خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷

الأحد ١٢ المحرّم ١٤٤٠

Sunday, September 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حافظیه شیراز
ساعت بازدید اماکن گردشگری فارس در طرح سفرهای تابستانه، افزایش یافت
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: زمان بازدید اماکن گردشگری فارس تحت پوشش این اداره کل در سه ماه تابستان ۹۷، افزایش یافت.

۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۰۹:۵۶

اماکن تاریخی و موزه های فارس در روز شهادت حضرت امام جعفرصادق (ع)، تعطیل است
سرپرست اداره امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی فارس گفت: موزه ها، اماکن تاریخی و فرهنگی و گردشگری فارس به مناسبت شهادت حضرت امام جعفرصادق (ع) تعطیل خواهد بود.

۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۲:۴۶

کپی برداری شاعران بزرگ ‌جهان از سعدی شیرازی/ دکارت باید اخلاق را از گلستان فرا بگیرد
خبرگزاری شبستان: سعدی شیرازی شاعری است که بسیاری از شاعران بزرگ همچون خواجوی کرمانی، عبید زاکانی و حتی حافظ شیرازی از وی الهام گرفته اند و از روی دست این استاد طناز قند فارسی، کپی کرده اند.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۳:۲۹

نزدیک به ۲ میلیون نفر از اماکن گردشگری فارس در ایام نوروز بازدید کردند
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به اینکه حافظیه، تخت جمشید و سعدیه در صدر بازدیدهای نوروزی، گفت: یک میلیون و ۸۶۰ هزار و ۸۳۱ نفر از اماکن بازدید کردند.

۱۳۹۷/۱/۱۴ - ۱۲:۲۵

دیدنی های شیراز در ایام نوروز
دیدنی های شیراز در ایام نوروز، میزبان مهمانان نوروزی بود.

۱۳۹۷/۱/۱۴ - ۰۸:۴۴

حافظیه، تخت جمشید و سعدیه در صدر بازدیدهای نوروزی
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به اینکه حافظیه، تخت جمشید و سعدیه در صدر بازدیدهای نوروزی، گفت: در مجموع یک میلیون و ۸۱۱ هزار و ۷۸۱ نفر از اماکن گردشگری فارس بازدید کردند.

۱۳۹۷/۱/۱۳ - ۱۸:۰۰

حافظیه صدر بازدیدهای نوروزی را پس نمی دهد/ بازدید نزدیک به ۲ میلیون نفر از اماکن گردشگری فارس
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به اینکه نزدیک به ۲ میلیون نفر از اماکن گردشگری فارس بازدید کردند، گفت: حافظیه در صدر بازدیدهای نوروزی قرار دارد.

۱۳۹۷/۱/۱۲ - ۱۵:۱۸

حافظیه در صدر بازدیدهای نوروزی/ نزدیک به یک و نیم میلیون نفر از اماکن گردشگری فارس بازدید کردند
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به اینکه نزدیک به یک و نیم میلیون نفر از اماکن گردشگری فارس بازدید کردند، گفت: حافظیه در صدر بازدیدهای نوروزی قرار دارد.

۱۳۹۷/۱/۱۰ - ۱۶:۰۰

بیش از ۲ میلیون نفرشب تاکنون در فارس اقامت داشته اند
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: ۲ میلیون و ۶۱۲ هزار و ۳۰۱ نفرشب در واحدهای اقامتی استان در بازه زمانی ۲۷ اسفند ۹۶ تا هشتم فروردین سال ۹۷ بسر برده اند.

۱۳۹۷/۱/۹ - ۱۸:۰۸

اقامت بیش از ۲ میلیون نفرشب در فارس
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: ۲ میلیون و ۳۱۴ هزار و ۴۵۲ نفرشب در واحدهای اقامتی استان در بازه زمانی ۲۷ اسفند ۹۶ تا هفتم فروردین سال ۹۷ بسر برده اند.

۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۴:۳۰

حافظیه در صدر بازدیدهای نوروزی قرار دارد/ بازدید بیش از یک میلیون نفر از اماکن گردشگری فارس
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون نفر از اماکن گردشگری فارس بازدید کردند، گفت: حافظیه در صدر بازدیدهای نوروزی قرار دارد.

۱۳۹۷/۱/۷ - ۱۵:۲۴

حافظیه در صدر بازدیدهای نوروزی/ بیش از ۳۶۱ هزار نفر از اماکن گردشگری فارس بازدید کردند
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به اینکه بیش از ۳۶۱ هزار نفر از اماکن گردشگری فارس بازدید کردند، گفت: حافظیه در صدر بازدیدهای نوروزی قرار دارد.

۱۳۹۷/۱/۳ - ۱۳:۵۰

اعلام ساعت های بازدید از اماکن گردشگری فارس در نوروز ۹۷/ حافظیه ۲۴ ساعته نیست
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به تغییر ساعت بازدید از اماکن تاریخی استان فارس در نوروز گفت: نوروز ۹۷، مجموعه حافظیه ۲۴ ساعته نخواهد بود و از هشت صبح تا یک بامداد پذیرای علاقمندان است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۳:۴۵

اشعار حافظ سرشار از اخلاص‌ ورزی و بندگی است
خبرگزاری شبستان: استاندار فارس با اشاره به اینکه اشعار حافظ سرشار از انسان‌شناسی و دیوانش تصویر سرگذشت پرماجرای روح انسان ایرانی است، گفت: اشعار حافظ سرشار از اخلاص‌ورزی، بندگی مخلصانه، عاشقانه و وقت‌شناسی است که ریا را نکوهش می‌کند.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۲۰:۲۸

ساختار بیانی حافظ با ساختار بیانی قرآن هماهنگ است
خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ویژگی دیگر او دین داری و فهم دینی است و جامعه دینی ایران با وجه دینی او پیمانی عمیق دارد، انس او با قرآن و ساختار بیانی حافظ با ساختار بیانی قرآن هماهنگ است.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۲۰:۲۱

حافظیه شیراز
۲۰ مهر یادروز حافظ شیرازی است، خواجه شمس الدین محمد، ملقب به حافظ، یکی از مشاهیر بزرگ ادبیات جهان است که دیوان حافظ، مهمترین اثری است که از وی به جا مانده است.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۹:۳۷

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در مراسم یادروز حافظ به شیراز سفر می کند
خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز ۱۹ مهر، برای حضور در مراسم یادروز حافظ شیرازی به شیراز سفر می کند که علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهور او را همراهی می کند.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۱:۳۷

تلاش برای ثبت دیوان حافظ به عنوان یک اثر معنوی جهانی
خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز حافظ شناسی از تلاش برای ثبت دیوان حافظ به عنوان یک اثر معنوی جهانی خبر داد و گفت: مراسم یادروز حافظ شیرازی در ۳۸ کشور جهان برگزار می شود.

۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۴:۰۰

حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم یادروز حافظ شیرازی
خبرگزاری شبستان: دبیر بزرگداشت یادروز حافظ شیرازی از برگزاری مراسم یادروز این شاعر پرآوازه با عنوان «شاهد قدسی» خبر داد و گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از مهمانان ویژه یاد روز حافظ هستند.

۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۳:۴۰

برگزاری جشن پیروزی حامیان دکتر روحانی در شیراز
خبرگزاری شبستان: جشن پیروزی حامیان دکتر روحانی در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری حافظیه شیراز برگزار می شود.

۱۳۹۶/۳/۲ - ۱۴:۱۸