خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

الأحد ٩ جمادى الثانية ١٤٣٩

Sunday, February 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شورای عالی قرآن
کرسی‌های تلاوت اذانگاهی این هفته
خبرگزاری شبستان: کرسی‌های تلاوت اذانگاهی این هفته شورای عالی قرآن با حضور سید محمد کرمانی، مجتبی محمدبیگی و وحید خزایی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۵:۴۷

سرابی در گفتگو با شبستان:
حضور هفت نفر از اساتید ایرانی در ششمین دوره تخصصی اقراء
خبرگزاری شبستان: قائم مقام شورای عالی قرآن در خصوص معیار انتخاب شیخ عصفور گفت: استاد عصفور از شیوخ قرائت در مصر هستند که باتوجه به اینکه اعتقادات نورانی دارند و جزء معدود شیوخ شیعه هستند شناسایی شدند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۱۲:۴۵

در جلسه مدیران شورای عالی قرآن و رادیو قرآن مطرح شد؛
تأکید بر بهره‌گیری از ظرفیت قاریان توانمند در تولید تلاوت ترتیل
خبرگزاری شبستان: جلسه مدیران شورای عالی قرآن و رادیو قرآن برگزار و در آن بر ضرورت توجه به اصول، استانداردها و نصاب فنی در تولید تلاوت‌های ترتیل و بهره‌گیری از ظرفیت قاریان توانمند در تلاوت ترتیل مورد تأکید قرار گرفت.

۱۳۹۶/۱۰/۴ - ۱۲:۲۵

برگزاری جلسه هماهنگی شورای عالی قرآن و مرکز سیمای معاونت امور استان های صدا و سیما
خبرگزاری شبستان: جلسه هماهنگی شورای عالی قرآن و مرکز سیمای معاونت امور استان های صدا و سیما به منظور هماهنگ شدن فعالیت‌های مشترک برگزار شد.

۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۳:۴۲

اهدای جوایز از سوی رهبر معظم انقلاب به مسابقات قرآن صحت ندارد
خبرگزاری شبستان: در پی خبر اهدای جوایز تبرکی از سوی رهبر انقلاب به شرکت کنندگان در مسابقات دارالقرآن امام علی(ع)، شورای عالی قرآن این ادعا را تکذیب کرد.

۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۳:۴۲

معاون اجرایی شورای عالی قرآن:
ایجاد دبیرخانه دائمی هماهنگی فعالیت های قرآنی نوجوانان موازی کاری را کم می کند
خبرگزاری شبستان: میرزاجانی با اشاره به تصویب ایجاد دبیرخانه دائمی هماهنگی فعالیت های تخصصی قرآنی نوجوانان گفت: بنا داریم تا در حوزه تربیت قاریان نوجوان با یک اتحاد و انسجام و به دور از موازی کاری حرکت سالم و مطلوبی داشته باشیم.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۰۹:۳۷

سرابی به خبرگزاری شبستان خبرداد:
درصددیم شبکه اقرا را در کل کشور فعال کنیم/برپایی چهارمین دوره اقرا
خبرگزاری شبستان: قائم مقام شورای عالی قرآن با اشاره به برگزاری چهارمین دوره اقرا با حضور اساتید استان های مختلف گفت: در صددیم شبکه اقرا را در کل کشور فعال کنیم.

۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۲:۱۹

اعزام‌های تبلیغی به ۷ کشور جهان در ایام هفته وحدت
خبرگزاری شبستان: معاون اجرایی شورای عالی قرآن با اشاره به اعزام‌های تبلیغی در ایام هفته وحدت بیان کرد: گروه‌های تواشیح، قاریان و حافظان قرآن به هفت کشور جهان اعزام می‌شوند.

۱۳۹۶/۹/۹ - ۱۱:۵۷

اعلام نتایج آزمون نظری ششمین دوره ارزیابی/ صدور کارنامه شرکت کنندگان
خبرگزاری شبستان: نتایج آزمون نظری ششمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم به همراه صدور کارنامه شرکت کنندگان تا پایان آذرماه اعلام می شود.

۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۱۴:۵۳

برگزاری آزمون نظری قاریان و مدرسان قرائت قرآن
خبرگزاری شبستان: آزمون نظری ششمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم با حضور حدود ۱۰۰ نفر از شرکت کنندگان برگزار شد.

۱۳۹۶/۸/۶ - ۰۹:۱۴

زمان و مکان آزمون نظری قاریان و مدرسان اعلام شد
خبرگزاری شبستان: تاریخ و مکان آزمون نظری ششمین دوره طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم از سوی شورای عالی قرآن اعلام شد.

۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۰:۴۳

سرابی عنوان کرد:
دستگاه‌های ذی ربط باید به تشکل‌های مردمی اعتماد کنند
خبرگزاری شبستان: قائم مقام شورای عالی قرآن گفت: لازم است که دستگاه‌های ذی ربط به تشکل‌های مردمی اعتماد کرده و به عبارتی ریسک پذیری در این خصوص را افزایش دهند، چراکه با اعتماد مسئولین و نهادهای متولی حوزه مردمی وارد این عرصه شده و تجربه کسب می‌کند.

۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۰۰:۲۳

پیام تبریک شورای عالی قرآن به مناسبت موفقیت امیر لعل در مسابقات بین المللی روسیه
خبرگزاری شبستان: درپی کسب رتبه نخست رشته قرائت قرآن کریم توسط امیر لعل اول در هجدهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن كريم كشور روسیه، شورای عالی قرآن پیام تبریک منتشر کرد.

۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۱۱:۳۲

ششمین سالگرد برپایی کرسی های تلاوت؛
امکان برپایی کرسی تلاوت زنده قبل از اذان صبح فراهم شود
خبرگزاری شبستان: مدیر رادیو قرآن با بیان اینکه امکان برپایی کرسی تلاوت زنده قبل از اذان صبح باید برقرار شود، اظهار کرد: رادیو قرآن آمادگی دارد تا با پخش تلاوت زنده قبل از اذان صبح به رونق کرسی های تلاوت کمک کند.

۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۵:۵۵

ششمین سالگرد برپایی کرسی های تلاوت؛
برپایی کرسی های تلاوت اذانگاهی عمل به رهنمود رهبری/ رونمایی از اذان استاد امام جمعه
خبرگزاری شبستان: قائم مقام شورای عالی قرآن گفت: تاکیدات رهبری بر روی برپایی کرسی های تلاوت باعث شد تا شورای عالی قرآن در حد توان خود به این رهنمود رهبری عمل کند و این فرهنگ را در جامعه گسترش دهد.

۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۴:۳۲

تولید اذان جدید با صدای استاد عباس امام جمعه
خبرگزاری شبستان: اذان جدید با صدای استاد عباس امام جمعه پس از طی مراحل تولید و کارشناسی نظارت، به جمع اذان‌های مصوب صدا و سیما با مجوز پخش از شبکه‌های سراسری و استانی پیوست.

۱۳۹۶/۷/۵ - ۱۵:۴۸

نماینده ایران در مسابقات بین المللی امارات انتخاب شد
خبرگزاری شبستان: زهرا سادات حسینی؛ ۱۰ساله از خراسان رضوی با کسب بالاترین امتیاز به عنوان نماینده اعزامی کشورمان به مسابقات بین المللی امارات انتخاب شد.

۱۳۹۶/۷/۵ - ۱۵:۴۷

رونمایی شد؛
اولین قرآن کتابت شده به سبک نسخ اصیل ایرانی به خط استاد قربانی
خبرگزاری شبستان: تکیه بر شیوه نسخ نویسی ایرانی ‌و پایبندی به حفظ اصالت های این شیوه و سهولت در خوانایی شاخصه هایی ا ست که در مصاحف متأخر کمتر شاهد آن بوده ایم و این مصحف واحد این خصیصه مهم است.

۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۵:۱۳

مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد
خبرگزاری شبستان: هشتاد و ششمین مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی به میزبانی شورای عالی قرآن برگزار شد.

۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۰۹:۵۵

مراسم سالگرد شهدای قرآنی منا؛
بعد از فاجعه منا اسلام سقیفه در مقابل اسلام غدیر رسوا شد
خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر قرآنی با بیان اینکه بعد از منا اسلام سقیفه در مقابل اسلام غدیر مفتضح شد، گفت: شهدای مدافع حرم مانند شهید حججی و شهدای منا تاییدات الهی برای دین هستند.

۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۰۰:۴۱