خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶

الثلاثاء ٢٦ المحرّم ١٤٣٩

Tuesday, October 17, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کنگره بین المللی امام سجاد(ع)
با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت؛
رونمایی از چهار کتاب در هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)
خبرگزاری شبستان: همزمان با برگزاری هفتمین کنگره بین اللملی امام سجاد(ع)، از چهار کتاب مرتبط با سیره سیدالساجدین و صحیفه سجادیه رونمایی شد.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۸:۱۹

به یُمن برگزاری هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)؛
۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان های هرمزگان آزاد شدند
خبرگزاری شبستان: مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان از آزادی ۷ نفر از زندانیان بدهکار مالی بی بضاعت این استان، به یمن برگزاری هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از حبس خبر داد.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۸:۰۴

با تجلیل از برترین های بخش مقالات؛
هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به کار خود پایان داد
خبرگزاری شبستان: هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با تجلیل از نویسندگان و فعالان این حوزه و همچنین پدیدآورندگان مقالات برتر به کار خود پایان داد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۷:۲۷

عالم اهل سنت هرمزگانی؛
خدایی بودن مهمترین دلیل ماندگاری امام سجاد(ع) در اذهان همگان است
خبرگزاری شبستان: عالم برجسته اهل سنت هرمزگان، مهمترین دلیل ماندگاری امام سجاد(ع) در اذهان همگان را خدایی بودن آن حضرت برشمرد و گفت: آن چه که امروز همه ما را دور همه جمع کرده، اسوه بودن این امام بزرگوار است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۷:۰۹

حجت الاسلام کفیل؛
کنگره بین المللی امام سجاد(ع) مقدمه چینی برای ظهور امام زمان(عج) است
خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز تخصصی صحیفه سجادیه از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوان برتامه ریزی و مقدمه چینی برای ظهور امام زمان(عج) و ایجاد حکومت دینی یاد کرد و گفت: امام سجاد(ع) با وجود شرایط سخت هیچ گاه از رسالت خویش عقب نشینی نکرد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۶:۵۵

ژریک ابراهیمی؛
تدریس کتاب ترجمه صحیفه سجادیه در دانشگاه های کشور ارمنستان/امام سجاد(ع) شخصیتی بسیار برجسته و ارزشمند است
خبرگزاری شبستان: اندیشمند مسیحی کشور ارمنستان از تدریس کتاب ترجمه صحیفه سجادیه به عنوان منبع درسی در دانشگاه های ارمنستان خبر داد و گفت: این اتفاق افتخاری بزرگ است که خداوند نصیبم کرده که بتوانم صحیفه سجادیه را ترجمه کنم.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۶:۳۲

نویسنده عراقی؛
امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه از مشترکات همه مذاهب اسلامی است
خبرگزاری شبستان: نویسنده کتاب «جهاد امام سجاد(ع)» با بیان اینکه همه مذاهب اسلامی اگرچه اختلافاتی در اجرای احکام شرعی دارند اما مشترکات بسیاری نیز دارند، گفت: یکی از این موارد اشتراکی امام سجاد(ع) و کتاب معتبر صحیفه سجادیه است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۵:۵۷

آثار امام سجاد(ع) تنها به شیعه مربوط نمی شود/ تا کنون ۶۰ ترجمه و شرح از صحیفه سجادیه به زبان فارسی انجام شده است
خبرگزاری شبستان: معاون مجمع جهانی اهل بیت به ترجمه های انجام شده در ارتباط با صحیفه سجادیه در عرصه جهانی و بُعد بین المللی، گفت: صحیفه سجادیه و رساله الحقوق از آثار ارزشمند امام سجاد(ع) تنها به شیعیان مربوط نیست.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۵۲

آثار امام سجاد(ع) نقشی اساسی در حیات اسلامی داشته است
خبرگزاری شبستان: نویسنده و محقق کشور عراق گفت: آثار امام سجاد(ع) ازجمله صحیفه سجادیه و رساله الحقوق نقشی اساسی در حیات اسلامی داشته است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۲۸

نماینده رهبر شیعیان بحرین در هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)؛
انقلاب امام سجاد(ع) انقلابی ژرف و تحول ساز بود/صحیفه سجادیه دایره المعارفی بزرگ است
خبرگزاری شبستان: نماینده رهبر شیعیان کشور بحرین با بیان اینکه از انقلاب امام سجاد(ع) به عنوان انقلابی ژرف و تحول ساز یاد کرد و گفت: امروز ملت بحرین نیز انقلاب خویش را از سیره امام سجاد(ع) الگو گرفته اند.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۰۹

همزمان با هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)؛
از خانواده چهار شهید خارجی و داخلی تجلیل شد
خبرگزاری شبستان: همزمان با هفتمین کنگره امام سجاد(ع) و با حضور اندیشمندان و مسولان کشوری و استانی، از خانواده ۴شهید خارجی و داخلی تجلیل شد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۳:۵۵

امام سجاد(ع) با تقرب به خداوند حق مخلوق با خالق خود را ادا کرد
خبرگزاری شبستان: مفتی اهل سنت کشور لبنان با خدای خود از طریق نماز و دعا تقرب می جست گفت :حلقه وصلی بین حقوق و دعاست که این دو برگرفته از نماز است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۲:۳۳

آیت الله حسینی بوشهری؛
کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به یکی از رویدادهای مهم تبدیل شده است
خبرگزاری شبستان: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به یکی از رویدادهای مهم تبدیل شده است که علاوه بر ایران در بسیاری از کشورها نیز برگزار می‌شود.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۱:۳۴

گفتار و سلوک امام سجاد(ع) سراسر نورانی است
استاندار هرمزگان گفتار و سلوک امام سجاد(ع) را سراسر نورانی دانست و گفت: این سخنان و سيره می‌تواند معیار و شاخص راه و مسیر در طول زندگی ما باشد زیرا اگر اعمال و اخلاق ما در این معیارها قرار گیرد تکلیف خود را انجام داده‌ایم.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۱:۲۹

امام سجاد(ع ) سیاسی ترین عنصر زمان خود بود
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس گفت: امام سجاد(ع ) سیاسی ترین عنصر زمان خود بود.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۱:۱۶

کاربردی کردن صحیفه سجادیه ناهنجاری های اجتماعی را از بین می برد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: صحیفه سجادیه به عنوان آموزه هایی قدسی اگر در زندگی مردم جاری و ساری شود بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی را از بین می برد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۹:۴۴

کنگره امام سجاد(ع) ایده ستاد عالی بود/راه اندازی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه
خبرگزاری شبستان: دبیر کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از راه اندازی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه در شهر قم خبرداد و گفت: کنگره ایده ستاد عالی بود که هرمزگان به صورت جدی آن را دنبال کرد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۹:۲۳

پیام آیت الله العظمی علوی گرگانی به هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)
خبرگزاری شبستان: آیت الله العظمی علوی گرگانی، از مراجع عظام تقلید با صدور پیامی به هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، گفت: تکریم مقام شامخ امام سجاد(ع) به واقع تکریم فرهنگ رفیع اهل البیت(ع)و بزرگداشت جریان ریشه دار و حیاتی کربلاست.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۸:۵۴

با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی؛
هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) آغاز به کار کرد
خبرگزاری شبستان: هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با حضور اندیشمندان، محققین، پژوهشگران و علمای مسیحی، اهل سنت و شیعه داخلی و خارجی در بندرعباس آغاز به کار کرد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۸:۳۹

از برنامه های بخش بین الملل هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)؛
مراسم بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) در شهر«سیویل» اسپانیا برگزار شد
خبرگزاری شبستان: مراسم بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) از برنامه های بخش بین الملل هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در شهر «سیویل» کشور اسپانیا برگزار شد.

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۶:۴۰