خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸

السبت ١٨ ربيع الأوّل ١٤٤١

Saturday, November 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس
امام جمعه شیراز عنوان کرد
ظرفیت فارس برای تبدیل شدن به قطب اقتصادی در کشور
آیت الله دژکام گفت: استان فارس این ظرفیت را دارد تا به قطب اقتصادی جنوب کشور تبدیل شود.

۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۱۵:۴۵

امام جمعه شیراز عنوان کرد
مشکل در عدم ارائه راهکارها است و نه راهبردها
آیت الله دژکام با اشاره به اینکه مشکل ما در عدم ارائه راهکارها است و نه راهبردها، اظهارداشت: جوانان عزیزی که مدیریت کشور در سال های آتی در اختیار شما است باید دنبال راهکار باشید والا راهبرد ها راه به جایی نمی برد.

۱۳۹۸/۸/۱۲ - ۱۵:۱۷

نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد
بایستی برای معرفی فرهنگ انتظار تلاش های موثری شکل بگیرد
آیت الله دژکام گفت: ما چه وظیفه ای در قبال انتظار داریم و بایستی برای معرفی فرهنگ انتظار تلاش های موثری شکل بگیرد و مسئولینی که به انتظار اعتقاد دارند باید آمادگی پشتیبانی از فرهنگ انتظار را داشته باشند.

۱۳۹۸/۸/۱۰ - ۱۲:۴۰

نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد
خدمات جمعیت هلال احمر به مردم نمونه بارز مدیریت جهادی است
آیت الله دژکام، خدمات جمعیت هلال احمر به مردم را مصداق و نمونه بارز مدیریت جهادی توصیف کرد و گفت: کیفیت و گستره بهره وران خدمات این نهاد عام المنفعه و مردمی، آن هم در سخت ترین شرایط زندگی هر انسان، جمعیت هلال احمر را شایسته دریافت این عنوان کرده است.

۱۳۹۸/۸/۹ - ۱۶:۵۵

امام جمعه شیراز تاکید کرد
قرار داشتن فارس بر قله فرهنگی وقف
آیت الله دژکام گفت: وجود این همه وقف در استان ما حاکی از انجام کارهای مثبت در حوزه فرهنگی در این زمینه است که فارس را بر قله فرهنگی قرار می دهد.

۱۳۹۸/۸/۴ - ۱۲:۵۹

مدیر کل اوقاف فارس بیان کرد
وقف در فارس تاریخچه ۷۰۰ ساله دارد
حجت الاسلام موسوی گفت: تاریخچه وقف در فارس طبق سند تاریخی که در دست داریم به ۷۰۰ سال قبل باز می گردد و از آن زمان مردمان فارس همواره در امور خیر و وقف حضور فعال داشته اند.

۱۳۹۸/۸/۴ - ۱۲:۵۶

امام جمعه شیراز عنوان کرد
تاکید بر اطاعت از رهبری برای نجات کشور
آیت الله دژگام گفت: نجات کشور تنها با اطاعت از ولایت و سیاست گذاری‌های رهبری انجام شدنی است و اقدام یک فوتبالیست به عنوان یک زبان گویا در جامعه برای انتقال این پیام بسیار ارزشمند بود.

۱۳۹۸/۸/۳ - ۱۳:۲۳

دعوت نماینده ولی فقیه در فارس و استاندار از مردم برای حضور در مراسم اربعین حسینی
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز و استاندار فارس برای حضور مردم در مراسم اربعین حسینی (ع) بیانیه‌ای صادر کردند.

۱۳۹۸/۷/۲۷ - ۰۱:۲۱

امام جمعه شیراز عنوان کرد
کرامت انسانی مورد تاکید اسلام در اشعار حافظ متجلی است
آیت الله دژکام با اشاره به اینکه دین اسلام دین سخت گیرانه ای نیست، گفت: اسلام کرامت انسان را توسعه می دهد دینی که شرایعش سخت گیرانه نیست و مسلما این ویژگی در اشعار حافظ جلوه گر است.

۱۳۹۸/۷/۱۹ - ۲۱:۲۰

امام جمعه شیراز عنوان کرد
الگوبرداری از معرفت و شیوایی کلام حافظ
آیت الله دژکام گفت: باید از ۲ ویژگی برتر حافظ توسط مدیران استان بهترین الگو گرفته شود که آنهم معرفت حافظ و دیگری شیوایی و زیبایی کلام اوست.

۱۳۹۸/۷/۱۹ - ۱۳:۱۷

حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای فرهنگ عمومی فارس
شورای فرهنگ عمومی فارس با حضور «سید عباس صالحی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در شیراز برگزار شد، پیش از این مراسم صالحی، با حضور در گلزار شهدا «دارالرحمه» شیراز به شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.

۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۰۰:۳۶

امام جمعه شیراز اظهار کرد
تمامی ادیان تاریخی قابل احترام هستند
آیت الله دژکام گفت: تمامی ادیان گذشته تاریخی پیش از اسلام نیز نورانی هستند و پس از دین اسلام، مجالی برای دین‌های ماقبل اسلام که کمال نایافته هستند نسبت به اسلام، نیست و ما نباید به آنها بی‌حرمتی کنیم.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۲۱:۰۸

امام جمعه شیراز مطرح کرد
استفاده از ظرفیت مساجد برای کاهش پرونده‌های قضایی فارس
آیت الله دژکام گفت: مساجد دارای ظرفیت‌های ویژه و مطلوبی هستند که در حوزه کاهش دعاوی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند و این اقدام در کاهش روند و مسیر قضایی نیز تاثیر بسزایی دارد.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۵:۲۵

امام جمعه شیراز تصریح کرد
هیچ بهانه‌ای برای عدم تحقق اقتصاد مقاومتی در فارس پذیرفته نیست
آیت الله دژکام گفت: وزیر کشور اعلام کرد هر کجا لازم باشد در حوزه اقتصاد مقاومتی، مصوبه دولت را برای فارس اخذ می‌کند و این امر نشان می‌دهد که هیچ بهانه‌ای از سوی مدیران برای اینکه بگویند در حوزه اقتصاد مقاومتی اختیارات لازم را ندارند، پذیرفته نیست.

۱۳۹۸/۷/۱۲ - ۱۴:۰۵

امام جمعه شیراز تبیین کرد
اقتصاد مقاومتی یک مقوله بی مثال است
آیت الله دژکام گفت: مقوله اقتصاد مقاومتی در جهان بی‌مثال است و طبق گفته رهبری، اقتصاد مقاومتی نوعی اقدام دانش بنیان است که برای توسعه آن به آگاهی نیاز داریم.

۱۳۹۸/۷/۱۱ - ۲۱:۳۵

نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد
آسیب های موجود نیازمند فرهنگ سازی است
آیت الله دژکام گفت: بسیاری از آسیب هایی که شما در ناجا درگیر آن هستید، به دلیل این است که فرهنگ سازی مناسب انجام نشده است و این فرهنگ سازی، رسالت دستگاه ها و نهادهایی است که باید به درستی کار کنند تا اثر کار آنها، بر کار شما نیز اثر مطلوب بگذارد.

۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۱۲:۳۸

امام جمعه شیراز بیان کرد
امر به معروف منشأ خیر در جامعه است
آیت الله دژکام گفت: امر به معروف و نهی از منکر منشأ آثار خیر در جامعه است و لازم است تا در این حوزه دغدغه مردم در اولویت جامعه قرار داده شود.

۱۳۹۸/۷/۷ - ۱۵:۱۸

معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید کرد
استفاده از تمامی ظرفیت‌های فارس در مراسم اربعین
حجت الاسلام دیمی گفت: برای برگزاری مراسم اربعین لازم است تا از تمامی ظرفیت‌های استان استفاده شود و پس از بررسی نقش دستگاه‌های مختلف، موانع احتمالی نیز رفع گردد.

۱۳۹۸/۷/۶ - ۱۴:۰۵

امام جمعه شیراز:
بافت تاریخی شیراز در خور سومین حرم اهل بیت (ع) شود
آیت الله دژکام گفت: لازم است تا شهرداری در کنار عمران شهری به رفع معضلات اجتماعی نیز نگاه ویژه داشته باشد و مردم و سایر نهادها نیز کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی را در اولویت خود قرار دهند.

۱۳۹۸/۷/۵ - ۱۳:۴۷

نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد
کلید رونق فارس در راه آهن است
آیت الله دژکام گفت: راه‌آهن، کلید رونق در فارس است و البته در اجرای این توسعه نباید محدودیتی برای رشد شهری ایجاد شود.

۱۳۹۸/۶/۳۱ - ۲۰:۲۰