خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

الأربعاء ١٨ المحرّم ١٤٤١

Wednesday, September 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه بازار مسکن
در راستای بهبود بازار مسکن صورت می گیرد:
سال ۹۹؛ راه اندازی سامانه املاک و اسکان
وزارت راه و شهرسازی در ادامه تلاش های خود برای بهبود بازار مسکن قرار است سال آینده سامانه املاک و اسکان را راه اندازی کند و در این راستا جلسات متعددی با شرکتی که قرار است شناسایی الزام‌های اجرایی‌شدن سامانه را انجام دهد، برگزار شده است.

۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۱۱:۴۱

معاون اقتصادی بانک مرکزی:
سرمایه ای بودن از جمله علل گرانی مسکن است
قربانی با اشاره به اینکه از خرداد سال گذشته تاکنون معاملات مسکن در حال کاهش بوده است اما افزایش قیمت داشته ایم و این امر نشان می دهد مشکل در عرضه مسکن وجود دارد، گفت: سرمایه ای بودن از جمله علل گرانی مسکن است.

۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۰۸:۲۰

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:
سالانه به ۲۰ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان منابع برای تولید مسکن نیاز داریم
حسینی با تاکید بر اینکه ۹۰ درصد سرمایه گذاری ها در بخش مسکن به وسیله بخش خصوصی انجام می شود، گفت: سالانه به ۲۰ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان منابع برای تولید مسکن نیاز داریم.

۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۰۸:۱۸

معاون عمرانی وزیر کشور:
وزارت کشور در بازسازی ها، نوسازی و طرح های مسکن ورود کرده است
جمالی نژاد با اشاره به اینکه وزارت کشور در بازسازی ها، نوسازی و طرح های مسکن ورود کرده است، گفت: در تسهیل فرایندها کمک و حمایت کرده است و فناوری های نوین را در بخش مسکن وارد کرده است.

۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۰۸:۱۶

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:
نبود تعادل میان تولید و نیاز جامعه را عامل گرانی قیمت مسکن است
رضایی کوچی با اشاره به اینکه نبود تعادل میان تولید و نیاز جامعه را عامل گرانی قیمت مسکن است، گفت: ۵ میلیون واحد مسکونی در کشور کم داریم.

۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۰۸:۱۴

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
نباید به حوزه مسکن جزیره ای نگاه کرد
موسوی با اشاره به اینکه با توجه به مهاجرت سالانه ۲۵۰ هزار نفر به استان تهران و اضافه شدن جمعیت نمی توان مشکلات بخش مسکن را نادیده گرفت، گفت: در حوزه مسکن نباید جزیره ای نگاه کرد بلکه باید تمام مشکلات را در نظر گرفت و نیازمند سیاست یکپارچه هستیم.

۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۰۸:۱۲

معاون اقتصادی بانک مرکزی مطرح کرد:
کاهش حجم معاملات و افزایش قیمت، دلیل اولویت ساخت مسکن
قربانی با بیان اینکه با توجه به اینکه از خرداد سال گذشته حجم معاملات نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن کاهش و قیمت ها افزایش داشته که نشان دهنده کاهش عرضه است، گفت: این موضوع باعث شد اولویت بر ساخت مسکن قرار گرفت.

۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۰۸:۰۸

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی:
طرح اقدام ملی تا پایان دوره باقی مانده دولت دوازدهم به اتمام می رسد
فرهادیه با اشاره به اینکه ساخت ۲۰۰ هزار واحد از ۴۰۰ هزار واحد این طرح را وزارت راه و شهرسازی تقبل کرده است، گفت: طرح اقدام ملی تا پایان دوره باقی مانده دولت دوازدهم به اتمام می رسد.

۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۰۸:۰۶

گزیده مهمترین اخبار مجلس در ۱۹ خرداد
پارلمانی ها به دنبال حل مشکل مسکن
نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در صحن علنی با حضور وزرای راه و شهرسازی و کشور، رییس کل بانک مرکزی به بررسی وضعیت کنونی مسکن پرداختند و اقدامات انجام شده از سوی دولت در این زمینه را بررسی کردند.

۱۳۹۸/۳/۱۹ - ۱۱:۵۲

تلاش های کمیته تعیین نرخ اجاره بها برای ساماندهی بازار مسکن
دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی برنامه ای برای کاهش التهاب بازار اجاره بها تدوین کرده است که در راستای این برنامه پیشنهاد کمیته ملی افزایش تعیین نرخ اجاره بها برای معاون اول رئیس جمهوری فرستاده‌ شده است.

۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۱۰:۳۶

واکنش استاندار کرمانشاه به قیمت های سرسام آور اجاره بهای مسکن
بازوند، با هشدار به سودجویان بازار مسکن، از تشکیل کمیته ای در ستاد تنظیم بازار به منظور رسیدگی به وضعیت اجاره بها و برخورد با این نابسامانی خبر داد.

۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۱۴:۱۳

شبستان گزارش می دهد
بی سامانی بازار مسکن خرم آباد/ موج سواری دلالان بر بازارمسکن لرستان
بازار آشفته مسکن و گرانی سرسام آور فروش، رهن و اجاره مشکلات متعددی را برای مردم استان بویژه شهر خرم آباد به وجود آورده است.

۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۱۳:۲۰

بسته خبری ۳۱ اردیبهشت ماه؛
از سکوت مدیرکل راه و شهرسازی تا اقامت ۲ گردشگر خارجی در روستای زوارم شیروان
بازار مسکن همچنان بدون متولی، پروژه راه آهن بجنورد در انتظار پیمانکار، بازسازی ۱۰۰کیلومتر از راه های روستایی مانه و سملقان و اقامت دو گردشگر خارجی در روستای زوارم شیروان از جمله تیترهای روز سه شنبه (سی و یکم اردیبهشت ماه) است.

۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۲۳:۵۵

هفته آینده؛ اجرای برنامه کاهش التهاب بازار اجاره‌بها
فصل جابجایی مستاجران از یک ماه و نیم آینده آغاز می‌شود اما در حال حاضر کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که امکان جابجایی را داشته باشد از این رو وزارت راه و شهرسازی برنامه ویژه ای برای کاهش التهاب بازار اجاره‌بها تدوین کرده که هفته آینده اجرایی می شود.

۱۳۹۸/۲/۲۰ - ۱۰:۳۶

شبستان گزارش می دهد:
اقدامات کنترلی برای کاهش قیمت مسکن/از نظارت بر فضای مجازی تا اجرای بسته رونق زا
گزارشهای بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی حاکی از افزایش آنچنانی قیمت مسکن در فروردین ماه دارد که برای کاهش آن علاوه بر کنترل فضای مجازی که اکنون مرجع قیمت گذاری مسکن شده بانک مسکن بسته رونق زا و کنترل سفته بازی ارایه داده است.

۱۳۹۸/۲/۱۲ - ۱۷:۵۳

رئیس اتحادیه املاک کشور:
کاهش ۱۶ درصدی معاملات مسکن در اسفند
خسروی از کاهش ۱۶ درصدی معاملات مسکن در کشور در اسفند ماه ۹۷ نسبت به اسفند ۹۶ خبر داد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۴:۰۴

رئیس اتحادیه املاک کشور خبر داد:
کاهش ۲۴ درصدی معاملات مسکن در تهران
خسروی گفت: در شهر تهران تعداد معاملات خرید و فروش مسکن در ماه گذشته نسبت به بهمن ۹۶ کاهش ۲۴ درصدی داشته و تعداد مبایعه نامه ها نیز ۳۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاسته شده است.

۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۰۷:۴۸

رئیس اتحادیه املاک کشور خبر داد:
کاهش ۲ درصدی معاملات مسکن در ۹۷/دی ماه بدترین بازه زمانی برای املاک بود
خسروی از کاهش ۶۸ درصدی معاملات مسکن در دی ماه نسبت به آذر خبر داد و گفت: دی ماه بدترین بازه زمانی امسال برای بازار مسکن بوده است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۱:۲۶

شبستان گزارش می دهد
واکنش معکوس بازار مسکن بعد از ۱۳ آبان
با اعمال فاز جدید تحریم های آمریکا علیه کشورمان بازار مسکن نیز دچار تحولی شده که شبستان با حضور در میان کارشناسان، مسئولان و مشاوران املاک گزارشی در این خصوص گرد آوری کرده است.

۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۱۰:۴۶

رئیس اتحادیه مشاوران املاک:
بازار مسکن بعد از تحریم ها جان گرفت/تکذیب افزایش قیمت
«قلی خسروی» با اشاره به تاثیر اعمال تحریم های آمریکا بر بازار مسکن ایران گفت: از ۱۳ ‌آبان تاکنون تعداد معاملات مسکن افزایش یافته و قیمت ها نیز تغییر خاصی نداشته است.

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۱۹