خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

الثلاثاء ١٥ جمادى الأولى ١٤٤٠

Tuesday, January 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مراجع
آیت ‌الله نوری همدانی:
حوزه علمیه بیدار است/ تصویب FATF به ضرر استقلال کشور است
آیت ‌الله نوری همدانی با اشاره به تلاش دشمنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی گفت: دشمنان خیرخواه مسلمانان نیستند و حوزه علمیه بیدار بوده و اعتراض حوزه به FATF براساس قانون است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۵:۲۶

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باید ضمانت اجرا داشته باشد
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی گفت: یکی از مشکلات این است که متاسفانه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمانت اجرایی ندارند و به همین دلیل هم این مصوبات اجرایی نشده که باید فکری در این راستا شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۰

آیت‌الله سبحانی:
منبرهای تعلیمی و تبلیغی توسط طلاب برپا شود/منبر طلاب باید بار دولت را در کاهش فساد کم کند
آیت الله سبحانی با اشاره به مشکلات موجود در کشور گفت: متاسفانه جنایات، دزدی، خیانت، فساد و... در کشور زیاد شده و یکی از دلایل آن این است که منبرهای تعلیمی و تبلیغی که شراب خوار را پای منبر توبه می داد و یا بی نماز را نماز خوان می کرد، کم شده است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۰:۲۹

آیت‌الله علوی گرگانی:
مهدویت باید در جامعه نهادینه شود
آیت‌الله علوی گرگانی گفت: باید موضوع مهدویت را در جامعه نهادینه کنیم و نباید به زبان تنها ظهور و فرج امام عصر(عج) را از خداوند بخواهیم، بلکه باید اعمال و رفتار ما موجب این امر شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۰۸:۱۳

آیت ‌الله علوی گرگانی:
آمریکا قدرت مطلق نیست/جمهوری اسلامی شعار ما می توانیم را محقق کرد
آیت ‌الله علوی گرگانی گفت: آمریکا قدرت مطلق نیست و باید همه این را بدانند و کسی نباید به دنبال آمریکا راه افتاده و فکر کند که او همه کاره است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۴:۲۴

آیت ‌الله نوری همدانی:
قیام ۱۹ دی مردم قم سرآغاز انقلاب اسلامی ایران بود
آیت ‌الله نوری همدانی گفت: قیام مردمی قم در ۱۹ دی سال ۵۶ منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ۵۷ شد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۲:۳۲

آیت الله سبحانی تاکید کرد
لزوم از بین رفتن خودخواهی و رسیدن به حقیقت خواهی انسان ها
آیت الله سبحانی گفت: اگر انسان ها بتوانند مقام خودخواهی خود را کم کنند و به حقیقت خواهی برسند، درجات والای انسانی را کسب خواهند کرد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۱:۳۵

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
نیازمند انقلاب اقتصادی در کشور هستیم
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی گفت: نیازمند یک انقلاب اقتصادی هستیم، انقلاب سیاسی و فرهنگی در کشور رخ داده است اما در زمینه اقتصادی کاری نکرده‌ ایم و نتیجه این کم کاری نیز حجم مشکلات شده است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۱:۰۳

آیت الله العظمی مکارم شیرازی عنوان کرد
پایان عمر وهابیت/لزوم پاسخگویی به شبهات
مرجع تقلید شیعیان بر پاسخگویی به شبهات دشمن تاکید کرد و گفت: طلاب باید در این زمینه اهتمام داشته باشند و پاسخگویی کنند، امروزه وهابیت با پول عربستان در حال دست و پا زدن است که البته در حال نزول و پایان عمر خود است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۸:۰۰

در دفتر آیت ‌الله نوری همدانی؛
مراسم گرامیداشت قیام ۱۹ دی برگزار شد
مراسم گرامیداشت قیام ۱۹ دی با حضور آیت‌الله نوری همدانی و جمعی از اساتید برجسته و طلاب حوزه‌های علمیه در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۵:۳۵

آیت ‌الله علوی‌ گرگانی:
باید از ظرفیت اصناف در رفع مشکلات استفاده کرد
آیت ‌الله علوی‌ گرگانی با اشاره به خدمات اصناف گفت: باید از ظرفیت اصناف نیز استفاده کرد و باید کمال دقت را در کارها داشته باشند، اصناف نمایندگان ملت بوده و هر جا موجب ضرر برای ملت است باید جلوی آن را بگیرند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۵:۲۳

وزیر اقتصاد به دیدار ‌آیت الله صافی گلپایگانی رفت
دژپسند با حضور در قم با مراجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۰۹:۳۸

آیت ‌الله سبحانی:
نحوه پرداخت وام توسط بانک ها باید اصلاح شود/از فرصت تحریم اقتصادی باید استفاده کنیم
آیت ‌الله سبحانی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از مشکلات کشور به دلیل فعالیت بانک هاست و آنها با پرداخت وام های کلانی به افراد موجب بروز مشکل شده و آنهایی هم که وام گرفته اند قدرت بازگرداندن ندارند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۰۹:۳۷

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
حضور دزدانه ترامپ در عراق نشانه منفور بودن است
آیت ‌الله مکارم شیرازی گفت: رئیس جمهور آمریکا دزدانه به عراق می آید که این نشان‌ دهنده این است که آنها در بین مردم دنیا منفور هستند و هیچ جایی ندارند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۲۱:۳۹

گلایه آیت الله نوری همدانی از گرانی های اخیر
ثبات قیمت ها باید ایجاد شود
آیت الله نوری همدانی گفت: فقر یکی از مشکلات امروز جامعه است و باید با برنامه ریزی در کاهش این امر کوشید چرا که فقط اثرات بسیار مخربی را در پی خواهد داشت.

۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۸:۱۸

آیت الله مکارم شیرازی:
مقابله با بدحجابی و بی‌حجابی تنها یک تکلیف شرعی نیست/ جایگاه امر به معروف نباید خدشه دار شود
آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: مقابله با بدحجابی و بی‌حجابی تنها یک تکلیف شرعی نیست بلکه باید بدانیم که این موضوع فساد اخلاقی جوانان را به همراه داشته و موجب متلاشی شدن خانواده ها و افزایش ارتباطات نامشروع و ارتکاب جنایات را به دنبال خواهد داشت.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۱:۰۷

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
نباید هر کسی به خودش اجازه دهد که دست به طب سنتی بزند/مردم را از سرطان نترسانید
آیت ‌الله مکارم شیرازی به موضوع طب سنتی اشاره کرد و گفت: این امر نباید ابزاری برای افراد غیر متخصص شود و هر کسی کتابی بخواند و بدون گذراندن هیچ دوره ای دستور درمان بدهد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۰۷:۵۷

آیت ‌الله علوی گرگانی عنوان کرد
انقلاب اسلامی نعمت است/توطئه دشمنان برای شهر قم
آیت ‌الله علوی گرگانی گفت: انقلاب اسلامی یک نعمت است و باید همواره شاکر خداوند بابت این نعمت باشیم و از سوی دیگر دستاوردهای این انقلاب و اقداماتی که صورت گرفته را بیان کنیم.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۰۷:۴۶

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
برخی منافع خود را در تضعیف حوزه و مرجعیت می دانند
آیت ‌الله مکارم شیرازی با اشاره به تلاش گروهی برای تضعیف مرجعیت و حوزه های علمیه گفت: این گروه امروزه ایجاد شده و منافع خود را در تضعیف حوزه و مرجعیت می دانند.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۰۷:۴۶

آثار و برکات توبه از دیدگاه آیت الله سبحانی
آیت الله سبحانی گفت: از نعمت های توبه افزایش روزی است که باید مسلمانان نیت های خود را پاک مرده و با قلبی پاک استغفار و توبه کنند تا خداوند نیز مشکلات جامعه مسلمین را برطرف کند.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۰۷:۴۴