خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٦ رمضان ١٤٤٠

Tuesday, May 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سالروز امامت حضرت مهدی(عج)
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت تشریح کرد
مهدویت؛ تنها نظریه استراتژیکِ مدیریت جهان/کارکردهای دولت کریمه در ایجاد وحدت
حجت الاسلام قائمی با بیان اینکه از آدم(ع) تا خاتم(ص) همه زمینه ساز ظهور حضرت حجت(عج) هستند، گفت: در شرایطی که کمونیسم سقوط کرده و لیبرال دموکراسی در مسیر زوال است، مهدویت تنها نظریه دارای استراتژی برای حکومت جهان و ایجاد وحدت است.

۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۰۸:۵۰

یک استاد حوزه و دانشگاه تشریح کرد
الزامات منتظرانه ۹ ربیع/قصه غیبت باید غصه مردم شود
حجت الاسلام معنوی با بیان اینکه در روایات الزاماتی برای ۹ ربیع الاول، سالروز آغاز امامت حضرت حجت(عج) تصریح شده است، گفت: برنامه های این روز باید غیبت را از قصه به غصه و دغدغه مردم تبدیل کند تا درخواست ظهور و درک دولت کریمه، عمومی و فراگیر شود.

۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۳:۳۶

یک کارشناس مهدوی
یاد امام زمان(عج) را در مناسبت ها متوقف نکنیم/حیات شعائر دینی به مردمی بودن است
حجت الاسلام فوادیان با بیان اینکه گرامیداشت یاد و نام امام زمان(عج) محصور به مناسبت ها نیست، گفت: ماندگاری شعائر در گروی مردمی بودن است چنان که عزاداری های سیدالشهداء(ع) و جشن های نیمه شعبان به دلیل مردمی بودن، ماندگار شده است.

۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۰۹:۰۴

برگزاری ویژه برنامه آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) در آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
ویژه برنامه آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می شود.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۶:۲۸

شبستان از حال و هوای مردم در نهم ربیع الاول گزارش می دهد
شور شیرین انتظار زیر پوست شهر
دعا برای فرج و سلامتی حضرت ولی عصر(عج)، عهد با امام زمان(عج) برای ترک گناه، برداشتن قدم به اندازه وُسع و توان، شرمندگی از بی توجهی به حضور امام(ع) و سنگ انداختن در مسیر ظهورشان و... زمزمه های منتظرانه ای بود که برخی با شبستان در میان گذاشتند.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۳:۵۱

حجت الاسلام کفیل:
۹ ربیع؛ فرصت بیعت با امام عصر(عج) و رزمایش ظهور
یک کارشناس مهدوی تاکید کرد: روز نهم ربیع الاول فرصتی برای آماده شدن جهت ظهور و بیعت با حضرت حجت (عج) است، حاکمیت باید برنامه ریزی کند تا بستر لازم برای بیعت مردم با امام(عج) و همچنین عمل آنها به این بیعت فراهم شود.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۱:۳۶

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
۹ ربیع الاول؛ آغازی بر سرانجام تاریخ
حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه ۹ ربیع الاول آغازی است برای روشن شدن تکلیف پایان تاریخ، گفت: توجه صرف به بُعد تاریخی، آفت پرداختن به مناسبت های مذهبی است باید از رویدادها و مناسبت های مهدوی برای زمینه سازی ظهور درس بگیریم.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۰۸:۴۵

پژوهشگر حوزه دین:
عدالت؛ مرکز ثقل مدیریت حضرت مهدی(عج)/ وجود امام عصر محور نظام هستی است
یک کارشناس مذهبی و پژوهشگر حوزه دین در خصوص عدالت مهدوی گفت: حضرت مهدی(عج) به عنوان مظهر انسان کامل، عالی ترین، برترین و بهترین نوع مدیریت را عرضه می کند و تبعا نقطه ثقل مدیریت کامل و تام آن حضرت، عدالت است.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۹:۱۸

اجتماع عظیم مردمی منتظران عید بیعت در یزد
خبرگزاری شبستان:همزمان با سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج)اجتماع عظیم مردمی منتظران عید بیعت در امامزاده جعفر(ع) یزد برگزار شد.

۱۳۹۶/۹/۸ - ۱۵:۲۳