خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸

الخميس ١٧ صفر ١٤٤١

Thursday, October 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه استاندار خراسان جنوبی
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس خبر داد:
برگزاری مراسم اربعین حسینی در ۶ بقعه متبرکه فردوس
گفت: مراسم عزاداری اربعین حسینی در شش امامزاده فردوس شامل امامزادگان سلطان ابوالقاسم(ع)، سلطان احمد و سلطان ابوالحسن روستای مهوید، سلطان سید جلیل و امامزادگان سید محمد و سید ابراهیم(ع) برگزار خواهد شد.

۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۳:۵۷

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد؛
لزوم تدوین سند راهبردی امور جوانان در خراسان جنوبی
معتمدیان گفت: سند راهبری امور جوانان باید از حالت مکاتبه خارج و در زمان مشخص با همفکری و کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی در دستور کار قرار گیرد.

۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۱۷:۴۱

۲ تن مواد مخدر غیر دارویی در بیرجند امحا شد
۲ تن انواع مواد مخدر غیر دارویی و روان گردان در بیرجند به آتش کشیده شد.

۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۰۶:۵۳

استاندار خراسان جنوبی اعلام کرد؛
تخصیص ۲ میلیون یورو به جاده ماهیرود- فراه/اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به فرآوری محصولات استراتژیک
معتمدیان با بیان اینکه ۲ میلیون یورو به پروژه راه مرز ماهیرود به فراه تخصیص یافت، گفت: این پروژه یکصد و ۲۰ کیلومتر طول دارد که ۶۴ کیلومتر آن تکمیل شده است و برای ۳۰ کیلومتر دیگر اعتبار دریافت کردیم و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۹:۱۶

مطالبه ۱۷ ساله مردم کویرنشین محقق شد
عبور راه آهن خراسان جنوبی از ایستگاه کلنگ زنی
رویای شنیدن صدای صوت قطار در خراسان جنوبی که به عنوان یک مطالبه ۱۷ ساله مردم این استان در کشور مطرح بود، امروز با کلنگ زنی قطعه ۱۶ یک قدم به واقعیت نزدیک شد.

۱۳۹۸/۷/۱۵ - ۱۲:۱۰

معاون اول رئیس جمهوری:
خراسان جنوبی در گسترش مناسبات تجاری با کشور افغانستان نقش مهمی دارد
جهانگیری گفت: خراسان جنوبی به عنوان یک استان همجوار با کشور افغانستان، می تواند در گسترش روابط و مناسبات به ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری نقش خوبی ایفا کند.

۱۳۹۸/۷/۱۵ - ۱۰:۰۶

فردا؛
معاون اول رئیس جمهور به خراسان جنوبی سفر می کند
معاون اول رئیس جمهور فردا دوشنبه (۱۵ مهر) به منظور شرکت در همایش ملی روز روستا و عشایر و آغاز عملیات اجرایی قطعه شانزدهم کریدور جنوب شرقی به شمال شرق که از بیرجند به سمت ایستگاه یونسی گناباد است، به بیرجند سفر می کند.

۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۳:۰۲

استاندار خراسان جنوبی خبر داد؛
انعقاد تفاهم نامه ۴۶۰۰ میلیارد تومانی برای مجتمع های آبرسانی
معتمدیان با بیان اینکه بیش از ۱۰ سال زمان برای حل مشکل آب خراسان جنوبی نیاز است، گفت: در همایش ملی روستا و عشایر ۱۵ مهر، قرادادی چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی برای اتمام مجتمع های آبرسانی روستاهای استان ثبت خواهد شد.

۱۳۹۸/۷/۷ - ۱۳:۲۸

امام جمعه نهبندان:
دولت برای ماندگاری جمعیت و ایجاد اشتغال در نهبندان اقدام کند
حجت الاسلام خزاعی با اشاره به مهاجرت ۷ هزار نفر از مردم روستاهای شهرستان نهبندان طی سال‌های ۸۵ تا ۹۵، گفت: دولت از لحاظ سیاسی و اجتماعی باید برای ماندگاری جمعیت و ایجاد اشتغال اقدام کند.

۱۳۹۸/۷/۶ - ۱۶:۵۴

استاندار خراسان جنوبی اعلام کرد:
برگزاری همایش روز ملی روستا و عشایر در خراسان جنوبی
معتمدیان با بیان اینکه تدوین سند بومی توسعه روستایی خراسان جنوبی در دستور کار است، گفت: امسال برای اولین بار همایش روز ملی روستا و عشایر همزمان با ۱۵ مهرماه در خراسان جنوبی برگزار می شود.

۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۳:۲۳

استاندار خراسان جنوبی:
ملت بیدار توطئه های دشمنان را خنثی می کنند
معتمدیان امروز به مدد خون‌های پاک واخلاص‌ بی مثال شهدا آوازه پر افتخار انقلاب اسلامی به محور مقاومت تبدیل شده است، گفت: دشمن باید بداند که هر توطئه‌ای علیه انقلاب طرح‌ریزی کند توسط امتی بیدار و آگاه با پیروی از رهبر عزیز خنثی خواهد شد.

۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۷:۵۰

استاندار خراسان جنوبی:
ماندگاری جمعیت در روستاها، مهمترین دغدغه مسئولان خراسان جنوبی است
معتمدیان گفت: دغدغه مسئولان خراسان جنوبی تأمین معیشت، افزایش درآمد مردم و ماندگاری جمعیت در روستاها است زیرا محرومیت به دلایل خشکسالی های پی در پی در روستاهای این استان نمود دارد.

۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۳:۲۰

استاندار خراسان جنوبی:
سکونت ۳۳ درصد جمعیت ۷ شهر خراسان جنوبی در بافت های فرسوده
معتمدیان با بیان اینکه خراسان جنوبی در بحث مشارکت مردم در طرح بازآفرینی شهری توفیقی نداشته است، گفت: ۳۳ درصد جمعیت هفت شهر استان در بافت فرسوده سکونت دارند و باید تقویت نهادهای توسعه محلات در دستور کار قرار گیرد.

۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۱۴:۵۰

به فرمان ریاست جمهوری؛
عملیات اجرایی ۱۲ هزار واحد مسکونی در خراسان جنوبی آغاز شد
با دستور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور، عملیات اجرایی تامین زمین ۱۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی در خراسان جنوبی آغاز شد.

۱۳۹۸/۶/۵ - ۱۱:۵۷

استاندار خراسان جنوبی:
۵۰ درصد کمبود فضای آموزشی خراسان جنوبی تا پایان دولت تامین می شود
معتمدیان گفت: پیش بینی می شود تا پایان دولت دوازدهم ۵۰ درصد از نیازهای خراسان جنوبی در بحث کمبود فضای آموزشی را تامین کنیم.

۱۳۹۸/۶/۵ - ۱۱:۵۰

استاندار خراسان جنوبی:
یک‌درصد محصولات استراتژیک خراسان جنوبی فراوری می‌شود
معتمدیان با اشاره به ظرفیت های خراسان جنوبی در بخش محصولات استراتژیک، گفت: برخی از محصولات استراتژیک استان کمتر از یک درصد فراوری می‌شوند و از قبل آن بیشتر، دلال‌ها سود می برند.

۱۳۹۸/۶/۳ - ۲۳:۱۹

استاندار خراسان جنوبی؛
انحصار تولید عناب در اختیار خراسان جنوبی/ سود فروش عناب به جیب دلالان می رود
معتمدیان با بیان اینکه انحصار محصول عناب در اختیار خراسان جنوبی است، گفت: یکی از مهمترین مشکلات استان این است که محصول عناب به صورت فله ای و بدون برند در کشور خام فروشی می شود و بیشتر سود فروش این محصول به جیب دلالان می رود.

۱۳۹۸/۶/۳ - ۱۴:۱۴

استاندار خراسان جنوبی خبر داد؛
حرکت قطار خراسان جنوبی از ایستگاه دولت
معتمدیان با تاکید بر اینکه ۳۲ کیلومتر از مسیر بیرجند به یونسی برای اتصال به ریل سراسری به مناقصه رفته است، گفت: طی برنامه زمان بندی ۴ ساله مراحل مطالعات، طراحی، تامین مالی و اجرای مسیر راه آهن بیرجند - یونسی به طول ۲۷۱ کیلومتر انجام می شود.

۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۸:۵۵

استاندار خراسان جنوبی اعلام کرد:
افزایش ۳۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در خراسان جنوبی
معتمدیان گفت: از ابتدای امسال ۱۸ تن مواد مخدر کشف و ضبط شده است که ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.

۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۱:۳۳

حاشیه های سفر استاندار خراسان جنوبی به خوسف؛
نگاه رونالدویی استاندار خراسان جنوبی به خوسف
امام جمعه خوسف در بدو ورود استاندار خراسان جنوبی به این شهرستان گفت: استاندار به این خوسف، نگاه رونالدویی دارد، به چپ نگاه می کند و به راست شوت می کند.

۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۲۲:۳۹