خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸

الأربعاء ١٦ صفر ١٤٤١

Wednesday, October 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نشست بررسی وضعیت امروز نقد تئاتر در ایران
چینی فروشان:
نقد تئاتر در حال سقوط است/ زیرساخت های ادب و هنر ایرانی به تئاتر تزریق شود
چینی فروشان با بیان اینکه منتقد تئاتر هویت شغلی ندارد، گفت: چنین فردی یا به دانشگاه می رود و یا با تبدیل شدن به روابط عمومی یک اثر کوچک را با گره زدن به مسایل فلسفی و جامعه شناختی بزرگ جلوه می دهد.

۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۴:۴۵

یک منتقد تئاتر:
نقد تئاتر نحیف شده است
نراقی با بیان اینکه امروز فضای نقدی در تئاتر وجود ندارد، گفت: به همین دلیل نقد نمی تواند به تماشاچی در انتخاب تئاتر خوب کمک کند.

۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۴:۴۳

نراقی:
دانشگاه جای تربیت هنرمند نیست
نراقی با بیان اینکه نقد دانشگاهی از نظر تئوری و شناخت کمکی به تئاتر نمی کند، گفت: آموزشگاه ها در تربیت هنرمند از دانشگاه ها موفق تر بودند.

۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۴:۴۰

یک منتقد تئاتر مطرح کرد
تئاتر؛ آمیخته ای از شاعرانگی و فلسفه/ نقد تئاتر کاری هنرمندانه است
چینی فروشان با بیان اینکه تئاتر دفاع مقدس قرار بود از دردهای مردم و تاثیر جنگ در جامعه بگوید، گفت: این تئاتر به تدریج از مخاطب عام دور شد.

۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۴:۳۵