خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٥ رمضان ١٤٤٠

Monday, May 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حوزه های علمیه
مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه در غرفه خبرگزاری شبستان:
حضور ۴۰ مجموعه حوزوی در نمایشگاه قرآن امسال / جامعه امروز دچار شکایت پیامبر(ص) به جهت مهجوریت قرآن است
خبرگزاری شبستان: مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه گفت: در بخش حوزوی بیش از ۸۰ مجموعه حوزوی آمادگی شرکت داشتند که از میان آنها حدود ۴۰ مجموعه حضور یافته است که آثار علمی، مکتوب، دیجیتال و ... خود را ارائه کرده اند.

۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۱۷:۵۱

مدیر بخش حوزوی نمایشگاه قرآن کریم مطرح کرد؛
مشارکت ۶۰ مرکز حوزوی در نمایشگاه قرآن کریم با ارائه آثار و خدمات متنوع
خبرگزاری شبستان: مدیر بخش حوزوی بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم گفت: ۲۰ مرکز و نهاد حوزوی و ۴۰ موسسه و مرکز وابسته یا تابعه حوزه در نمایشگاه قرآن مشارکت دارند و به ارائه آثار و خدمات متنوعی می‌پردازند.

۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۰:۳۲

۶۰ درصد از نیات واقفان در استان اصفهان، روضه خوانی حضرت سیدالشهداست
خبرگزاری شبستان: مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: بیش از ۶۰ درصد از نیات واقفان در استان اصفهان، روضه خوانی حضرت سیدالشهدا(ع) است.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۴:۲۵

رییس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه در جلسه درس خارج فقه
دانشمند صرف بودن چندان ارزش ندارد
خبرگزاری شبستان:آیت‌الله رشاد گفت: دانشمند صرف بودن چندان ارزش ندارد بلکه عالمی حق است که ربانی باشد و سرچشمه علم او از ربوبیت الهی باشد.

۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۲۲:۵۴

نماینده ولی فقیه در گلستان:
حوزه های علمیه بیش از هر زمان دیگری به مراکز تحقیق و پژوهش نیاز دارند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری، حوزه های علمیه به مرکز تحقیق و پژوهش نیاز دارند.

۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۲:۵۳

اهدای بیش از دو هزار جلد کتاب به حوزه های علمیه استان سمنان
خبرگزاری شبستان: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان از اهدای بیش از دو هزار جلد کتاب به حوزه های علمیه این استان خبر داد.

۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۲:۳۳

پیام تسلیت مدیر حوزه علمیه تهران در پی ارتحال آیت الله شاه آبادی
خبرگزاری شبستان: در پی ارتحال آیت الله شاه آبادی، پیام تسلیتی از سوی حجت الاسلام رحیمی صادق مدیر حوزه علمیه استان تهران صادر شد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۳:۲۷

مدیر مدرسه علمیه امام خمینی:
باید ورودی حوزه‌های علمیه از بین نخبگان و فرهیختگان باشد
خبرگزاری شبستان: مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) گفت: برای تربیت نیروی کارآمد و مدیران انقلابی در طراز انقلاب جهانی حضرت صاحب‌الامر(عج)؛ در حوزه‌های علمیه باید ورودی حوزه‌ها از بین نخبگان و فرهیختگان باشد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۰۸:۵۰

حضور ۵۰۰ بانوی مبلغ در بین دانش آموزان لرستانی
خبرگزاری شبستان:مدیرحوزه علمیه خواهران استان لرستان، با اشاره به فعالیت بیش از ۷۰۰ مبلغ خواهر در استان، افزود: حدود ۵۰۰ بانوی مبلغ با حضور در بین دانش آموزان به تبلیغ دین مشغول هستند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۳:۵۱

مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور:
فعالیت بیش از ۵۰۰ مرکز حوزه علمیه خواهران در کشور
خبرگزاری شبستان: مدیرحوزه های علمیه خواهران کشور، تقویت فرهنگ دینی را از شاخص های حوزه های علمیه دانست و افزود: بیش از ۵۰۰ مرکز حوزه علمیه خواهران در کشور فعالیت می کنند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۳:۲۳

برگزاری دوره آموزشی نویسندگی و فتوشاپ ویژه خواهران طلبه لرستان
خبرگزاری شبستان:معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان، از برگزاری دوره آموزشی نویسندگی و فتوشاپ ویژه خواهران طلبه خبر داد و گفت: این دوره با شرکت خواهران طلبه در حال برگزاری است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۱:۳۲

آیت الله اعرافی:
حوزه علمیه بر پیروزی‌های فردی و اجتماعی بشر اثرگذار بوده است
خبرگزاری شبستان: آیت الله اعرافی گفت: تاریخ روحانیت و حوزه‌های علمیه را بررسی کنیم بر نقش‌آفرینی و سهم آنها در پیروزی فردی و اجتماعی ما ایرانیان، سراسر جهان اسلام و حتی بشریت مشاهده خواهیم کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۹:۵۱

سردار جلالی در جمع طلاب حوزه علیمه آیت الله حق شناس:
حوزه های علمیه باید نقش جدی در بازمهندسی نظام جامع سایبری مبتنی بر شبکه های اجتماعی داشته باشند
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با تاکید بر آموزش دانش شبکه های اجتماعی در میان روحانیون بر نقش جدی حوزه های علمیه در بازمهندسی نظام جامع سایبری جمهوری اسلامی در شبکه های اجتماعی تاکید کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۰۷:۳۶

۱۲ اسفند آغاز پذیرش حوزه علمیه لرستان
خبرگزاری شبستان: معاون آموزش حوزه علمیه لرستان از پذیرش حوزه علمیه برادران استان خبر داد و گفت: ۱۲ اسفند ماه جاری پذیرش در استان آغاز می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۱:۴۷

نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
حوزه باید پایه های فکری جامعه را زنده کند
خبرگزاری شبستان: نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: حوزه باید پایه های فکری جامعه را زنده کند و تمام این منشور در کلید واژه اساسی که مقام معظم رهبری بیان فرمودند مبنی بر انقلابی ماندن حوزه های علمیه، خلاصه می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۴۸

آیت‌ الله یزدی:
 موفقیت های کشور به دلیل حاکمیت ولایت فقیه است/حفظ نظام واجب است
خبرگزاری شبستان: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به موضوع ولایت فقیه گفت:۴۰ سال از حاکمیت تئوری ولایت فقیه در کشورمان می‌گذرد و بسیاری از موفقیت‌ ها در سایه حاکمیت این نظریه به وجود آمده است.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۴۰

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه:
توجه جدی به حوزه انقلابی/روحیه استکبار ستیزی باید ترویج شود
خبرگزاری شبستان: رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه با اشاره به اهمیت حوزه انقلابی گفت: حوزه انقلابی باید در کنار فقه احکام رفتاری به فقه احکام موضوعات مستحدثه و فقه احکام راهبردی و ساختاری بپردازد تا بتواند موفق باشد و امیدواریم که حوزه ما به این امر تو

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۳۳

با حضور رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
موسوعه حوزه و روحانیت رونمایی شد
خبرگزاری شبستان: موضوعه ۱۵ جلدی حوزه و روحانیت با حضور آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رونمایی شد.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۳۱

آیت الله اعرافی:
امام راحل با مقدس نمایی و خشک مقدسی در دین مخالف بودند
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه ‌های علمیه کشور گفت: امام راحل در منشور آسیب ‌ها و تهدید های حوزه و روحانیت و لزوم شناخت آن را متذکر شده‌ اند و ایشان مقدس نمایی و خشک مقدسی بدون توجه به روح دین را قبول ندارند.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۲۷

با حضور طلاب و روحانیون
اجلاسیه منشور روحانیت در قم برگزار شد
خبرگزاری شبستان: نخستین اجلاسیه منشور روحانیت با حضور طلاب و روحانیون در قم برگزار شد و قرار است در این اجلاسیه از موسوعه ۱۵ جلدی دیدگاه ها و مطالبات حوزوی مقام معظم رهبری رونمایی شود.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۱:۴۰