خبرگزاری شبستان

جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

الجمعة ٤ شعبان ١٤٣٩

Friday, April 20, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مراجع
آيت ‌الله علوي گرگاني:
فضای مجازی تهدیدی برای جوانان/ برنامه ریزان باید روحیات جوانان را درک کنند
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله علوي گرگاني با تاکید بر برنامه ریزی دقیق برای جوانان گفت: کسی که این برنامه ریزی را می خواهد انجام دهد باید روحیات جوانان را بشناسد و تنوع و جذابیت در برنامه ‌سازی را در نظر داشته باشد.

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۴:۵۱

آيت ‌الله مكارم شيرازي:
نباید فریب دشمنان را بخوریم/کسانی که به سوریه حمله کردند قانون جنگل دارند
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم شيرازي با اشاره به حمله به سوریه گفت: سه دولت جنایت پیشه می خواهند به جایی حمله کنند و از هیچ مقامی هم اجازه نمی گیرند، تفاوت این افراد با قانون جنگل در چیست؟

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۲:۰۸

آيت ‌الله مكارم ‌شيرازي:
لزوم برخورد جدی با مفسدان اقتصادی/تغییر بازار ارز توطئه جدید دشمنان
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم ‌شيرازي گفت: دستگاه قضا باید چند نفر از مهره ‌های اصلی دلالان ارزی را که سعی دارند از این طریق کشور را به آشوب بکشند، با رعایت موازین اسلامی به عنوان مفسد فی الارض محاکمه و اعدام کند.

۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۱۲:۵۸

استفاده از یک سوم سهم مبارک امام(ع) برای کمک به آسیب دیدگان و مصدومان زلزله مجاز است.
خبرگزاری شبستان:سخن نگاشت امروز را دنبال کنید.

۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۱۱:۲۶

آیت‌ الله علوی گرگانی:
بیمه های درمانی باید گسترش یابد
خبرگزاری شبستان: آیت الله علوی گرگانی گفت: باید بیمه های درمانی گسترش یابد و یکی از مسائل مهمی که باید به آن توجه شود، توسعه این امر است.

۱۳۹۷/۱/۱۷ - ۰۰:۴۱

گزارش شبستان از دیدار رئیس سازمان اوقاف با مراجع عظام تقلید
تاکید مراجع و علما بر گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه امروز (۱۶ فروردین) با سفر به قم با علما و مراجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد.

۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۹:۱۰

آیت ‌الله صافی گلپایگانی:
فهم و درک کلام وحی پایانی ندارد
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله صافی گلپایگانی گفت: باید بدانیم که فهم و درک کلام وحی پایانی ندارد و هر چه در این زمینه کار شود، باز هم معارف جدیدی به دست ما خواهد رسید.

۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۹:۰۱

آیت‌الله علوی گرگانی:
نباید به وقف ضرر وارد شود/حافظان قرآنی باید گسترش یابند
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله علوی گرگانی به موضوع موقوفات اشاره کرد و گفت: نباید به گونه ای باشد که مغازه هایی که برای موقوفه هستند اجاره پایین داشته باشند چرا که این امر ضرر به وقف است.

۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۸:۵۷

آیت الله سبحانی:
لزوم گسترش تبلیغ چهره به چهره در جامعه/سازمان اوقاف از ظرفیت بقاع متبرکه استفاده کند
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی خواستار گسترش تبلیغ چهره به چهره در بقاع متبرکه امامزادگان شد و گفت: این امر باید با جدیت دنبال شود و باید در این زمینه از روحانیون متخصص استفاده کرد.

۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۸:۴۴

آیت الله نوری همدانی:
متخصصان قرآنی تربیت شوند
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی با اشاره به لزوم تربیت افراد قرآنی در جامعه گفت: باید انسان ها و افرادی را تربیت کنیم که تخصصی بحث کرده و این افراد به همه ابعاد قرآن بپردازند.

۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۸:۴۰

آیت الله نوری همدانی:
باید جلوی سو استفاده از طب را گرفت/لزوم تولید کالاهای پزشکی در داخل کشور
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی به موضوع طب اسلامی اشاره کرد و گفت: اسلام با تمام ابعاد زندگی بشر در ارتباط است و برخی از این موضوع سو استفاده می کنند که باید جلوی سو استفاده کنندگان را گرفت.

۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۸:۳۶

آيت ‌الله مكارم شيرازي:
موانع حمایت از کالای ایرانی باید برطرف شود/کیفیت کالای ایرانی باید ارتقا یابد
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم گفت: متاسفانه امروز به گونه ‌ای شده که از چین کالا می‌آورند و مارک را برمی‌دارند و مارک ایرانی زده و می فروشند، باید بدانیم که اگر به خارج روی آوریم به ناچار باید ارز خارجی بگیریم که در نتیجه وابستگی بیشتر می شود.

۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۱۲:۵۴

آيت ‌الله سبحاني:
باید از فرصت عمر استفاده شود/برخی سفرهای نوروزی صدمات روحی و جسمی به همراه داشت
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله سبحاني به اهمیت تحصیل علم اشاره کرد و گفت: باید از این فرصت ها استفاده کنیم و باید با برنامه ریزی دقیق از لحظه لحظه عمر استفاده شود.

۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۱۲:۵۳

آیت ‌الله سبحانی تاکید کرد
جلوی واردات کالاهای خارجی غیرضروری گرفته شود/اهتمام به شعار سال
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: باید به این شعار توجه شده و جلوی واردات کالاهای خارجی غیرضروری به کشور گرفته شود.

۱۳۹۷/۱/۴ - ۱۶:۰۱

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
حجاب اجباری نیست، الزامی است/ نگاه به حجاب باید همانند دیگر قوانین باشد
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم شیرازی به موضوع مطرح شدن حجاب اجباری اشاره کرد و گفت: کسانی که این حرف ها را می زنند، الزام و اجبار را اشتباه گرفته اند چرا که اجبار به معنای تحمیل غیر منطقی است و الزام به معنی الزامی بودن قانون و رعایت قانون کشور اس

۱۳۹۷/۱/۴ - ۱۶:۰۰

بررسی فرصت ها و آسیب های عید نوروز از نگاه آیت الله مکارم شیرازی
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی به آسیب های عید اشاره کرد و گفت: یکی از آسیب ها، آسیب تصادفات رانندگی است که راننده در اغلب آنها مقصر است و در ایام عید خانواده ‌های زیادی داغدار و عزیزان خود را از دست می ‌دهند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۰:۲۵

آیت الله سبحانی:
حکومت نباید در مقابل گناه علنی سکوت کند/ بی‌حجابی شهوات را تحریک می‌کند
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی با اشاره به موضوع حجاب گفت: گناه نباید علنی شود و اگر علنی شد جامعه را آلوده خواهد کرد و حکومت باید از این گناه جلوگیری کند و نباید سکوت کند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۰:۱۷

آيت ‌الله مكارم شيرازي:
سازمان های مدعی حامی بشریت دروغگو و ریاکار هستند/به دنبال تضعیف ایران هستند
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم شيرازي گفت: در ظاهر شاهد هستیم که نهاد و سازمان هایی همچون سازمان ملل، شورای امنیت و... تشکیل شده اما در باطن چیز دیگری است که سه اصل زورگویی، ریاکاری و دروغگویی حاکم است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۴

آيت ‌الله سبحاني:
موضوع حجاب، امری واجب است
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله سبحاني تاکید کرد: موضوع حجاب امر واجب است و ۱۱ آیه در این خصوص در قرآن کریم آمده است و معنای محرمات در قرآن اجباری و اختیاری ندارد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۳

آیت الله مکارم شیرازی:
وجود جرائم اجتماعی در جامعه موجب دور شدن افراد از خداوند می شود
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی گفت: در منطق اسلام، وجود جرائم اجتماعی در جامعه موجب دور شدن افراد از خداوند، ناسالم شدن روابط انسان‌ها با یکدیگر، و آلوده شدن محیط اخلاقی و زندگی می‌گردد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۰۷:۴۶