خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

الخميس ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤٠

Thursday, August 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تمدن نوین اسلامی
حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر در گفت وگو با شبستان تشریح کرد
ویژگی‌هایی که حج را ماکت تمدن نوین اسلامی کرده است/ فلسفه برائت از مشرکین
سرپرست سابق حجاج ایرانی با بیان‌اینکه حج جامع عبادت و سیاست است، گفت: همین مسئله حج را به‌تعبیر رهبری نمونه‌‌ای کوچک از تمدن نوین اسلامی کرده است. در این میان برائت از مشرکین، نمایانگر اقتدار جامعه اسلامی است و دشمنان را به وحشت می‌اندازد.

۱۳۹۸/۵/۱۹ - ۰۸:۵۸

بررسی «هویت ملی و تمدن نوین اسلامی در بیانیه گام دوم رهبری»
نشست «هویت ملی و تمدن نوین اسلامی در بیانیه گام دوم رهبری» به میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۴/۱۵ - ۱۲:۴۰

نماینده ولی فقیه در البرز:
تمدن نوین اسلامی با نیروسازی و تقویت مبانی فکری عناصر مختلف محقق می شود
آیت الله حسینی همدانی از سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یکی از سازمان های موثر در امر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب نام برد و گفت: نیروسازی و تقویت مبانی فکری عناصر مختلف برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی از برنامه های راهبردی این سازمان است.

۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۱۲:۱۱

پنجمین همایش ملی تمدن نوین اسلامی برگزار می‌شود
پنجمین همایش «تمدن نوین اسلامی» با محوریت دولت اسلامی و همکاری جمعی از مراکز دانشگاهی، حوزوی و علمی- پژوهشی برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۴/۹ - ۱۶:۰۷

معاون بین الملل موسسه انقلاب اسلامی:
وحدت از ملزومات تمدن نوین اسلامی است
پاک‌آئین با بیان اینکه وحدت از ملزومات تمدن نوین اسلامی است، گفت: وقتی به دیپلماسی نبوی(ص) نگاه می‌کنیم، عمده کار ایشان در راستای زدودن اختلافات و تلاش برای وحدت بود. اختلافات امروز جهان اسلام ناشی از پیاده کردن ناقص دیپلماسی وحدت است.

۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۴:۴۳

یک عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد:
لازمه زندگی بر اساس آموزه‌های اسلام، وجود یک نگاه تمدنی است
جهان‌بین با بیان اینکه هر تمدنی یک فاعل و یک عامل می‌خواهد، گفت: ما می‌خواهیم بر اساس آنچه که اسلام گفته است، زندگی کنیم و لازمه این امر وجود یک نگاه تمدنی است.

۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۴:۰۹

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی:
تولید فکر، لازمه تمدن‌سازی/با حبس دین در تنگنای تفکرات افراطی مبارزه ‌می‌کنیم
حجت‌الاسلام مختاری با بیان اینکه مقام معظم رهبری تولید فکر را از شاخصه‌های تمدن نوین اسلامی می‌دانند، گفت: امروز دین فرازمانی است و مخاطب‌اش فطرت انسان‌ها است اما برخی آن را در تنگنای خفه‌کننده اندیشه‌های خود محبوس می‌کنند.

۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۳:۳۸

به بهانه شهادت دکتر چمران:
مصطفی علم و تعهد و عرفان را با هم در آمیخت/هجرت و شهادت با عمل میسر می شود
مصطفی چمران، علم و تعهد و عرفان را با هم در آمیخت که توانست هجرت و شهادت را نه در سخن بلکه در عمل همچون بزرگان از مکه به مدینه و همچنین با سفر به ایران و لبنان به منصه ظهور رساند و مسخ خدا شد.

۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۰:۱۹

اعضای کمیته علمی همایش بیانیه گام دوم و تمدن نوین اسلامی منصوب شدند
طی حکمی از سوی رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، اعضای کمیته علمی همایش بیانیه گام دوم و تمدن نوین اسلامی منصوب شدند.

۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۵:۱۱

برگزاری برنامه های لیالی قدر در ۱۸ امامزاده کهگیلویه و بویراحمد
مومنی شاد در زمینه مکان های برگزاری مراسم احیاء شب های قدر گفت: مراسم احیاء شب های قدر به صورت ویژه در ۱۸ امامزاده استان کهگیلویه و بویراحمد در شب های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان برگزار می شود.

۱۳۹۸/۳/۵ - ۱۱:۳۲

مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج):
غلبه عقل بر شهوانیت و مادیت، زمینه‌ساز ظهور می‌شود
حجت‌الاسلام متوسل با بیان اینکه تمدن مهدوی بر پایه کرامت انسان‌ها پایه گذاری شده است، گفت: اگر انسان بتواند عقلانیت را بر شهوانیت و مادیت ترجیح دهد، می‌تواند خود را مدعی ظهور بداند.

۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۱۰:۱۳

امام جمعه ساوه:
شروع تحقق دولت مهدوی و تمدن نوین اسلامی از مساجد است
حجت الاسلام حسینی گفت: برای تحقق دولت مهدوی و حرکت ایران بر اساس قرآن و رسالت در تراز دولت اسلامی اول باید از مساجد شروع کنیم در غیر اینصورت تمدن نوین اسلامی و کشور اسلامی را نخواهیم داشت و درجا می زنیم.

۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۰:۱۷

امام جمعه تبریز:
تحقق تمدن نوین اسلامی در گروی تربیت نسل انقلابی است
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تحقق تمدن نوین اسلامی در افق ۵۰ سال آینده را در گروی تربیت نسل انقلابی دانست.

۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۶:۱۵

رئیس اندیشکده یقین:
جوانان انقلابی، تمدن نوین اسلامی مدنظر رهبر معظم انقلاب هستند
عباسی با اشاره به اینکه جوانان امروز، همان تمدن نوین اسلامی مد نظر مقام معظم رهبری هستند، گفت: جوانان انقلابی، محصول شیر پاک و لقمه حلال پدر و مادر مسلمان هستند.

۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۱۰:۳۹

آیت الله رشاد تاکید کرد
شأن جوان ایرانی ساخت تمدن نوین اسلامی است
رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه شأن جوان ایرانی مدیریت شئون برای ساخت تمدن است، گفت: دستگاه ها و نهادهای ذیربط در حوزه جوان با یکدیگر وارد تفاهم و رایزنی شوند تا لوازم تحقق نگاه مقام معظم رهبری به جوانان در گام دوم انقلاب محقق شود.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۴:۳۰

استاد حوزه و دانشگاه تشریح کرد
تفاوت تمدن اسلامی با مکاتب لیبرالیستی و کمونیستی در تعریف آزادی و عدالت است
حجت الاسلام ابوطالبی با اشاره به تفاوت های بنیادین تمدن اسلامی با مکاتب لیبرالیستی و کمونیستی، گفت: تعریف ما از آزادی و عدالت بر اساس فطرت الهی است لذا اگر هزار سال هم بگذرد، شعارهای انقلاب ما گرد کهنگی نمی گیرد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۰۹:۲۴

به همراه تحلیل دیدار تمدن پژوهان با رهبر انقلاب اسلامی
برگزاری نشست آینده در قلمرو جهان اسلام
همزمان با روز جهانی ‌آینده و به مناسبت صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، نشست آینده در قلمرو جهان اسلام و تحلیلی بر دیدار اخیر تمدن پژوهان با مقام معظم رهبری(مدظله العالی) برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۳:۳۳

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره):
بیانیه «گام دوم انقلاب» افق روشنی در رسیدن به تمدن نوین اسلامی ایجاد کرده است
حجت الاسلام زارعی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب رهبری، افق های روشن تر و مسیر هموارتری را در حصول به تمدن نوین اسلامی برای ما ایجاد کرده است.

۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۱۳:۰۴

میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه از نشست های هفته تمدن نوین اسلامی
نشست های «واقع‌گرایی در مطالعات تمدن نوین اسلامی» و «ساختار منطقی مطالعات تمدن نوین اسلامی» به مناسبت برگزاری چهارمین هفته تمدن نوین اسلامی در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۴:۱۹

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:
سند ملی «تمدن اسلامی ایرانی» باید مورد توجه قرار بگیرد
حجت الاسلام عاملی با بیان اینکه سند ملی «تمدن اسلامی ایرانی» باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: غرب در موفقیت‌های خود تا حدود زیادی مدیون تمدن اسلام و ایران است و ما می‌توانیم باز هم مرجع علمی و فکری جهان باشیم.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۱:۳۷