خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸

الخميس ١٦ ربيع الأوّل ١٤٤١

Thursday, November 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم انسانی
نخستین کنفرانس بین المللی «پژوهش در علوم انسانی» برگزار می شود
نخستین کنفرانس بین المللی «پژوهش در علوم انسانی» در محورهایی همچون علوم اجتماعی، مدیریت و اقتصاد ۲۵ بهمن در شهر رستوک آلمان برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۱:۲۰

بسته خبری//۱۴ بهمن
روز پرخبر علوم انسانی/از برگزاری نشست های علمی تا معرفی دستاوردهای پژوهشی
برگزاری نشست های علمی و کرسی های ترویجی، معرفی دستاوردهای پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و برگزاری پیش نشست های همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» از مهمترین اخبار ۱۴ بهمن است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۶:۰۱

بررسی نقش نظام جمهوری اسلامی ایران در تضعیف هژمونی توسعه
نشست «نقش نظام جمهوری اسلامی ایران در تضعیف هژمونی توسعه» ازجمله برنامه های همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۵:۳۱

نشست «جنبش محرومان و مطالبه عدالت اجتماعی» برگزار می شود
نشست «جنبش محرومان و مطالبه عدالت اجتماعی» با محور بازخوانی اندیشه های امام موسی صدر در مجتمع آموزش عالی علوم انسانی جامعه المصطفی(ص) العالمیه قم، برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۲:۱۱

رئیس پژوهشکده دانشنامه نگاری دینی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خبر داد
انتشار ۳۱۶۷ مقاله و دریافت ۱۹۱ نشان برتر در حوزه علوم انسانی
حجت الاسلام مقیمی حاجی انتشار ۳۱۶۷ مقاله در نشریات علمی، برگزاری ۱۲۵ نشست با اندیشمندان خارجی، تولید برنامه های تلویزیونی به زبان های خارجی و دریافت ۱۹۱ نشان برتر در جشنواره ها را از دستاوردهای پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برشمرد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۱:۵۲

بسته خبری//۱۳ بهمن
از بزرگداشت خالق «تفسیر تسنیم» تا برگزاری همایش های انقلابی
برگزاری بزرگداشت آیت الله العظمی «جوادی آملی» و همایش «رسانه و انقلاب اسلامی، تجربه‌ها و روندها» و برپایی نمایشگاه تخصصی گفتمان علمی انقلاب اسلامی از مهمترین اخبار سیزدهمین روز از بهمن ماه در حوزه فکر و اندیشه است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۶:۳۰

حدادعادل:
معماری و شهرسازی مانند لباس برای تمدن است
رئیس شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی با بیان اینکه معماری فعلی کشور یک معماری بدون هویت است، گفت: معماری و شهرسازی مانند لباس برای تمدن است و حتماً بر تمدن و سبک زندگی هر ملتی تأثیرگذار است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۱:۰۱

استاد حوزه و دانشگاه تشریح کرد
خدمات متقابل انقلاب اسلامی و علوم انسانی
حجت الاسلام جهانگیری سهروردی گفت: انقلاب اسلامی در دهه های سوم و چهارم عمرش به اهمیت دانش در رشد و بالندگی توجه داشته، چنان که بسیاری از صاحبنظران معترف اند ایران یک سر و گردن بالاتر از دیگر کشورهای اسلامی در تولید علم و دانش به ویژه علوم انسانی است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۰۹:۳۴

موسی نجفی
انقلاب اسلامی یک انقلاب هویتی است
رئیس پژوهشکده فرهنگ و تمدن اسلامی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: انقلاب اسلامی از طرفی معلول عمق بیداری اسلامی و از طرفی نیز علت بیداری اسلامی جدید است. این انقلاب، انقلاب هویتی است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۶:۴۸

حجت الاسلام پارسانیا تشریح کرد
انسجام میان فقه و فلسفه در سنت ایرانی شیعی
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نمی توان فقه شیعه را بدون عقبه فلسفی تصور کرد، گفت: همواره میان فلسفه و فقه در سنت ایرانی و شیعی انسجام وجود داشته است که اوج آن را در مکتب تهران می بینیم.

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۶:۳۱

در همایش انقلاب اسلامی و تحول فقه عنوان شد:
تنگ شدن عرصه فقه اسلامی با علوم انسانی سکولار/باید از تحولات علمی پس انقلاب یک منظومه نوشت
همایش انقلاب اسلامی و تحول در فقه همزمان با چهلمین سالگرد با شکوه انقلاب اسلامی صبح پنج شنبه ۱۱ بهمن ماه برگزار شد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۴:۲۵

غلامرضا اعوانی:
حکمت در هیچ جا مثل ایران نبوده است
چهره ماندگار فلسفه گفت: یکی از مسایل مهم ایران حکمت است، حکمت در هیچ جا مثل ایران نبوده است، در ادیانی مثل زردشت فلسفه و دین یکی است، قرآن اما خودش حکمت و علم است و نبوت را جهانی کرد و حکمت را در بطن دین قرار داد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۳:۳۷

حداد عادل:
حفظ سنت استاد و شاگردی طی ۱۲۰۰ سال، از ویژگی های فلسفه در ایران است
رییس شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی گفت: ایران همیشه کشور حکمت، عرفان، کلام و فلسفه بوده و شاید کمتر کشوری در دنیا باشد که فلاسفه آن بتوانند سنت استاد- شاگردی خود را از ۱۲۰۰ سال قبل تا کنون به صورت منظم و ناگسیخته ترسیم کنند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۳:۲۲

بسته پیشنهادی مرکز پژوهش های جوان به مناسبت دهه فجر انقلاب
شاهنگی با معرفی آثار مرکز پژوهش‌های جوان در ارتباط با انقلاب اسلامی، گفت: «صدور انقلاب از منظر امام خمینی(ره)»، «درآمدی بر نظریه انقلاب اسلامی» و «گفتمان عدالت در انقلاب اسلامی» ازجمله این آثار است که هر یک به بعدی ویژه از انقلاب پرداخته اند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۴:۴۸

فردا و پس فردا؛
همایش بین المللی «امام رضا علیه السلام و گفتگوی ادیان» برگزار می شود
همایش بین المللی «امام رضا علیه السلام و گفتگوی ادیان» ۱۰ و ۱۱ بهمن با حضور تولیت آستان قدس رضوی و رهبران و نمایندگان ادیان الهی در مشهدالرضا(ع) برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۹ - ۱۳:۱۸

مدیر قطب علمی فلسفه دین:
تلاش قطب فلسفه دین برای تعامل با دانشگاه های دنیا/تدوین فلسفه اسلامی به عنوان محور گفتمان
حجت الاسلام ساجدی با اشاره به فعالیت های قطب فلسفه دین، گفت: تهیه سرفصل های دروس مقطع کارشناسی ارشد در ۱۷ درس و مقطع دکترا در ۱۳ درس و برگزاری گفتگوهای علمی با دانشگاه ها کانادا، کره جنوبی و میلان ازجمله این فعالیت ها است.

۱۳۹۷/۱۱/۹ - ۰۹:۱۰

بسته خبری//۸ بهمن
همکاری نهادهای علمی در حوزه علوم انسانی/بازخوانی اندیشه متفکران معاصر/برگزاری کرسی های ترویجی
همکاری پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و جامعه الزهرا(س)، بازخوانی آراء شهید بهشتی در یازدهمین همایش «آنان که می‌اندیشند» و برگزاری میزگرد «تاریخ فرهنگی در ایران» از مهمترین اخبار حوزه اندیشه در هشتم بهمن ماه است.

۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۵:۴۶

وزیر علوم تحقیقات و فناوری:
مهمترین سرمایه معنوی در علوم انسانی قرار می گیرد
غلامی گفت: مهمترین سرمایه معنوی در علوم انسانی قرار می گیرد. تصور واقعی از کمیت و کیفیت علوم انسانی را در جشنواره فارابی می توان دید.

۱۳۹۷/۱۱/۷ - ۰۹:۴۸

رییس دبیرخانه دایمی جشنواره فارابی اعلام کرد:
تقدیر از ۱۹ شخصیت ایرانی و خارجی در حوزه علوم انسانی و اسلامی
میرزایی گفت: در جشنواره فارابی از ۱۷ اثر برگزیده و ۱۹ شخصیت بین المللی و ایرانی تجلیل می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۷ - ۰۹:۰۵

تقدیر از دوفصلنامه «پژوهش و نگارش کتب دانشگاهی» در جشنواره نقد کتاب
دوفصلنامه «پژوهش و نگارش کتب دانشگاهی» وابسته به سازمان «سمت» در پانزدهمین دوره جشنواره نقد کتاب شایسته تقدیر شناخته شد.

۱۳۹۷/۱۱/۶ - ۱۱:۲۲