خبرگزاری شبستان

جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷

الجمعة ٨ شوّال ١٤٣٩

Friday, June 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه انتظار فرج
چه زمانی برای امام زمان(عج) دعا کنیم؟
خبرگزاری شبستان: اگر دعا به طور کلی و نیز دعا برای امام زمان(عج) در موقعیت ممتاز و حالت مناسب روحی و جسمی و در مکان و زمان خاصی انجام شود، اجابت اش سریع تر و تحقق آثارش بیشتر می شود.

۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۳:۴۳

حدیث انتظار...
قدرت و قوتِ یاران حضرت حجت(عج)
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرمایند: «در میان شیعیان ما در حکومت قائم(عج) افرادی هستند که ارکان و حاکمان زمین اند و به هر یک از آنها توان چهل مرد داده شود»

۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۵:۳۹

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
تاثیر ندبه های منتظران بر ظهور امام زمان(عج)/توصیه آیت الله بهاءالدینی به محبان حضرت حجت(عج)
خبرگزاری شبستان: برنامه های اقتصادی و فرهنگی عصر ظهور می تواند زیربنای مناسبی برای توسعه و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی در دوران غیبت باشند؛ این یعنی مسیر تقوا و صلاح در همه اعصار قابل پیگیری است و انجام وظایف الهی، به دوران خاصی محدود نمی شود.

۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۲:۲۳

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
چرا شادی عید فطر را با ندبه گره می زنیم؟!
خبرگزاری شبستان: علاوه بر اینکه در دعاها و اعمال ماه مبارک رمضان از امام زمان(عج) یاد می کنیم، در عید فطر و جشن بندگی نیز با قرائت دعای ندبه، از خدا می خواهیم که شادی و شیرینی این عید را با ظهور برای ما بیشتر کند.

۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۱۰:۴۱

تلاش برای افزایش اندوخته‌های علمی و دینی زائران در برنامه های جمکران
خبرگزاری شبستان: مدیر آموزش و تبلیغ مسجد مقدس جمکران با اعلام برنامه های تدارک دیده شده ویژه ماه مبارک رمضان، گفت: تلاش بر این است تا از طریق این برنامه ها به اندوخته‌های علمی و دینی زائران افزوده‌ شود.

۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۰:۲۱

اوصاف منتظران؛
«به من چه» در فرهنگ انتظار تعریف نشده است
خبرگزاری شبستان: جامعه مطلوب آن است که مردم، با احساس تکلیف دینی نسبت به همه کارها نظارت کنند و بی تفاوت نباشند و فرهنگ «به من چه» نداشته باشند. اگر این احساس وظیفه در جامعه کمرنگ شود مفاسد، دامنگیر همه می شود.

۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۵:۰۴

«#قدمی_برداریم»//حجت الاسلام کفیل در گفت وگو با شبستان:
گام های جدا از قرآن به بیراهه ختم می شود نه ظهور
خبرگزاری شبستان: برای نتیجه دادن پویش های مردمی همچون «#قدمی_برداریم»، باید تمام منتظران ظهور به قرآن تمسک کنند زیرا در مباحث مهدوی، هر میزان از قرآن بیشتر استفاده شود، قدم های مستحکم تری برداشته خواهد شد و در قلوب مومنین نیز نفوذ بیشتری خواهد داشت.

۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۰۹:۲۳

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۱۰
افشاگریِ «افتتاح» درباره غفلت های منتظرانه!
خبرگزاری شبستان: ما در اطاعت از امام دوازدهم(عج) و رویارویی با مسئله امامت و ولایت بویژه مهدویت، یا مهدی گریز هستیم یعنی به آموزه های امامت و ولایت توجه نداریم و یا مهدی گزین هستیم بدین معنا که اگر مهدویت و امامت به نفع ما باشد، سراغش خواهیم رفت.

۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۵:۲۴

استاد و پژوهشگر حوزوی در گفت وگو با شبستان:
بهترین راه های معاشرت با حضرت حجت(عج)/توصیه آیت الله بهجت برای دفع فتنه های آخرالزمان
خبرگزاری شبستان: انسان باید با هر زبان و بیانی که می تواند با ولی خدا(عج) معاشرت و دردِ دل کند. وارد است که در ابتدا کلام خود را با استغفار شروع کرده و در ادامه با حضور قلب و توجه کامل، مطالبات خود را با امام(عج) و مقتدایش در میان بگذارد.

۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۰۹:۳۷

ما منتظریم؛
مودت؛ پشتوانه ولایت و اطاعت
خبرگزاری شبستان: مودت برای چیست؟ این مودت، پشتوانه است. اگر این مودت نباشد، همان بلایی بر سر امت اسلامی خواهد آمد که در دوران های اول بر سر یک عده ای آمد که همین مودت را کنار گذاشتند، به تدریج اطاعت و ولایت هم کنار گذاشته شد.

۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۳:۰۱

کارشناسان در گفت وگو با شبستان:
انتظار به روایت معمار انقلاب/تعبیر امام خمینی(ره) از راز امتداد لیله‌القدر
خبرگزاری شبستان: امام خمینی(ره) می فرمایند: بعضی انتظار فرج را به این می دانند که کسی در منزل می نشیند و دعا می کند، این افراد مردم صالحی هستند که به تکلیف خود عمل می کنند اما به اقدام عملی و تشکیل حکومت فکر نمی کنند که این مسئله مطلوب نیست.

۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۱۰:۱۹

حدیث انتظار...
ثابت قدمان جبهه انتظار در کلام امیر(ع)
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف به ظهور حضرت مهدی(عج) بشارت داده اند و ثابت قدمان در مسیر انتظار فرج را معرفی کرده اند.

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۴:۳۸

عزاداری برای امیرمومنان(ع) با «قدر جانان»/تدارک جمکران ویژه شب های قدر
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اعلام برنامه های لیالی قدر و ایام شهادت امیرمومنان(ع)، گفت: مسجد مقدس جمکران همچون سال‌های گذشته ویژه برنامه‌هایی به مناسبت این ایام با عنوان «قدر جانان» را برنامه ریزی کرده است.

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۲:۴۷

امام خمینی(ره) به ما آموخت «انتظار» در مبارزه است
خبرگزاری شبستان: دست ما اگر به نخل بلند وجود او نمی‌ رسد، دست خمینی که می‌ رسید. او آمد تا معنای «انتظار» را به این امت بیاموزد، در آینه وجود خود که اسوه مصادیق منتظران بود. و اکنون، دیگر دور افلاک را مرادی نیست جز آنکه منتظر مهدی(عج) باشد.

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۱:۲۴

پژوهشگر مهدوی در گفت وگو با شبستان:
درس های انتظار در مکتب کریم اهل بیت(ع)/ راه جذب حداکثری به جبهه مهدی یاوران
خبرگزاری شبستان: وقتی فقرا و نیز دیگران ببینند منتظران امام عصر(عج) به امر و خواست امام شان، نیازمندی را رد نمی کنند (نظیر آنچه امام مجتبی(ع) در برخورد با مرد شامی انجام و عقیده اش را تغییر دادند) محبت حضرت حجت(عج) در جان هایشان ریشه می گیرد.

۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۰۹:۲۸

ماجرای دلسوزی امام زمان(عج) برای شیعیان
خبرگزاری شبستان: ... سه بار صدایی را می شنود که با نام او را صدا می زنند، در حیاط را می گشاید، در کوچه سیدی را می بیند که روی خود را پوشانده است و می گوید: «ما می توانیم بچه هایمان را اداره کنیم ولی می خواهیم شما به جایی برسید.»

۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۲:۳۴

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۵
رونمایی «افتتاح» از مختصات انتظار زمینه ساز
خبرگزاری شبستان: منتظران ظهور باید بدانند که زمینه سازی ظهور با فساد، ولنگاری و تبهکاری ممکن نمی شود بلکه منتظران باید خود صالح باشند؛ در این راستا جامعه هر اندازه که از شرک فاصله بگیرد و به توحید نزدیک شود، بیشتر زمینه ظهور را فراهم خواهد کرد.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۱:۱۸

دستاوردهای برگزاری هفته فرهنگی جمکران در نبطیه لبنان
خبرگزاری شبستان: برگزاری هفته فرهنگی در نبطیه لبنان از تلاش های مسجد مقدس جمکران برای تقویت و گسترش فعالیت های فراملی این مکان است.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۰:۱۰

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
مسجد؛ پایگاه کادرسازی برای ظهور/بهترین مکان برای انس رمضانی با امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: با توجه به اینکه مسجد در دولت كريمه مهدوی، مركز حکومت و سكونت حضرت حجت(عج) است، در دوران غیبت هم مسجد باید پايگاه اصلي آموزش و تربيت منتظران باشد؛ یعنی این مساجد اند که باید برای ظهور کادرسازی کنند.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۰۹:۱۵

حدیث انتظار...
توصیه امام صادق(ع) به تبلیغ برای حضرت حجت(عج)
خبرگزاری شبستان: ضروری است هر یک از ما با گفتار خود مردم را به وظایف شان در عصر غیبت نسبت به امام حاضر(عج) و ناظر حضرت حجت ابن الحسن علیه السلام آشنا کنیم، چراکه این ضرورت ریشه روایی دارد.

۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۲:۴۳