خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٧ شعبان ١٤٤٠

Tuesday, April 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حوادث چهارشنبه سوری
۷۵۰ مصدوم در چهارشنبه آخر سال تا ساعت ۲۲
رییس کمیته کشوری حوادث آخر سال چهارشنبه سوری گفت: تاکنون ۷۵۰ نفر در چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند که ۲۲۰ نفر از آنها از ناحیه چشم دچار جراحت شدند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۳:۱۶

کاهش مصدومان چهارشنبه سوری با کار فرهنگی میسر می شود
وزیر بهداشت در بازدید از بیمارستان مطهری گفت: برای کاهش مصدومان و حوادث چهارشنبه سوری نیازمند فعالیت های فرهنگی هستیم.

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۲:۳۵

آتش سوزی های گسترده نسبت به چهارشنبه سوری سال قبل بسیار کم تر بوده است
مدیر عامل سازمان آتش نشانی گفت: از عصر امروز تاکنون ۲۰ آتش سوزی محدود به سازمان آتش نشانی اعلام شده است که نسبت به سال قبل تهران از آتش سوزیهای گسترده کمتری برخوردار است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۰:۴۵

شبستان گزارش می دهد:
چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی
یکی از جشن هایی دیرینه که در روزهای پایانی سال و در آستانه نوروز برگزار می شود، جشن چهارشنبه سوری است اما چند سالی است در اثر سهل انگاری برخی افراد چهارشنبه سوری به چهارشنبه سوزی تبدیل شده است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۹:۴۹

هشدار دادستان مرکز استان زنجان به اخلال گران آرامش مردم در چهارشنبه آخر سال
دادستان مرکز استان زنجان به اخلال گران نظم و ارامش مردم در چهارشنبه آخر سال هشدار داد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۹:۲۳

داغی به نام چهارشنبه سوری
برگزاری مراسم چهارشنبه سوری امروز با گذشته آنچنان تفاوت دارد که گویی در دو مکان و زمان جدا برگزار می شود و فقط عنوان آن یکی است. رد چهارشنبه سوری گاهی منجر به داغی ماندگار می شود تا لحظاتی شاد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۸:۴۲

شبستان گزارش می‎دهد:
از دگردیسی در آیین چهارشنبه‎سوری تا فستیوال بازی با مرگ
با دگردیسی در آیین چهارشنبه سوری همواره در آستانه سال نو آمار غم انگیزی از نقص عضو و وفوت برای ایرانیان به ارمغان می‎آید.

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۸:۳۷

شبستان گزارش می دهد:
چهارشنبه سوزی باور غلطی که سایه بر آئین کهن انداخته است
چهارشنبه سوری به عنوان آئینی برگرفته از پیشینیان با باورهای غلط همچون ترقه پراکنی، آتش سوزی و خطرات ناشی از موادمحترقه پیوند می خورد و فصلی از اضطراب و دلواپسی را به خانواده ها ارزانی می کند، آن هم درست همزمان با آغازین روزهای سال جدید.

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۱:۲۸

انفجار مواد محترقه در منزل مسکونی و کشته شدن یک نفر
خبرگزاری شبستان: پسر جوانی که در منزل خود مشغول ساخت نارنجک دستی بود بر اثر انفجار مواد محترقه کشته شد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۰۱:۱۵

فرمانده انتظامي شهرستان آبادن:
عزم راسخ پلیس آبادان در برخورد با برهم زنندگان آرامش مردم در چهارشنبه آخر سال
سرهنگ تقی زاده گفت: امنیت و آرامش شهروندان مهمترین اولویت پلیس است و پلیس آبادان با برهم زنندگان آرامش مردم در چهارشنبه آخر سال قاطعانه برخورد می کند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۴:۴۹

خانواده متهم اصلی آسیب‌ها در چهارشنبه‌‌سوری
خبرگزاری شبستان:هرچند مسئولان می گویند آمارمصدومان چهارشنبه سوری امسال نسبت به سال قبل با کاهش ۳۰ درصدی روبرو بوده است که بیانگر توجه به هشدارهای مسئولان است اما این آمار بیانگر عدم نظارت و حمایت خانواده ها از اعضای خانواده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۰۹:۴۷

کاهش ۳۰ درصدی حوادث چهارشنبه سوری/ ۲ هزار مصدوم و ۳ فوتی
خبرگزاری شبستان:سرپرست سازمان اورژانس کشور در آخرین اعلام خبر خود درباره ی حوادث شب چهارشنبه آخر سال در کشور گفت: ۳نفر فوتی، ۲۰۸۲ مصدوم، ۲۷۷ مورد سوختگی، ۲۱ مورد قطع عضو، ۱۵ مورد شکستگی و ۱۵۱ مورد بستری داشته ایم.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۰۹:۱۳

کام تلخ چهارشنبه سوری با انفجار مواد محترقه
خبرگزاری شبستان:چهارشنبه سوری که می تواند با دور همی خانواده ها شیرین تمام شود با انفجار مواد محترقه از سوی برخی از افراد، کام مردم در این روز تلخ می شود و این افراد در اکثر موارد به خود و مردم رهگذران نیز آسیب می رسانند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۳:۵۰