خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

السبت ٥ رجب ١٤٤١

Saturday, February 29, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مرتضی یوسفی راد
عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
فلسفه سیاسی اسلامی بدون اعتدال مدنی به هدف خود نمی رسد
مرتضی یوسفی راد، در پنجمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی گفت: فلسفه سیاسی اسلامی بدون اعتدال مدنی به هدف و غایت خود که تحصیل ارزش‌ها، آمال و آرزوهاست دست نمی یابد و دچار ذهن گرایی می شود.

۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۱۵:۰۹

مولف «تاملات فلسفی در ایران معاصر»:
انقلاب بیش از تاملات فقهی، محصول خردورزی فیلسوفانه امام خمینی(ره) است
یوسفی راد تاکید کرد: بسیاری پدیده انقلاب اسلامی را حاصل تاملات فقیهانه می دانند اما من معتقدم این انقلاب شکوهمند، حاصل تاملات و خردورزی هایِ فیلسوفانه امام خمینی(ره) و اندیشمندانی همچون شهید مطهری، علامه جعفری و دیگران بود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۰۹:۱۹

هدف نهایی فلسفه سیاسى مشاء نظمی است که مردم را به سعادت برساند
خبرگزاری شبستان: فلسفه سياسى مشاء دانشى است که دغدغه اساسى‏ اش تحقق فضايل و کمالات در جامعه است. از همین رو هدف نهايى فلسفه سياسى مشاء ترسيم نظم مطلوبى است که در آن، افراد جامعه و شهروندان به سعادت خود دست يابند.

۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۰:۳۷

عضو هیات علمی دانشگاه تهران عنوان کرد:
ایجاد مسأله برابری در فضای سیاسی اجتماعی ایران
خبرگزاری شبستان: مدیر گروه فلسفه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: علاوه بر این که مسأله برابری در فضای سیاسی اجتماعی ایران به وجود آمده است، مسأله آزادی هم از جمله مسائلی است که فلاسفه اسلامی باید به آن بپردازند.

۱۳۹۳/۸/۱ - ۱۵:۰۱