خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

الأحد ٨ رجب ١٤٣٩

Sunday, March 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه ظهور امام زمان(عج)
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
فرصت سازی های نوروز برای ابراز محبت به حضرت حجت(عج)/میانبر دل تکانی برای منتظران
خبرگزاری شبستان: امام زمان (عج) می فرمایند:«هر کدام از شما باید با عملی، محبت خود را به ما نشان دهد و خود را به ما اهل بیت(ع) نزدیک کند و از اعمالی که ما دوست نداریم، دوری کند.»، نوروز و دل تکانی بهترین فرصت برای عرض ارادت و محبت به حضرت حجت(عج) است.

۱۳۹۷/۱/۴ - ۱۰:۲۸

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم در گفت وگو با شبستان:
شاهراه رسیدن بشر به همه آرزوهایش/تعجیل در فرج سرآمد دعاهای «لیله الرغائب» است
خبرگزاری شبستان: امیدیان با اشاره به کیفیت دعا در لیله الرغائب، گفت: ظهور حضرت مهدی(عج) همه آرزوهای بشر در عرصه های فردی و اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ... را محقق می کند، پس باید در لیله الرغائب ظهور را سرلوحه دعاهایمان قرار دهیم.

۱۳۹۷/۱/۲ - ۰۹:۴۴

مسئول اجرایی معاونت پژوهش مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
کدام دیدوبازدیدها دل امام زمان(عج) را شاد می کند؟!/صله رحم های نوروز؛ فرصت یارگیری در صف انتظار
خبرگزاری شبستان: صله رحم در سر زدن به اقوام خلاصه نمی شود بلکه یک منتظر باید از این فرصت برای یارگیری و منتظرپروری استفاده کند؛ توجه به امام زمان(عج) در دیدوبازدیدهای نوروزی می تواند برکات را برای یک سال آدمی رقم بزند.

۱۳۹۷/۱/۱ - ۰۸:۴۹

حدیث انتظار...
چرا امام مهدی(عج) «ربیع الأنام» است؟
خبرگزاری شبستان: او چون پیامبر(ص) عمل می كند، چنانكه پیامبر(ص) آنچه قبل بوده را از بین برده،‌ جاهلیت را نابود ساخته و اسلام را بنا نهاد، او نیز گذشته را نابود و پس از ریشه كن ساختن بدعت ها، اسلام را از نو پیاده می كند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۴:۰۶

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
وظایف بهاری منتظران/نوروز واقعی با «ظهور» می آید
خبرگزاری شبستان: با ظهور حضرت مهدی(عج) استعدادها شکوفا و روزگاران، خرم می شود؛ به عبارت بهتر، همان گونه که طبیعت نو می شود و رنگ و لباس جدید بر تن می کند، روزگار هم با ظهور حضرت حجت(عج) نو می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۰۸:۴۲

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
شباهت های بهار طبیعت با ظهور حضرت حجت(عج)/منتظر قبل از خانه تکانی، دل تکانی می کند
خبرگزاری شبستان: منتظِر باید با منتظَر سنخیت داشته باشد؛ منتظر ظهور باید ظهوری زندگی کند، یعنی در دوران غیبت خود را در عصر ظهور ببیند، بررسی کند و بداند در عصر ظهور همراهان امام(عج) چه ویژگی هایی دارند و همان ویژگی ها را در وجود خویش ایجاد کند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۰:۱۱

حدیث انتظار...
کیفیت بهداشت و درمان پس از ظهور امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: شکوفایی شگفت انگیز دانش ها به ویژه علم بهداشت و درمان در عصر حکومت مهدی(ع) و بهره گیری از آن برای گسترش بهداشت در جامعه و فرو نشستن شعله های جنگ و ... بهداشت را در روزگار امام عصر ارواحناه فداء به حد بالا و ایده آل خود می رساند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۵:۰۸

آیا حضرت فاطمه(س) پس از ظهور رجعت می کند؟
خبرگزاری شبستان: «... آن گاه فاطمۀ زهرا سلام الله علیها مى ‏آید و از ظلم هایی که در حق او همسرش شده و غصب فدک‏، ملک خود توسط آنها، و رفتن به میان مهاجرین و انصار و ایراد خطبه ‏اش در خصوص غصب فدک، شکایت می کند...».

۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۰۸:۲۸

پرسش‌های مهم، پاسخ‌های كوتاه؛
چگونه امامی بعد از هزار سال با چهره ای جوان ظهور می کند؟!
خبرگزاری شبستان: هیچ دلیل عقلى و نقلى و تجربى بر محدودیّت عمر انسان نداریم. عمر مانند حركت است و تندى یا كندى حركت مرز ندارد، همان گونه كه نور محدودیّت ندارد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۰:۰۰

معاون آموزش مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
کیفیت ابتلای منتظران به فتنه های آخرالزمان/شیاطین چگونه دولت موعود را دچار چالش می کنند؟
خبرگزاری شبستان: شیعیان و منتظران باید خود را برای دوران سختِ پیش از ظهور حضرت ولی عصر(عج)، آماده کنند و اینگونه نینگارند که چون در صراط حق و حقیقت اند، از هر گونه تهدید و سوءبرداشت و تهدید و ارعاب، مصون خواهند بود.

۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۰۹:۲۰

در گفت وگوی شبستان با کارشناس مهدوی مطرح شد؛
ظهور؛ تسکین دردها و آلام حضرت زهرا(س)/راز شباهت امام عصر(عج) به مادر در همتایی با لیله القدر
خبرگزاری شبستان: کارشناس مرکز تخصصی مهدویت گفت: وقتی حضرت زهرا(س) از سرنوشت سیدالشهدا(ع) و واقعه عاشورا باخبر شدند، محزون و ناراحت گشتند و پیامبر(ص) برای تسکین درد ایشان از ظهور امام زمان (عج) و انتقام حضرت حجت(عج) از قاتلان امام حسین(ع) سخن گفتند.

۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۰۹:۲۴

حدیث انتظار...
رشد عقل و حکمت در دولت کریمه حضرت حجت(عج)
خبرگزاری شبستان: امام باقر(ع) می فرمایند: «در سال دو بار بر شما بخشش مى ‏فرماید و در هر ماه دو بار روزى مى ‏دهد. در زمان او حکمت به شما داده شود، تا آنجا که زن در خانه خویش بر اساس کتاب خداوند و سنت پیامبر اکرم صلّى ‏الله ‏علیه‏ و‏ آله حکم مى‏ کند.»

۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۰:۱۵

انتظار یعنی داشتن احساس مسئولیت
خبرگزاری شبستان: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان اعلام کرد: معنای دقیق انتظار، احساس مسئولیت داشتن در برابر خود و جامعه است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۰:۵۸

نقش پیامبران در حکومت جهانی امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: ظاهراً پیامبران کم کم رجعت می کنند، مثلا گروهی با امام زمان(ع)، گروهی دیگر با امام حسین(ع) و همچنین گروه دیگری با امام علی(ع) رجعت می کنند. در روایات از چند پیامبر نام برده شده است که رجعت خواهند کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۰:۵۳

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
بایسته های تحقق دولت کریمه/رسیدن به ظهور، افق انقلاب در نگاه امام(ره) بود
خبرگزاری شبستان: امام خمینی(ره) در ابتدای نهضت با تبیین شاخصه های اسلام ناب و جداسازی آن از اسلام آمریکایی، در واقع حرکت و مسیر انقلاب را در جهت رسیدن به نهضت جهانی حضرت ولی عصر(عج)، تبیین کردند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۹ - ۱۰:۰۴

خدا کند، ولو با تقیه از طریقه اهل‌بیت(ع) مخذول و منحرف و محروم نشویم
خبرگزاری شبستان: خدا کند، ولو با تقیه از طریقه اهل حق و اهل‌بیت(ع) مخذول و منحرف و محروم نشویم. گرفته‌شدن ایمان از اهل ایمان، از کشته‌شدن آن‌ها بدتر است. در روایت است که فتنه‌هایی بر اهل ایمان می‌آید همانند پاره‌های شب تاریک.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۴:۰۷

بازخوانی آراء مهدوی در نگاه امام خمینی(ره)؛
جهان مهیا می شود برای طلوع آفتاب ولایت از افق مکه معظمه
خبرگزاری شبستان: جنبشی که از طرف مستضعفان و مظلومان جهان علیه مستکبران و زورمندان شروع شده و در حال گسترش است، امیدبخش آتیه روشن است و وعده خداوند تعالی را نزدیک و نزدیکتر می نماید. گویی جهان مهیا می شود برای طلوع آفتاب ولایت از افق مکه معظمه ...».

۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۰:۵۵

در گفت وگوی شبستان با استاد حوزه و دانشگاه(۱)؛
وضعیت شیطان و وسوسه هایش پس از ظهور/آیا ظهور پایان سرکشی های انسان است؟
خبرگزاری شبستان: اگرچه در عصر ظهور با گسترش عقلانیت و دانش فراگیر، امکان کژی و پلشتی به طور محسوسی از بین خواهد رفت اما، همچنان نفس سرکش و تمامیت خواه و ناآرام انسان او را به کسب هر چه بیشتر امکانات و استفاده حداکثری از لذّات و شهوات فرا می خواند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۰۸:۵۸

چرا بايد به سمت اصلاح خود و جامعه حركت كنيم؟
خبرگزاری شبستان: آيا معقول است كه ما در سراسر عمر خود كه چه بسا به ظهور منجر نگردد، دست روى دست بگذاريم و همه آيات و روايات را به كنارى بگذاريم؛ به اين بهانه كه ما مى خواهيم در ظهور تعجيل گردد! آيا اين عذرى خداپسندانه است؟!

۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۲:۲۹

حدیث انتظار...
نخستین سخن امام زمان(عج) در کنار کعبه
خبرگزاری شبستان: امام باقر‏(علیه‌السلام) در حدیث شریفی، پیرامون نخستین سخنی که امام زمان (عج) پس از ظهور بیان می کنند، توضیح داده اند.

۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۲:۰۳