خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

الأحد ٨ رجب ١٤٣٩

Sunday, March 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه انتظار فرج
کدام منتظران همراه عترت(ع) اند؟
خبرگزاری شبستان: ... امام علی(ع) فرمود: «آری این موضوع مسلم است و انجام شدنی است. ولی ای اصبغ! تو کجا و این امر کجا؟ آنها (که غیبت را درک کرده و در این راه استوارند) نیکان این امت و همراه نیکان این عترت اند.!!»... .

۱۳۹۷/۱/۴ - ۱۰:۰۶

حدیث انتظار...
هیچ نوروزی نیست مگر آنکه منتظر فرج باشیم
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) فرموده اند: «هیچ نوروزی نیست مگر آنکه ما در آن روز منتظر فرج [مهدی(عج)] هستیم؛ چراکه نوروز از روزهای ما و شیعیان است.»

۱۳۹۷/۱/۲ - ۱۲:۵۲

به مناسبت اول رجب، سالروز ولادت امام محمدباقر(ع)؛
مهدویت و ویژگی یاران صاحب الزمان(عج) در کلام پیشوای پنجم شیعیان(ع)
خبرگزاری شبستان: او آغاز دوبارۀ بدر اسلام و منتقم عاشورا است و هر کس می تواند با انتظار مصلحانه این امید را در دل بپروراند که در محضر او و در رکابش حاضر شود و حجاب زمان و مکان مانع از حضور و همراهی نخواهد شد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۰۶:۵۱

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
ارتباط تفریح و انتظار/اوقات فراغتِ منتظران چگونه است؟
خبرگزاری شبستان: در سبک زندگی منتظرانه، انسان نباید و نمی تواند به بهانه تفریح هر کاری کند و یا هر جایی برود، بلکه باید در استفاده از اوقات فراغت خصوصاً در مواجهه با رسانه ها یا حضور در فضای مجازی بایدها و نبایدها را مد نظر داشته باشد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۰۹:۱۱

اوصاف منتظران؛
منتظر نسبت به مسلمین بی اعتنا نمی شود
خبرگزاری شبستان: رسول خدا(ص) می فرمایند: «هر کس صبح کند، در حالی که به امور مسلمانان، بی اعتنا باشد، بهره ای از اسلام نبرده است و هر کس شاهد باشد که کسی از مسلمانان کمک می خواهد اما پاسخی به او ندهد از مسلمانان نیست.»

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۴:۱۵

حجت الاسلام قرائتی در گردهمایی مدیران بنیاد مهدی موعود(عج):
خطر انحراف از مسیر حق جدی است/ توجه به پیوند نماز و مهدویت ضرورت دارد
خبرگزاری شبستان: تمام دعاها مستحب است و تنها یک دعای واجب داریم و آن «اِهْدِنَا الصِّراطَ الْمُسْتَقیمَ» است که باید همه مسلمانان روزانه ده بار آن را در نمازهای واجب خود تکرار کنند و این بیانگر آن است که خطر انحراف از مسیر حق بسیار جدی است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۱:۲۸

مدیر شبستان های مسجد مقدس جمکران در گفت وگو با شبستان:
تدارک جمکران برای ایام منتهی به ولادت یگانه بانوی عالمیان(س)
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام حسین آبادی با اعلام برنامه های پایان هفته مسجد مقدس جمکران، گفت: به مناسبت میلاد باسعادت حضرت زهرای مرضیه(س)، مراسم مولودی خوانی با نوای حاج مهدی سلحشور در میعادگاه منتظران برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۲:۲۲

اوصاف منتظران؛
ارتباط روحیه تقدیر و سپاس با انتظارِ زمینه ساز
خبرگزاری شبستان: امیرمومنان(ع) در توصیه به مالک اشتر می فرماید: «لا یکونَنَّ المُحسِنُ وَ المُسی عِندکَ بِمنَزَلَة سواءِ...» نیکوکار و بدکار در پیش تو یکسان نباشند چراکه این کار، بی رغبتی نیکوکاران در امر نیکوکاری را سبب می شود و ... .

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۴:۴۴

انتظار یعنی داشتن احساس مسئولیت
خبرگزاری شبستان: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان اعلام کرد: معنای دقیق انتظار، احساس مسئولیت داشتن در برابر خود و جامعه است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۰:۵۸

حدیث انتظار...
نزدیک‌ترین حالت بندگان به خدا
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) در حدیثی شریف از نزدیک ترین حالت بندگان به خدای متعالو خشنودی او، سخن گفته اند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۱:۲۹

معناى انتظار امام زمان علیه السلام چیست؟
خبرگزاری شبستان: ما هر شب منتظر طلوع خورشید فردا هستیم، امّا معناى انتظار خورشید آن نیست كه دست روى دست بگذاریم و تا صبح در تاریكى به سر بریم، بلكه هر كس اتاق خود را روشن مى‏ كند

۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۴:۵۳

حدیث انتظار...
کیفیت دینداری مردم در آخرالزمان
خبرگزاری شبستان: «... گروهی دین خود را به بهای ناچیز و متاع اندک می فروشند. کسی که در آن روز به دین خود چنگ زده و پایبند است، همانند کسی است که گلوله ای از آتش را درست گرفته یا بوته ای از خار را در دست می فشرد.»

۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۴:۳۴

همه باید سایه ظلم و جور را احساس کنند
خبرگزاری شبستان: ائمه(ع) در روایات به ما خبر داده‌اند که: «خیلی از اهل ایمان و عقیده در اثر ابتلائات برمی‌گردند».(۲) خدا کند ایمان ما تا آن وقت باقی بماند، وگرنه اگر ظهور هم نزدیک باشد، ولی ایمان ما زائل شده باشد، دیگر ما را چه با ظهور آن حضرت(عج)؟.

۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۱:۵۶

ما منتظریم؛
«انتظار» یعنی وضعیتی که دلتان را به درد می آورد، ابدی نیست
خبرگزاری شبستان: وقتی به شما می گویند انتظار بکشید؛ یعنی، این وضعیتی که امروز شما را رنج می دهد و دلتان را به درد می آورد، ابدی نیست و تمام خواهد شد. ببینید چه قدر انسان، حیات و نشاط پیدا می کند. این، نقش اعتقاد به امام زمان(عج) است.

۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۱:۰۸

پرسش‌های مهم، پاسخ‌های كوتاه؛
معنای انتظار چیست؟
خبرگزاری شبستان: ما هر شب منتظر طلوع خورشید فردا هستیم، امّا معناى انتظار خورشید آن نیست كه دست روى دست بگذاریم و تا صبح در تاریكى به سر بریم، بلكه هر كس اتاق خود را روشن می كند.

۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۹:۲۷

بازخوانی؛
شهدای آتش نشان «انتظار» را در عمل نشان دادند
خبرگزاری شبستان: زمانی که روایات را با رشادت و ایثارگری آتش نشانان غیور در حادثه پلاسکو مقایسه می کنیم، نشان از آن دارد که جامعه ما در حال رسیدن به بلوغ در زمینه ایثار و بذل جان، جهت حفظ مال و جان دیگران است؛ و این از نشانه های منتظران واقعی است.

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۸:۵۶

ما منتظریم؛
برترین موهبت برای انسان با معرفت
خبرگزاری شبستان: برای انسانی که دارای معرفت باشد، موهبتی از این برتر نیست که احساس کند ولی خدا، امام برحق، عبد صالح، بنده برگزیده در میان همه بندگان عالم و مخاطب به خطاب خلافت الهی در زمین، با او و در کنار اوست؛ او را می بیند و با او مرتبط است.

۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۳

حضور «سپیده سحر» در فضای مجازی
خبرگزاری شبستان: چهلمین شماره مجله الكترونیكی «سپیده سحر» با مندرجاتی همچون «بن مایه های تمدن مهدوی و تاثیر آن در سبك زندگی» و «تشابه تشكیلات بهائی با تشكیلات كلیسائی» در فضای مجازی بارگذاری شد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۱۴:۵۰

بررسی بایسته های انتظار در گفت وگو با کارشناسان؛
لقمه ای که مانع اجابت «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج» ها می شود/وحدت، ظهور را نزدیک می کند
خبرگزاری شبستان: صدوقی: منتظر هرگز سمت لقمه حرام نمی رود زیرا می داند با غذای حرام تا ۴۰ شب، نمازش قبول و تا ۴۰ روز نیز دعایش مستجاب نمی شود. زارع: یکی از عوامل تاخیر در ظهور، تفرقه های موجود میان مسلمانان است که موجب دوری از حق می شود.

۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۰۹:۲۹

به مناسبت چهارم ربیع الثانی، سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)؛
زمینه سازی های سیدالکریم(ع) برای درک مهدویت و انتظار
خبرگزاری شبستان: امام جواد(ع) خطاب به عبدالعظیم حسنی(ع) فرمودند: «قیام کننده ما مهدی است» که «يَجِبُ أَنْ يُنْتَظَرَ فِي غَيْبَتِهِ وَ يُطَاعَ فِي ظُهُورِهِ» یعنی «واجب است برای ظهورش انتظار کشیده شود و واجب است اطاعت شود».

۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۰:۴۱