خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٩ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام حیدری
دراوقاف مازندران صورت گرفت:
بروزرسانی ۱۴ هزار اجاره‌نامه موقوفات در مازندران
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام حیدری از تنظیم اولیه و بروزرسانی ۱۴ هزار اجاره‌نامه موقوفات طی سال جاری در مازندران خبر داد و گفت: نظر علما و مراجع تقلید بر واقعی‌سازی اجاره‌بها موقوفات است.

۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۰۹:۱۳

مدیرکل اوقاف مازندران خبر داد:
اجرای طرح ملی بشارت ۱۴۵۲ در مازندران
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: همزمان با سراسر کشور طرح ملی بشارت ۱۴۵۲ در راستای حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در مازندران اجرا می شود.

۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۷:۰۱

مدیرکل اوقاف مازندران خبر داد:
صدور ۶ هزار مفاصاحساب برای موقوفات در مازندران
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: طی سال جاری بیش از ۶ هزار مفاصاحساب برای موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی توسط اداره تحقیق اداره کل اوقاف مازندران صادر شده است.

۱۳۹۷/۹/۶ - ۱۴:۱۵

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
۹ ربیع الاول؛ آغازی بر سرانجام تاریخ
حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه ۹ ربیع الاول آغازی است برای روشن شدن تکلیف پایان تاریخ، گفت: توجه صرف به بُعد تاریخی، آفت پرداختن به مناسبت های مذهبی است باید از رویدادها و مناسبت های مهدوی برای زمینه سازی ظهور درس بگیریم.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۰۸:۴۵

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
راز علاقه خاص امام صادق(ع) به سلمان فارسی/ارتباط «انتظار» و «احسان» در زمینه سازی ظهور!
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه منتظر برای زمینه سازی باید الگوهای رفتاری عصر ظهور را اخذ و پیاده کند، گفت: یکی از این ویژگی ها احسان و نیکوکاری است چنان که اثری از فقیر و نیازمند در آن دوران وجود نخواهد داشت.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۰۹:۰۸

/ربع قرن تلاش/ یک استاد سطوح عالی حوزه علمیه، تشریح کرد؛
ضعف مسئولان در معرفی دستاوردهای کانون‌های مساجد
خبرگزاری شبستان: یک استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با وجود اثرگذاری گسترده‌شان، فاصله بسیاری تا جایگاه مطلوب دارند، اظهار کرد: کمبود منابع مالی و معرفی ضعیف این نهاد مسجدی، از مهم‌ترین دلایل این وضعیت هستند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۰۹:۲۵

/مساجد؛ از سخن تا عمل/مدیر ناحیه شهید اشرفی اصفهانی، مطرح کرد؛
دو موضوع مغفول مانده در ساخت مساجد
خبرگزاری شبستان: مدیر ناحیه شهید اشرفی اصفهانی، گفت: تعبیه خانه عالم و اختصاص محلی برای تامین هزینه‌های مساجد، نقش مهمی در آغاز و استمرار فعالیت‌های آن‌ها دارند.

۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۰۸:۲۸

/همنامان نور/
معرفی سبک زندگی امام رضا (ع) در مسجدالرضا (ع) شهر ری
خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجدالرضا (ع) گفت: این مسجد همه ساله در ایام دهه کرامت، ویژه برنامه‌هایی با هدف آشنا کردن مردم با سبک زندگی و معارف حضرت فاطمه معصومه (ع) و امام رضا (ع) برگزار می‌کند.

۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۸:۰۰

مدیر آموزش مرکز تخصصی مهدویت در گفت‌وگو با شبستان:
اهتمام ویژه امام رضا(ع) به تبارشناسی و ابهام زدایی از نسب حضرت مهدی(عج)
خبرگزاری شبستان: در اندیشه رضوی، منجیِ موعود شخصی معین است. یعنی زنده است و ما با او زندگی می‌کنیم، نفس می‌کشیم؛ از این رو امام رضا (ع) نسبت به تبار‌شناسی و ابهام زدایی از نَسَب امام مهدی (ع) اهتمام ویژه‌ای دارند.

۱۳۹۶/۵/۱۳ - ۰۹:۱۶

مدیر آموزش مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
چرا «حطیم» باارزش ترین نقطه روی زمین است/راز قداست مشاهد مشرفه روی زمین!
خبرگزاری شبستان: دلیل زیارت امامزادگان و بقاع متبرکه آن است که اولا آن بزرگواران ولی نعمت ما هستند، ثانیا امامزادگان، طریق اتصال و محبت به امام زمان(عج) به شمار می روند زیرا ایشان عصاره خلقت و وارث تمام انبیاء و اوصیای الهی هستند.

۱۳۹۶/۵/۷ - ۱۳:۱۱

/بانوان و مساجد/ امام جماعت مسجدالرضا (ع):
ائمه جماعات برای عضویت بانوان در هیئات امنای مساجد، برنامه‌ریزی کنند
خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجدالرضا (ع) گفت: ائمه جماعات برای عضویت بانوان در هیئت امنا و شورای فرهنگی مساجد، برنامه‌ریزی و تلاش کنند.

۱۳۹۶/۳/۳ - ۰۸:۵۵

برنامه مرکز تخصصی مهدویت برای اعزام های تبلیغی ماه مبارک
خبرگزاری شبستان: مدیر آموزش مركز تخصصی مهدویت از شروع آزمون های ترم دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۶ از ۲۸ اردیبهشت ماه و پایان آن تا قبل از شروع ماه مبارك رمضان به منظور استفاده از ظرفیت مرکز برای تبلیغ در ماه مبارک خبرداد.

۱۳۹۶/۲/۹ - ۱۰:۰۷

مدیر ناحیه شهید اشرفی اصفهانی، مطرح کرد؛
اهتمام مساجد شهریار به برگزاری برنامه‌های قرآنی
خبرگزاری شبستان: مدیر ناحیه شهید اشرفی اصفهانی، گفت: مساجد این ناحیه اهتمام جدی به برگزاری برنامه‌ها و کلاس‌های آموزش و تفسیر قرآن در طول هفته دارند.

۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۰۹:۴۸

امام جماعت مسجدالرضا (ع):
قرآن در مساجد، غریب است
خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجدالرضا (ع) گفت: قرآن در مساجد، غریب است زیرا بیشتر ائمه جماعات و اهالی مساجد تنها به قرائت روزانه یک صفحه از این کلام الهی و یا در مجالس ختم بسنده می‌کنند.

۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۱:۰۶

مدیر ناحیه شهید اشرفی اصفهانی:
«عید نوروز» آغاز ثبت‌نام اعتکاف در شهریار بود
خبرگزاری شبستان: مدیر ناحیه شهید اشرفی اصفهانی، گفت: بیشترین پذیرش برای اعتکاف در ایام نوروز انجام شد.

۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۰۹:۰۱

خادم افتخاری امامزاده عباس(ع) ساری ۲ وقف جدید ثبت کرد
خبرگزاری شبستان:رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری گفت: همزمان با طرح آرامش بهاری خادم افتخاری آستانه مبارکه امامزاده عباس (علیه السلام) ساری ۲ وقف جدید ثبت کرد.

۱۳۹۶/۱/۱۰ - ۱۶:۲۸

مدیر آموزش مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
بشر با ظهور امام مهدی(عج) شیرینی رحمه للعالمین بودن پیامبر(ص) را می چشد
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام حیدری با اشاره به وجوه ابعاد رجمع للعالمینی پیامبر(ص) در امام عصر(عج) گفت:حضرت ولی عصر(عج) به عنوان خاتم الاوصیاء(ص)، هم از لحاظ خلقت و هم اخلاق و همچنین از لحاظ نام و کنیه به حضرت خاتم الانبیاء(ص) شباهت بسیار دارند.

۱۳۹۵/۹/۲۷ - ۱۰:۳۷

مدیرآموزش مرکز تخصصی مهدویت در گفت و گو با شبستان عنوان کرد؛
جهان شمولی اندیشه مهدویت از نگاه امام رضا علیه السلام
خبرگزاری شبستان: مهدویت از نگاه ایشان به یک قوم یا گروه یا کشور یا نژاد و یا زبان خاصی منحصر نمی شود و تامین کننده رستگاری و شادکامی برای همه جهانیان است.

۱۳۹۵/۵/۲۴ - ۱۲:۱۴

مدرس دانشگاه در گفت و گو با شبستان:
جوان با آرمان گرایی های خود ایفاگر نقش اصلی در سناریوی ظهور است
خبرگزاری شبستان: شاخصه ها و نقاط آرمانی در تاسیس جامعه منتظر قطعا به دست جوانان انجام و ممکن می شود، چراکه جوان آرمان گرا و حقیقت طلب است .

۱۳۹۵/۲/۲۹ - ۱۲:۴۸

دوشنبه و چهارشنبه هر هفته؛
برگزاری درس اخلاقِ آیت الله حسینی مازندرانی در مدرسه امام حسین(ع)
خبرگزاری شبستان: مدیر مدرسه علمیه امام حسین(ع) شهرری گفت: آیت الله سیدرضا حسینی مازندرانی، دوشنبه و چهارشنبه هرهفته از ساعت ۱۱ تا ۱۱:۴۰ صبح، به بیان مواعظ و تذکرات اخلاقی در مدرسه علمیه امام حسین(ع) می پردازد.

۱۳۹۴/۱۱/۱۸ - ۱۰:۳۱