خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأحد ١٥ شعبان ١٤٤٠

Sunday, April 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم انسانی
رئیس هیئت مدیره کانون اندیشه جوان بیان کرد
استمرار حرکت انقلاب نیازمند تجهیز جوانان به نیروی تفکر است/دستاوردهای ۲۰ ساله کانون اندیشه جوان
فیاضی با بیان اینکه جوان هم علت محدثه (سبب) و هم علت مبقیه (عامل بقا) انقلاب است، گفت: پیشروی و استمرار حرکت انقلاب نیاز دارد که نسل جوان به عنوان افسران انقلاب به فکر و اندیشه تجهیز شوند و این کارویژه کانون اندیشه جوان است.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۵:۵۸

سید سعید زاهد زاهدانی:
هر کس به مقتضای ظرفیت اش با حرکت های فرهنگی همراه می شود
استاد دانشگاه شیراز در مراسم رونمایی از دو اثر جدید مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا با اشاره اهمیت فعالیت در عرصه علوم انسانی، گفت: طبیعی است کسانی که حق مدارانه تلاش می کنند، با استقامت خودشان جریانات باطل را کنار می زنند.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۵:۲۵

حجت الاسلام احمدحسین شریفی:
نظریه پردازی قله فعالیت های علمی و آرمان برنامه های پژوهشی است
استاد موسسه ‌آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به ابعاد و تاثیر نظریه پردازی در پیشبرد مسیر علم و دانش گفت: نظریه پردازی قله فعالیت های علمی و آرمان برنامه های پژوهشی است.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۴:۱۲

«پژوهش‌های عقلی نوین» به ایستگاه پنجم رسید
پنجمین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی پژوهش‌های عقلی نوین با مقالاتی همچون «تأثیر عوامل غیرمعرفتی بر معرفت در فلسفۀ فارابی» و «بازخوانی اخلاقیِ مسئلۀ گوشت‌خواری در عرفان اسلامی» منتشر شد.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۵:۳۲

عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان تاکید کرد
علوم انسانی زیربنای رونق تولید است/تولید فرهنگ بر رونق اقتصاد ارجحیت دارد
مصطفی عباسی مقدم با اشاره به ملزومات علمی رونق تولید، گفت: رونق تولید به معنای نگاه همه جانبه و متوازن به همه ابعاد نیازها است که علوم انسانی در ایجاد این نگاه نقش اصلی را ایفا می کند. برای رونق تولید نیازمند افراد زبده در علوم انسانی هستیم.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۰:۵۵

نشست «انقلاب و نهاد هنر» برگزار می شود
نشست «انقلاب و نهاد هنر» در پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، سرای شهید آوینی برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۵:۵۰

چیستی حکمت عملی و ضرورت احیای آن در جهان معاصر بررسی می شود
نشست چیستی حکمت عملی و ضرورت احیای آن در جهان معاصر، به همت مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۵:۴۹

همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش برگزار می شود
رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام از برگزاری همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش خبر داد و گفت: بیش از ۸۰۰ ساعت جلسات متعدد در مشهد و تهران قم برای برگزاری هر چه بهتر این همایش برگزار شده است.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۰۸:۵۰

۱۴۰۰ دانشجوی غيرايراني در حال تحصیل علوم انسانی در جامعه المصطفی هستند
دبیر اجرایی همایش بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی ایران گفت: ۱۴۰۰ دانشجوی خارجی در حال تحصیل علوم انسانی در جامعه المصطفی هستند.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۶:۳۷

نشست «علم دینی؛ در کشاکش قرائت ها» برگزار می شود
ششمین پیش نشست همایش «نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» با عنوان «علم دینی؛ در کشاکش قرائت‌ها» برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۲:۲۸

ویژه برنامه‌ های مجمع عالی حکمت اسلامی برای بزرگداشت شهید مطهری
مجمع عالی حکمت اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد فیلسوف متفکر شهید آیت الله مرتضی مطهری ویژه برنامه های متعددی را تدارک دیده است.

۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۱۱:۱۵

دانشیار دانشگاه تهران تاکید کرد
رونق تولید نیازمند سرمایه گذاری علمی است/جهاد اکبر ما تمدن سازی است
صدرا با اشاره به الزامات تحقق شعار سال یعنی «رونق تولید» گفت: اگر بتوانیم علم را در عرصه های مختلف عملیاتی کرده و به میدان بیاوریم، خواهیم دید روزی می رسد که اهداف صرفاً از طریق مسایل مادی و به ویژه فروش نفت به مقصد نرسند.

۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۰۹:۴۸

پیشتازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در برگزاری کرسی های ترویجی
پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با برگزاری ۱۲۵ کرسی علمی ترویجی ثبت شده در سال ۹۷ در صدر دستگاه های برگزار کننده کرسی های ترویجی قرار گرفت.

۱۳۹۸/۱/۱۸ - ۱۶:۲۳

دانشیار دانشگاه تهران تاکید کرد
همگرایی و تعامل سبب روزآمدی و رونق تولید علم می شود
صدرا با بیان اینکه هنوز از ظرفیت های علمی استفاده ای که باید، نشده است، گفت: نیاز است که میان صاحبنظران و علم و عمل، همگرایی ایجاد و در سایه آن راهبرد تولید شود. این همگرایی و تعامل متقابل باعث روزآمد شدن علم می شود.

۱۳۹۸/۱/۱۵ - ۱۰:۰۰

ورود «تحول در علوم انسانی» به بازار نشر
کتاب «تحول در علوم انسانی» با گفت وگوهایی از مرحوم صادق آئینه وند، حجج اسلام خسروپناه و محمدیان و حسین سلیمی و مقدمه غلامعلی حدادعادل منتشر شد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۵:۱۶

فصلنامه «نقد و نظر» در ایستگاه نود و دوم
نود و دومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی «نقد و نظر» با مقالاتی همچون نقش فضیلت عقلانی تواضع فکری در فرایند استنباط حکم شرعی به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۴:۱۱

افتتاح فروشگاه و نمایشگاه کتاب «سمت»
فروشگاه و نمایشگاه کتاب و بخش اداری بازاریابی و فروش «سمت»، متولي تأليف و تهيه كتاب هاي علوم انساني دانشگاه ها روبروی درِ اصلی دانشگاه تهران افتتاح شد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۵:۳۰

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) همکاری می کنند
پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با هدف توسعه همکاری های علمی و پژوهشی، تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه امضا کردند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۴:۲۴

مرور مهمترین موضوعات سال علوم انسانی در آخرین قسمت «زاویه» در سال ۹۷
آخرین قسمت مجله تصویری «زاویه» که چهارشنبه شب ها روی ‌آنتن شبکه چهار سیما می رود، امشب با مروری بر مهمترین بخش های قسمت های پخش شده، مهمان خانه ها می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۴:۰۲

همکاری «پژوهشگاه حوزه و دانشگاه» و «مرکز رسیدگی به امور مساجد» درباره علوم انسانی
«پژوهشگاه حوزه و دانشگاه» و «مرکز رسیدگی به امور مساجد» به منظور هم افزایی و استفاده از ظرفیت متقابل یکدیگر در عرصه هایی همچون اثرگذاری بر ارتقاء سلامت معنوی جامعه و اسلامی‌سازی و بومی‌سازی رشته‌های مورد نیاز طرفین تفاهم همکاری منعقد کردند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۳:۲۶