خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

الخميس ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤٠

Thursday, August 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه طرح 57 هکتاری توسعه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)
تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) عنوان کرد:
توقف طرح توسعه ۵۷ هکتاری حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به علت مشکل اقتصادی
آیت الله دستغیب، در خصوص عدم اجرای طرح ۵۷ هکتاری توسعه آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع)، هم گفت: مشکل بودجه و اقتصادی باعث شده تا این طرح متوقف شود.

۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۱۳:۵۵

نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد:
ضرورت نگاه کارشناسی به مجموعه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)
آیت الله دژکام گفت: نگاه کارشناسانه ای نسبت به مشکلات مجموعه حرم باید وجود داشته باشد و این امر یکی از ضروریات است.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۳:۲۳

تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) بیان کرد:
پیوستگی بین حرم مطهر و راه و شهرسازی توسعه یابد
آیت الله دستغیب گفت: جریان پیوستگی بین راه و شهرسازی و حرم مطهر وجود دارد که با حضور وزیر امید است که این همکاری و پیوستگی بیشتر شده و در این سفر با هماهنگی و هم فکری گام های موثرتری برداشته شود.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۲:۵۹

سرپرست استانداری فارس در دیدار با وزیر راه و شهرسازی بیان کرد:
اجرای طرح توسعه محدوده آرامگاه های حافظ و سعدی تسریع یابد / ۶۸۰ هکتار بافت فرسوده در جوار حرم شاهچراغ (ع)
رحمانی در دیدار با وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۶۸۰ هکتار از یک هزار و ۸۰۰ هکتار بافت فرسوده شیراز در جوار حرم شاهچراغ (ع) قرار دارد، گفت: در راستای این بازآفرینی از آقای وزیر تقاضای تسریع روند اجرای طرح محدوده آرامگاه های سعدی و حافظ را داریم.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۲:۵۶

هرگونه تغییر در گذرهای بافت تاریخی باید با دستور شورای عالی شهرسازی باشد
شهردار شیراز با اشاره به طرح توسعه ۵۷ هکتاری، حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، گفت: هرگونه تغییر در گذرهای بافت تاریخی باید با دستور شورای عالی شهرسازی باشد.

۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۰:۰۸

توجه به بافت تاریخی اطراف حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، می تواند به ترویج گردشگری مذهبی، بیفزاید
مدیر کل میراث فرهنگی فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰ هزار پلاک مسکونی در بافت قدیم به لحاظ معیشت، نقشه و ساکنین بررسی شده است، گفت: توجه به بافت تاریخی اطراف حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، می تواند به ترویج گردشگری مذهبی، بیفزاید.

۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۰۹:۵۹

توسعه حرم مطهر به یک فرد مربوط نیست و همه باید پای کار بیایند
تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) با اشاره به اینکه این حرم مطهر ظرفیت عظیمی برای عاشقان اهل بیت (ع) است، گفت: توسعه حرم مطهر به یک فرد مربوط نیست و همه باید پای کار بیایند.

۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۰۹:۳۸

تقدم بافت تاریخی بر بافت فرسوده/ زمان بندی برای توسعه ۵۷ هکتاری حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، شکل بگیرد
استاندار فارس با اشاره به اینکه ۳۶۰ هکتار بافت تاریخی مقدم بر بافت فرسوده قرار دارد، گفت: امروز بحث اصلی ما بحث توسعه ۵۷ هکتاری حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) است که باید زمان بندی برای آن شکل گیرد.

۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۰۹:۱۸

تشرف ۱۶ میلیون زائر در سال به حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، کانون فرهنگی و مذهبی شهر شیراز است، گفت: سالانه ۱۶ میلیون زائر به حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) مشرف می شوند.

۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۰۹:۰۶

حرم مطهر امامزاده ابراهیم (ع) به طرح حرم تا حرم اضافه شود
رئیس هیئت امنای آستان مقدس حضرت سید ابراهیم بن موسی (ع) با اشاره به اینکه همایش بزرگداشت این امامزاده در شیراز برگزار می شود، گفت: حرم مطهر امامزاده ابراهیم (ع) به طرح حرم تا حرم اضافه شود.

۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۷:۳۸

رئیس شورای معاونین آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) خبر داد:
اتصال حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و حرم مطهر حضرت سید علاالدین حسین (ع) تا پایان سال جاری
خبرگزاری شبستان: دبیر هیئت امنا آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) گفت: پروژه عظیم بین الحرمین تا پایان سال جاری اجرا خواهد شد و به یاری خداوند متعال، آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهما السلام) به حرم مطهر حضرت سیدعلاالدین حسین (علیه السلام) متصل می شود.

۱۳۹۴/۸/۱۲ - ۲۲:۵۷

موزه آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) توسعه می یابد
خبرگزاری شبستان: دبیر هیئت امنای آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهما السلام) ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در طرح توسعه این حرم مطهر از افتتاح مجموعه دارالتامین، توسعه موزه و راه اندازی مرکز تعاملات بین المللی خبر داد.

۱۳۹۴/۸/۷ - ۱۸:۱۰

برنامه‌های لحظه تحویل سال نو در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) تشریح شد
خبرگزاری شبستان: دبیر هیئت امنای سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام) و نماینده مردم شیراز برنامه‌های لحظه تحویل سال نو در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (علیه السلام) را تشریح کرد.

۱۳۹۳/۱۲/۲۹ - ۱۷:۱۸

اختصاص 101 میلیارد ريال بودجه برای توسعه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)
خبرگزاری شبستان: معاون برنامه ریزی و اشتغال استان فارس با اشاره به بودجه 101 میلیارد ريالی برای توسعه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در بودجه سال 94، گفت: این بودجه نسبت به سال جاری، 2 برابر شده است.

۱۳۹۳/۱۰/۷ - ۱۴:۳۳

حمایت از طرح توسعه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) وظیفه همگان است
خبرگزاری شبستان: عضو شورای اسلامی شهر شیراز ضمن ابراز مسرت از اعلام اخبار مبنی بر ادامه طرح توسعه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، گفت: حمایت از این طرح وظیفه همگان است و حمایت از آن نشان از حسن توجه و ارادت همگان به خاندان اهل بیت (ع) محسوب می شود.

۱۳۹۳/۸/۲۶ - ۱۹:۱۱

گزارش تصویری/ حضور سخنگوی دولت در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)
دکتر محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت ضمن زیارت از آستان مقدس احمدی و محمدی (ع)، با تولیت این آستان مقدس دیدار و از طرح توسعه حرمین نیز بازدید کرد. / عکس: محسن تورع

۱۳۹۳/۸/۲۲ - ۱۶:۱۸

دولت توسعه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) را بر خود فرض می داند
خبرگزاری شبستان: سخنگوی دولت با یادآوری این مطلب که ردیف بودجه برای توسعه و پیشرفت حرم مطهر مقدس وجود دارد، گفت: دولت این توسعه را بر خود فرض می داند.

۱۳۹۳/۸/۲۲ - ۱۴:۵۶

توجه به بقاع و اماکن متبرکه باید در دستور قرار گیرد
خبرگزاری شبستان: تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) گفت: در راستای این هدف مقدس توجه به بقاع و اماکن متبرکه که در میان مردم جایگاه دارد و مبانی فرهنگ دینی و اسلامی ما را مستحکم می کند، باید دستور باشد.

۱۳۹۳/۸/۲۲ - ۱۳:۵۵