خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه همایش سیدالعابدین
دبیر کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) عنوان کرد:
هشتمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) برگزار می‌شود
علامه زاده گفت: هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد (علیه‌السلام) روز ۲۵ محرم در بندرعباس و در روزهای قبل در شهرستان های مختلف برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۰۰:۲۶

استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد:
اهل بیت(ع) مفسران حقیقی قرآن کریم هستند
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدوی راد با بیان اینکه اهل بیت(ع) مفسران حقیقی قرآن کریم هستند، گفت: امام سجاد(ع)، ۲۹۴ آیه قرآن را در دعاهای خویش به کار بردند که این آیات در فضای جامعه آن روز وارونه تفسیر شده بود.

۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۰۰:۰۴

نماینده جامعه المصطفی العالمیه در لبنان تصریح کرد:
مضامین صحیفه سجادیه باید در جامعه عملیاتی شود
حجت‌الاسلام‌والمسلمین بی نیاز با بیان اینکه صحیفه سجادیه، اقیانوسی ژرف با ذخایر الهی است، گفت: صحیفه سجادیه بسیاری از نیازهای بشر را مرتفع می‌سازد، بنابراین مضامین صحیفه سجادیه باید در جامعه عملیاتی شود.

۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۲۳:۴۸

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد:
امروز بشریت به صحیفه سجادیه بیش از پیش نیاز دارد
آیت الله نعیم آبادی با بیان اینکه صحیفه سجادیه نیاز واقعی بشر است، گفت: امروز بشریت به صحیفه سجادیه بیش از پیش نیاز دارد و حوزه باید در این زمینه فعالیت داشته باشد و آن را به جامعه بشریت عرضه کند.

۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۲۳:۰۹

سومین همایش سیدالعابدین (ع) در قم برگزار شد
خبرگزاری شبستان: همایش سیدالعابدین (علیه‌السلام) از سلسله‌برنامه‌های کنگره بین المللی امام سجاد (علیه‌السلام) با حضور دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و با حضور جمعی از اندیشمندان داخلی و خارجی در قم برگزار شد.

۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۲۲:۴۴

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد:
کلید حل مشکلات جامعه کنونی در معارف سجادی است
آیت الله اراکی با بیان اینکه کلید حل مشکلات جامعه کنونی در معارف سجادی است، گفت: آنچه که اهل بیت (ع) و صیحفه سجادیه به بشر می‌آموزند، علم زندگی است که آدمی را به جایی می‌رساند که محبوب خداوند شود.

۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۲۲:۲۸

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد:
صحیفه سجادیه در تمام اعصار و آحاد مورد نیاز بشر است
حجت الاسلام و المسلمین دکتر ارزانی با بیان اینکه صحیفه سجادیه در تمام اعصار و آحاد، مورد نیاز بشر است، دعای ۱۵ این کتاب ارزشمند را مورد توجه قرار داد.

۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۲۱:۵۲

عالم اهل سنت تصریح کرد:
صفات امام سجاد (ع) باید در تمام اقشار جامعه به وجود آید
خبرگزاری شبستان: شیخ حسین توانا گفت: صفات امام سجاد (ع) باید در تمام اقشار جامعه به وجود آید تا در روز قیامت پشت سر سیدالساجدین باشیم، اخلاص، خدایی بودن، مراقبت بر خدا از جمله صفات امام سجاد (ع) است.

۱۳۹۵/۵/۲۱ - ۲۳:۵۲

استاندار هرمزگان تصریح کرد:
اهل بیت (ع) نفوس مردم را با اخلاق تسخیر کردند/حضور ۲۵ حافظ قرآن در روستای دورافتاده استان هرمزگان
خبرگزاری شبستان: جادری با بیان این که امام سجاد (ع) نمونه عینی مکتب اهل بیت (ع) است، گفت: اهل بیت (ع) نفوس مردم را با اخلاق تسخیر کردند و ما که پیرو اهل بیت (ع) هستیم، باید در این مسیر گام برداریم.

۱۳۹۵/۵/۲۱ - ۲۲:۱۵

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان عنوان کرد:
صحیفه سجادیه از مهم‌ترین مصادیق مفهوم انتظار است
خبرگزاری شبستان: درویش‌نژاد با بیان این که امام سجاد (ع) ما را به اصالت رهنمون می‌کند، گفت: فرهنگ اهل بیت (ع) و صحیفه سجادیه از مهم ترین مصادیق مفهوم انتظار است که هر چه به صورت جدی به آنها پرداخته شود، زمینه ظهور با رفع موانع تسهیل می‌شود.

۱۳۹۵/۵/۲۱ - ۲۱:۳۴

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد:
صحیفه سجادیه شناسنامه احیای اسلام ناب محمدی است/ تشکیل حوزه‌های علمیه مرهون تلاش‌های امام سجاد (ع) است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان این که صحیفه سجادیه شناسنامه احیای اسلام ناب محمدی است، گفت: امام سجاد (ع) تنها ولی و حجت خداست که با دعا وارد عرصه احیای دین شد و اسلام ناب محمدی (ص) را احیا کرد.

۱۳۹۵/۵/۲۱ - ۲۰:۵۲

در ایام دهه کرامت؛
دومین همایش سیدالعابدین (ع) در قم برگزار می‌شود
خبرگزاری شبستان: دومین همایش سیدالعابدین (ع) با هدف تجلیل از خادمان و مروجان معارف امام سجاد (ع) و حافظان صحیفه سجادیه با سخنرانی آیت الله صفایی بوشهری در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می‌شود.

۱۳۹۵/۵/۲۰ - ۱۳:۰۹

همایش سیدالعابدین(ع)
اولین همایش «سید‌العابدین» ویژه چهارمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) صبح امروز چهارشنبه در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

۱۳۹۳/۸/۲۱ - ۱۳:۳۹