خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸

الخميس ١٦ ربيع الأوّل ١٤٤١

Thursday, November 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم انسانی
بازشناسی انتقادی بومی‌سازی علوم‌انسانی در ایران
نشست «بازشناسی انتقادی بومی سازی علوم انسانی در ایران» سخنرانی «احمد گل محمدی» برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۱۰:۴۴

عضو هیئت علمی موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران:
تلاش برای سلطه بر طبیعت سوغات عصر مدرن در غرب است
حجت الاسلام عبداللهی بیان کرد: در جریان رنسانس دو اتفاق مهم در غرب رخ می دهد که اتفاق نخست افول کلیسا است و مقوله اصلی دوم ظهور و رشد علوم تجربی است ضمن اینکه نحوه نگرش به این علوم در دوره مدرن کاملا متفاوت است.

۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۶:۱۲

همکاری سازمان سمت و دانشگاه آیت‌الله بروجردی(ره) در زمینه علوم انسانی
سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی (ره) در زمینه هایی همچون تولید کتاب‌های مبنایی، ترجمه کتاب‌های علوم انسانی به زبان‌های خارجی و همکاری در زمینه نشر الکترونیک همکاری می کنند.

۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۴:۵۷

رونمایی از سه اثر جدید در حوزه علوم انسانی
آیین رونمایی از سه کتاب «ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران»، «طنز پرمغز» و «جایگاه زنان در پیشرفت جامعه» از آثار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی می شود.

۱۳۹۸/۲/۱۱ - ۱۵:۰۵

معاون فرهنگی قوه قضاییه:
شهید مطهری آنطور شیفته فلسفه نشد که عیوب اش را نبیند
حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه شهید مطهری عمرش را زیاد در فلسفه سپری کرد اما آنطور شیفته نشد که عیوب اش را نبیند، گفت: استاد مطهری درد خدا و درد مردم را داشت، همواره فردی معقول، بی تعصب و بی آزار بود.

۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۱۴:۴۰

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:
بیانیه گام دوم انقلاب اوج وجهه علمی مقام معظم رهبری را نشان می دهد
حجت الاسلام رستمی با بیان اینکه حجاب معاصرت مانع از توجه ما به وجهه علمی مقام معظم رهبری شده است، گفت: بیانه گام دوم انقلاب نقطه اوج بیان حِکمی رهبری است و افق چهل ساله نظام محسوب می شود.

۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۱۳:۴۲

کرسی «نخبه گرایی مشارکتی» برگزار می شود
کرسی نخبه گرایی مشارکتی با حضور کارشناسان و ارائه پگاه مصلح و میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۸/۲/۹ - ۱۲:۵۰

اعلام آمادگی «سمت» برای همكاری با مؤسسه كنفوسيوس چین
مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی سازمان «سمت» در نخستین نشست مشترک مؤسسه کنفسیوس و دانشگاه یونن چین برای همکاری‌ها و تبادلات علمی ایران و چین اعلام آمادگی کرد.

۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۰:۱۱

حسین ابراهیم آبادی:
حضور مرکز نشر دانشگاهی در نمایشگاه کتاب با ۱۵ عنوان کتاب جدید
رئیس مرکز نشر دانشگاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با اشاره به آثاری که از سوی این مرکز در نمایشگاه بین المللی کتاب ارایه شده است، گفت: نشر دانشگاهی امسال با ۱۵ عنوان کتاب جدید در نمایشگاه سی و دوم حضور دارد.

۱۳۹۸/۲/۷ - ۱۲:۲۲

نظریه پردازی اسلامی در علوم انسانی روانه بازار نشر شد
کتاب «نظریه پردازی اسلامی در علوم انسانی» نوشته حجت الاسلام «احمدحسین شریفی» با نگاهی متفاوت و تحلیلی به مولفه نظریه پردازی روانه بازار نشر شد.

۱۳۹۸/۲/۵ - ۰۸:۵۶

بسته خبری//۲ اردیبهشت
از داغی تازه بر دل فلسفه تا آمادگی علوم انسانی اسلامی برای حضور در نمایشگاه کتاب
درگذشت «محسن جهانگیری»، چهره ماندگار فلسفه، برگزاری کرسی های «عدم استفاده صحیح از ظرفیت حاکمیت در زمینه قرآن» و «فلسفه سیاسی صدرالمتألهین» و حضور پررنگ علوم انسانی اسلامی در نمایشگاه بین المللی کتاب از مهمترین اخبار دوم اردیبهشت ماه است.

۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۶:۲۴

رئیس هیئت مدیره کانون اندیشه جوان بیان کرد
استمرار حرکت انقلاب نیازمند تجهیز جوانان به نیروی تفکر است/دستاوردهای ۲۰ ساله کانون اندیشه جوان
فیاضی با بیان اینکه جوان هم علت محدثه (سبب) و هم علت مبقیه (عامل بقا) انقلاب است، گفت: پیشروی و استمرار حرکت انقلاب نیاز دارد که نسل جوان به عنوان افسران انقلاب به فکر و اندیشه تجهیز شوند و این کارویژه کانون اندیشه جوان است.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۵:۵۸

سید سعید زاهد زاهدانی:
هر کس به مقتضای ظرفیت اش با حرکت های فرهنگی همراه می شود
استاد دانشگاه شیراز در مراسم رونمایی از دو اثر جدید مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا با اشاره اهمیت فعالیت در عرصه علوم انسانی، گفت: طبیعی است کسانی که حق مدارانه تلاش می کنند، با استقامت خودشان جریانات باطل را کنار می زنند.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۵:۲۵

حجت الاسلام احمدحسین شریفی:
نظریه پردازی قله فعالیت های علمی و آرمان برنامه های پژوهشی است
استاد موسسه ‌آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به ابعاد و تاثیر نظریه پردازی در پیشبرد مسیر علم و دانش گفت: نظریه پردازی قله فعالیت های علمی و آرمان برنامه های پژوهشی است.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۴:۱۲

«پژوهش‌های عقلی نوین» به ایستگاه پنجم رسید
پنجمین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی پژوهش‌های عقلی نوین با مقالاتی همچون «تأثیر عوامل غیرمعرفتی بر معرفت در فلسفۀ فارابی» و «بازخوانی اخلاقیِ مسئلۀ گوشت‌خواری در عرفان اسلامی» منتشر شد.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۵:۳۲

عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان تاکید کرد
علوم انسانی زیربنای رونق تولید است/تولید فرهنگ بر رونق اقتصاد ارجحیت دارد
مصطفی عباسی مقدم با اشاره به ملزومات علمی رونق تولید، گفت: رونق تولید به معنای نگاه همه جانبه و متوازن به همه ابعاد نیازها است که علوم انسانی در ایجاد این نگاه نقش اصلی را ایفا می کند. برای رونق تولید نیازمند افراد زبده در علوم انسانی هستیم.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۰:۵۵

نشست «انقلاب و نهاد هنر» برگزار می شود
نشست «انقلاب و نهاد هنر» در پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، سرای شهید آوینی برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۵:۵۰

چیستی حکمت عملی و ضرورت احیای آن در جهان معاصر بررسی می شود
نشست چیستی حکمت عملی و ضرورت احیای آن در جهان معاصر، به همت مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۵:۴۹

همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش برگزار می شود
رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام از برگزاری همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش خبر داد و گفت: بیش از ۸۰۰ ساعت جلسات متعدد در مشهد و تهران قم برای برگزاری هر چه بهتر این همایش برگزار شده است.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۰۸:۵۰

۱۴۰۰ دانشجوی غيرايراني در حال تحصیل علوم انسانی در جامعه المصطفی هستند
دبیر اجرایی همایش بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی ایران گفت: ۱۴۰۰ دانشجوی خارجی در حال تحصیل علوم انسانی در جامعه المصطفی هستند.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۶:۳۷