجت الاسلام والمسلمین عالی:
نزد خداوند بنایی محبوب‌تر از خانواده نیست
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه در نزد خداوند بنایی محبوب‌تر از خانواده نیست، گفت: انسان با تشکیل خانواده از منیت خارج می‌شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۰۹:۱۶

حجت الاسلام عالی تشریح کرد
چرا برخی زمان ها و مکان ها مقدس هستند؟
یک استاد اخلاق با طرح این سوال که چرا چیزی مقدس می شود و این تقدس را از کجا می گیرد؟، گفت: قرآن روی برخی مکان ها و تقدس آنها صحه گذاشته است و در روایات آمده محل قبور معصومان(ع) از پاک ترین مکان ها است.

۱۳۹۷/۱۱/۴ - ۱۱:۳۸

شبستان بررسی می کند
فکری که باعث عاقبت بخیری می شود
حجت الاسلام عالی تاکید کرد: کسی که می داند از پس امروز فردایی هست، اعمال و اخلاقش درست می شود؛ حسد، کینه و سوءظن باعث تنگ شدن روح می شود، چه بسا این تنگی ها قبر و آخرت ما را تنگ کند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۴:۳۴

حجت الاسلام عالی بیان کرد
دنیا عالَم اسباب است/فلسفه برخورداری از نعمت های الهی
استاد اخلاق با بیان اینکه دنیا عالَم اسباب است، گفت: حتی زمانی که خداوند به انسان چیزی عنایت می کند باز هم به معنای غنی شدن نیست بلکه آن موقع هم آدمی فقیر است چون از خودش چیزی ندارد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۱:۱۹

حجت الاسلام عالی:
روحیه شکرگزاری ظرف وجودی انسان را بزرگ می کند
استاد اخلاق با اشاره به اهمیت شکرگزاری به درگاه حضرت حق، گفت: این قدردانی نه تنها سبب می شود که نعمت در زندگی انسان بیشتر شود بلکه ظرف وجودی او را نزد خداوند برای دریافت فیوضات بزرگ می کند.

۱۳۹۷/۱۰/۸ - ۱۴:۵۸

حجت الاسلام عالی:
اعتیاد به دنیا ما را از ابدیت دور می کند
استاد اخلاق با بیان اینکه امروزه بسیاری مبتلا به بیماری دنیاگرایی و مادی گرایی شده اند، گفت: اعتیاد به دنیا چنان نیازهای کاذبی در فرد ایجاد می کند که دیگر به نیازهای اصلی توجه ندارد؛ این در حالی است که اسلام مدل رفاه نسبی را تجویز می کند.

۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۰:۰۶

حجت الاسلام عالی تشریح کرد
راز تاریخ سازی هایِ مصائب سیدالشهداء(ع)
استاد اخلاق با بیان اینکه بلای سیدالشهداء(ع) اعظم مصائب است، گفت: ما خیلی هنر کنیم در بلا صبور باشیم اما اینکه کسی در متن بلا شُکر کند کار بزرگی است، امام حسین(ع) در میانه بلا شکر کرد.

۱۳۹۷/۸/۶ - ۰۸:۳۹

حجت الاسلام عالی تشریح کرد
وقتی به شیطان «چَشم» می گوییم!
استاد اخلاق با اشاره به تاثیر گناه در سبک زندگی گفت: گناه ضربه زدن به ولایت حق و خروج از آن است، هر گناه یک نوع استکبار، لجاجت و سرکشی کردن در برابر خدا است. ریشه تمام گناهان در صفت رذیله تکبر است که در قلب آدمی وجود دارد.

۱۳۹۷/۸/۳ - ۱۰:۴۳

حجت الاسلام عالی سخنران یادواره شهدای امامزاده سید عابدین قائمشهر
یادواره شهدای امامزاده سید عابدین قائمشهر، جمعه ۱۳ مهر ماه با سخنرانی حجت الاسلام عالی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۴:۲۴

حجت الاسلام عالی تشریح کرد
راه خشنود کردن خدا
کارشناس مذهبی با بیان اینکه خداوند احساسات انسانی اعم از غم و شادی و ... را تجربه نمی کند، ابراز کرد: امام صادق(ع) می فرمایند: «خدا مانند ما تاسف نمی خورد اما ...».

۱۳۹۷/۷/۱۰ - ۱۲:۰۴