خبرگزاری شبستان

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠

Friday, March 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه انتظار فرج
شبستان گزارش می دهد
جایگاه جود و سخا در فرهنگ انتظار
امام رضا(ع) به فرزندشان جوادالائمه(ع) فرمودند:«... رفت و آمدت را علنی و آشکار کن و هنگام خروج از خانه، درهم و دینار همراه خود بردار تا اگر کسی از تو درخواستی کرد، به او چیزی ببخشی و مردم از خیر تو بهره‌مند شوند و به عطایای تو خوشحال و مسرور گردند...»

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۲:۱۰

شبستان بررسی می کند
نقشی آفرینی کانون های فرهنگی هنری مساجد در توسعه و تعمیق مهدویت
اگر باور داریم مسجد پایگاه فرهنگی جهان اسلام و بهترین جایگاه برای تبلیغ معارف دین است و نظام زندگی را برای انسان تعریف می کند، در این میان، کانون های فرهنگی هنری بهترین وسیله برای استفاده از این استعداد و قابلیت در ساحاتی همچون مهدویت هستند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۶:۰۵

حجت الاسلام مومنی تشریح کرد
بایدهای تحقق «گام دوم انقلاب» توسط منتظران
یک مدرس حوزه با بیان اینکه جامعه متکامل را افراد تشکیل می دهند و تا نحوه تعامل آنها با خدا و امام زمان(عج) و خود صحیح نباشد، تغییرات لازم در سبک زندگی رخ نمی دهد، گفت: امروز مُسکن های موضعی برای جامعه منتظر تجویز می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۰۸:۵۴

رییس پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بیان کرد
برگزاری همایش بین المللی«نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه ای»/تحقق «گام دوم انقلاب» به مدد انتظار
حجت الاسلام الهی نژاد با اعلام برگزاری همایش بین المللی «نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته)»، گفت: نظام فکری منسجم و خاصی در حوزه انتظار و مهدویت در اندیشه رهبری وجود دارد که باید استخراج و عرضه شود.

۱۳۹۷/۱۲/۲ - ۱۳:۱۳

شبستان بررسی می کند
آثار شوم فحاشی و بدزبانی/دعای امام زمان(عج) برای زبان منتظران
انتظار است زبانی که ذکر خدا می گوید و قرآن می خواند و مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را صدا می زند و نام امامان علیهم السلام را بر زبان می آورد از گناهان زبانی پاک باشد.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۵:۴۸

انتشار «خرمالوها را به گنجشک ها بفروش» برای چهارمین بار
رمان «خرمالوها را به گنجشک ها بفروش» نوشته محمد حنیف و شامل ماجراهایی از عشق و نیرنگ، وفا و خدعه و عزت و ذلت برای چهارمین بار توسط انتشارات کتاب جمکران روانه بازار نشر شد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۰۹:۳۰

مدير موسسه مطالعات راهبردی اصحاب الحسين (ع):
سهم حداقلی مهدویت در سینمای انقلاب!/سینمای تلخ امروز عقوبت غفلت از آینده موعود است
حجت الاسلام اصفهانیان با ابراز تاسف از سهم حداقلی مهدویت و انتظار در سینمای پس از انقلاب، گفت: سينماي ايران اگر انقلابي است و اگر مي خواهد در قواره آرمان هاي انقلاب بروز کند باید برای ترویج مفهوم نجات بخشی ریل گذاری کند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۰۹:۱۵

آرزوهای امام زمان(عج)
دعای امام زمان(عج) در حق بانوان/صفاتی که زنان منتظر باید داشته باشند
بانوان منتظر، امانتداران مظهريت اسماي جمالي خداوندند. آنان بايد اين امانت الهی را پاس دارند و خويش را در برابر وسوسه هاي شياطين ظاهري و باطني كه مي كوشند تا با شكستن حريم شرع، عقل و اخلاق، اين امانت بزرگ الهي را ضايع كنند، حفظ و مراقبت كنند

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۲

بازخوانی//یک کارشناس مهدوی تاکید کرد
امت منتظر با استکبار کنار نمی آید/انقلاب با استکبارستیزیِ منتظرانه پیروز شد
حجت الاسلام خادمیان گفت: فلسفه وجودی امت منتظر اجازه نمی دهد که با استکبار کنار بیابد؛ بنابر همین فلسفه بود که امام خمینی(ره) در مقابل استکبار زمانه یعنی آمریکا و اسرائیل قیام و انقلاب کردند و فلسفه انقلاب اسلامی ما هم استکبارستیزی است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۲۲

بازخوانی بیانات مهدویِ مقام معظم رهبری
ملت های ضعیف و مظلوم دنیا به امید مردم ایران احتیاج دارند
این امیدی که در دل ملت ایران وجود داشت و در سایه آن توانست این کارهای بزرگ را انجام بدهد، ملت های ضعیف و مظلوم دنیا، امروز به این امید احتیاج دارند؛ آنها هم باید این امید را پیدا کنند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۰:۰۳

بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری درباره مهدویت
دنیای بشری به انتظاری که ما داریم، محتاج است/می شود نقشه سیاسی دنیا را عوض کرد
ما ملت ایران باید به این معنای انتظار، بیش از گذشته تکیه کنیم؛ چون دنیای بشری، به انتظاری که ما داریم، محتاج است. ملت های ضعیف و مظلوم دنیا، امروز به این امید احتیاج دارند؛ آنها هم باید این امید را پیدا کنند.

۱۳۹۷/۱۱/۴ - ۱۲:۲۸

بازخوانی//کارشناس مهدوی تشریح کرد
درس های انتظار در سبک زندگی فاطمی(س)
حجت الاسلام عبداللهی با بیان اینکه مبارزات حضرت زهرا(س) برای دفاع از ولایت بهترین درس برای منتظران است، گفت: امام زمان(عج) درباره ایشان فرموده اند: «روش دختر رسول خدا(ص) الگوی شایسته ای برای من است».

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۲

درسنامه هفت جلدیِ «فرهنگ مهدویت و انتظار» رونمایی می شود
درس نامه مهدوی «فرهنگ مهدویت و انتظار» که در هفت جلد و به قلم اسماعیل شفیعی سروستانی در موضوعاتی همچون اینک آخرالزمان!، دعوت به او! و جهان موعود تالیف شده است، رونمایی می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۰:۴۶

شبستان بررسی می کند
خط قرمز منتظران واقعی
امام صادق(ع) می فرمایند: «فریب نماز و روزه اشخاص را نخورید، چراکه شخص چه بسا به نماز و روزه حریص و به آنها عادت کرده باشد که اگر ترک کند، دچار وحشت شود. لیکن آنان را با راستگویی و امانت داری امتحان کنید.»

۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۱:۵۷

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت:
تاکنون برنامه درجه «الف» مهدوی در رسانه ملی تولید نشده است
حجت الاسلام فوادیان با بیان اینکه پرداخت رسانه ملی به آموزه های مهدویت هیچ وقت مثل و برابر با دیگر برنامه های معارفی از لحاظ کمی نبوده است، گفت: تاکنون برنامه درجه الف در حوزه مهدویت تولید نشده است.

۱۳۹۷/۱۰/۸ - ۱۴:۴۴

در گفت وگو با دوست شهید مدافع حرم «محمودرضا بیضایی» بیان شد
روایت متفاوت شهید بیضایی از «انتظار»/می خواست پرچم امام زمان(عج) بالا باشد
باید به خودمان بقبولانیم که در این زمان به دنیا آمده ایم و شیعه هم به دنیا آمده ایم که مؤثر در تحقق ظهور مولا باشیم و این همراه با تحمل مشکلات، مصائب، سختی ها، غربت ها و دوری هاست و جز با فداشدن محقق نمی شود.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۴:۵۱

شبستان گزارش می دهد
آدابی که یلدای غیبت را کوتاه می کند
انتظار در عمل است که معنا می یابد و می تواند کارکردهایی که برای آن بیان شده ازجمله زمینه سازی برای ظهور و روی کار آمدن حکومت صالحان، ریشه کَن کردن ظلم و اقامه عدالت در سطح جهانی را داشته باشد.

۱۳۹۷/۹/۳۰ - ۱۷:۱۶

شبستان بررسی می کند
رهاورد وحدت حوزه و دانشگاه برای منتظران
ادعاهای دروغین اعم از ادعای دیدار با امام زمان (عج)، ادعای تشخیص و معرفی نشانه های ظهور و یا ادعای نسبت داشتن با حضرت(عج) می تواند از دردها و دغدغه مندی های مشترک حوزه و دانشگاه به منظور پاسخگویی و نجات جامعه از انحراف باشد.

۱۳۹۷/۹/۲۹ - ۱۱:۴۰

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس عنوان کرد:
ثواب قرائت طرح «تلاوت نور» به امام حسن عسکری (ع)، هدیه می شود
حجت الاسلام امیدی با اشاره به اینکه همه موظف هستیم بحث انتظار را در خانواده خود تبیین کنیم، گفت: ثواب قرائت طرح «تلاوت نور» که در مساجد سراسر فارس برپاست، در این ایام میلاد امام حسن عسکری (ع) به آن حضرت هدیه می شود.

۱۳۹۷/۹/۲۵ - ۱۳:۴۱

شبستان گزارش می دهد
نقش «انتظار» در مقابله با توطئه های اقتصادی ترامپ
مهدویت و چشم انتظاری برای روی کار آمدن دولتی جهانی که عدالت بنیان کار آن است و هیچ ظلم، تهدید و تحریمی در آن راه ندارد، بهترین نسخه برای نابودی ویروس ناامیدی است که آمریکا و همدستان اش می کوشند، در روح ایران و ایرانی تزریق کنند.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۳:۱۱