خبرگزاری شبستان

شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

السبت ٢١ ربيع الثاني ١٤٤٣

Saturday, November 27, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه عدالت و انصاف
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز:
داوطلبان ورود به شورای اسلامی در نقد عملکرد شورا و شهرداری شیراز انصاف را رعایت کنند
موسوی گفت: داوطلبان ورود به شورای اسلامی ششم شیراز، حق دارند برنامه ها و دیدگاه های خودشان را بیان کنند اما بهتر است در نقد عملکرد شورا و شهرداری شیراز، انصاف را رعایت کنند.

۱۴۰۰/۱/۱۵ - ۱۶:۳۰

امام جمعه موقت تهران:
اگر انصاف رعایت می‌شد اختلافات بین مردم هم کمتر می‌شد
امام جمعه موقت تهران گفت: اگر انصاف رعایت می‌شد اختلافات بین مردم هم کمتر می‌شد.

۱۳۹۹/۳/۲۱ - ۰۹:۳۲

قاضی عدالت نداشته باشد، حق ندارد قضاوت کند
معاون اول محترم قوه قضائیه در ارومیه گفت: قاضی عدالت نداشته باشد حق ندارد قضاوت کند ودر این مسئولیت عدالت شرط قضاوت است.

۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۳:۰۱

شیعیان ساده لوح، یک گروه از مخالفان امام جواد علیه السلام بودند
یک کارشناس مذهبی  با اشاره به اینکه آن حضرت ۴ نوع مخالف داشت، اظهار داشت: یکی از مخالفین امام جواد علیه السلام، اقوام و خویشان آن حضرت و گروه دیگر، شیعیان ساده لوح بودند.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۴:۳۶

استاندار خراسان شمالی:
باید جامعه ای امن ایجاد کنیم نه امنیتی/ عدالت و انصاف، بنیادی ترین موضوع امنیت
خبرگزاری شبستان: استاندار خراسان شمالی اظهارداشت: اگر امنیت را عامل اصلی رضایتمندی مردم بدانیم باید جامعه ای امن و نه امنیتی ایجاد کنیم چرا که در جامعه امن، بیم و ترس معنایی ندارد و مردم با مسئولان بدون واهمه سخن می گویند و ارتباط برقرار می کنند.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۹:۳۵

حیات طیبه در کلام امیر(ع)
امنیت بدون دادنِ دادِ مردمان سامان نمی یابد
خبرگزاری شبستان: امنیت بدون پاسداشتِ دادنِ دادِ مردمان به تمام معنا و پرهیز از هرگونه بی‌انصافی و تبعیض‌ورزی سامان نمی‌یابد و اگر به ظاهر هم امنیتی برون‌زا شکل گیرد، پیوسته در معرض شکسته شدن است، زیرا درون‌زا و متکی به اخلاق نیست.

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۰:۵۰

حیات طیبه در کلام امیر(ع)
انصاف؛ از مهم‌ترین ملازمات اخلاقی هنجاری
خبرگزاری شبستان: در انديشه و سيره حكومتى و مديريتىِ امیرالمومنین امام على(ع) انصاف‌‏ورزى از خود با شدّت، آغاز می‌شود و گستره آن نزديكان و وابستگان را دربرمی‌‏گيرد؛ و آن‌گاه است که امنیت یکی از مهم‌ترین ملازمات اخلاقی هنجاری خود را می‌‌یابد.

۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۱۰:۴۷

حیات طیبه در کلام امیر(ع)...
آرايش زمامدارى و اداره امور!
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام على(ع) در آموزه‌ها و فرمان‌‏هاى حكومتى و مديريتى خود، با تأكيد بسيار به انصاف‌‏ورزى در همه امور سفارش كرده و كارگزاران خود را در اين جهت آموزش داده و به پايبندى بر آن هدايت و مديريت نموده اند.

۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۰۹:۳۴

عمل واقعی به دین، نیاز امروز جامعه است
خبرگزاری شبستان: کارشناس مذهبی با بیان اینکه، مکارم اخلاقی و عمل کردن واقعی به آنها گمشده جامعه امروز است، گفت: مکارم اخلاقی که در راس آن ها، رعایت عدل و انصاف در مورد دیگران است یکی از مولفه های اصلی دینداری است.

۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۰۸:۲۲

قلم در سایه سار انصاف، عدالت و عفاف
خبرگزاری شبستان: رسالت خبرنگار، احقاق حقوق مردم با قلمی است، که رنگ تعهد، صداقت، عفاف و انصاف داشته باشد.

۱۳۹۵/۵/۱۶ - ۱۳:۰۲