خبرگزاری شبستان

شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

السبت ٢١ ربيع الثاني ١٤٤٣

Saturday, November 27, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه خودخواهی
کارشناس خانواده:
مادامی که در فردیت خود بمانیم به آرامش نخواهیم رسید
مهرجردی گفت: برخی ازدواج ها آرامش بخش نیست، مادامی که در فردیت خود مانده و به مهارت زوجیت دست نیابیم، هر چند سال هم که از عقد ازدواجمان گذشته باشد به آرامش نخواهیم رسید.

۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۰۱:۳۳

حجت‌الاسلام والمسلمین سرلک:
بزرگترین اثر تربیتی زیارت امامزادگان از بین رفتن منیت و خودخواهی است
حجت‌الاسلام والمسلمین سرلک گفت: بزرگترین اثر تربیتی زیارت امامزادگان از بین بردن منیت و خودخواهی زائران است که مسیر کمال و سعادت واقعی را به ما نشان می دهند.

۱۳۹۸/۴/۱۴ - ۱۶:۰۴

آیت‌الله رئیسی:
بسیاری از بدی‌ها در وجود انسان از خودخواهی و منیت او ریشه می‌گیرد
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه منشاء بسیاری از بدی‌های وجود انسان ناشی از خودخواهی و منیت او است، گفت: روز قیامت درباره جوانی، عمر و مال انسان سوال می‌شود انسان مومن این سه را آلوده به حرام و تجاوز نمی کند.

۱۳۹۸/۳/۸ - ۱۴:۳۸

استاد حوزه علمیه قم:
شرط رسیدن به «حیات طیبه»/خودخواهی، نفس را واجب الاطاعه می‌کند!
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه قم با اشاره به تاثیرات منفی خودخواهی گفت: عبادت خدا چیزی جز این نیست که در مقابل پرودگار تواضع کنیم و سر به سجده حق گذاریم، انسان خودخواه تماما در مقابل خود عبد است و نفس خود را واجب الاطاعه می‌داند.

۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۱:۵۲

مدرس حوزه علمیه قم در گفت وگو با شبستان(۱):
خودخواهی، آدمی را بله قربان گوی شیطان می‌کند/وقتی گذشت افسانه می‌شود
خبرگزاری شبستان: تمام بدی ها از اینجا نشات می گیرد که بله قربان گوی شیطان شویم. انسان خودخواه فقط خودش را می بیند، یعنی خود حیوانی اش که همان رسیدن به تمایلات است، وقتی که عصبانی می شود می گوید حرف من ولو اگر اشتباه باشد درست است و زور می گوید.

۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۰۹:۴۴

پژوهشگر و مولف سیره اهل بیت علیهم السلام در گفت وگو باشبستان:
تیشه ای که خودخواهی به ریشه زندگی می زند/نسخه درمان رذایل اخلاقی
خبرگزاری شبستان: خودخواهی و خودپرستی آفت اخلاقی است که بسیاری از مردم به آن گرفتار هستند. مشکلات متعددی در زندگی ریشه در همین خودخواهی ها دارد اما درمانی اثربخش برای رهایی از آن وجود دارد.

۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۱۰:۰۴