خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

الاثنين ١٢ جمادى الثانية ١٤٤٠

Monday, February 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مجید ابهری
آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری مطرح کرد:
تاثیرات دعوای والدین بر فرزندان
ابهری گفت: اگر کودکی در خانواده متشنج و دارای بگومگو رشد کند به فردی کینه توز، انتقام جو و ضعیف تبدیل می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۱۱:۵۱

آسیب شناس اجتماعی:
لایحه« کودک همسری» به دور از تسویه حساب های جناحی بررسی شود
ابهری گفت : مساله کودک همسری نباید مانند بسیاری از موضوعات ، ابزار تسویه حساب های جناحی و گروهی قرار بگیرد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۰۸:۲۲

آسیب شناس اجتماعی :
سکوت نهادهای فرهنگی به رفتارهای غیر متعارف در جامعه دامن می زند
ابهری با بیان اینکه سکوت نهادهای فرهنگی به رفتارهای غیر متعارف در جامعه دامن می زند گفت: جراحی های غیر متعارف حاصل بی فرهنگی و سطوح اجتماعی پایین برخی از افراد جامعه است.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۰۸:۲۹

آسيب شناس اجتماعي بیان کرد:
جامعه دچار قحطی کاذب و تقویت شایعات شده/ شبکه های داخلی به ناامنی روانی دامن می زنند
ابهری با بیان اینکه جامعه به سراشیبی قحطی کاذب و تقویت شایعات افتاده است گفت:افزایش ساعتی قیمت کالاها باعث می شود افراد هنگام خرید مایحتاج ،اقدام به ایجاد تقاضای کاذب بکند.

۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۰۸:۵۳

آسيب شناس اجتماعي در گفتگو با شبستان مطرح کرد
نقش نشاط اجتماعی در کاهش خشونت تماشاگران/آموزش لیدرها توسط تیم های ورزشی ضروری است
یک آسيب شناس اجتماعي با بیان اینکه بالا رفتن سطح خشونت و کاهش نشاط اجتماعی یکی از فرسودگی های اجتماعی در سال های اخیر بوده بر لزوم آموزش لیدرها و طرفداران توسط تیم های ورزشی تاکید کرد.

۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۱۱:۲۸

یک آسیب شناس در گفتگو با شبستان:
ضایعات نان ایران شش برابر قاره اروپاست/فاقد الگوی صحیح مصرف هستیم
یک آسیب شناس با بیان اینکه در حال حاضر ضایعات نان ایران شش برابر قاره اروپا است، گفت: ما فاقد الگوی صحیح مصرف نان درکشور هستیم.

۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۱:۱۹

گزارش میدانی شبستان از نانوایی ها:
آرد بی کیفیت و نانی که زود بیات می شود/از بی کیفیتی نان تا پایین بودن نرخ آن
خبرگزاری شبستان: نان یکی ازموادغذایی مفید وکامل است که درهمه دنیا طرفدارداردایران نیزازاین قاعده مستثنی نیست اماچند سالی است که به دلیل کیفیت پایین آردومشکلاتی که نانوایی ها وکشاورزان بیان می کنندمردم درحسرت یک لقمه نان باکیفیت درسفره هایشان هستند.

۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۱۱:۳۷

یک آسیب‌شناس علوم رفتاری در گفتگو با شبستان:
لزوم استفاده مسئولان از کالای ایرانی/با ورود کالای قاچاق و بی کیفیت مقابله شود
خبرگزاری شبستان:یک آسیب‌شناس علوم رفتاری بر لزوم استفاده مسئولان از کالای ایرانی تاکید کرد و گفت:یکی از اصلی ترین روش های کمک به گسترش تولیدات داخلی، تبلیغات، الگوسازی و مصرف کالای داخلی توسط الگوهای رفتاری یعنی سیلبریتی ها، دولتمردان است.

۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۰۹:۲۸

یک آسیب‌شناس علوم رفتاری در گفت‌وگو با شبستان:
لزوم ارزیابی کم و کیف دانشگاه های علمی کاربردی/ارائه مدرک کاردانی متوقف شود
خبرگزاری شبستان: یک آسیب‌شناس علوم رفتاری با بیان اینکه ما باید کم و کیف دانشگاه‌های عملی کاربردی را ارزیابی کنیم،گفت: ارائه مدارک کاردانی باید متوقف شود ،چون ایجاد توقع در افراد ایجاد می کند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۹ - ۰۹:۲۸

آسیب‌شناس علوم رفتاری در گفتگو با شبستان:
چتر سنگین اشرافیت بر قبرستان های شهر
خبرگزاری شبستان:آسیب‌شناس علوم رفتاری گفت: تاج گل های میلیونی در مراسم تدفین و برگزاری مجالس در رستوران ها و تالارهای گران قیمت در قبرستان ها ،مسابقه فخرفروشی به اجرا درمی آید. سنگ مزار اگر طلا باشد یا آجر و خشت تاثیری به حال متوفی ندارد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۹:۰۰

یک آسیب شناس علوم رفتاری در گفت و گو با شبستان:
گزینش های احساسی عامل طلاق در دهه هفتادی ها
خبرگزاری شبستان: یک آسیب شناس علوم رفتاری با بیان اینکه به علت گزینش احساسی سن ازدواج دردهه هفتادی ها کاهش و طلاق افزایش یافته است گفت:از هر ۱۰۰ ازدواج ۶۰ تا منجر به طلاق می شود. با توجه به افزایش سن بیوگی به ۱۷ سالگی بنیان خانواده در تهدید جدی است.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۰:۵۹

یک آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با شبستان مطرح کرد:
«فریب مجازی» افراد در شبکه های اجتماعی
خبرگزاری شبستان: یک آسیب شناس اجتماعی گفت: تکرار برخی اخبار حوادث و حتی فیلم ها در فضای مجازی به نوعی ما را دچار فریب مجازی می کند. برخی تصور می کنند ابعاد فاجعه افزایش یافته است، در حالی که حدود ۴۰ میلیون ایرانی عضو تلگرام هستند.

۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۱۰:۱۲

یک آسیب‌شناس علوم رفتاری در گفتگو با شبستان:
حذف واژه طلاق از شناسنامه هیچ ارتباطی به ترویج دروغگویی در جامعه ندارد/ کاهش سن بیوگی به ۱۷ سال
خبرگزاری شبستان: یک آسیب‌شناس علوم رفتاری با بیان اینکه حذف واژه طلاق از شناسنامه هیچ ارتباطی به ترویج دروغگویی در جامعه ندارد گفت: بارها و بارها بانوان به خاطر حذف واژه طلاق از شناسنامه در دام کلاهبرداران و جاعلان افتادند.

۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۰۹:۱۱

آسیب‌شناس علوم رفتاری :
نقش ۱۵درصدی سریال‌های ماهواره در افزایش طلاق/لزوم برداشتن خط قرمز‌های زناشویی در آموزش زوج‌ها
خبرگزاری شبستان: ابهری با بیان اینکه شبکه‌های ماهواره‌ای و فضاهای مجازی جامعه ما را از باورهای دینی خود دور کرده است، گفت: سریال‌های ترک باعث افزایش ۱۵درصدی طلاق در جامعه ما شده است و روابط فرازناشویی را نیز زیاد کرده است.

۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۰:۴۳

آسیب‌شناس علوم رفتاری در گفتگو با شبستان:
توزیع مواد مخدر دولتی به معنای صرفه جویی میلیاردی در سرمایه کشور
خبرگزاری شبستان:آسیب‌شناس علوم رفتاری بابیان اینکه بااجرای طرح توزیع موادمخدردولتی،میلیاردها تومان سرمایه کشوراز جیب قاچاقچیان بین المللی خارج می شود، گفت: دست خرده فروشان و دلالان کوتاه و از مرگ معتادان جلوگیری می شود.

۱۳۹۶/۵/۴ - ۰۸:۴۴

جانیان رها در شهرها
خبرگزاری شبستان:آتنا آخرین قربانی نیست؛مجموعه ای از دلایل بستر این جنایت هولناک را فراهم کرده که بدور از سیاست زدگی وشعار پراکنی باید در رسانه های کشور مخصوصا در صداو سیما مورد بحث وتحلیل قرار گیرند.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۰۸:۳۴

یک آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با شبستان مطرح کرد:
گوشه گیری و انزوا یادگار شوم اعتیاد به اینترنت
خبرگزاری شبستان: آسیب شناس اجتماعی گفت: گوشه گیری، انزوا، تنبلی، بالا رفتن وزن به دلیل کم تحرکی، تنها یادگارهای شوم وقت گذرانی ها در فضای مجازی است.

۱۳۹۶/۱/۵ - ۱۰:۵۴

یک آسیب شناس در گفتگو با شبستان:
طولانی بودن مسیر قانونی طلاق؛ روند طلاق توافقی را تسریع کرده/ تاثیر تغییر سبک زندگی در زشتی زدایی از طلاق
خبرگزاری شبستان:یک آسیب شناس علوم رفتاری ،طولانی بودن مسیر قانونی طلاق را عاملی مهم در تسریع روند طلاق توافقی عنوان کرد و گفت: همچنین تغییر سبک زندگی ،تاثیر شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی نقش اساسی در زشتی زدایی از طلاق دارند.

۱۳۹۵/۱۰/۷ - ۰۹:۵۴

یک کارشناس اجتماعی:
ازدواج آسان در مساجد پایه گذاری شوند
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس اجتماعی با اشاره به اینکه مساجد تنها مکانی برای برگزاری مراسم ختم نیستند، گفت: می توان با رعایت ضوابط، مساجد را به محلی برای برگزاری مراسم عقد و ازدواج جوانان تبدیل کرد.

۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۱۰:۱۰

یک آسیب شناس اجتماعی مطرح کرد:
امربه معروف راهکار مبارزه با آسیب های اجتماعی است
خبرگزاری شبستان:یک متخصص علوم رفتاری با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید با بیان دلنشین باشد گفت: در صورت اجرای این رسالت ها، آسیب های اجتماعی و زشتی ها کاهش می یابد.

۱۳۹۵/۷/۱۳ - ۰۹:۴۵