خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸

الخميس ١٦ ربيع الأوّل ١٤٤١

Thursday, November 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم انسانی
«این.ج.ا» با «جوانگرایی یا جوان‌نمایی» روی آنتن می رود
برنامه تلویزیونی «این.ج.ا» امشب با حضور تقی آزادارمکی و امیر محبیان موضوع «جوانگرایی یا جوان‌نمایی» را روی آنتن شبکه چهار به بحث و بررسی می گذارد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۵:۲۲

پیش اجلاسیه پارادایم شبکه‌ای برگزار می‌شود
پیش اجلاسیه کرسی نظریه‌پردازی با موضوع پارادایم شبکه‌ای (دستگاه معرفتی تولید علم دینی) با حضور تنی چند از اندیشمندان در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۴

مدرسه علوم انسانی، سنت، عمل و گفت وگو برگزار می شود
مدرسه «علوم انسانی، سنت، عمل و گفت وگو» با حضور استادان و صاحب نظران طی سه روز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۰۹:۴۹

محمدتقی جغتایی مطرح کرد:
علوم شناختی می تواند به علوم انسانی کمک کند
معاون ستاد علوم شناختی در امور آموزش، با اشاره به ابعاد گسترده علوم شناختی و تاثیر ‌آن بر رشته های مختلف علم، گفت: این علوم می توانند به علوم انسانی کمک کنند.

۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۲۲:۵۵

حسین سیمایی صراف بیان کرد
وقتی مدرک جای معرفت را می گیرد/ پایان نامه فروشی فساد در آموزش عالی است
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن انتقاد از شیوع پایان نامه فروشی گفت: امروز جامعه شناسان باید پاسخ دهند که چرا مدرک جای معرفت را گرفته است. پایان نامه فروشی فساد در آموزش عالی است.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۵:۵۵

محسن جوادی بیان کرد:
کمیت گرایی به علم آسیب می زند/موضوعات پایان نامه ها باید مرتبط با جامعه باشند
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: یادم نمی آید کسی به خاطر پایان نامه افتاده باشد، امروز اگر بخواهیم پایان نامه به درد جامعه ما بخورد باید در وهله نخست موضوعات با جامعه مرتبط و درگیر باشند. کمیت گرایی ها به علم آسیب می زند.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۵:۵۴

آیت الله رشاد
دستاوردهای ذهن آدمی مالکیت بردار است
رئیس هیات حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره، با اشاره به اینکه رساله ها مملو از تکرار بوده و مطلب نو در آنها کمتر دیده می شود، گفت: دستاوردهای ذهنی مالکیت بردارند اما اغلب پژوهش ها بیشتر با تکرار و بیان نظرات دیگران همراه هستند.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۴:۴۵

بسته خبری//۷ اسفند ماه
بازار گرم اخبار اندیشه در آخرین ماه زمستان
برگزاری همایش بین المللی «تاریخ فرهنگ و تاریخ فرهنگی در ایران»، نقد رویکردهای سنتی در باب نظام های اقتصادی و موکول شدن برگزاری همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» به سال آینده، از مهمترین اخبار حوزه اندیشه در هفتم اسفند ماه است.

۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۱۶:۲۷

چالش‌های مدیریت جهادی در آموزش و پرورش بررسی می شود
نشست علمی «چالش‌های مدیریت جهادی در آموزش و پرورش» با حضور کارشناسان و میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۱۵:۳۵

استاد دانشگاه دفاع ملی:
بسیاری از مدیران باوری به تحول علوم انسانی ندارند
حجت الاسلام پیروزمند با بیان اینکه علوم انسانی باید متناسب با زیست بوم هر کشوری باشد و ما نباید در علوم انسانی صرفاً مصرف کننده باشیم، گفت: بسیاری از مدیران باوری به مسئله تحول علوم انسانی ندارند یا موضوع را ممکن نمی بینند.

۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۱۱:۲۳

بسته خبری//۵ اسفند ماه
رونق نشست ها و کرسی های علوم انسانی در ‌آخرین ماه سال
برگزاری نشست های چهارمین «هفته تمدن نوین اسلامی»، برگزاری کرسی های علمی ترویجی با محوریت علوم انسانی و برگزاری نشست «سواد رسانه ای برای کودکان» از مهمترین اخبار حوزه اندیشه در پنجمین روز از اسفند ماه ۹۷ است.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۵:۴۲

«نظریه فطرت و برآیند آن در علوم انسانی» بررسی می‌شود
کرسی علمی ترویجی «نظریه فطرت و برآیند آن در علوم انسانی» با ارائه حجت الاسلام قاسم ترخان و همکاری قطب علمی فلسفه دین برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۵:۲۶

کرسی علمی ترویجی «پیوند قدرت و عدالت سیاسی» برگزار می شود
کرسی علمی ترویجی «پیوند قدرت و عدالت سیاسی» با ارائه سیدکاظم سیدباقری و با حضور استادان و صاحبنظران این حوزه برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۱:۰۸

آیت‌الله علیدوست:
حفره‌های تئوریک را در گام دوم انقلاب پُر کنیم/ تمدن یک شبه ساخته نمی شود
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به ملزومات تمدن سازی در گام دوم انقلاب، گفت: باید حفره های تئوریک را که در طول این سال ها وجود داشته، پُر کنیم. تمدن، شدنی است یعنی باید به تمدن رسید، این گونه نیست که با دستور، جلسه و شعار ساخته شود.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۰۹:۳۸

بسته خبری//۴ اسفند ماه
از بزرگداشت روز مهندس تا روز پرخبر علوم انسانی
بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی، اعلام فراخوان مقاله بیست و سومین همایش ملی «ملاصدرا» و رونمایی از مستند «سالک حکمت» مربوط به زندگی غلامرضا اعوانی از مهمترین اخبار حوزه اندیشه در چهارمین روز از اسفند ماه است.

۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۶:۰۷

بسته خبری//۱ اسفند
رونق اخبار حوزه اندیشه در نخستین روز از آخرین ماه سال
انتشار نخستین شماره از «زمانه» در دور جدید، برگزاری سلسله درس گفتارهای « نگرش حقوقی_اجتماعی به حریم خصوصی و امنیت» و آغاز به کار چهارمین «هفته تمدن نوین اسلامی» از مهمترین اخبار حوزه اندیشه در نخستین روز از اسفند ماه است.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۶:۳۶

رییس دانشگاه آزاد اسلامی:
باید چلچراغ‌ هایی را بین چله ‌های انقلاب اسلامی روشن نگاه داریم
طهرانچی با بیان اینکه نظریه نظام انقلابی می گوید انقلاب و نظام پیر نمی شوند، گفت: کتابت، علم و پژوهش که افق آن در گام دوم انقلاب بسیار روشن است، یک مسیر است و ما باید این چلچراغ ها و ارتباط بین نسلی میان چله اول و دوم را روشن نگاه داریم.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۶:۰۲

نشست «انسان و پرسش های امروز» برگزار می شود
نشست «انسان و پرسش های امروز» با حضور شخصیت هایی همچون خسرو باقری در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۴

برگزاری همایش ملی «ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت»/اعطای جایزه «دکتر عظیمی آرانی»
همایش ملی «ارتباط علوم انسانی،تولید و صنعت» ششم اسفند در سالن حکمت پژوهشگاه علوم انسانی برگزار و طی آن جایزه «دکتر عظیمی آرانی» به برترین تجربه های موفق و نیز ناموفق حوزه های تولیدی و صنعتی در کاربست علوم انسانی، اهداء می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۶

در نشستی علمی؛
بازخوانی ضعف تمدنی مسلمانان و راه‎های برون رفت از آن
نشست علمی «بازخوانی ضعف تمدنی مسلمانان و راه‎های برون رفت از آن» با طرح مباحثی همچون علل ضعف تمدنی و عقب ماندگی جوامع اسلامی از منظر امام موسی صدر برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۴:۱۴