خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

السبت ١١ المحرّم ١٤٤٠

Saturday, September 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه ظهور امام زمان(عج)
پیوندهای عاشورا و انتظار
پیوند عاشورا و انتظار و حسین علیه السلام و مهدی(عج)، پیوند پدر و فرزند است. این پیوند روشن و گویا، از نگاه نامحرمان نیز مخفی نمانده تا آنجا که می گویند: «شیعه با دو نگاه همراه است: نگاه سرخ و نگاه سبز؛ عاشورا و ظهور».

۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۴:۳۹

پژوهشگر و مولف مهدوی تشریح کرد
ارتباط «کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا» با اجابت دعای فرج ما
حجت الاسلام ملایی گفت: گرچه «کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا» حدیث معصوم نیست اما این حقیقت از آیات و روایات قابل برداشت است که جریان ولایت الهی دائماً با شیطان در ستیز بوده و با ظهور وعده «جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ» محقق می شود.

۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۰۹:۱۵

کارشناس فضای مجازی تشریح کرد
نزدیک شدن به ظهور از معبر رسانه
منتظرالقائم تاکید کرد: در حال حاضر رسانه در جنگ امروز دنیا، حرف اول را می زند بنابراین اگر پیام رسانی درستی را در بین خودمان برقرار کرده بودیم، مشکلات عالم اسلام و جهان بشریت تا حدود زیادی برطرف و فرج امام زمان (عج) نیز نزدیک تر می شد.

۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۲۲

لزوم شناخت کامل حضرت مهدی(عج)/زبان در خسران و سعادت انسان موثر است
یکی از کارشناسان مذهبی بر لزوم شناخت کامل حضرت مهدی(عج) و فراهم کردن مقدمه ظهور آن حضرت تاکید کرد و گفت: زبان با اندازه کوچک خود در خسران و سعادت انسان، نقش دارد.

۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۳۵

شبستان بررسی کرد
راه رسیدن به ظهور از عاشورا
محصول تمام تلاش امام حسین(علیه السلام) در حق گویی و باطل ستیزی در زمانى تحقق مى يابد كه مهدى آن سلاله انبياء و فرزند پيامبر اسلام (علیه السلام) ظاهر شود، همان کسی که صفحه زمين را پر از عدل و داد كند، آن گونه كه از ظلم و جور پر شده باشد.

۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۰۹:۴۷

روایت قرآن از نشانه های دولت موعود
مرور بر تفسیری که اهل بیت علیهم السلام برای آیات مهدوی ارائه کرده اند، مختصات عصر ظهور و دولت کریمه امام عصر(عج) و دستاوردهای آن برای جهان و بشریت را به خوبی تصریح می کند.

۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۵:۴۷

مردم و زمینه سازی ظهور
مهدویت از دیرباز باوری اصیل بوده و در میان باورمندان اسلامی جایگاه مهمی داشته و دارد. مذاهب اسلامی با همه تفاوت ها بر اصل اندیشه مهدویت به عنوان یک آموزه مهم اسلامی اتفاق نظر دارند.

۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۲:۳۳

توصیف امیرالمومنین(ع) از ظهور حضرت مهدی(عج)
حضرت امیر(ع) در توصیف حضرت مهدی (عج) فرمودند: «پناه دهندگی او از همه فراگیرتر، علم او از همه فزون تر و صله رحم او از همه بهتر و بیشتر است. خدایا، ظهور او را بیرون شدن از اندوه قرار ده و به سبب او پراکندگی امت اسلام را گرد آور ...».

۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۱:۵۱

شبستان گزارش می دهد
کارکردهای مسجد در جامعه منتظر
با توجه به اینکه مسجد در دولت كريمه مهدوی، مركز حکومت و سكونت حضرت حجت(عج) است، در دوران غیبت هم مسجد باید پايگاه اصلی آموزش و تربيت منتظران باشد؛ به عبارت بهتر، مساجد باید برای ظهور کادرسازی کنند.

۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۰۹:۲۸

در محضر بهجت
۵ ندای امام عصر (عج) در هنگام ظهور
[اگر] کسی معرفت پیدا کند، مسئله ظهور امام و غیبت امام را می‌فهمد. [در حقیقت] ما [او را] نمی‌بینیم، او ما را می‌بیند؛ ما کلامش را نمی‌شنویم، او کلام ما را می‌شنود. ما معرفتمان ناقص است. عینک ما یک تاری دارد والّا آن‌ها که ما را می‌بینند.

۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۲:۴۲

معاون تبلیغ و اطلاع رسانی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان تشریح کرد
عواقب تطبیق گرانی ها و فسادهای اقتصادی با علائم ظهور/نقش مسجد در رفع انحرافات مهدوی
حجت الاسلام نصوری با اشاره به مطالبی که در تطبیق شرایط روز جامعه با علائم ظهور مطرح می شود، گفت: یکی از مسائلی که متاسفانه فضای جامعه مهدویت را تهدید می کند و از سویی می تواند به فرصت تبدیل شود، بحث علائم و نشانه ها و شرایط و زمینه های ظهور است.

۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۱:۲۴

در گفت وگوی شبستان با کارشناسان بررسی شد
قدم هایی که به ظهور می رسند/خودآموز موثر برای قبولی در آزمون انتظار
برای آنکه انتظار بتواند زمینه ساز ظهور شود و ما را در مسیر رسیدن به آینده موعود جهان کمک کند، نیازمند عملگرایی است؛ به عبارت دیگر، تا انتظار از جنبه روحی و فکری به عرصه عمل نیاید و عمل آدمی را متاثر نکند نمی توان از آن به انتظار پویا، تعبیر کرد.

۱۳۹۷/۵/۱۱ - ۰۸:۳۰

حدیث انتظار
وضعیت مشرکان پس از ظهور
زمین به وسیله مهدی عجل الله تعالی فرجه آباد، خرم و سرسبز می شود و به وسیله او چشمه سارها روان گردد فتنه ها و غارتگری ها از بین می رود و برکات بسیار می شود.

۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۶:۱۴

حدیث انتظار
نظر امام زمان(عج) درباره تعیین کنندگان وقت ظهور
امام مهدی(عج) در حدیثی شریف با اشاره به اینکه ظهور تحت اراده خداوند رخ می دهد، موضع شان نسبت به آنها را که برای فرج وقت تعیین می کنند، اعلام کرده اند.

۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۳:۴۷

اوصاف منتظران
منتظران از کدام راه به سوی ظهور بروند؟
نویدهایی که برای عصر ظهور داده اند و ویژگی هایی که در زمان حضور و حاکمیت امام عصر(عج) و یاران او و اوضاع جامعه از آن برخوردار خواهند بود، می توانند «نقشه راه» به حساب آید و برای ما هم سرمشق باشد، چه در زندگی فردی، چه در حمایت اجتماعی.

۱۳۹۷/۵/۶ - ۰۹:۰۷

در محضر بهجت
خودش می‌داند چه وقت ظهور می‌کند
خود حضرت هم منتظر روز موعود است و خودش می‌داند که چه وقت ظهور می‌کند. اینکه گفته می‌شود که آن حضرت(ع) وقت ظهورش را نمی‌داند، درست نیست.

۱۳۹۷/۵/۳ - ۱۱:۰۷

دعای امام رضا(ع) برای ظهور بقیه الله(عج)
امام هشتم (ع) عالى‏ ترين و بلندترين زمزمه‏ هاى محبّت را با سوز و از سر شوق در اين مناجات كوتاه بر زبان جارى مى‏ سازند كه هم محبوب خود را معرفى مى‏ نمايند و هم آرزوى سلامتى و ظهور او را دارند.

۱۳۹۷/۵/۱ - ۱۰:۵۶

گسترش شبکه وکالت توسط امام هشتم/امام رضا علیه السلام ایران را پایتخت تشیع قرار داد
واعظ کشوری با اشاره به اینکه امام رضا علیه السلام ولایت را از نظر کمی و کیفی رشد داد و معرفت شیعه را بالا آورد گفت: از اهل بیت سلام الله علیهم روایات متعددی داریم که ایرانیان در آخرالزمان زمینه ساز ظهور امام زمان علیه السلام هستند.

۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۷:۳۷

دعای ظهور حضرت حجت(عج) بعد از هر نماز
امام صادق(ع) ضمن معرفی حقوق اهل بیت علیهم السلام بر شیعیان، دعایی را برای ظهور پس از هر نماز واجب توصیه کرده اند.

۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۵:۴۸

حجت الاسلام رفیعی:
دو ویژگی اصلی دولت کریمه/وضع اقتصادی مردم در عصر ظهور
استاد حوزه با اشاره به شکوفایی اقتصادی در دولت کریمه امام عصر(عج) بیان کرد: در این دولت فردی پیدا نمی شود که مستحق زکات باشد و فقیری پیدا نخواهد شد. آسمان و زمین برکاتشان را نثار زمینیان می کنند و برکت الهی بر انسان ها نازل می شود.

۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۰:۲۶