خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

الاثنين ٠ رجب ١٤٤١

Monday, February 24, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه جشن ۹ ربیع
مسئول کانون فرهنگی و هنری «سفیران نور» شهر سیوند خبر داد
اجرای مسابقه «مشق انتظار» با اهدای جایزه به برگزیدگان
حجت الاسلام پیش قدم سیوندی، از اجرای مسابقه نقاشی و دلنوشته نویسی «مشق انتظار» با اهدای جایزه به برگزیدگان خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار به این مسابقه با موضوع امام زمان (عج)، ۲۴ آبان است.

۱۳۹۸/۸/۱۸ - ۱۴:۲۷

مدیر کانون فرهنگی و هنری «مصلی» زاهد شهر خبر داد
شعرخوانی اعضای کانون «مصلی» زاهد شهر در جشن آغاز امامت حضرت صاحب الزمان (عج)
حسین زاده با اشاره به شعرخوانی اعضای کانون «مصلی» زاهد شهر در جشن آغاز امامت حضرت صاحب الزمان (عج)، گفت: معرفی اعضای با استعداد کانون در مناسبت های مذهبی از برنامه های مهمی است که دنبال می شود.

۱۳۹۸/۸/۱۸ - ۱۳:۳۲

مدیر کانون فرهنگی و هنری «مصلی» شهر خاوران خبر داد
ایستگاه های صلواتی به مناسبت جشن آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) در خاوران برپا شد
باقری از برپایی ایستگاه های صلواتی به مناسبت جشن آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) خبر داد و گفت: این ایستگاه ها امروز پنج شنبه ۱۶ آبان مصادف با نهم ربیع الاول در سطح خاوران برپا شد.

۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۸:۱۸

مسئول کانون «شهید حاج آزاد خشنود» روستای کوهنجان سروستان خبر داد
همکاری کانون در برگزاری آئین «عید بیعت با امام زمان (عج)» در آستان مقدس امامزاده شاه صفی الدین (ع)
خرم از برگزاری آئین «عید بیعت با امام زمان (عج)» در آستان مقدس امامزاده شاه صفی الدین (ع) روستای کوهنجان شهرستان سروستان خبر داد و گفت: این آئین امروز ۱۶ آبان، با همکاری کانون همراه با اجتماع مردمی برگزار می شود.

۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۳:۲۱

مدیر کانون فرهنگی و هنری «مصلی نمازجمعه» زاهد شهر خبر داد
اجرای ویژه برنامه «میثاق نامه با حضرت ولی عصر (عج)» همزمان با نهم ربیع الاول
حسین زاده با اشاره به اجرای ویژه برنامه «میثاق نامه با حضرت ولی عصر (عج)» همزمان با نهم ربیع الاول، گفت: این برنامه به مناسبت آغاز امامت امام زمان (عج) و با حضور قرآن آموزان کانون «مصلی نمازجمعه» زاهد شهر برگزار شد.

۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۳:۱۶

مسئول کانون فرهنگی و هنری «سفیران نور» شهر سیوند خبر داد
برگزاری برنامه های ویژه هشتم و نهم ربیع الاول در مسجد «شهدا» سیوند
حجت الاسلام پیش قدم سیوندی با اشاره به برگزاری برنامه های ویژه هشتم و نهم ربیع الاول در مسجد «شهدا» سیوند، گفت: این برنامه های ویژه شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) برگزار شد.

۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۳:۰۹

مدیر طرح هشتمین پخت ۱۴ هزار کیلوگرم «شله زرد» در شیراز خبر داد
توزیع ۱۴ هزارکیلوگرم شله زرد به مناسبت سالروز اغاز امامت امام عصر (عج) در شیراز
دبیری با اشاره به برگزاری هشتمین پخت ۱۴ هزار کیلوگرم «شله زرد» به نیت ۱۴ معصوم (ع)، در شیراز همزمان با سالروز آغاز امامت و زعامت امام زمان (عج) طبخ و توزیع می شود، گفت: مردم می توانند برای ارائه نذورات نقدی و غیرنقدی خود به محل طبخ، مراجعه کنند.

۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۳:۰۴

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت تشریح کرد
مهدویت؛ تنها نظریه استراتژیکِ مدیریت جهان/کارکردهای دولت کریمه در ایجاد وحدت
حجت الاسلام قائمی با بیان اینکه از آدم(ع) تا خاتم(ص) همه زمینه ساز ظهور حضرت حجت(عج) هستند، گفت: در شرایطی که کمونیسم سقوط کرده و لیبرال دموکراسی در مسیر زوال است، مهدویت تنها نظریه دارای استراتژی برای حکومت جهان و ایجاد وحدت است.

۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۰۸:۵۰

یک استاد حوزه و دانشگاه تشریح کرد
الزامات منتظرانه ۹ ربیع/قصه غیبت باید غصه مردم شود
حجت الاسلام معنوی با بیان اینکه در روایات الزاماتی برای ۹ ربیع الاول، سالروز آغاز امامت حضرت حجت(عج) تصریح شده است، گفت: برنامه های این روز باید غیبت را از قصه به غصه و دغدغه مردم تبدیل کند تا درخواست ظهور و درک دولت کریمه، عمومی و فراگیر شود.

۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۳:۳۶

یک کارشناس مذهبی:
یتیم واقعی کسی است که از امام زمان اش جدا شده باشد
حجت الاسلام مومنی تاکید کرد: امام عسکری(ع) می فرمایند: «یتیم کسی است که از پدر و مادر خود جدا می شود و یتیم ترین یتیم کسی است که از امام خود جدا شده و ارتباطش با امام زمانش قطع است و به احکام دینی خود آگاهی ندارد».

۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۲:۰۳

یک کارشناس مهدوی
یاد امام زمان(عج) را در مناسبت ها متوقف نکنیم/حیات شعائر دینی به مردمی بودن است
حجت الاسلام فوادیان با بیان اینکه گرامیداشت یاد و نام امام زمان(عج) محصور به مناسبت ها نیست، گفت: ماندگاری شعائر در گروی مردمی بودن است چنان که عزاداری های سیدالشهداء(ع) و جشن های نیمه شعبان به دلیل مردمی بودن، ماندگار شده است.

۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۹:۰۴

شبستان از حال و هوای مردم در نهم ربیع الاول گزارش می دهد
شور شیرین انتظار زیر پوست شهر
دعا برای فرج و سلامتی حضرت ولی عصر(عج)، عهد با امام زمان(عج) برای ترک گناه، برداشتن قدم به اندازه وُسع و توان، شرمندگی از بی توجهی به حضور امام(ع) و سنگ انداختن در مسیر ظهورشان و... زمزمه های منتظرانه ای بود که برخی با شبستان در میان گذاشتند.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۳:۵۱

حجت الاسلام کفیل:
۹ ربیع؛ فرصت بیعت با امام عصر(عج) و رزمایش ظهور
یک کارشناس مهدوی تاکید کرد: روز نهم ربیع الاول فرصتی برای آماده شدن جهت ظهور و بیعت با حضرت حجت (عج) است، حاکمیت باید برنامه ریزی کند تا بستر لازم برای بیعت مردم با امام(عج) و همچنین عمل آنها به این بیعت فراهم شود.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۱:۳۶

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
۹ ربیع الاول؛ آغازی بر سرانجام تاریخ
حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه ۹ ربیع الاول آغازی است برای روشن شدن تکلیف پایان تاریخ، گفت: توجه صرف به بُعد تاریخی، آفت پرداختن به مناسبت های مذهبی است باید از رویدادها و مناسبت های مهدوی برای زمینه سازی ظهور درس بگیریم.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۰۸:۴۵

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران خبر داد
برگزاری مراسم عهد جانان همزمان با آغاز امامت حضرت مهدی(عج)
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: همزمان با شب نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت امام عصر(عج) همایش بزرگ عهد جانان برگزار می شود که با حضور طلاب در شبستان کربلا خواهد بود.

۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۴:۱۵

اجرای طرح رحمت الواسعه همزمان با ایام ۹ ربیع
 همزمان با آغاز امامت حضرت صاحب الزمان(عج) طرح رحمت الواسعه در سراسر کشور برگزار می شود.

۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۴:۱۲

مهدویت در بازار نشر...
کیفیتِ بیعت دوباره با امام زمان (عج) به روایت «نهم ربیع»
خبرگزاری شبستان: کتاب «نهم ربیع بیعتی دوباره با امام زمان (عج)» نشر بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) به موضوعاتی همچون بيعت‌شناسي و امامت کودک می پردازد.

۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۲:۴۱

کارشناس و مبلغ مهدوی در گفت وگو با شبستان:
راه شاد کردن دل امام زمان(عج)/چگونه انتظار گفتمان غالب می شود؟
خبرگزاری شبستان: روابط ما باید حول محور محبت به اهل بیت(ع) باشد تا جامعه عصر غیبت ما بهشتی شود؛ اما امروز روابط ما براساس منیّت است و افراد معتقدند که «کلاهت را سفت بگیر تا باد نبرد»؛ شناخت و باور به امام زمان(عج) را محور کار نکرده ایم.

۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۰۹:۱۳

کارشناس و محقق مهدوی در گفت وگو با شبستان:
شرط بیعت با حضرت حجت(عج)/منتظرِ واقعی خود را شبیه امام زمان(عج) می کند
خبرگزاری شبستان: منتظر واقعی تلاش می کند رفتارهایش را شبیه فردی کند که عاشق او است، لذا سبک زندگی زندگی چنین انسانی براساس درجات معرفتی اش به محبوب و ولی خدا نزدیک می شود، مگر آنکه معرفت اولیه تنها شناسنامه ای باشد.

۱۳۹۶/۹/۷ - ۱۲:۵۰

جامعه مهدوی باید شور و نشاط معنوی را در دل‌ها زنده کند
خبرگزاری شبستان: جامعه علاوه بر امید باید نشاط معنوی داشته باشد، جامعه منتظر جامعه پویا و روبه آینده است، به همین دلیل است که ما به جشن‌های منتسب به امام زمان(عج) (مثل آغاز ولایت و امامت ایشان) اهمیت می‌دهیم و آن را بزرگ می شماریم.

۱۳۹۵/۹/۱۳ - ۱۱:۴۹