خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

السبت ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم انسانی
بسته خبری//۲۴ بهمن
روز پرخبر حوزه اندیشه/از برگزاری نشست های علمی تا رونمایی از آثار فاخر
رونمایی از ۴۰ اثر فاخر مطالعات انقلاب اسلامی، برگزاری نشست های علمی تخصصی و برگزاری پنجمین هم اندیشی جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی از مهمترین اخبار بیست و چهارم بهمن ۹۷ است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۶:۳۸

پنجمین هم اندیشی جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی برگزار می شود
پنجمین هم اندیشی «جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی میان رشته ای و کاربردی سازی» با حضور صاحبنظرانی همچون آیت الله محقق داماد در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۱:۲۱

در نشستی علمی مطرح شد
شهید بهشتی نخستین متفکر تعاونی مکتب اسلام/سرمایه‌سالاری خصوصی دغدغه ایشان بود
حجت الاسلام یوسفی با بیان اینکه نخستین متفکری که اقتصاد تعاونی را بر اساس مکتب اسلام بیان کرد، شهید بهشتی بود، گفت: ایشان می گوید: نکند وقتی که تعاونی‌ها واگذار می‌شود ما به جای سرمایه‌سالاری دولتی، با سرمایه‌سالاری خصوصی مواجه باشیم.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۰:۱۶

بسته خبری//۲۳ بهمن
از برگزاری نشست ها تا توسعه همکاری های علمی بر مدار علوم انسانی
برگزاری نشست های علوم انسانی، تفاهم همکاری برای حمایت های علمی، برگزاری همایش بین المللی «فقه گردشگری»، انتشار شماره جدید اندیشه نامه و فراخوان «جایزه رضا داوری اردکانی» از مهمترین رویدادهای حوزه اندیشه در ۲۳ بهمن ماه است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۶:۱۹

بررسی گسترش و تحول نظریه اقتصاد تعاونی در معارف اسلامی نظام
نشست «گسترش و تحول نظریه اقتصاد تعاونی بر اساس مبانی و معارف اسلامی در جمهوری اسلامی ایران» امروز در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۲:۰۵

نسبت علوم انسانی و کاربرد از منظر علم شناسی فلسفی بررسی می شود
نشست علمی «نسبت علوم انسانی و کاربرد از منظر علم شناسی فلسفی» با حضور کارشناسانی همچون مالک شجاعی جشوقانی و علیرضا منجمی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۵۳

نشست «فرهنگ و زبان در نگاه الهیات اجتماعی» برگزار می شود
نشست «فرهنگ و زبان در نگاه الهیات اجتماعی» با حضور چهره هایی همچون حمید پارسانیا و بیژن عبدالکریمی و میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۳۲

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
انقلاب اسلامی منجر به ایجاد خودباوری عمیق در عرصه علوم انسانی شد
حجت الاسلام ذوعلم با اشاره به دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در عرصه علوم انسانی، گفت: این انقلاب در واقع منجر به ایجاد خودباوری عمیق و تحولی عظیم در علوم انسانی شد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۰:۱۶

حجت الاسلام الویری:
بومی سازی؛ دستاورد ۴۰ ساله انقلاب برای علوم انسانی
عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب اسلامی، یک نگاه بومی نسبت به علم و علوم انسانی در کشور پدید آمده گفت: این نگاه به همه مولفه های اثرگذار در علم توجه دارد و همه آن ها را مورد بازخوانی قرار داده است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۲:۴۸

فرزند آیت الله العظمی جوادی آملی:
استاد جوادی آملی همواره سعی داشته علم را چند گام به جلو ببرد
حجت الاسلام واعظ جوادی با بیان اینکه همیشه فرهنگ عمومی و توده مردم مورد توجه استاد جوادی آملی بوده است، گفت: ایشان همواره سعی داشته علم را چند گام به جلو ببرد و آن علم را ناظر به توسعه جامعه قرار دهد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۱:۳۱

صالحی امیری:
نیازمند شخصیت‌های اجماع‌ ساز هستیم/استاد جوادی آملی سرمایه نسل‌های بعد است
رییس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه آیت الله العظمی جوادی آملی نه فقط سرمایه امروز بلکه سرمایه نسل‌های بعد است، گفت: نیازمند شخصیت‌های اجماع‌ ساز هستیم و بدون شک ایشان یک شخصیت اجماع‌ آفرین است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۱:۱۲

آیت الله اعرافی:
انقلاب به سنت فکری آیت الله جوادی آملی نیاز دارد/ایشان از نوابغ عرفان است
مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به سابقه چند دهه ای تدریس درس خارج فقه توسط آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: امروز شاید در عالم فلسفه کمتر افرادی را داشته باشیم که از تطبع بی نظیری همچون ایشان برخوردار باشد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۰:۵۸

دکتر صالحی در مراسم بزرگداشت آیت‌الله العظمی جوادی آملی:
پیوند حکمت اسلامی با زندگی اجتماعی از دغدغه های آیت الله جوادی آملی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استاد جوادی آملی حکیم متکلم است، یعنی در عین اینکه از یک خاستگاه فلسفی برخاسته‌ به سوالات و شبهات زمانه نیز توجه دارد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۰:۱۸

بسته خبری//۱۷ بهمن
حضور پررنگ علوم انسانی در همایش کتاب سال و نشست های علمی
تقدیر از «گفتگویی میان هگل و فیلسوفان اسلامی» در همایش کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، ورود «طلبه انقلابی به بازار نشر» و برگزاری نشست های مرتبط با علوم انسانی از مهمترین اخبار هفدهمین روز از بهمن ۹۷ است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۶:۵۵

«گفتگویی میان هگل و فیلسوفان اسلامی» کتاب سال جمهوری اسلامی شد
«سید حمید طالب زاده» نویسنده «گفتگویی میان هگل و فیلسوفان اسلامی» با حضور رییس جمهوری در همایش کتاب سال جمهوری اسلامی ایران تقدیر شد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۱:۲۰

عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
«بومی اندیشی»، مطالبه سیاستگذاران علوم انسانی از انقلاب است
یک استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت بومی اندیشی و لوازم تحقق آن، گفت: این مهم در واقع انتظار سیاست گذاران علوم انسانی از انقلاب است که هنوز به طور کامل محقق نشده، بومی اندیشی پیشتازی در علوم انسانی و برداشتن گام های جدید در آن است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۰۹:۴۷

موضوع‌شناسی علوم انسانی و اقتضائات روش‌شناختی آن
کرسی آزاداندیشی «موضوع‌شناسی علوم انسانی و اقتضائات روش‌شناختی آن» با حضور حجج‌اسلام حمیدرضا شاکرین و قاسم ترخان به عنوان ناقد برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۴:۵۶

نخستین کنفرانس بین المللی «پژوهش در علوم انسانی» برگزار می شود
نخستین کنفرانس بین المللی «پژوهش در علوم انسانی» در محورهایی همچون علوم اجتماعی، مدیریت و اقتصاد ۲۵ بهمن در شهر رستوک آلمان برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۱:۲۰

بسته خبری//۱۴ بهمن
روز پرخبر علوم انسانی/از برگزاری نشست های علمی تا معرفی دستاوردهای پژوهشی
برگزاری نشست های علمی و کرسی های ترویجی، معرفی دستاوردهای پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و برگزاری پیش نشست های همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» از مهمترین اخبار ۱۴ بهمن است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۶:۰۱

بررسی نقش نظام جمهوری اسلامی ایران در تضعیف هژمونی توسعه
نشست «نقش نظام جمهوری اسلامی ایران در تضعیف هژمونی توسعه» ازجمله برنامه های همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۵:۳۱