خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مسلمانان اروپا
پیشنهاد ساخت مسجد در سوئد توسط گروههای افراطی
عضو حزب راستگرا و ضد مهاجران کشور سوئد گفته است باید در این کشور مسجد ساخته شود.

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۵:۴۲

ابتکار مسلمانان آریزونا در جشن میلاد مسیح
این گروه یک سازمان میان ادیانی بشردوستانه و مسلمان این کمپین را راه اندازی کرده و در این بیلبوردها اطلاعاتی درباره نظر مسلمانان درباره حضرت مسیح ارائه می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۳ - ۱۱:۳۹

تاثیر روی کار آمدن ترامپ بر زندگی مسلمانان آمریکا
دانشگاه ایالتی وین واقع در ایالت میشیگان در تحقیقات جدیدی، تاثیر روی کار آمدن دونالد ترامپ بر جوامع اسلام و ترویج اسلام هراسی را مورد ارزیابی قرار داد.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۰۹:۳۸

خبرگزاری شبستان بازخوانی می کند
تفاوت اسلام آمریکایی و اسلام محمدی در نگاه رهبری
مقام معظم رهبری در برهه های زمانی مختلف به نقد اسلام آمریکایی پرداخته اند اما الگوبرداری اروپا از آمریکا باعث شده است که اقدامات آمریکایی جدی تر مورد توجه قرار گیرد.

۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۰۷:۴۵

براساس یک گزارش تخصصی؛
تعداد مسلمانان فرانسه ۱۸ درصد افزایش می یابد
خبرگزاری شبستان: یک مرکز پژوهشی در آمریکا پیش بینی کرد که تعداد مسلمانان فرانسه، تا سال ۲۰۲۵ به ۱۳.۲ میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

۱۳۹۶/۹/۹ - ۱۸:۰۷

آغاز تور رهبران مسلمان اروپایی در اعتراض به تروریسم+ تصاویر
خبرگزاری شبستان: شماری از رهبران مسلمان اروپایی در مخالفت با حملات تروریستی این قاره، تور ضد تروریسم ترتیب داده اند که تا سالگرد حمله تروریستی نیس ادامه خواهد داشت.

۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۴:۱۹

دیلی صباح گزارش داد:
روایت آغاز خشونت علیه مسلمانان از دهه ۹۰ و جریان هایی که به آن دامن زدند
خبرگزاری شبستان: در حالی که برخی از رسانه ها، دانشگاهیان و سیاستمداران همچنان به اظهارات ضد اسلامی متوسل می شوند و حملات علیه مسلمانان را افزایش داده اند، اسلام هراسی در سراسر اروپا افزایش یافته است.

۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۰۸:۲۹

اینفوگرافیک / تعداد واقعی مسلمانان اروپا
خبرگزاری شبستان: بر اساس تحقیقات موسسه ایپسوس، شهروندان فرانسوی حدس می زنند از هر یکصد نفر در کشورشان، ۳۱ نفر مسلمان هستند در حالی که آمار ثبت شده نشان میدهد از هر یکصد نفر، ۷.۵ نفر مسلمان اند. آمار حدسی و ثبتی تعداد مسلمانان در دیگر کشورهای ...

۱۳۹۵/۹/۲۷ - ۱۹:۱۷

اخراج زن مسلمان سوئدی به دلیل امتناع از دست دادن با همکار مردش
خبرگزاری شبستان: یک زن مسلمان سوئدی به دلیل اجتناب از دست دادن با همکار مردش از کار اخراج شد.

۱۳۹۵/۷/۳ - ۰۸:۰۵

اینفوگرافیک / افزایش حملات علیه مسلمانان در انگلیس
خبرگزاری شبستان: تحقیقات موسسه Tell Mama که حملات ضد اسلامی را ثبت می کند، نشان می دهد که حوادث علیه مسلمانان در انگلیس سال به سال در حال افزایش است. در سال ۲۰۱۵، از ۴۳۷ حادثه تایید شده، ۱۱۱ مورد در خیابان رخ داده است که این نشان از افزایشی ۳۲۶ ...

۱۳۹۵/۶/۲۳ - ۱۱:۵۷

شکایت خانواده مسلمان آمریکایی از شبکه سی ان ان به خاطر پخش فیلم جعلی+ عکس
خبرگزاری شبستان: یک خانواده مسلمان در میشیگان آمریکا زمانی شوکه شدند که تصویر مادر خانواده را در یک ویدئوی سی ان ان در خصوص جذب نیروهای تکفیری در فرانسه در وب سایت این شبکه مشاهده کردند.

۱۳۹۵/۵/۲۴ - ۰۸:۲۹

اینفوگرافیک / حملات اسلام هراسانه در بریتانیا
خبرگزاری شبستان: براساس آنچه که گروه های ضداسلامی و عناصر اسلام هراسی گزارش کرده اند در سال ۲۰۱۵، حملات علیه مسلمانان در بریتانیا افزایش پیدا کرده است؛ بیشترین حملات علیه زنان و در مکان های عمومی صورت گرفته است.

۱۳۹۵/۴/۱۱ - ۲۱:۵۵

بوستون گلوب گزارش داد:
اسلام زیر آتش اسلام ستیزان اروپایی/ نگرانی گسترده مسلمانان در قاره سبز
خبرگزاری شبستان: نه تنها در آمریکا، بلکه در این سوی اقیانوس اطلس نیز اسلام نیز زیر آتش اسلام ستیزان است و پیام ضد اسلامی آنها در اروپا طنین انداز شده است.

۱۳۹۵/۳/۲۱ - ۱۱:۲۹

یک آژانس حقوق بشری اروپا گزارش داد:
افزایش حملات نژادپرستانه علیه مسلمانان در اروپا
خبرگزاری شبستان: آژانس اتحادیه اروپا برای حقوق بنیادی ( European Union Agency for Fundamental Rights) گزارشی را منتشر کرد که از افزایش نژاد پرستی و اقدامات متعصبانه در بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۵ به دنبال حملات تروریستی و بحران مه

۱۳۹۵/۳/۱۲ - ۰۸:۲۹

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
 جوانان مسلمان اروپا از اصحاب کهف الگو بگیرند/ یک جا جمع شوند و گروهی زندگی کنند
خبرگزاری شبستان:  رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: جوانان مسلمان اروپا که در جامعه آلوده زندگی می کنید، اگر تنهایی در جامعه زندگی کنید آب می شوید، شما هم مثل اصحاب کهف بروید در یک نقطه جمع شوید، گروهی در کنار همدیگر زندگی کنید و به هم محبت کنید.

۱۳۹۵/۳/۳ - ۰۹:۴۳

تورنتو استار نوشت:
روایت های غم انگیزی از برخوردهای نامناسب با زنان مسلمان محجبه در غرب
خبرگزاری شبستان: زنان مسلمان داستان های غم انگیزی از برخوردهای نامناسب با خود به واسطه نژاد، جنسیت، رنگ پوست و مذهبشان در غرب روایت می کنند.

۱۳۹۵/۳/۲ - ۱۱:۲۰

سوئیس اینفو:
موجی که انتخاب شهردار مسلمان در اروپا به راه انداخت
خبرگزاری شبستان: انتخاب «صادق خان» به عنوان یک مسلمان و پسر یکی از مهاجران پاکستانی به عنوان شهردار لندن در بحبوحه احساسات غالب ضد اسلامی بر سراسر اروپا چه معنایی می تواند برای این قاره داشته باشد؟

۱۳۹۵/۲/۲۴ - ۱۱:۳۳

نگاهی به تاریخچه رهبری مسلمانان در اروپا/
از امیر سیسیل تا شهردار مسلمان لندن
خبرگزاری شبستان: با وجود اینکه صادق خان در رسانه ها به عنوان اولین شهردار مسلمان در یک شهر بزرگ اروپایی معرفی شد، تاریخچه چنین انتصاب هایی به ۱۳۰۰ سال قبل باز می گردد.

۱۳۹۵/۲/۲۳ - ۱۲:۲۵

فارن پالیسی گزارش داد:
نگاهی به تاریخ غنی اسلام و مسلمانان در غرب اروپا/ آینده مسلمانان بخشی جدایی ناپذیر از اروپا
خبرگزاری شبستان: تاریخ اسلام و مسلمانان در غرب اروپا بسیار غنی تر و قدیمی تر از چیزی است که برخی فکر می کنند و اذعان به این امر کمک می کند تا ما دریابیم در آینده مسلمانان می توانند به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اروپا باشند.

۱۳۹۵/۲/۱۸ - ۰۸:۲۶

رویترز تشریح کرد:
برنامه ضد اسلامی راستگرایان آلمان، توهین به تمامی مذاهب
خبرگزاری شبستان: خبرگزاری رویترز در گزارشی تصویب برنامه ضد اسلامی حزب راست آلمان را اقدامی در جهت تشدید اسلام هراسی عنوان کرد.

۱۳۹۵/۲/۱۴ - ۰۸:۰۷