خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه وزارت اقتصاد
پیشنهاد وزارت اقتصاد برای یکپارچه‌سازی نظام صدور مجوز
وزارت اقتصاد به منظور بهبود مستمر محیط کسب و کار، رونق تولید و ایجاد اشتغال با بهره‌گیری از ابزار پایه فناوری دیجیتال و از طریق پنجره واحد صدور مجوزهای کشور، پیشنهادی را به هیات دولت ارائه کرده است.

۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۵:۱۳

به میزبانی سازمان پدافند غیر عامل برگزار شد؛
نشست کمیته‌های پدافند غیر عامل وزارت اقتصاد و سازمان‌های تابعه
نشست مشترک کمیته پدافند غیر عامل وزارت امور اقتصادی و دارایی با کمیته های سازمان های تابعه و زیر مجموعه وزارت متبوع برگزار شد.

۱۳۹۸/۵/۲۱ - ۱۰:۵۹

رییس مرکز فناوری اطلاعات وزارت اقتصاد:
استراتژی بانکداری دیجیتال بانک‌ها تا پایان مهرماه آماده می‌شود
عبدالهی از آغاز تدوین استراتژی بانکداری دیجیتال توسط بانک‌ها خبر داد و گفت: وزارت اقتصاد انتظار دارد که گزارش بانک‌ها در خصوص بانکداری دیجیتال تا پایان مهر ماه آماده شود.

۱۳۹۸/۵/۱۳ - ۱۱:۵۵

فراخوان جذب مشمولان خدمت سربازی به صورت امریه در وزارت اقتصاد
مرکز نوسازی اداری و توسعه سرمایه انسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای از جذب تعدادی از مشمولین واجد شرایط خدمت سربازی به صورت امریه خبر داد.

۱۳۹۸/۵/۱۱ - ۱۵:۰۸

طی حکمی از سوی وزیر اقتصاد؛
رییس مرکز روابط عمومی وزارت اقتصاد منصوب شد
وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی «مجتبی خالصی» را به سمت رییس جدید مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه منصوب کرد.

۱۳۹۸/۵/۸ - ۱۳:۴۳

وزارت اقتصاد بررسی کرد؛
مشوق‌های مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران و جهان
بررسی مشوق‌های مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران و مقایسه آن با سایر کشورها نشان می‌دهد که این شرکت‌ها باید براساس چرخه عمر طبقه‌بندی شوند تا امکان اعطای مشوق‌های مالیاتی خاص هر مرحله فراهم شود.

۱۳۹۸/۵/۵ - ۱۰:۳۰

دستیار وزیر اقتصاد مطرح کرد؛
تشکیل ۶ اتاق فکر جدید در وزارت اقتصاد
میراب آستانه گفت: شبکه تحلیل‌گران جوان اقتصاد ایران در مرحله اول در ۶ اتاق فکر، بر مبنای اولویت‌های حاضر وزارت اقتصاد طراحی‌ شده است.

۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۰۹:۱۰

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد
رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۰۸:۲۸

معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد:
لایحه پیشنهادی مالیات از فعالیت‌های اختلال‌زا به دولت رفت
دهقان دهنوی گفت: لایحه پیشنهادی مالیات از فعالیت‌های اختلال زا برای بررسی به هیات دولت ارسال شده است.

۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۰۸:۴۲

معاون وزیر اقتصاد:
بررسی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه پایان یافت
دهنوی عنوان کرد: بررسی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در وزارت اقتصاد به پایان رسید و این لایحه به دفتر وزیر اقتصاد برای تایید نهایی ارسال شد.

۱۳۹۸/۴/۱۸ - ۱۰:۵۹

شبستان گزارش می دهد:
تلاش های وزارت اقتصاد برای بهبود فضای کسب و کار/رونمایی از سامانه های جدید صدور مجوز
نهادهای اقتصادی در راستای تحقق شعار سال اقدامات بسیاری را در دستورکار دارند و در این زمینه وزارت اقتصاد از آنجا که بهبود فضای کسب و کار عاملی برای رونق تولید است از سامانه های جدیدی را برای صدور مجوز کسب و کار طراحی کرده است.

۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۰۸:۵۳

در ادامه اقدامات دولت برای رفاه حال مستاجران:
خبر خوش وزیر اقتصاد برای اجاره نشین ها/تشکیل صندوق حمایت از مستاجران
اهتمام دولت در سال جاری برای ساماندهی بازار مسکن با اقداماتی که از سوی وزارت راه و شهرسازی در این زمینه انجام شده قابل لمس است و حالا برای در ادامه این مسیر قرار است با تشکیل صندوق حمایت از مستاجران این بخش از بازار مسکن نیز سامان بگیرد.

۱۳۹۸/۴/۶ - ۰۸:۴۴

شبستان گزارش می دهد:
چابک سازی ساختارهای مالی با فروش دارایی های مازاد بانک ها
اموال و املاک مازاد بانک ها سرمایه های قفل شده ای هستند که می توان با فروش آنها بخشی از کمبودهای منابع بانک ها را جبران کرد که با تاکیدات وزیر اقتصاد قرار است تا پایان سال جاری در راستای چابک سازی ساختارهای مالی به صفر برسند.

۱۳۹۸/۳/۱۵ - ۰۹:۱۱

وزارت اقتصاد اعلام کرد؛
اختصاص ۵ هزار و ۵۲۳ میلیارد ریال تسهیلات به سیل‌زدگان
وزارت اقتصاد از کمک ۱۵۱ میلیارد ریالی کارکنان و اختصاص پنج هزار و ۵۲۳ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به سیل زدگان خبر داد.

۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۰۸:۴۰

معاون وزیر اقتصاد خبر داد:
۵ اقدام دولت برای بهبود فضای کسب و کار/وزارت اقتصاد به دنبال ایجاد سهولت به شاخص های کسب و کار
دهنوی با اشاره به اینکه برای بهبود فضای کسب و کار ۵ اقدام مهم در حال انجام است، گفت: این اقدامات در بهبود فضای کسب و کار اثر کوتاه مدت و بلند مدت دارد. در روش شناسی سهولت روش های کسب و کار ۷۰ روش دیگر نیز احصاشده که می تواند موجب بهبود این فضا شود.

۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۰۷:۵۴

وزارت اقتصاد به دنبال توسعه اقتصاد دیجیتال
اقتصاد دیجیتال به عنوان اقتصاد مبتنی بر تکنولوژی های محاسبات دیجیتال زمینه کاهش هزینه ها را به همراه دارد از این رو وزارت اقتصاد و امور دارایی کشورمان در پی توسعه این مدل اقتصادی برای رونق تولید و رشد اقتصادی است.

۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۲۰:۰۷

به منظور توسعه زیرساخت‌های ارتباطی صورت می گیرد؛
اجرای برنامه اقتصاد هوشمند در ۵ بخش
تحقق اقتصاد هوشمند در راستای توسعه اقتصادی از برنامه های اصلی وزارت اقتصاد و دارایی است که در این راستا قرار است برنامه اقتصاد هوشمند در ۵ بخش به منظور توسعه زیرساخت‌های ارتباطی اجرا شود.

۱۳۹۸/۲/۹ - ۱۱:۱۶

پیشنهاد وزارت اقتصاد برای تامین مالی شرکت‌های نفتی در بورس
وزارت اقتصاد راهکار جدیدی برای تامین مالی شرکت‌های بالادستی نفت به منظور اکتشاف و توسعه میادین نفت و گاز ارائه کرده است.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۹:۰۳

در سال جاری پیگیری می شود
۸ پیشنهاد وزارت اقتصاد برای جلوگیری از رسوب کالا
معضل رسوب کالا در گمرکات از سال گذشته باعث شد تا دولت و در راس آن گمرک ایران اقداماتی را برای حل آن انجام دهند و در سال جدی برای رفع کامل این مشکل وزارت اقتصاد ۸ پیشنهاد به دولت تقدیم ارائه داد که در سال جاری پیگیری می شود.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۰:۰۳

تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد دلاری با استفاده از دیپلماسی خارجی
سرمايه گذاری خارجی به هر علت و شكلی که باشد اثرات قابل ملاحظه ای بر روی متغيرهای كلان اقتصادی دارد و برای افزایش رشد اقتصادی در کشور برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی با استفاده از دیپلماسی خارجی تلاش هایی صورت گرفته است.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۲۰:۱۶