خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

الأحد ٢ صفر ١٤٤٢

Sunday, September 20, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم انسانی
حجت الاسلام سعیدی:
برخی کتب علوم انسانی دانشگاه ها فرهنگ غرب را ترویج می‌کند
پژوهشگر علوم قرآنی ضمن تبیین قاعده نفی سلطه کفار بر مسلمین و با اشاره به راه های نفوذ بیگانگان در فرهنگ اصیل کشور ایران گفت: امروز متأسفانه برخی کتب علوم انسانی دانشگاه ها فرهنگ غرب را ترویج و موجب سلطه بیگانگان بر فکر جوانان می‌شود.

۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۲:۳۷

ورود «فناوری و دیدگاه علمای حوزه علمیه» به بازار نشر
گروه جامعه‌شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه کتاب فناوری و دیدگاه علمای حوزه علمیه بررسی میدانی بر اساس روش نظریه بنیانی را منتشر کرد.

۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۲۱:۰۵

دکتر حداد عادل در جلسه شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی:
تاریخ اجتماعی در ایران صورت دانشگاهی پیدا نکرده است
رییس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: در ایران تاکنون تاریخ اجتماعی صورت دانشگاهی پیدا نکرده است، بلکه مؤلفانی به سلیقه، ذوق و دانش خود یکسری اقداماتی انجام دادند و منابع کمی در این حوزه موجود است.

۱۳۹۹/۶/۱۹ - ۱۳:۴۷

ورود «فلسفه تحلیلی تاریخ» به بازار نشر
کتاب «فلسفه تحلیلی تاریخ» نوشته مجید کافی در زمینه تحلیل فلسفی معرفت‌های تاریخی به ویترین انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه اضافه شد.

۱۳۹۹/۶/۱۶ - ۱۰:۱۲

بررسی زمینه‌های همکاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و شهرداری پردیسان
در دیدار رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و شهردار منطقه ۸ قم (پردیسان)، زمینه‌های همکاری این پژوهشگاه و شهرداری پردیسان مورد بررسی قرار گرفت.

۱۳۹۹/۶/۱۶ - ۱۰:۰۷

شماره هشتم «دیده‌بان اندیشه» منتشر شد
شماره هشتم مجله الکترونیکی «دیده‌بان اندیشه» با یادداشت‌ها و تحلیل‌هایی از چهره‌های مختلف مانند مهدی گلشنی، حمیدرضا آیت اللهی، محسن رنانی و محمد فاضلی منتشر شد.

۱۳۹۹/۶/۱۰ - ۱۲:۰۴

طرح‌های پژوهشی بنیادی و کاربردی در رشته آینده‌پژوهی حمایت می‌شوند
پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با هدف کمک به پیشبرد مرزهای دانش و حل مسائل اساسی کشور و تهیه متون و منابع درسی دانشگاهی، طرح‌های پژوهشی بنیادی و کاربردی را با اولویت‌سنجی می‌پذیرد.

۱۳۹۹/۶/۱۰ - ۱۱:۵۷

معاون علم و فناوری ریاست جمهوری
رتبه قابل قبولی در انتشار علوم انسانی در دنیا نداریم
ستاری گفت:کشور ما سابقه زیادی در حوزه علوم انسانی دارد اما رتبه قابل قبولی در انتشار علوم انسانی در دنیا نداریم.

۱۳۹۹/۵/۲۷ - ۱۱:۳۴

رئیس شورای تحول علوم انسانی
مشکلات کشور بدون استمداد ازعلوم انسانی قابل حل نیست
حداد عادل گفت: مشکلات کشور بدون استمداد ازعلوم انسانی قابل حل نیست. باید جشنواره فارابی نقش علوم انسانی را برای حل مشکلات کشور توضیح دهد.

۱۳۹۹/۵/۲۷ - ۱۱:۱۷

فراخوان جذب طرح‌های پژوهشی در حوزه «علوم انسانی پزشکی»
پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانیِ «سمت» آماده دریافت طرح‌های پژوهشی در حوزه «علوم انسانی پزشکی» (Medical Humanities) است.

۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۳:۰۴

دبیر میز علوم انسانی قطب‌های دفتر تبلیغات اسلامی:
تفکر غلط برخی رسانه‌ها برای دیده شدن باید اصلاح شود/ رسانه حوزوی باید برای مردم کارکرد داشته باشد
یک دانش‌آموخته دکتری فرهنگ و ارتباطات دانشگاه باقرالعلوم(ع) به تبیین وظیفه رسانه ها جهت پیشرفت حرکت حوزه پرداخت و گفت: تفکر غلط برخی رسانه ها برای دیده شدن باید اصلاح شود و عدم تخصص برخی رسانه های حوزوی می تواند اتفاقات بدی را برای حوزه رقم بزند.

۱۳۹۹/۵/۱ - ۱۴:۰۸

بسته خبری اندیشه// ۳۰ تیرماه
از رسیدن «صدرا» به ایستگاه سی‌ودوم تا برگزاری همایش‌ها و کنگره‌ها
انتشار شماره ۳۲ فصلنامه تخصصی علوم انسانی اسلامی صدرا، فراخوان مقاله کنگره «حکمت سیاسی متعالیه» و ورود «فلسفه تحلیلی تاریخ» به بازار نشر ازجمله آخرین اخبار حوزه اندیشه در ۳۰ تیرماه است.

۱۳۹۹/۴/۳۰ - ۱۵:۲۲

انتشار شماره ۳۲ فصلنامه تخصصی علوم انسانی اسلامی صدرا
سی و دومین شماره از فصلنامه تخصصی علوم انسانی اسلامی صدرا با مباحثی همچون فلسفۀ اسلامی و نیازهای معاصر و الگوی مطلوب نقش نفت در اقتصاد ایران منتشر شد.

۱۳۹۹/۴/۳۰ - ۱۴:۵۷

همایش بین‌المللی «افول آمریکا؛ روند گذشته و تحولات آینده» برگزار می‌شود
همایش بین‌المللی «افول آمریکا؛ روند گذشته و تحولات آینده» با محورهای متنوع و به همت دانشگاه جامع امام حسین(ع) برگزار می‌شود.

۱۳۹۹/۴/۳۰ - ۱۴:۱۲

«رسانه‌شناسی یهود در عراق؛ رویکردی تاریخی» منتشر می‌شود
کتاب «رسانه‌شناسی یهود در عراق؛ رویکردی تاریخی» به قلم حسن بشیر و به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به زودی روانه بازار نشر می‌شود.

۱۳۹۹/۴/۲۵ - ۱۲:۳۲

برگزاری سومین دوره حلقات متن‌خوانی در کانون اندیشه جوان
سومین دوره حلقات متن‌خوانی با محور آثاری همچون لیبرالیسم سیاسی اثر رالز و پرسش از تکنولوژی اثر هایدگر به همت کانون اندیشه جوان برگزار می‌شود.

۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۱۴:۱۲

برگزاری سومین همایش «پیشرفت‌های نوین در عرضه علم و فراعلم علوم انسانی»
سومین همایش «پیشرفت‌های نوین در عرضه علم و فراعلم علوم انسانی» در محورهایی همچون الهیات و معارف اسلامی و فلسفه و کلام به صورت مجازی برگزار می‌شود.

۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۱۴:۲۵

وضعیت علوم انسانی اسلامی در جنوب شرق آسیا بررسی شد
نشست ارائه گزارشی از علوم انسانی اسلامی در جنوب شرق آسیا با ارائه رئیس مرکز اسلامی جاکارتا در مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار شد.

۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۲:۵۷

بررسی نظریه آیت‌الله مصباح یزدی در قلمرو ماهیت علم دینی
بررسی نظریه آیت‌الله مصباح یزدی در قلمرو ماهیت علم دینی در شماره ۷۶ کتاب نقد که فصلنامه انتقادی نظری در حوزه علوم انسانی است منتشر شد.

۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۲:۵۰

هستی‌شناسی عقل در نگره تفکیک تحلیل و نقد می‌شود
کرسی علمی ترویجی با موضوع «تحلیل و نقد هستی‌شناسی عقل در نگره تفکیک» به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می‌شود.

۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۱۳:۳۹