خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دولت
سفرای جدید ایران در ساحل عاج و ازبکستان با رییس جمهوری دیدار کردند
سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در ساحل عاج و ازبکستان، پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با رئیس جمهور دیدار و گفت وگو کردند.

۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۱۴:۱۸

تصمیم گیری در خصوص مازاد اعتبارات جبران خسارات زلزله ورزقان
با تصویب دولت، مازاد اعتبارات کمک‌های بلاعوض برای ساخت واحد‌های مسکونی خسارت دیده در شهرستان ورزقان استان آذربایجان شرقی در زلزله ۱۳۹۱ به عنوان هزینه قطعی تلقی می‌شود.

۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۵:۱۶

پیشنهاد وزارت اقتصاد برای یکپارچه‌سازی نظام صدور مجوز
وزارت اقتصاد به منظور بهبود مستمر محیط کسب و کار، رونق تولید و ایجاد اشتغال با بهره‌گیری از ابزار پایه فناوری دیجیتال و از طریق پنجره واحد صدور مجوزهای کشور، پیشنهادی را به هیات دولت ارائه کرده است.

۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۵:۱۳

با تصویب هیئت دولت؛
تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در بخش خیریه در سال ۹۸ اصلاح شد
هیئت دولت تصویب‌نامه تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در بخش خیریه در سال ۱۳۹۸ را اصلاح کرد.

۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۴:۵۹

در هیات دولت انجام می شود:
بررسی پیشنهاد ساماندهی صدور و ورود گونه‌هایی از حیوانات
سازمان حفاظت محیط زیست، پیشنهاد اصلاح ماده (۲۵) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخصوص صادرات حیوانات وحشی عادی، در معرض نابودی و کمیاب، انواع موجودات آبزی، پرندگان شکاری و غیرشکاری و اجزای آن‌ها را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه کرد.

۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۴:۴۸

با تصویب هیات دولت؛
وزارت صمت مسئول بازرگانی بخش کشاورزی شد
وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس تصمیم هیات دولت عهده‌دار مسئولیت بازرگانی بخش کشاورزی شد.

۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۴:۱۸

مصوبه تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی اصلاح شد
هیات دولت مصوبه تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی از محل اعتبارات وجوه اداره شده سالانه دستگاه های اجرایی را اصلاح کرد.

۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۳:۴۷

با تصمیم هیئت وزیران؛
دستگاه‌های اجرایی به استفاده از کارت هوشمند ملی موظف شدند
دستگاه‌های اجرایی موظف به استفاده از کارت هوشمند ملی به عنوان کلید دسترسی به خدمات اختصاصی خود براساس تصمیم هیئت دولت شدند.

۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۱:۳۰

اصلاح آیین‌نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی در دولت
هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور، آیین‌نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی را اصلاح و نیروی انتظامی را عهده دار مسئولیت صدور پروانه تأسیس آموزشگاه‌ها کرد.

۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۱:۲۷

سخنگوی دولت مطرح کرد؛
دفاع از جامعه؛ نهاد ملت-دولت
ربیعی در یاددداشتی در آستانه هفته دولت نوشت: اگر همه ما در یک مفهوم جامع و قالب بزرگ‌تر برای حفظ دستاورد ۲۸ مرداد ۵۸ در مقابل جریان سهمگینی بایستیم، می‌توانیم با عبور از این شرایط، رابطه ملت –دولت را مستحکم‌تر و زمینه پیشرفت و دموکراسی را قوام بخشیم.

۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۰۸:۲۷

دولت بررسی پیشنهاد حمایت از کتابفروشان، ناشران و مطبوعات را آغاز کرد
بررسی پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر حمایت دولت، شهرداری‌ها و سازمان آب و فاضلاب از کتابفروشان، ناشران و مطبوعاتی که دارای مجوزهای قانونی لازم هستند، در کمیسیون فرهنگی هیات دولت آغاز شد.

۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۲۲:۲۸

استاندار لرستان:
دولت با رهنمودهای رهبری در مقابل دنیا ایستاده است
خادمی، به نقش رهبر معظم انقلاب در پیشرفت و اقتدار کشور اشاره کرد و گفت: دولت با رهنمودهای رهبری در مقابل دنیا ایستاده است.

۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۶:۳۱

احداث پایگاه اورژانس بین راهی در شهرستان فسا بررسی می‌شود
معاونت حقوقی رئیس جمهور درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص واگذاری یک هزار متر مربع از یک پلاک ثبتی در شهرستان فسا استان فارس برای احداث پایگاه اورژانس بین راهی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه کرده است.

۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۴:۳۸

بررسی واگذاری بهره بردار چند پلاک ثبتی استان کردستان به وزارت دادگستری
معاونت حقوقی رئیس جمهور درخواست وزارت دادگستری درخصوص تغییر بهره بردار چندین پلاک ثبتی در شهرستان قروه استان کردستان از وزارت جهاد کشاورزی به آن وزارت را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه کرده است.

۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۴:۳۴

در صورت موافقت دولت،
۷۰۰ متر مربع از یک پلاک ثبتی در ایلام برای ساخت مدرسه واگذار می شود
معاونت حقوقی رئیس جمهور درخواست وزارت آموزش و پرورش درخصوص واگذاری چند صد متر مربع از یک پلاک ثبتی موسوم به حاجی حاضر در شهرستان ایوان استان ایلام را برای احداث مدرسه جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۴:۳۲

آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی تصویب شد
هیئت وزیران آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی را تصویب کردند.

۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۳:۰۷

رییس جمهوری در جلسه هیات دولت:
تامین امنیت خلیج فارس نیازی به نیروی خارجی ندارد/کاهش تعهدات ایران در پایان ۶۰ روز دوم آغاز می‌شود
روحانی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره آماده برقراری روابط برادرانه و دوستانه با همه کشورهای اسلامی بویژه همسایگان است، گفت: تامین امنیت خلیج فارس نیازی به نیروی خارجی ندارد.

۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۲:۰۴

سخنگوی دولت هدایت شورای اطلاع‌رسانی دولت را عهده‌دار شد
هیئت دولت در راستای هماهنگی در زمینه اطلاع‌رسانی و اعلام هماهنگ مواضع و نظرات هیئت دولت به مردم، آیین‌نامه «چگونگی تعیین و حدود وظایف سخنگوی هیئت دولت و تشکیل شورای اطلاع‌رسانی دولت» را اصلاح کرد.

۱۳۹۸/۵/۲۱ - ۱۳:۴۴

معاون پارلمانی رییس جمهوری:
مهم ترین سیاست راهبردی دولت، رونق تولید و استفاده از ظرفیت‌های معطل مانده واحدهای تولیدی است
امیری رونق تولید و استفاده از ظرفیت‌های معطل مانده واحدهای تولیدی و پشتیبانی و رفع مشکلات واحدها را از سیاست های اساسی دولت برشمرد. ‎

۱۳۹۸/۵/۲۰ - ۲۱:۵۰

روحانی فرا رسیدن عید سعید قربان را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت
رئیس‌جمهوری در پیام‌های جداگانه‌ای به سران کشورهای اسلامی با تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان، ابراز امیدواری کرد که رهبران کشورهای اسلامی با وحدت هر چه بیشتر بتوانند با یکجانبه‌گرایی‌ها و سلطه‌گری سران سلطه و تروریسم در جهان مقابله کنند.

۱۳۹۸/۵/۲۰ - ۲۱:۳۲