خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

الخميس ٥ شوّال ١٤٤١

Thursday, May 28, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مشهد
فرمانده سپاه امام رضا (ع):
نظام جمهوری اسلامی مستقر شده تا عدالت اجتماعی را برای مردم به ارمغان آورد
نظری گفت:این نظام مقدس مستقر شده تا عدالت اجتماعی را برای مردم به ارمغان آورد و ذات الهی و مردمی بودن جوهره اصلی این نظام تعالی بخش است و با وحدت، همدلی و انسجام همه لایه های اجتماعی می توانیم موفقیت های فراوانی بدست آوریم.

۱۳۹۸/۹/۵ - ۱۳:۲۰

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها:
طرح جامع «خانواده و ازدواج» رونمایی می شود
حجت الاسلام رستمی با اشاره به آغاز ثبت نام بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی از تهیه و تدوین طرح جامع خانواده و ازدواج به منظور رفع موانع ازدواج دانشجویان خبر داد.

۱۳۹۸/۹/۵ - ۰۹:۵۹

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد:
الگوسازی از دستاوردهای ساخت مجسمه شهدا و مفاخر مشهدی است
حسینی پویا گفت: الگوسازی و الگوبرداری از دستاوردهای ساخت مجسمه شهدا و مفاخر مشهدی است و این مجسمه‌ها و نصب آنها در نقاط مختلف شهر و محلات گوناگون موجب حفظ تعلق خاطر شهروندان خواهد شد.

۱۳۹۸/۹/۳ - ۰۰:۴۴

رئیس شورای شهر مشهد:
معرفی و پرداختن به چهره های ارزشمند از رسالت های مدیریت شهری است
حیدری گفت: معرفی و پرداختن به چهره‌های ارزشمند، افتخارآفرین و تاثیرگذار مشهدی را رسالت خود می‌دانیم به ویژه با بهره‌گیری از هنر مجسمه‌سازی، هنری که در این شهر فضای برای کار بسیار دارد.

۱۳۹۸/۹/۳ - ۰۰:۳۵

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی:
شناسایی منکر و اقدام برای ترویج معروف‌ ها از وظایف شوراهای امر به معروف است
ارجاعی گفت: طبق قانون ۱۲ وظیفه برای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر هر سازمان وجود دارد که یکی از آنها آسیب‌شناسی و شناسایی منکرها و اقدام برای ترویج معروف‌ ها است.

۱۳۹۸/۹/۲ - ۱۴:۵۸

با حضور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور؛
نخستین مرکز «رشد و کارآفرینی آموزش و پرورش کشور» در مشهد افتتاح شد
نخستین مرکز رشد و کارآفرینی آموزش و پرورش کشور با زیربنایی بالغ بر ۳۲۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال با حضور جمعی از مسئولین در مشهد مقدس افتتاح شد.

۱۳۹۸/۹/۱ - ۰۰:۲۶

مدیرعامل بنیاد خیران حامی دانشگاه فرهنگیان کشور:
۷۰ هزار معلم در کلاس‌ های درس مدارس کشور مشغول به تدریس هستند
احمدی با اشاره به اینکه می خواهیم به سونامی کمبود ۴۰۰ هزار معلم تا سال ۱۴۰۴ پایان دهیم، گفت:اکنون تعداد ۷۰ هزار معلم در سر کلاس‌های درس مدارس کشور مشغول به تدریس هستند و می‌خواهیم که برای سال تحصیلی آینده ۲۵ هزار معلم به چرخه آموزشی کشور اضافه کنیم.

۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۱۴:۰۲

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مشهد:
هیچ مجوزی برای اکران فیلم «اکسونامی» در مشهد صادر نشده است
استادی گفت: هیچ مجوزی از سوی این اداره برای اکران فیلم مستند اکسونامی در مشهد صادر نشده است و ادعای صدور مجوز ضمنی برای اکران این فیلم تکذیب می شود.

۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۶:۵۹

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:
سی و دومین اجلاسیه «خانه صنعت، معدن و تجارت» در مشهد برگزار می ‌شود
حسینی گفت:سی و دومین اجلاسیه خانه صنعت، معدن و تجارت کشور با حضور جمعی از مقامات عالی بخش‌های دولتی و خصوصی و نیز صنعتگران و کارشناسان مطرح کشور در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ آبان ماه ۹۸ در مشهد برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۸/۲۱ - ۱۷:۱۹

رئیس سازمان فرهنگی خانواده پاسداران سپاه:
مرحله کشوری نهمین دوره مسابقات قرآن خانواده پاسداران سپاه در مشهد برگزار می‌ شود
حجت الاسلام زنگنه گفت: مرحله کشوری نهمین دوره مسابقات قرآنی ویژه خانواده پاسداران سپاه با حضور ۸۰۰ همسر و فرزند پاسدار از ۲۲ تا ۲۴ آبان ماه ۹۸ در مشهدالرضا(ع) برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۸/۲۱ - ۱۴:۳۰

مسئول کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران:
هلال احمر ایران در مسئله بازپیوند خانواده همواره نقشی کلیدی داشته است
اشتوکر گفت: جمهوری اسلامی ایران و هلال احمر این کشور در مسئله بازپیوند خانواده همیشه نقش مهمی داشتند و قریب ۵۰ میلیون پیام در زمان جنگ با عراق تبادل شده است که اقدام ارزشمندی بوده است.

۱۳۹۸/۸/۲۱ - ۰۰:۳۹

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی:
۲۰ هزار جلد کتاب در بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد وقف شد
حجت الاسلام احمدزاده گفت: با اشاره به برپایی غرفه وقف کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد، گفت: ۲۰ هزار جلد کتاب در این غرفه توسط خیرین وقف شد.

۱۳۹۸/۸/۲۰ - ۱۲:۲۰

مسجد گوهرشاد جزو شاهکارهای هنری جهان اسلام محسوب می‌شود
سوزنچی گفت: براساس اسناد موجود، مسجد گوهرشاد جزو شاهکارهای هنری جهان اسلام محسوب می‌شود.

۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۷:۳۷

حجت الاسلام عباسی؛روحانی مسجد جذامی ها
حجت الاسلام علی عباسی، داوطلبانه روحانی مسجد محله جذامی ها شده است، نه فقط روحانی که حالا همنشین، بهترین دوست و هم سفره جذامیان تنهای مشهدی است.

۱۳۹۸/۸/۱۸ - ۱۷:۱۹

رئیس موسسه آموزش عالی فردوس
لازمه رشد جامعه هنردوست توجه به هنرمندان است
جلیلی صفریان با اشاره به اینکه هنرمندان چندین گام از سایر گروههای جامعه جلو هستند لازمه رشد جامعه هنردوست را در اهمیت دادن به هنرمندان آن جامعه دانست.

۱۳۹۸/۸/۱۸ - ۱۴:۱۷

عضو هیئت مدیره انجمن تصویرگری ایران:
۴۰۰ تصویرگر پیوسته در سطح کشور فعال هستند
طباطبایی گفت: در سطح کشور ۴۰۰ تصویرگر پیوسته و ۱۵۰ عضو وابسته داریم و تاکنون ۶۰۰ فعال حرفه‌ای در این عرصه شناسایی شده است.

۱۳۹۸/۸/۱۸ - ۱۴:۰۹

معاون میراث فرهنگی خراسان رضوی:
۲ هزار و ۶۶۷ هکتار از وسعت شهر مشهد بافت تاریخی است
اکبری با اشاره به مرمت و احیاء دو بنای کاخ خورشید کلات و مسجد جامع رشتخوار از حدود ۲۵ سال قبل، گفت: بافت تاریخی مشهد حدود ۲ هزار و ۶۶۷ هکتار بوده وکه معادل یک دهم وسعت شهر مشهد است.

۱۳۹۸/۸/۱۸ - ۱۳:۵۶

مدیرعامل شرکت کیفت رضوی:
نخستین جشنواره «محصولات و کسب و کارهای طیب» در مشهد برگزار می شود
زمانی گفت: اولین جشنواره محصولات و کسب و کارهای طیب ۱۹ آبان از ساعت ۸ الی ۱۴ در سالن همایش های آستان قدس رضوی با محوریت محصول نان برگزار می شود.

۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۹:۱۳

عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد:
آینده موفق وابسته به توسعه سرمایه انسانی، اجتماعی و شهروندان آگاه است
رمارم با اشاره به اینکه مشهد شهر یادگیرنده است، گفت:آینده موفق وابسته به توسعه سرمایه انسانی و اجتماعی و شهروندان آگاه است که کلید این توسعه یادگیری است.

۱۳۹۸/۸/۱۳ - ۲۱:۴۱

مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
نباید امید و نشاطی که در نمایشگاه کتاب ایجاد شده را نادیده بگیریم
مروارید گفت: در برگزاری هر رویداد فرهنگی، کاستی هایی وجود دارد که بیان نقدها می تواند ما را در رفع آن کمک کند اما نباید امید و نشاطی که در نمایشگاه کتاب ایجاد شده را نادیده بگیریم.

۱۳۹۸/۸/۱۲ - ۱۲:۵۹