خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دهه کرامت در فارس
لزوم معرفی سیره عملی اهل بیت (ع) به جامعه
خبرگزاری شبستان: معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس گفت: وظیفه ما اینست که سیره عملی ائمه اطهار (علیهم السلام) را نمایان و نشر دهیم و باید سیره عملی این بزرگواران به جامعه تزریق کنیم.

۱۳۹۴/۵/۳۱ - ۲۰:۲۳

توزیع ۲۰۰ کیلوگرم کیک بین زائرین حضرت شاهچراغ (ع)
خبرگزاری شبستان: ۲۰۰ کیلوگرم کیک به مناسبت روز حضرت شاهچراغ (علیه السلام) بین ۲ هزار نفر از زائرین و مجاورین حرم مطهر حضرت شاهچراغ (علیه السلام) توزیع شد.

۱۳۹۴/۵/۳۰ - ۲۳:۲۸

گزارش تصویری/ توزیع ۲۰۰ کیلوگرم کیک بین زوار حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)
۲۰۰ کیلوگرم کیک بین زوار حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) توزیع شد.

۱۳۹۴/۵/۳۰ - ۲۳:۲۵

حضرت شاهچراغ (ع) هرگز امانت الهی را از بین نبرد و ولایت الهی را غصب نکرد
خبرگزاری شبستان: حضرت شاهچراغ (ع) هرگز امانت الهی را از بین نبرد و ولایت الهی را غصب نکرد در حالی که مردم با ایشان بیعت کرده بودند و جا دارد در مقام این بزرگوار عرضه بدارند، جا دارد اگر که زمین شیراز // از خاک تو بر فلک کند ناز...

۱۳۹۴/۵/۳۰ - ۲۲:۳۷

گزارش تصویری/ حرم مطهر حضرت احمد بن موسی، شاهچراغ (ع)
ششم ذیقعده در تقویم ملی به عنوان روز حضرت شاهچراغ (ع) نامگذاری شده است.

۱۳۹۴/۵/۳۰ - ۲۲:۳۴

یک حرم؛ هزاران تمنا و حاجت/ کسی از حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) دست خالی بیرون نمی آید
خبرگزاری شبستان: ششم ذیقعده مصادف با روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) است که در این روز حرم مملو از هزاران نفر از عاشقان و ارادتمندان، تمنا و حاجت های خود را از ایشان درخواست می کنند، یکی از زائران می گوید: می دانم که حضرت حاجت همه را می دهند.

۱۳۹۴/۵/۳۰ - ۲۱:۱۳

عکس خبری/ دل نوشته ای به حضرت شاهچراغ (ع)
اصحاب کانون مسجد شهید آیت الله ربانی شیراز از حضرت شاهچراغ (ع) چه می خواهند؟

۱۳۹۴/۵/۳۰ - ۲۱:۰۶

لزوم تاسی در عمل و کلام خود به شخصیت برجسته احمد بن موسی (ع)
خبرگزاری شبستان: آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهما السلام) امین ولایت بودن را از ویژگی های بارز شخصیتی حضرت شاهچراغ (ع) برشمرد و گفت: ما باید در عمل و کلام خود به شخصیت برجسته احمد بن موسی (ع) به ولایت فقیه تاسی کنیم.

۱۳۹۴/۵/۲۹ - ۲۳:۲۰

ارتباط ملت ایران با اهل بیت (ع) هرگز قطع نخواهد شد
خبرگزاری شبستان: رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه ارتباط ملت ایران با اهل بیت (ع) هرگز قطع نخواهد شد، گفت: امروز همان شبهاتی که در زمان ائمه معصومین (علیهم السلام) مطرح بود، با ترفند های خصمانه و ظالمانه از ناحیه دشمنان در حال اجراست.

۱۳۹۴/۵/۲۹ - ۲۳:۱۸

رکن مهم امنیت پایدار برای کشور، توسعه اقتصاد است
خبرگزاری شبستان: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رکن مهم امنیت پایدار برای کشور ما توسعه اقتصاد است، گفت: اولویت نخست کشور ما این است که زمینه های پیشرفت اقتصادی را فراهم کنیم.

۱۳۹۴/۵/۲۹ - ۲۰:۲۹

نقش فارس در گردشگری مذهبی تحقق پیدا کند
خبرگزاری شبستان: استاندار فارس گفت: فارس با وجود بنا های مذهبی و تاریخی نظیر حرم مطهر حضرت شاهچراغ (علیه السلام)، تخت جمشید و جاذبه های طبیعی فراوان که دارد می تواند به عنوان کانون گردشگری مذهبی مطرح شود و باید نقش آن در گردشگری مذهبی تحقق پیدا کند.

۱۳۹۴/۵/۲۹ - ۱۹:۱۰

تاکید رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم گسترش زمینه بلوغ فکری جوانان
خبرگزاری شبستان: رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از آستان مقدس حضرت احمد بن موسی (ع) در برگزاری دومین جشنواره ادبی - هنری شاهچراغ (ع)، گفت: با برگزاری این قبیل جشنواره ها می توان زمینه بلوغ فکری جوانان این سرزمین را گسترش دهیم.

۱۳۹۴/۵/۲۹ - ۱۹:۱۰

حرم های مطهر علم ها و پرچم های فرهنگی، دینی و اسلامی ما هستند
خبرگزاری شبستان: تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی (علیهما السلام) گفت: حرم های مطهر علم ها و پرچم های فرهنگی، دینی و اسلامی ما هستند که باید کانون توجه قرار گیرند زیرا می توانند برای تقویت و تحکیم ایمان مردم گام های موثری داشته باشند.

۱۳۹۴/۵/۲۹ - ۱۶:۲۲

لزوم بهینه سازی دسترسی مردم به حرم حضرت شاهچراغ (ع)/ خانه های میراثی در مسیر حرم نیست
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه خانه های ارزشمندی که میراثی باشد، در مسیر حرم نیست، گفت: راه دسترسی مردم به حرم حضرت شاهچراغ (علیه السلام) باز شود.

۱۳۹۴/۵/۲۹ - ۱۵:۴۳

برنامه های کانون های مساجد استان فارس در دهه کرامت تشریح شد
خبرگزاری شبستان: دبیر اجرایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس از اجرای برنامه های مختلف در دهه کرامت خبر داد و برنامه های کانون های مساجد استان را در دهه کرامت تشریح کرد.

۱۳۹۴/۵/۲۹ - ۱۵:۰۴

شب شعر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد
خبرگزاری شبستان: همزمان با دهه کرامت شب شعر حضرت شاهچراغ (علیه السلام) با شعر خوانی شاعران برگزیده جشنواره ادبی، ملی حضرت شاهچراغ (علیه السلام) در این آستان مقدس برگزار شد.

۱۳۹۴/۵/۲۹ - ۱۴:۲۸

مهم ترین وظیفه امروز ما این است که شرایط کشور را از رکود خارج کنیم
خبرگزاری شبستان: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مهم ترین وظیفه امروز ما این است که شرایط کشور را از رکود خارج کنیم و شرایطی مهم تر از این وجود ندارد که با روحیه جهادی در سطح ملی و استان ها مسائل دنبال شود.

۱۳۹۴/۵/۲۹ - ۱۴:۲۰

آغاز نشست علمی نخستین همایش علمی، پژوهشی سومین حرم اهل بیت (ع)
خبرگزاری شبستان: نشست علمی نخستین همایش علمی، پژوهشی سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام) در سالن شهید آیت الله دستغیب آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهما السلام) با ارائه مقالات آغاز به کار کرد.

۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۱۸:۳۳

حضرت احمد بن موسی (ع) در شکل گیری جامعه شیعی فارس نقش بارز داشتند
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری حضور رجال بزرگ شیعه و شخصیت های برجسته را عامل گرایش مردم به تشیع دانست و گفت: حضرت احمد بن موسی (ع) در شکل گیری جامعه شیعی فارس نقش بارزی داشتند.

۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۱۸:۰۱

حضور ۱۰ هزار نفر از محبین امیر دل ها در قالب یکصد کاروان پیاده در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)
خبرگزاری شبستان: دبیر هیئت امنای آستان مقدس حضرت شاهچراغ (۰) گفت: ۱۰ هزار نفر از محبین امیر دل ها حضرت احمد بن موسی (علیهما السلام) در قالب یکصد کاروان پیاده از جای جای استان پهناور فارس به سوی حرم مطهر این امامزاده کریم (علیه السلام) در حرکت هستند.

۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۱۵:۱۷