خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

الأحد ١١ جمادى الثانية ١٤٤٠

Sunday, February 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حوزه های علمیه
مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور:
فعالیت بیش از ۵۰۰ مرکز حوزه علمیه خواهران در کشور
خبرگزاری شبستان: مدیرحوزه های علمیه خواهران کشور، تقویت فرهنگ دینی را از شاخص های حوزه های علمیه دانست و افزود: بیش از ۵۰۰ مرکز حوزه علمیه خواهران در کشور فعالیت می کنند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۳:۲۳

برگزاری دوره آموزشی نویسندگی و فتوشاپ ویژه خواهران طلبه لرستان
خبرگزاری شبستان:معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان، از برگزاری دوره آموزشی نویسندگی و فتوشاپ ویژه خواهران طلبه خبر داد و گفت: این دوره با شرکت خواهران طلبه در حال برگزاری است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۱:۳۲

آیت الله اعرافی:
حوزه علمیه بر پیروزی‌های فردی و اجتماعی بشر اثرگذار بوده است
خبرگزاری شبستان: آیت الله اعرافی گفت: تاریخ روحانیت و حوزه‌های علمیه را بررسی کنیم بر نقش‌آفرینی و سهم آنها در پیروزی فردی و اجتماعی ما ایرانیان، سراسر جهان اسلام و حتی بشریت مشاهده خواهیم کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۹:۵۱

سردار جلالی در جمع طلاب حوزه علیمه آیت الله حق شناس:
حوزه های علمیه باید نقش جدی در بازمهندسی نظام جامع سایبری مبتنی بر شبکه های اجتماعی داشته باشند
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با تاکید بر آموزش دانش شبکه های اجتماعی در میان روحانیون بر نقش جدی حوزه های علمیه در بازمهندسی نظام جامع سایبری جمهوری اسلامی در شبکه های اجتماعی تاکید کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۰۷:۳۶

۱۲ اسفند آغاز پذیرش حوزه علمیه لرستان
خبرگزاری شبستان: معاون آموزش حوزه علمیه لرستان از پذیرش حوزه علمیه برادران استان خبر داد و گفت: ۱۲ اسفند ماه جاری پذیرش در استان آغاز می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۱:۴۷

نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
حوزه باید پایه های فکری جامعه را زنده کند
خبرگزاری شبستان: نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: حوزه باید پایه های فکری جامعه را زنده کند و تمام این منشور در کلید واژه اساسی که مقام معظم رهبری بیان فرمودند مبنی بر انقلابی ماندن حوزه های علمیه، خلاصه می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۴۸

آیت‌ الله یزدی:
 موفقیت های کشور به دلیل حاکمیت ولایت فقیه است/حفظ نظام واجب است
خبرگزاری شبستان: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به موضوع ولایت فقیه گفت:۴۰ سال از حاکمیت تئوری ولایت فقیه در کشورمان می‌گذرد و بسیاری از موفقیت‌ ها در سایه حاکمیت این نظریه به وجود آمده است.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۴۰

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه:
توجه جدی به حوزه انقلابی/روحیه استکبار ستیزی باید ترویج شود
خبرگزاری شبستان: رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه با اشاره به اهمیت حوزه انقلابی گفت: حوزه انقلابی باید در کنار فقه احکام رفتاری به فقه احکام موضوعات مستحدثه و فقه احکام راهبردی و ساختاری بپردازد تا بتواند موفق باشد و امیدواریم که حوزه ما به این امر تو

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۳۳

با حضور رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
موسوعه حوزه و روحانیت رونمایی شد
خبرگزاری شبستان: موضوعه ۱۵ جلدی حوزه و روحانیت با حضور آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رونمایی شد.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۳۱

آیت الله اعرافی:
امام راحل با مقدس نمایی و خشک مقدسی در دین مخالف بودند
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه ‌های علمیه کشور گفت: امام راحل در منشور آسیب ‌ها و تهدید های حوزه و روحانیت و لزوم شناخت آن را متذکر شده‌ اند و ایشان مقدس نمایی و خشک مقدسی بدون توجه به روح دین را قبول ندارند.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۲۷

با حضور طلاب و روحانیون
اجلاسیه منشور روحانیت در قم برگزار شد
خبرگزاری شبستان: نخستین اجلاسیه منشور روحانیت با حضور طلاب و روحانیون در قم برگزار شد و قرار است در این اجلاسیه از موسوعه ۱۵ جلدی دیدگاه ها و مطالبات حوزوی مقام معظم رهبری رونمایی شود.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۱:۴۰

گسترش فرهنگ قرآنی باید از حوزه های علمیه به جامعه بسط داده شود
خبرگزاری شبستان:رئیس سازمان دارالقرآن کشور گفت: گسترش فرهنگ قرآنی باید از حوزه های علمیه، طلاب و روحانیان به جامعه بسط داده شود.

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۴:۲۱

انجمن‌های یاوران وقف حوزه‌های علمیه در سراسر کشور راه اندازی می‌شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه از راه‌اندازی انجمن‌های یاوران وقف حوزه‌های علمیه در سراسر کشور خبر داد و گفت: این طرح که با همکاری ادارات اوقاف و امور خیریه و حوزه‌های علمیه به‌صورت کاملا مردمی اجرایی خواهد شد.

۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۶:۰۶

پذیرش طلاب جوان در حوزه های علمیه آغاز می شود
خبرگزاری شبستان: معاون پژوهش حوزه های علمیه لرستان گفت: کار پذیرش طلاب جوان در حوزه های علمیه از نیمه دوم بهمن ماه آغاز می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۳:۰۴

استاد حوزه و دانشگاه:
اطاعت مطلق از پیامبر اکرم (ص) وظایف اصلی هر مسلمان است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نمی توانیم بین اطاعت از خداوند متعال و اطاعت از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) تفکیک ایجاد کنیم، گفت: پذیرش و اطاعت مطلق در مقابل پیامبر اکرم یکی از وظایف اصلی هر مسلمان است.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۴:۴۸

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه:
عملکرد مدرسین و اساتید حوزه ارزیابی می شود
خبرگزاری شبستان: رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه گفت: امروزه نظارت های مطلوبی بر عملکرد مدرسین و طلاب انجام می شود و مدام اساتید ارزیابی می شوند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۰۷:۳۶

حوزه های علمیه سدی مستحکم در برابر توطئه های فرهنگی دشمنان است
خبرگزاری شبستان: مدیرحوزه های علمیه استان لرستان، با اشاره به توطئه های فرهنگی دشمنان گفت: توسعه حوزه های علمیه سدی مستحکم در برابر توطئه های فرهنگی دشمنان است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۸ - ۱۰:۵۷

جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری، نیازمند بصیرت افزایی روحانیون است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد به نقش روحانیون اشاره کرد و گفت: جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری، نیازمند بصیرت افزایی توسط روحانیون است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۵:۱۶

صیانت از اعتبار بالای روحانیت اصیل در جامعه ضروری است
خبرگزاری شبستان: استاندار زنجان با اشاره به اینکه اندیشمندان حوزه سیاسی، مدیریتی و اجرایی کشور همواره به اهمیت نقش و جایگاه روحانیت در ایران در طی ادوار و دولت‌های مختلف توجه داشته‌اند، گفت: ضروری است از اعتبار بالای روحانیت اصیل در جامعه صیانت شود.

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۰۹:۰۳

حضور فعال و مستمر روحانیت در جامعه موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می شود
خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور فعالیت مستمر روحانیون در جامعه را ضروری خواند و گفت: هر جا که روحانیون فعالیت مستمری داشته اند، جرائم و آسیب‌های اجتماعی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۰۹:۰۳