خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸

الأربعاء ١٦ صفر ١٤٤١

Wednesday, October 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علیرضا رشیدیان
رئیس سازمان حج و زیارت:
امدادرسانی ۳۹۵گمشده زائر در کشور عراق طی ۴ روز/افزایش خدمات امداد پزشکی در مرز زرباطیه
رشیدیان با اشاره به امداد رسانی به ۳۹۵ گمشده زائر اربعین گفت: ستاد گمشدگان را در مناطق مختلف در عراق و نیز مرزهای خروجی فعال کردیم و در این رابطه از ظرفیت ها وتوان مردمی هم بهره برده ایم

۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۱۲:۰۲

رئیس سازمان حج و زیارت خبرداد :
بالغ بر ۲ میلیون و ۴۵۹ هزار زائر اربعین از مرز خارج شدند
رشیدیان اعلام کرد : تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۴۵۹ هزار، زائر اربعین از ۴ مرز زمینی کشور به مقصد کربلا و نجف اشرف خارج شدند.

۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۱۲:۴۳

رئیس سازمان حج و زیارت:
مشکلی برای خروج زائران اربعین از کشور نیست/ پیش‌بینی آمار شگفت‌انگیز زائران
رشیدیان با بیان‌اینکه مشکلی در مسیر خروج زائران اربعین حسینی از مرزهای زمینی شلمچه، چذابه و مهران وجود ندارد، گفت: ثبت‌نام از زائران همچنان با جدیت و استقبال متقاضیان ادامه دارد و آماری شگفت‌انگیز پیش‌بینی می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۳:۳۵

رئیس سازمان حج و زیارت:
امکانات سازمان حج و زیارت در صورت لزوم برای موسم اربعین استفاده می‌شود
رشیدیان با بیان‌اینکه امسال جزوه‌ای برای زائران اربعین تهیه و بین آنها توزیع می‌شود، گفت: سازمان حج و زیارت در مواری که احساس شود خلائی وجود دارد از امکانات خود مانند آشپزخانه‌های مرکزی، برای خدمات رسانی به زائران استفاده می‌کند.

۱۳۹۸/۷/۹ - ۱۳:۲۷

رئیس سازمان حج و زیارت:
نرم‌افزار موبایلی «مصباح» برای مدیریت مفقودان زیارت اربعین راه‌اندازی شود
رشیدیان با تاکید بر پیاده‌سازی طرح نرم‌افزار موبایلی «مصباح» برای مدیریت مفقودان و گمشدگان زیارت اربعین، گفت: این نرم‌افزار در فازهای بعدی در سفرهای حج، عمره و عتبات نیز توسعه می‌یابد.

۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۴:۲۷

رئیس سازمان حج و زیارت:
ثبت‌نام جدید برای تمتع نداریم/ نمی‌گذاریم خون شهدای منا دستمایه مباحث سلیقه‌ای شود
رشیدیان با بیان اینکه هیچ ثبت‌نام جدیدی برای حج تمتع انجام نمی‌شود، گفت: اجازه نمی‌دهیم خون شهدای منا دستمایه مباحث سلیقه‌ای و بازی‌های جناحی و سیاسی شود. ادعاها را در محکمه بررسی می‌کنیم.

۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۶:۱۲

رئیس سازمان حج و زیارت
پرونده حج ۹۸ امروز بسته می‌شود/ پایان بازگشت حجاج به میهن
رشیدیان با بیان اینکه همه حجاج ایرانی امروز از عربستان خارج می‌شوند، گفت: مکه مکرمه شب قبل از حجاج ایرانی خالی شد و پروازهای مدینه‌النبی(ص) به ایران نیز ۱۷ شهریورماه پایان می‌یابد.

۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۴:۳۸

رئیس سازمان حج و زیارت:
مکه از حجاج ایرانی خالی شد
رشیدیان اعلام کرد: تا پایان روز شنبه، ۱۶ شهریورماه ۹۸.۲ درصد زائران و عوامل اجرایی حج ۹۸ توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به کشور منتقل شدند.

۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۰:۴۷

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد
بازگشت ۹۵ درصد حجاج ایرانی با ۳۴۴ پرواز هما به کشور
رشیدیان با بیان اینکه ۱۷ شهریور ماه عملیات بازگشت حجاج به کشور به پایان می‌رسد، گفت: از ابتدای عملیات بازگشت حجاج در ۲۵ مردادماه تا کنون ۸۳ هزار و ۹۰۸ نفر از زائران و خادمان حج معادل ۹۴.۸ درصد کل حجاج ما به کشور بازگشته‌اند.

۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۱۰:۵۹

رئیس سازمان حج و زیارت:
آسیب‌شناسی و حرکت به سمت ارتقای عملیات حج انجام می‌شود
رشیدیان گفت: آسیب‌شناسی عملیات حج امسال باید به‌طور جدی مورد توجه و در دستور کار بخش‌های مختلف قرار بگیرد تا ضمن شناخت شرایط جدید کشور میزبان در زمینه نحوه، نوع و حجم خدمات برای سال آینده از هم اکنون برنامه ریزی و اقدام شود.

۱۳۹۸/۶/۱۲ - ۱۳:۴۴

رئیس سازمان حج و زیارت:
شرایط راه‌اندازی عمره مفرده مهیا شد
رشیدیان از مهیا شدن شرایط راه‌اندازی عمره مفرده برای زائران ایرانی خبر داد و گفت: در دیداری که با وزیر حج عربستان داشتیم بر رعایت عزت، کرامت، امنیت و حمایت کنسولی از اتباع و زائران ایرانی تاکید شد.

۱۳۹۸/۶/۹ - ۱۰:۱۳

رئیس سازمان حج و زیارت در دیدار با وزیر حج عربستان:
عمره به شرط تامین عزت، کرامت و امنیت عمره گذاران‌ راه‌اندازی می‌شود
رشیدیان در دیدار با وزیر حج عربستان، گفت: ما با راه‌اندازی عمره به شرط تامین عزت، کرامت و امنیت عمره گذاران‌مان موافقیم اما باید برای حمایت کنسولی اتباع عمره‌گذاران جمهوری اسلامی نیز اقدام مناسبی صورت گیرد.

۱۳۹۸/۶/۶ - ۱۶:۰۸

رئیس سازمان حج و زیارت:
کاهش محسوس تعداد ساک‌های حجاج ایرانی در پی حمایت از تولید ملی
رشیدیان با اشاره‌به کاهش محسوس بار حجاج ایرانی در پی عدم خرید سوغات از عربستان، گفت: در هر پرواز تعداد ساک‌ها از میانگین تعیین شده کمتر است که علاوه بر حمایت از تولید ملی مانع خروج ارز از کشور می‌شود.

۱۳۹۸/۵/۳۰ - ۱۳:۴۳

رئیس سازمان حج و زیارت:
۲۸ درصد حجاج ایرانی تاکنون مکه را ترک کرده اند/بازگشت بیش از ۱۰ هزار حاجی به کشور
رشیدیان با بیان‌اینکه تا کنون ۲۸ درصد حجاج ایرانی مکه را به مقصد کشورمان و نیز مدینه النبی (ص) ترک کرد‌ه‌اند، گفت: از جمعیت حجاج خروجی از مکه تا کنون ۱۴ هزار و ۵۱۰ نفر از حجاج در قالب ۶۰ پرواز به ایران بازگشته‌اند.

۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۷:۰۶

۳۸ نفر از حجاج بستری در بیمارستان‌های سعودی و ایرانی به کشور منتقل شدند
رشیدیان اعلام کرد: ۳۸ نفر از حجاج دارای شرایط خاص که در مکه در بیمارستان های سعودی و ایرانی بستری بودند با نظر هیئت پزشکی طی کمتر از ۱۸ ساعت گذشته به کشورمان بازگشتند.

۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۱۵:۱۷

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد
آغاز بازگشت حجاج به کشور از امروز/ ساری، یزد و زنجان مقصد نخستین پروازها
رشیدیان از آغاز عملیات بازگشت حجاج کشورمان از امروز (جمعه، ۲۵ مردادماه) خبر داد و گفت: در نخستین روز از این عملیات ۲ هزار و ۹۰۰ زائر با ۱۶ پرواز از فرودگاه مدینه منوره به مقصد کشورمان منتقل می‌شوند.

۱۳۹۸/۵/۲۵ - ۱۱:۱۲

در پایان ایام تشریق انجام شد
تقدیر رئیس سازمان حج و زیارت از کارگزاران حج ۹۸
رشیدیان در پایان ایام تشریق از همه کارگزاران و دست‌اندرکاران حج ۹۸ تقدیر کرد و گفت: در سایه همت و تلاش بی وقفه کارگزاران حج و زیارت و حوزه نمایندگی ولی فقیه این ایام و مراسم و اعمال مربوطه به نحو مطلوبی انجام شد.

۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۶:۱۰

رئیس سازمان حج و زیارت:
مسئولان جمهوری اسلامی از خون شهیدان منا نمی‌گذرند
رشیدیان تاکید کرد: حفظ عزت و کرامت زائران ایرانی در صدر همه تفاهم نامه‌ها با دولت عربستان قرار دارد و هیچکدام از مسئولین جمهوری اسلامی از خون شهیدان منا نخواهند گذشت.

۱۳۹۸/۵/۲۲ - ۱۰:۰۹

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد
فریاد برائت ملت ایران از استکبار و کفار/ تدارک ویژه برای حجاجی که توان انجام اعمال را ندارند
رشیدیان با بیان‌اینکه ملت ایران در مراسم برائت از مشرکین، نفرت خود از استکبار، کفار و ظالمان و نیز دفاع از ملت مظلوم فلسطین را فریاد کردند، گفت:تمامی ملاحظات برای پذیرایی، اقامت و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران طی ایام تشریق پیش‌بینی شده است.

۱۳۹۸/۵/۱۹ - ۱۶:۱۲

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد:
استقرار ۹۶ درصد زائران ایرانی حج در سرزمین وحی/آخرین کاروان‌های ایران امروز مدینه را ترک می‌کنند
رشیدیان با بیان‌اینکه ۹۶ درصد زائران ایرانی امسال یعنی بالغ بر ۸۴ هزار و ۸۶۳ نفر تاکنون وارد عربستان شده و در مکه استقرار یافته‌اند، گفت: امروز نیز ۱۱ کاروان باقیمانده با جمعیت یک هزار و ۴۲۷ نفراز مدینه به مکه عزیمت می‌کنند.

۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۱۷:۴۵