خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸

الخميس ١٧ صفر ١٤٤١

Thursday, October 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی منتظرانه
یک استاد حوزه علمیه بیان کرد
شرط بهره‌مندی از دعای امام زمان(عج) و رسیدن به آرامش
حجت‌الاسلام کاشانی گفت: قبل از تزکیه در امور اخلاقی و رفتاری باید در اموال تزکیه شوید، اگر در زمینه اموال به تزکیه رسیدید امام زمان(عج) برای شما دعا کرده و شما به آرامش می‌رسید.

۱۳۹۸/۷/۱۹ - ۱۱:۲۷

یک استاد حوزه علمیه تشریح کرد
معنای غیبت امام زمان(عج)/ شیوه تبعیت از حضرت(عج) در عصر غیبت
حجت‌الاسلام حائری طبسی با اشاره‌به راه‌های شناخت امام عصر(عج)، گفت: تبعیت محض در زمانی که حجت بن‌الحسن(ع) در پس پرده غیبت هستند باید به این صورت باشد که ما خود را تربیت کنیم که مطیع محض باشیم و با هر سبک و تحقیقی که شده ایشان را بشناسیم.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۰:۰۷

یک کارشناس و مولف مهدوی:
هزینه کردن از جان و مال برای تعظیم شعائر دینی، ویژگی یاران امام زمان(عج) است
حجت‌الاسلام جعفری با اشاره به خدمت‌رسانی‌ها و ایثارهایی که بدون چشمداشت مالی در اربعین حسینی انجام می‌شود، گفت: هزینه کردن برای دین خدا از جان و مال به منظور تعالی و تعظیم شعائر دین، از نشانه‌هایی است که برای یاران مهدی موعود(عج) برشمرده شده است.

۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۳:۱۱

مشاور فرهنگ تولیت مسجد مقدس جمکران:
علاقه به کریم اهل‌بیت(ع) را با کرامت خود نشان دهیم
حجت‌الاسلام ابراهیمی با بیان‌اینکه امام حسن(ع) از اصحاب کساء هستند، گفت: اگر ما به ایشان به عنوان کریم اهل بیت(ع) علاقه داریم باید کرامت حسنی را در ابعاد مختلف زندگی‌های خود تجلی دهیم.

۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۴:۳۲

حجت‌الاسلام انصاریان
عبادت صحیح با فقه اهل‌بیت (ع) هماهنگی دارد
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه عبادت درست عبادتی است که با فقه اهل‌بیت (علیهم السلام) هماهنگی دارد، گفت: از عبادت خالصانه برای خداوند است که بهشت استخراج می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۱۱:۰۰

یک استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد
مسئولیت‌پذیری اجتماعی و تقویت جبهه حق لازمه انتظار واقعی است/ظهور با عافیت‌طلبی‌ها میسر نمی‌شود
حجت‌الاسلام روحانی با بیان‌اینکه درک خورشید ولایت عظمی(ارواحنا فداه) هزینه‌هایی دارد و با عافیت‌طلبی میسر نمی‌شود، گفت: منتظر حقیقی نمی‌تواند در برابر بی‌عدالتی و تبعیض و اسراف و تعّدی به مال و جان و ناموس مسلمان و سایر امت‌ها بی‌تفاوت باشد.

۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۱۰:۳۷

تدارک جمکران برای پایان هفته منتظران دولت یار
مسجد مقدس جمکران در روزهای منتهی به جمعه با منبر چهره‌های معروف همچون استاد شیخ حسین انصاریان و حجت‌الاسلام فرحزاد، میزبان منتظران دولت موعود می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۷ - ۱۲:۰۰

امام جماعت مسجد موسی بن جعفر(ع):
زمینه‌‌سازی برای ظهور باید مسجدمحور باشد
حجت‌‌الاسلام دوست‌محمدی گفت: اگر مهدویت محور همه برنامه‌های مسجدی باشد آنگاه افراد سراغ گناه نمی‌روند. در چنین جامعه‌ای آسیب‌های اجتماعی که به دغدغه اصلی مقام معظم رهبری تبدیل شده، ظهور نمی‌کند.

۱۳۹۸/۷/۴ - ۱۱:۳۷

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
ایمان حقیقی با ایمان وهمی متفاوت است/ شش خصلتی که در مومنان راه ندارد
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه ایمان حقیقی با ایمان وهمی بسیار متفاوت است، گفت: امام صادق(ع) می‌فرمایند: شش خصلت سخت‌گیری، حسادت، بی‌خیری، دروغ‌گویی، لجازی، ظلم و ستمگری در اهل ایمان وجود ندارد.

۱۳۹۸/۷/۳ - ۱۱:۲۴

تدارک جمکران برای پایان هفته زائران
مسجد مقدس جمکران در روزهای پایانی هفته با برنامه‌هایی همچون «توسل به حریم کبریا»، «کمیل عارفانه» و «ندبه انتظار» میزبان زائران می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۲ - ۱۶:۳۶

حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد:
امام زمان(عج) جلوه جلال الهی است/ منتظر واقعی برای ظهور زمینه‌سازی می‌کند
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه یک منتظر واقعی همواره برای مقدمه‌سازی ظهور تلاش می‌کند، گفت: امام عصر(عج) جلوه جلال خداوند هستند به واسطه ایشان پس از ظهور گنج‌های زمین آشکار شده و عقل‌ها کامل و بیماری‌ها از بین خواهد رفت.

۱۳۹۸/۶/۳۱ - ۱۰:۵۶

یک استاد حوزه و دانشگاه:
تا هم‌سنخ امام زمان(عج) نشویم، ظهور رخ نمی‌دهد/ نقش قاعده معیت در انتظار
حجت‌الاسلام ارفع با بیان‌اینکه شیعه و منتظر حقیقی قاعده معیت را پیدا می‌کند، این قاعده بر مبنای سنخیت با امام زمان(عج) است، گفت: تا زمانی که جامعه اسلامی هم‌سنخ امام زمان(عج) نشود ظهور رخ نخواهد داد لذا تنها دعای فرج اثرگذار نیست.

۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۰:۱۳

برنامه میزبانی جمکران از منتظران امام زمان(ع)
مسجد مقدس جمکران در روزهای منتهی به جمعه، روز منتسب به امام‌زمان(عج) با برنامه‌های سخنرانی، آموزش عمومی قرآن و قرائت ادعیه مهدوی میزبان منتظران می‌شود.

۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۳:۰۳

یک کارشناس مهدوی تشریح کرد
راه‌ پاسخ به ندای «هل مِن ناصر یَنصُرُنى» امام زمان(عج)
حجت‌الاسلام باقرزاده با بیان‌اینکه ندای «هل مِن ناصر یَنصُرُنى» امروز از امام زمان(عج) به گوش می‌رسد، گفت:برای آنکه این ندا را بشنویم باید مراقب لقمه‌هامان باشیم مبادا به حرام آلوده شود. راه پاسخ به این ندا تنظیم فرکانس سبک زندگی با حضرت حجت(عج) است.

۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۲:۱۶

یک استاد حوزه و دانشگاه:
مبلغان و رسانه‌ها درباره جنگ روانی دشمن روشنگری کنند
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: مبلغان و رسانه‌ها در انتقال معارف دین و حقایق اجتماعی و سیاسی ضعیف عمل نکنند، امروز لازم است که درباره انتقال دین و عملیات جنگ روانی بی‌بی‌سی روشنگری تبلیغی رسانه‌ای شود.

۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۱:۵۲

یک استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد
ظهور امام زمان(عج) به انقلاب روشنگری درباره جدایی حق از باطل نیاز دارد
حجت‌الاسلام پناهیان با بیان‌اینکه در آخرالزمان حق و باطل از هم جدا می شوند و در برابر هم قرار می‌گیرند، گفت: ظهور امام زمان(عج) به انقلاب روشنگری درباره جدایی حق از باطل نیاز دارد. عاشورا صرفا روشنگری نبود بلکه سوءتفاهم را از جامعه اسلامی دور کرد.

۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۰۸:۵۴

یک کارشناس مهدوی:
کشتی کربلا هنوز هم حرّ می‌پذیرد/ ندای «هل مِن ناصر» سیدالشهداء(ع) تا ظهور استمرار دارد
حجت‌الاسلام باقرزاده با بیان‌اینکه ندای هَل من ناصر... امام حسین(ع) جلوه وجود صفت رحمانیت و رحیمیت الهی در ایشان است، گفت: لذا این کشتی به‌ظاهر طوفان‌زده کربلا امروز و در عصر غیبت امام زمان(عج) هم حرّهای بسیاری را با خود همراه می‌‌کند.

۱۳۹۸/۶/۲۲ - ۱۳:۵۰

یک استاد درس خارج فقه و اصول:
شیطان می‌کوشد با تاریکی قلب ما را از مجالس روضه دور کند
آیت‌الله اختری با بیان اینکه شیطان به شیوه‌های مختلف می‌کوشد ما را از مجالس روضه دور کند، گفت: استکبار جهانی نیز همچون شیطان می‌خواهد سلاح‌های مقاومت ما از جمله امید را از ما بگیرد.

۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۱۴:۴۲

یک استاد حوزه و دانشگاه:
اصلاح مدیریت برای رسیدن بشر به سعادت از جمله مقدمات ظهور است
یک کارشناس مذهبی تاکید کرد: اصلاح مدیریت برای رسیدن بشر به سعادت از جمله مقدمات ظهور است، امروز استعمار و مستکبران عالم مردم را نسبت به این موضوع بی‌تفاوت و ناامید می‌کنند که ظهور رخ ندهد.

۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۱۴:۲۱

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
عقلانیت از شروط مدیریت است/انسان بی‌عقل، دین ندارد
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه عقلانیت و جامع‌نگری از شروط مدیریت است، گفت: انسان بی‌عقل، دین ندارد. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم ۱۰ راهکار تبیین‌کننده عبور از فضای سیاسی به فضای مدیریتی را مطرح کرده‌اند.

۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۰۹:۱۹