خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷

الجمعة ٨ صفر ١٤٤٠

Friday, October 19, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی منتظرانه
ادب باطنی عاشورا
عاشورا عالم را برای رسیدن به دست امام زمان(عج) رشد می دهد
حجت الاسلام عالی گفت: عاشورا به عنوان مکتب کامل انسان سازی، محصول دست هر چهارده معصوم(ع) است که عالَم را رشد می دهد تا به دست چهاردهمین معصوم(ع) برسد و وقتی ظهور رخ داد، مردم بفهمند ظهور محصول عاشورا است.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۳:۰۱

شبستان گزارش می دهد
نقش «وحدت» در سناریوی ظهور
در دعای افتتاح که در شب های ماه رمضان می خوانیم، خواسته و آرزوی ما وحدت و همسبتگی بر محور امام زمان(عج) است: «اَللّـهُمَّ الْمُمْ بِهِ شَعَثَنا، وَاشْعَبْ بِهِ صَدْعَنا، وَارْتُقْ بِهِ فَتْقَنا، وَكَثِّرْ بِهِ قِلَّتَنا، وَاَعْزِزْ بِهِ ذِلتنا...».

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۰۹:۲۳

آرزوهای امام زمان(عج)
منظور حضرت حجت(عج) از دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا صِدقَ النِّیَة»
آنچه ما را به مقام انتظار و رضايت حضرت بقية الله(عج) مي‌رساند عمل است و اساس عمل، نيت است. این قلب سليم است كه توفيق بندگي و دوري از معصيت نصيبش می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۲:۱۲

میزبانی جمکران از منتظران امام زمان(عج)
مسجد مقدس جمکران در روزهای پایانی هفته جاری با تدارک برنامه هایی همچون آیین پرفیض دعای توسل، کمیل و ندبه به استقبال از منتظران امام عصر(عج) می رود.

۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۰:۴۰

مرثیه عاشورایی امام زمان(عج)
میراث سیدالشهداء(ع) برای منتظران
کارشناس مهدوی با اشاره به تصریح زیارت ناحیه به امر به معروف و نهی از منکر توسط سیدالشهداء(ع)، گفت: آحاد جامعه وقتی به مرحله اوج مهرورزی برسند راضی نمی شوند خوبی ها از هم کیش، همشهری شان فوت شود لذا دیگران را در معرض معروف ها قرار می دهند.

۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۰۹:۵۱

رییس مرکز تخصصی مهدویت:
مهدویت به کمک حوزه دفاعی-امنیتی کشور می آید
حجت الاسلام کلباسی با بیان اینکه مهدویت در طول تاریخ موتور محرکه وقایع مختلف اجتماعی بوده است، گفت: همایش ملی «فرهنگ دفاعی-امنیتی بر اساس آموزه های مهدوی» با هدف استخراج ابعاد این مسئله از متون تاریخ و اسناد و عرضه به صاحبان فن برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۴:۳۷

آرزوهای امام زمان(عج)
راه اجابت دعای «اللّهُمَّ ارزُقنا تُوفيقَ الطاعَة»
منتظر راستين هم اهل اطاعت خدا، پيامبر (ص) و امام معصوم (ع) است و هم توفيق چنين فرمانبري را همواره از خداي سبحان مي خواهد: «اللّهُمَّ ارزُقنا تُوفيقَ الطاعَة».

۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۱:۰۶

رییس مرکز تخصصی مهدویت مطرح کرد
نمایش قدرت مستضعفان؛ وجه اشتراک پیاده روی اربعین با ظهور
حجت الاسلام کلباسی با بیان ایکه پیاده روی اربعین در ابعاد مختلف ماکتی از عصر ظهور است، گفت: این پیاده روی نگاه فراملی، فرامذهبی، جامع و به دور از تعصبات نابجا و نهایتاً زیستِ مسالمت آمیز را که از دستاوردهای ظهور است، به نمایش می گذارد.

۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۰۸:۴۸

آیت‌الله جاودان:
هر کس زندگی خود را شبیه غربی‌ها کند خود از آنهاست
آیت‌الله جاودان گفت: هر کس از اعمال و رفتار اهل باطل یا اهل حق خوشش بیاید خط خود را نشان داده و از آنها است، امروز هر کس سبک زندگی خود در هر زمینه ای شبیه غربی‌ها می‌کند خود از آنها است.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۸:۲۳

برنامه های پایان هفته جمکران برای منتظران
مسجد مقدس جمکران با برنامه هایی همچون قرائت دعای توسل و کمیل و زمزمه دعای عهد حضرت صاحب الزمان(عج) روزهای پایانی هفته پذیرای منتظران می شود.

۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۲:۳۵

کارکردهای لقمه حلال در دوستی با امام زمان(عج)
کسی که زندگی خود را از راه دزدی، قمار، کم فروشی، گران فروشی، احتکار، ربا، قاچاق، تصرف در اموال یتیمان، تعدی به حق شریک، اختلاس، رشوه و ... می گذراند، از دایره «زندگی اسلامی» بیرون است ... .

۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۰۹:۲۲

کارشناس مهدوی تشریح کرد
روشنگری های مهدوی امام سجاد(ع)/سبک زندگی منتظرانه به روایت دعای «مکارم الاخلاق»
حجت الاسلام یعقوبیان با اشاره به آموزه های مهدویِ صحیفه سجادیه، گفت: امام سجاد(ع) علاوه بر آنکه انتظار را برترین اعمال معرفی می کنند در دعاهایی همچون مکارم الاخلاق سبک زندگی منتظرانه را که سبب مصونیت از فتنه های آخرالزمان می شود، تبیین می کنند.

۱۳۹۷/۷/۱۳ - ۰۹:۴۲

مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) شهرستان های استان تهران
ارائه خدمات پزشکی و روانشناسی به مناطق محروم در «کلینیک های انتظار»
حجت الاسلام درچه ای با اعلام تفاهم بنیاد مهدی موعود(عج) شهرستان های استان تهران با دفتر تبلیغات حوزه های علمیه(نمایندگی تهران) گفت: بنابر این تفاهم برنامه های جهادی «کلینیک انتظار» شامل ارائه خدمات پزشکی و روانشناسی در مناطق محروم اجرا می شود.

۱۳۹۷/۷/۹ - ۱۲:۰۴

تاثیر کمک به همنوع در نزدیک شدن به دولت کریمه
منتظران با تقویت فرهنگ نوع دوستی و نیکوکاری، در واقع قدم در مسیر ایجاد جامعه ای مهدی باور برداشته اند، چراکه از دل جامعه ای با این آرمان هاست که مسئولان مهدوی نیز برخاسته و اخلاق و رفتار مبتنی بر آموزه های اهل بیت(ع) را در جامعه پیاده می کنند.

۱۳۹۷/۷/۹ - ۰۹:۲۶

حدیث انتظار
راه های رسیدن به امام عصر(عج) در آخرالزمان
امیرالمومنین امام علی(ع) فرمودند: «و آن زمانی است که (آخرالزمان) در آن نجات نمی یابد مگر هر مومن بی نام و نشان که اگر (در مجالس) حضور یابد، شناخته نشود و هر گاه غایب باشد در جستجویش برنیایند ...».

۱۳۹۷/۷/۸ - ۱۴:۴۸

رزمنده و جانباز دفاع مقدس بیان کرد
ماجرای نزدیک شدن زمین جبهه ها به آسمان با مدد امام زمان(عج)
حجت الاسلام بهداروند با اشاره به انگیزه بخشی انس و الفت با امام زمان(عج) به رزمندگان، گفت: آن روزها آنقدر حضور امام مهدی(عج) را در جبهه ها حس می کردیم که آسمان برای مان به زمین بسیار نزدیک می شد.

۱۳۹۷/۷/۵ - ۰۹:۱۲

مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) استان بوشهر
دوره همسرداری و تربیت فرزند با رویکرد مهدوی برگزار می شود
احمد دهباشی با اعلام برگزاری جلسات زیارت ناحیه مقدسه به همت بنیاد مهدی موعود(عج) استان بوشهر، از برگزاری ششمین دوره آیین همسرداری و تربیت فرزند در مهرماه خبر داد.

۱۳۹۷/۷/۵ - ۰۸:۳۴

همایش تخصصی «سبک زندگی مهدوی» برگزار می شود
همایش تخصصی «سبک زندگی مهدوی» با حضور حسین خیراندیش و به میزبانی مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۱:۲۵

عاشورائیان زمان
«دهه هفتادی»ای که با شهید بابایی، شوق پرواز گرفت!
روزی که بنا داشت به سوریه برود راضی نبودم اما به من گفت: مادر! زمانی که امام حسین(ع) ندای «هل مِن ناصر» سر داد آنها که لبیک گفتند، رستگار شدند اما آنانی که جا ماندند، در این دنیا به هیچ چیز نرسیدند؛ پرسیدم مگر ندای هل من ناصر را شنیده ای؟!

۱۳۹۷/۷/۴ - ۰۹:۴۲

حجت الاسلام ماندگاری مطرح کرد
چهار گامی که به شهادت ختم می شود!
استاد حوزه با بیان اینکه شهادت نصیب کسانی شد که افتخار معیت با معصوم را یافتند، گفت: امتیاز شهدا در چهار گام شان بود، من و شما هم اگر اهل این چهار گام باشیم ان شاء الله به شهدا ملحق می شویم.

۱۳۹۷/۷/۳ - ۱۶:۱۳