خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٥ رمضان ١٤٤٠

Monday, May 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حوزه های علمیه
امروز؛
سال تحصیلی حوزه های علمیه آغاز می شود
خبرگزاری شبستان: مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه امروز برگزار می شود.

۱۳۹۶/۶/۸ - ۰۹:۵۱

استاد حوزه علمیه:
نظام فکری اسلام، نظام حقوقی و نظام فرهنگی اسلام مهمترین دستاورد حوزه های علمیه
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه با اشاره به ماموریت حوزه های علمیه گفت: نظام فکری اسلام، نظام حقوقی و نظام فرهنگی اسلام مهمترین دستاورد حوزه های علمیه است.

۱۳۹۶/۶/۵ - ۱۴:۳۱

طلبگی نیازمند صداقت در نیت است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: طلبگی نیازمند صداقت در نیت و فعالیتهای مفید تبلیغی در این مسیر است.

۱۳۹۶/۶/۲ - ۱۲:۲۳

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی:
نگاه مسئولین به خراسان جنوبی فراتر از یک شهرستان باشد
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه نگاه مسئولین به خراسان جنوبی باید فراتر از یک نگاه شهرستانی باشد، ادامه داد: خراسان جنوبی ظرفیت های بسیار خوبی دارد و انتظار و توقع و حمایت بیشتری از مسئولین داریم.

۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۳:۴۷

چه چیزهایی انسان را به خدا نزدیک و مایه خشنودی پروردگار می شود
خبرگزاری شبستان: امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد، گناه نکردن را باعث تقرب انسان به درگاه خداوند عنوان کرد و گفت: صدقه دادن نیز انسان را به درگاه خدا نزدیک و موجب خشنودی پروردگار می شود.

۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۰۸:۰۳

تابش:
حوزه های علمیه برای آشنایی مردم با معارف دینی، متناسب با پیشرفت علم و تحولات جهانی تلاش کنند
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم اردکان گفت: تحولات سال های اخیر می طلبد تا حوزه های علمیه و مراکز فرهنگی نیز با درک شرایط جدید، نسبت به اقناع و پاسخگویی به خواست ها و مطالبات مردمی خصوصا جوانان در عرصه های فکری و دینی، خود را مجهز و آماده سازند.

۱۳۹۶/۵/۷ - ۱۴:۳۶

اختتامیه دومین جشنواره علمی اساتید حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور
دومین جشنواره علمی اساتید حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور امروز ۵مرداد ماه با معرفی نفرات برتر و رونمایی از پرتال اساتید در قم به کار خود پایان داد.

۱۳۹۶/۵/۵ - ۱۹:۰۵

هزینه برای حوزه های علمیه از مصادیق صدقه جاریه است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: وقتی مبلغی را در مسیر توسعه و پیشرفت حوزه های علمیه هزینه می کنیم، مصداق بارزی برای صدقه جاریه است.

۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۴:۱۹

برگزاری دوره های بینش افزایی در حوزه های علمیه ضرورت دارد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، بابیان اینکه برگزاری دوره های بینش افزایی در حوزه های علمیه ضروری است، گفت: باید سعی شود در حوزه های علمیه علاوه بر فقه به مسائل اخلاق و احکام هم پرداخته شود.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۳:۲۰

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
ظلم ستیزی یکی از رسالت‌ های اصلی حوزه های علمیه است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: ظلم ‌ستیزی و حمایت از مسلمانان یکی از رسالت‌ های اصلی حوزه ‌های علمیه است.

۱۳۹۶/۴/۱۴ - ۰۹:۰۴

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
لزوم احیای مکتب انبیاء/ دولت متناسب با نیاز جامعه برنامه ریزی کند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خطاب به مدیران حوزه های علمیه گفت: از فرصت عمر خود،‌ حداکثر استفاده را در خدمت به خلق و احیای مکتب انبیاء بکنید چرا که امروز دنیا از دوری تعلیمات انبیاء در رنج است.

۱۳۹۶/۴/۸ - ۱۳:۳۱

۹ هزار خانوار از روحانیون و مولوی ها تحت پوشش مرکز خدمات حوزه های علمیه هستند
خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان گفت: ۹هزار خانوار از روحانیون، طلاب و مولوی ها تحت پوشش مرکز خدمات حوزه های علمیه استان هستند.

۱۳۹۶/۴/۸ - ۱۲:۴۸

ملت ایران با مدیریت رهبری صحنه باشکوهی از انتخابات را به نمایش گذاشت
خبرگزاری شبستان: دستیار ویژه ریاست مرکز خدمات حوزهای علمیه کشور با بیان اینکه ملت ایران با رهبری و مدیریت مقام معظم رهبری صحنه باشکوهی از انتخابات را به نمایش گذاشتند گفت: حضور بیش از ۴۰ میلیون نفر در انتخابات نشان دهنده افزابش بصیرت ملت ایران است.

۱۳۹۶/۳/۲ - ۱۴:۰۳

ساماندهی مدارس حوزه علمیه خراسان انجام می شود
خبرگزاری شبستان: مدیر عالی حوزه علمیه خراسان گفت: ساماندهی مدارس حوزه علمیه خراسان به دنبال ایجاد حرکتی تحولی برای اساتید و توانمندسازی و ساماندهی و سطح بندی مدارس است.

۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۱۲:۰۶

آیت‌ الله اعرافی:
اهتمام جدی حوزه به علوم انسانی/سنت تقریر نویسی در حوزه باید حفظ شود
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: یکی از سنت های حوزه تقریر نویسی است که هم استاد را پای کار آورده و هم طلبه را رشد می دهد، آزادی سئوال و جواب در حوزه از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

۱۳۹۶/۲/۱۴ - ۱۶:۴۵

نونزدهمین اجلاسیه اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه
ونزدهمین اجلاسیه اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه امروز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه با سخنرانی آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله اعرافی درسالن همایش مدرسه علمیه امام کاظم (ع)قم برگزار شد.

۱۳۹۶/۲/۱۴ - ۱۴:۳۸

توجه به علم آموزی، برگرفته از آموزه های دینی است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، توجه به علم آموزی را برگرفته از آموزه های ارزشمند ناب دینی دانست.

۱۳۹۶/۲/۱۲ - ۱۱:۱۸

امام جمعه یزد:
حوزه های علمیه ظرفیت های مناسب برای ترویج سبک زندگی اسلامی
خبرگزاری شبستان: امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت تروبیت نیروهای متخصص در راستای سبک زندگی در حوزه های علمیه گفت: حوزه های علمیه ظرفیت های مناسب برای ترویج سبک زندگی اسلامی هستند.

۱۳۹۶/۲/۹ - ۱۱:۴۰

توسعه و ترویج فرهنگ دینی مهم ترین گام در مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان است
خبرگزاری شبستان: مدیرحوزه های علمیه استان لرستان با اشاره به فعالیت ۱۴ مدرسه علمیه در استان ، افزود: توسعه و ترویج فرهنگ دینی امروز مهم ترین گام در مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان است.

۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۲:۰۷

نماینده ولی فقیه در لرستان:
تربیت طلاب توانمند برای ترویج فرهنگ اولیای الهی ضروری است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در لرستان، فرهنگ سازی را از مهم ترین وظایف طلاب دانست و افزود: باید با تقویت زیرساخت ها بستر تربیت طلاب توانمند جهت توسعه و ترویج فرهنگ دینی فراهم شود.

۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۱:۲۶