خبرگزاری شبستان

جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٣ شعبان ١٤٤٠

Friday, April 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حوزه های علمیه
دبیر جامعه روحانیت مبارز جیرفت:
حوزه های علمیه نیاز به همکاری بیشتر مردم و مسئولین دارند
خبرگزاری شبستان:دبیر جامعه روحانیت مبارز جیرفت با اشاره به اینکه حوزه های علمیه در زمینه مالی مشکلاتی دارند که نیاز به همکاری و مساعدت بیشتر مردم و مسئولین دارند، گفت: با وجود جلساتی که با مسئولین گرفته شد اما فتح بابی در این زمینه نشد.

۱۳۹۴/۱۲/۱۶ - ۱۲:۱۳

سومین همایش حوزه و عرصه بین الملل 
سومین همایش حوزه و عرصه بین الملل با عنوان رسالت جهانی حوزویان حضور طلاب خواهر و برادر  وبا سخنرانی آیت الله سبحانی و آیت الله تسخیری مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام در مدرسه علمیه امام کاظم (ع)  قم  برگزار شد.

۱۳۹۴/۱۲/۱۳ - ۱۳:۱۶

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
روحانیون و طلاب مروج فرهنگ وقف در میان مردم باشند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: روحانیون و طلبه ها باید مروج فرهنگ وقف در میان مردم باشند و با بیان تاثیرات سازنده آن در جامعه دیگران را نیز به انجام این امر تشویق کنند.

۱۳۹۴/۱۱/۲۶ - ۱۵:۵۴

مدیر حوزه های علمیه خواهران تاکید کرد
مبلغان با زبان روز به تبلیغ دین بپردازند/استفاده از زبان هنر در تبلیغ دین
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه های علمیه خواهران خطاب به مبلغان دینی گفت: مبلغان باید زبان مردم را به خوبی بشناسند و با ادبیات صحیح و تا تبلیغ کلاسیک و با بهره گیری از ظرفیت هنر به این امر اهتمام ورزند.

۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۱۶:۳۷

حجت الاسلام والمسلمین ملک دار:
۱۱۰۰ اثر به دبیرخانه چهارمین جشنواره هنر آسمانی ارسال شد
خبرگزاری شبستان: معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه بیان داشت: ۱۱۰۰ اثر به دبیرخانه چهارمین جشنواره هنر آسمانی ارسال شده که با توجه به فرصت کم اما آثار خوب و با محتوایی به دست ما رسیده است.

۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۱۶:۳۳

معاون آموزش حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد:
ضرورت تسلط طلاب به حداقل یک زبان زنده دنیا دغدغه بزرگان حوزه بوده است
خبرگزاری شبستان:حجت‌الاسلام و المسلمین فرحانی گفت: ضرورت تسلط طلاب به حداقل یک زبان زنده دنیا با اولویت زبان عربی یکی از مطالبات ودغدغه‌های بزرگان حوزه بوده است که بر همین اساس دوره آموزش زبان عربی ویژه طلاب در هفت استان کشور برگزار می‌شود.

۱۳۹۴/۱۱/۱۰ - ۱۲:۱۱

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد:
هنوز فرهنگ آشنایی با زبان‌های رایج دنیا در حوزه نهادینه نشده است
خبرگزاری شبستان:آیت الله حسینی بوشهری با بیان این که هنوز فرهنگ آشنایی با زبان عربی و دیگر زبان‌ها در حوزه نهادینه نشده است، گفت: انقلاب اسلامی نه با تانک و موشک و سلاح‌های سخت، بلکه با پیام نرم‌افزاری دین باید به سراسر دنیا صادر شود.

۱۳۹۴/۱۱/۱۰ - ۱۱:۳۲

طرح مفتاح پیوند حوزه های علمیه با دانش آموزان را مستحکم می کند
خبرگزاری شبستان: رئیس ستاد اقامه نماز کهگیلویه و بویراحمد طرح مفتاح را یکی از برنامه های خوب این ستاد دانست و افزود: این طرح پیوند بین حوزه های علمیه با مدارس و دانش آموزان را استحکام می بخشد.

۱۳۹۴/۱۱/۹ - ۱۱:۳۰

برگزاری نماز جماعت در یک هزار ۲۵۰ آموزشگاه کهگیلویه و بویراحمد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید برگزاری نماز جماعت مدارس به صورت مداوم، افزود: هم اکنون در یک هزار و ۲۵۰ آموزشگاه این استان نماز جماعت برگزار می شود.

۱۳۹۴/۱۱/۹ - ۱۰:۰۵

حضور روحانیون مبلغ در مدارس جهت تقویت فرهنگ دینی دانش آموزان ضروری است
خبرگزاری شبستان: مدیرآموزش حوزه های علمیه لرستان، با تاکید برضرورت تقویت فرهنگ دینی در بین جوانان و نوجوانان، از حضور روحانیون مبلغ در مدارس استان خبرداد.

۱۳۹۴/۱۱/۶ - ۱۴:۱۱

مدیرحوزه های علمیه خواهران:
مدارس علمیه لرستان برای نیم سال دوم تحصیلی طلبه می پذیرد
خبرگزاری شبستان: مدیرحوزه های علمیه خواهران استان لرستان با اشاره به ظرفیت مدارس علمیه استان لرستان، افزود: این مدارس برای نیم سال دوم تحصیلی آماده پذیرش طلبه هستند

۱۳۹۴/۱۱/۶ - ۱۴:۰۹

وجود حوزه علمیه بسیاری از زمینه های فساد را از بین می برد
خبرگزاری شبستان:امام جمعه مشهد مقدس در مراسم شروع عملیات مدرسه علمیه رُشید هجری گفت:وجود حوزه علمیه توانسته از بسیاری از مفاسد اجتماعی و زمینه های فساد را از بین ببرد.

۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۱۳:۴۷

اساس و پایه حوزه های علمیه را وقف و واقفین استوار داشتند
خبرگزاری شبستان:مدیر حوزه های علمیه خراسان رضوی در مراسم شروع عملیات ساختمانی مدرسه رُشید هجری گفت:اساس و پایه حوزهای علمیه را وقف و واقفین استوار داشتند.

۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۱۳:۴۷

نمایشگاه طلایه‌داران نقد وهابیت در قم 
نمایشگاه طلایه‌داران نقد وهابیت با مشارکت ۷۰ موسسه پژوهشی امروز یک شنبه  ۲۷ دی ماه در مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم آغاز به کار کرد.

۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۵:۲۳

در چهارمین همایش وقف و حوزه‌های علمیه؛
نرم‌افزار جامع وقف حوزه‌های علمیه رونمایی شد
خبرگزاری شبستان: نرم‌افزار وقف حوزه‌های علمیه با حضور علما، استاتید حوزه‌های علمیه از جمله آیت الله حسینی بوشهری و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور رونمایی شد.

۱۳۹۴/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۹

کمیسیون «نظام تبلیغی حوزه در عرصه بین‌الملل» برگزار شد
خبرگزاری شبستان: کمیسیون نظام تبلیغی حوزه در عرصه بین‌الملل با هدف بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای تبلیغ بین‌الملل برگزار شد.

۱۳۹۴/۱۰/۲۲ - ۱۴:۲۳

اهل بیت(ع) مظهر انسجام و وحدت بین فرق و مذاهب هستند
خبرگزاری شبستان:مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: اهل بیت علیهم السلام مظهر انسجام و وحدت بین فرق و مذاهب تشيع و تسنن هستند.

۱۳۹۴/۱۰/۲۰ - ۱۵:۲۹

آیت الله مجتهد شبستری:
شیخ نمر به جرم حقیقت گویی به شهادت رسید
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: شیخ نمر، به جرم حقیقت گویی و امر به معروف و نهی از منکر به وسیله جلادان آل سعود، به شهادت رسید.

۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۱۴:۱۰

هفتمین نمایشگاه دستاوردهای حوزه علمیه خراسان رضوی به کار خود پایان داد
خبرگزاری شبستان:اختتامیه هفتمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی حوزه علمیه خراسان رضوی در بنیاد پژوهشهای آستان قدس رضوی برگزار شد

۱۳۹۴/۱۰/۳ - ۱۴:۲۲

حوزه‌های علمیه در شهرهای مختلف استان بوشهر ساخته می شود/ تکمیل طرح های نیمه تمام تا پایان امسال
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه‌های علمیه استان بوشهر گفت: با اختصاص اعتبارات لازم طرح های نیمه تمام امسال به اتمام می رسد و همچنین حوزه های علمیه در شهرهای مختلف استان بوشهر هم ساخته می شود.

۱۳۹۴/۹/۲۶ - ۱۴:۰۱