خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه رشد اقتصادی
خطیب جمعه شهرکرد:
با مقاومت مردم دشمنان روز به روز مایوس تر می شوند
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه مقاومت ملت ایران در برابر فشارهای دشمنان طی این سال ها آن ها را خوار و ذلیل کرده است، گفت: با مقاومت مردم دشمنان روز به روز مایوس تر می شوند.

۱۳۹۸/۲/۲۷ - ۱۵:۵۱

حجت الاسلام ابوترابی فرد:
برای رشد اقتصادی نیازمند سواد مالی هستیم/ اقتدار دفاعی ایران دستاورد سرمایه انسانی است
حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت: ما برای رشد اقتصادی نیازمند سواد مالی هستیم و سواد مالی مهمترین ظرفیت برای توسعه اقتصادی کشور است.

۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۳:۲۰

امام جمعه بوشهر:
تقویت و توسعه جامعه با تلاش‌ها و ایثارگری جامعه کارگری محقق می‌شود
آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اهمیت کار و کارگران در جامعه در جهت تحقق رونق تولید، اظهار داشت: تقویت و توسعه جامعه با تلاش‌ها و ایثارگری جامعه کارگری محقق می‌شود.

۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۲:۳۷

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:
داشتن مهارت در هر جامعه پلی برای توسعه و ایجاد اشتغال تلقی می‌شود
عبدالمجید دوراهکی گفت: داشتن مهارت در هر جامعه پلی برای توسعه و ایجاد اشتغال تلقی می‌شود که فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در این زمینه دارد.

۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۱:۱۰

رشد اقتصادی ۹ ماهه سال ۹۷ اعلام شد
مرکز آمار ایران در تازه ترین گزارش خود درباره رشد اقتصادی کشور در ۹ ماهه سال ۹۷ اعلام کرده که ایران طی این مدت دارای رشد اقتصادی منفی ۳.۸ درصد با نفت و ۱.۹ درصدی بدون نفت بوده است.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۵:۵۰

شبستان گزارش می دهد
افزایش رشد اقتصادی با رونق صادرات ایران
توجه به صادرات و تجارت خارجی در برنامه های پنج ساله توسعه مورد توجه و تاکید مسئولان کشور قرار گرفته است و بر این اساس با وجود همه مشکلات بر سر راه توسعه اقتصادی کشور شاهد رشد ۱۰ هزار درصد رشد در این بخش طی ۴۰ سال گذشته هستیم.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۰۷:۱۱

طی ۴۰ سال صورت گرفت
افزایش ۲۱۱ میلیون تنی ظرفیت بندری کشور
استفاده از پتانسیل های حوزه دریا و بنادر پس از آنکه از سوی بالاترین مقام در نظام مورد تاکید قرار گرفت به عنوان دستور کار از سوی دستگاه های متولی دنبال شد تا جایی که امروز پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب شاهد افزایش ۲۱۱ میلیون تنی بنادر کشور هستیم.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۷:۴۴

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان عنوان کرد:
توجه به گردشگری سلامت در دولت تدبیر و امید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان،گردشگری سلامت را یکی از موضوعات بسیار مهم در دولت تدبیر و امید دانست وگفت:یکی ازابعاد حوزه ی گردشگری، سلامت و بیمار پذیری در حوزه بین الملل می باشد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۲۰:۰۹

تاجگردون مطرح کرد
وجود ۳ میلیون بیکار در کشور/فضای کسب و کار در استان تسهیل شود
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت بیش از ۳ میلیون نفر به صورت رسمی بیکار در کشور وجود دارد که سالانه ۳۰۰ هزار بیکار به آن افزوده می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۶:۱۶

شبستان بررسی کرد:
بورسی با سرعت بالا برای داد و ستد/بورس کالا عاملی برای رشد اقتصادی
بورس کالا که ازسال۸۶ زیرنظرسازمان بورس فعالیت خود راآغاز کرده به ‌دلیل تنوع‌ می‌تواند در رشد اقتصاد کشور بسیار موثر باشد،بورسی که در آن در عرض چند دقیقه چندین معامله از طرف خریدار و فروشنده و با توجه به در نظر گرفتن همه الزامات قانونی انجام می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۰۸:۱۶

در پی آخرین انتشار آخرین گزارش بانک جهانی:
تایید نهادهای بین المللی بر توسعه اقتصادی ایران علی رغم وجود تحریم ها
صندوق بین المللی پول رشد ۴ درصدی را برای اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۸ پیش بینی کرده بود که با اعمال یکجانبه تحریم ها رشد ایران به منفی ۱.۵ کاهش یافته اما با وجود همه این عوامل در تازه ترین گزارش بانک جهانی شاهد بهبود وضعیت کشور در سال ۲۰۱۹ هستیم.

۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۰:۱۰

رشد ۰.۳ درصدی در ۶ ماه سال جاری بدون احتساب نفت
محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ۱۳۹۰ در شش ماهه اول سال ۱۳۹۷ به رقم ۳۷۳۸۸۹۵ میلیارد ریال با نفت و ۲۸۹۹۵۹۲میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسید که که نشان از رشد ۰,۴ درصدی محصول ناخالص داخلی با نفت و ۰.۳ درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت دارد.

۱۳۹۷/۱۰/۸ - ۱۴:۱۶

معاون اقتصادی بانک مرکزی مطرح کرد:
تلاش بانک مرکزی برای کاهش رشد نقدینگی/اعلام رشد اقتصادی ۶ ماهه در اواخر آذر
قربانی با اشاره به تلاش بانک مرکزی برای کاهش رشد نقدینگی گفت: در مهر ماه نسبت به مهر ماه سال قبل به ۲۰.۷ درصد رسید و در پایان مهرماه نقدینگی به حدود هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۱۵:۰۸

حجت الاسلام نکونام:
مسئولین تصمیمات اساسی برای تقویت پایه های اقتصادی بگیرند
خطیب جمعه شهرکرد با اشاره به طرح توزیع بسته های حمایتی به اقشار کم درآمد، خاطرنشان کرد: این اقدامات خوب است اما باید تصمیمات ریشه ای و اساسی برای تقویت پایه های اقتصادی گرفته شود.

۱۳۹۷/۹/۲ - ۱۶:۴۴

بانک مرکزی اعلام کرد
رشد اقتصادی بهار ۹۷ بدون نفت ۰.۷ درصد
بانک مرکزی با انتشار نماگرهای اقتصادی کشور برای دوره بهار ۹۷ اعلام کرد که در این دوره و در بخش واقعی رشد تولید ناخالص داخلی برپایه ۱۰۰=۱۳۹۰ با نفت ۱.۸ و بدون نفت ۰.۷ بوده است.

۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۲:۳۸

عزم داخلی برای مقابله با تحریم وجود ندارد
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: آمریکا برای ایجاد تحریم ها بر کشور ما یک تیم ویژه ای دارد اما متاسفانه تا امروز ما در کشور تیم منسجمی برای مقابله با تحریم ها نداریم و این نشان می دهد که عزم داخلی برای مقابله با تحریم وجود ندارد.

۱۳۹۷/۷/۳ - ۱۴:۵۶

ظرفیت مناسب برای گسترش مراودات تجاری و اقتصادی با ایرلند وجود دارد
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ایرلند گفت: کشور ایرلند در دوران های مختلف همراه کشور ایران بوده و این 2 کشور نزدیکی هایی باهم دارند که این مهم ظرفیت مناسبی برای گسترش مراودات تجاری و اقتصادی با ایرلند است.

۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۱۴:۳۹

تصمیم های حوزه صادرات استان، به روز باشد
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس گفت: تصمیم های در حوزه صادرات استان فارس باید به روز و برنامه ریزی شده باشد زیرا به طور حتم وضعیت امروز کشور در آینده بهتر خواهد شد بنابر این نباید چشم انداز آینده صادرات و کشورهای هدف را فراموش کنیم.

۱۳۹۷/۶/۴ - ۲۰:۴۵

نهاوندیان در همایش سیاست‌های پولی و ارزی:
هر زمان نرخ رشد میان مدت اقتصاد ایران از ۵ درصد بالاتر رفت با بحران سازی جلوی ادامه آن را گرفتند
خبرگزاری شبستان:معاون اقتصادی رئیس جمهور بااشاره به اینکه هر زمان نرخ رشد میان مدت اقتصاد ایران از ۵ درصد بالاتر رفت با بحران سازی جلوی ادامه آن را گرفتند، گفت: دشمن قصد دارد ما را از رسیدن به قدرت در عرصه اقتصاد و حضور مؤثر در اقتصاد جهانی باز دارد.

۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۶:۰۴

خروجی پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در استان ایلام قابل قبول نیست
خبرگزاری شبستان: معاون اقتصادی استاندار ایلام از عملکرد دستگاه های مسئول و به ویژه بانک های عامل در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی انتقاد کرد.

۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۵:۲۹