خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

الأحد ٩ جمادى الثانية ١٤٣٩

Sunday, February 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کنگره بین المللی امام سجاد(ع)
آمادگی کمیته امداد برای راه اندازی مرکز نیکوکاری امام سجاد(ع)/نخبگان مسجدی به شبهات تضعیف کننده نهادهای انقلابی پاسخ دهند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل کمیته امدادهرمزگان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای توجه ویژه به ایتام و محرومین طی دو سال اخیر در قالب کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، از آمادگی این نهاد برای راه اندازی مرکز نیکوکاری به نام امام سجاد(ع) خبرداد.

۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۰۷:۴۴

با حضور مشاور وزیر و دبیر ستادعالی؛
دومین دوره آموزشی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه امروز آغاز به کار می کند
خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز تخصصی صحیفه سجادیه از برگزاری آیین افتتاحیه دومین دوره آموزشی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه با حضور مشاور وزیر و دبیر ستادعالی و نماینده ولی فقیه در هرمزگان در شهر مقدس قم خبرداد.

۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۰۸:۳۷

مدرسه مجازی امام سجاد(ع) راه اندازی می شود
خبرگزاری شبستان: مدیر موسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه از ایجاد مدرسه مجازی امام سجاد(ع) به عنوان یکی از برنامه های آینده دبیرخانه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) یاد کرد و گفت: این مدرسه پس از ماه صفر با حضور آیت الله نعیم آبادی افتتاح می شود.

۱۳۹۶/۸/۷ - ۱۳:۰۷

اجرای برنامه های بخش بین الملل کنگره امام سجاد(ع) در ۱۵ کشور جهان/از سال آینده آیین افتتاحیه در تهران و یا قم برگزار شود
خبرگزاری شبستان: دبیر کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با اشاره به درخواست های فراوان برای میزبانی از برنامه های بخش بین الملل کنگره، گفت: به علت محدود بودن توان و ظرفیت ها، امسال برنامه های بخش بین الملل در ۱۵ کشور خارجی برگزار شد.

۱۳۹۶/۸/۷ - ۱۲:۴۴

کنگره بین المللی امام سجاد(ع) جریان نابی که برکات فروان دارد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با ذکر این نکته که امام سجاد(ع)، آموزه های قرآنی و سیره اهل بیت(ع) را به صورت کاربردی در صحیفه سجادیه ارائه کرده، گفت: کنگره بین المللی امام سجاد(ع) جریانی نابی که برکات فراوانی درپی داشته است.

۱۳۹۶/۸/۷ - ۱۲:۱۳

گزارش اختصاصی شبستان از آیین تجلیل از عوامل اجرایی هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد؛
تاکید بر ترجمه آثار امام سجاد(ع) به زبان های مختلف/صحیفه سجادیه برای بشر در همه اعصار پیام کارگشا دارد
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با یادآوری اینکه صحیفه سجادیه تنها کتاب دعا نیست، بلکه همه چیز است و برای بشریت در تمامی اعصار پیام کارگشا دارد، بر ترجمه این اثر ارزشمند امام سجاد(ع) به زبان های مختلف دنیا تاکید کرد.

۱۳۹۶/۸/۷ - ۱۱:۱۷

از سری برنامه های بخش بین الملل هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)؛
مراسم سوگواری شهادت سیدالساجدین در ایالت کشمیر کشور هند برگزار شد
خبرگزاری شبستان: مراسم سوگواری و عزاداری سالروز شهادت سیدالساجدین از سلسله برنامه های بخش بین الملل هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در ایالت «کشمیر» کشور هند برگزار شد.

۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۰۸:۲۲

تجلیل از خانواده های شهدای محور مقاومت عمل به سیره امام سجاد(ع)/حضور اندیشمندان اهل سنت و مسیحی خارجی از دستاوردهای مهم کنگره است
خبرگزاری شبستان: پدر شهدای محور مقاومت از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوان رخدادی پرمحتوا و الهام بخش یادکرد و گفت: حضور و سخنرانی علما و اندیشمندان اهل سنت و مسیحی در رابطه با سیدالساجدین و صحیفه سجادیه از دستاوردی مهم و ارزنده کنگره است.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۵:۳۲

حجت الاسلام بحرینی؛
صحیفه سجادیه راهنمای جامعی در زمینه مباحث توحیدی و اخلاقی است
خبرگزاری شبستان: استاد مرکز تخصصی صحیفه سجادیه گفت: صحیفه سجادیه به عنوان یادگار گرانسنگ امام سجاد(ع)، راهنمای جامعی در زمینه مباحث توحیدی و اخلاقی است.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۴:۲۸

برگزاری دوره آموزشی فرهنگی معارف امام سجاد (ع) در شهرستان رودان
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودان گفت: دوره آموزشی فرهنگی معارف امام سجاد(ع) در این شهرستان برگزار شد.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۴:۰۵

بیانیه پایانی هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)
خبرگزاری شبستان: دبیرخانه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با صدور بیانیه پایانی کنگره هفتم، ضمن قدردانی از همکاری سازنده دستگاه ها، شخصیت های ملی و بین المللی و اقشار مختلف مردم، بر ادامه همکاری ها برای آغاز حرکت جدید نهضت انس با صحیفه سجادیه تاکیدکرد.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۰:۰۹

«پرفسور کامرانی» پیشنهاد داد:
معاونت پژوهشی در کنگره بین المللی امام سجاد(ع) ایجاد شود
خبرگزاری شبستان: عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان پیشنهاد داد: ایجاد معاونت پژوهشی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) می تواند به شناخت اندیشه های این امام در جامعه کمک بیشتری کند.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۹:۳۰

با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت؛
رونمایی از چهار کتاب در هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)
خبرگزاری شبستان: همزمان با برگزاری هفتمین کنگره بین اللملی امام سجاد(ع)، از چهار کتاب مرتبط با سیره سیدالساجدین و صحیفه سجادیه رونمایی شد.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۸:۱۹

به یُمن برگزاری هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)؛
۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان های هرمزگان آزاد شدند
خبرگزاری شبستان: مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان از آزادی ۷ نفر از زندانیان بدهکار مالی بی بضاعت این استان، به یمن برگزاری هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از حبس خبر داد.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۸:۰۴

با تجلیل از برترین های بخش مقالات؛
هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به کار خود پایان داد
خبرگزاری شبستان: هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با تجلیل از نویسندگان و فعالان این حوزه و همچنین پدیدآورندگان مقالات برتر به کار خود پایان داد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۷:۲۷

عالم اهل سنت هرمزگانی؛
خدایی بودن مهمترین دلیل ماندگاری امام سجاد(ع) در اذهان همگان است
خبرگزاری شبستان: عالم برجسته اهل سنت هرمزگان، مهمترین دلیل ماندگاری امام سجاد(ع) در اذهان همگان را خدایی بودن آن حضرت برشمرد و گفت: آن چه که امروز همه ما را دور همه جمع کرده، اسوه بودن این امام بزرگوار است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۷:۰۹

حجت الاسلام کفیل؛
کنگره بین المللی امام سجاد(ع) مقدمه چینی برای ظهور امام زمان(عج) است
خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز تخصصی صحیفه سجادیه از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوان برتامه ریزی و مقدمه چینی برای ظهور امام زمان(عج) و ایجاد حکومت دینی یاد کرد و گفت: امام سجاد(ع) با وجود شرایط سخت هیچ گاه از رسالت خویش عقب نشینی نکرد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۶:۵۵

ژریک ابراهیمی؛
تدریس کتاب ترجمه صحیفه سجادیه در دانشگاه های کشور ارمنستان/امام سجاد(ع) شخصیتی بسیار برجسته و ارزشمند است
خبرگزاری شبستان: اندیشمند مسیحی کشور ارمنستان از تدریس کتاب ترجمه صحیفه سجادیه به عنوان منبع درسی در دانشگاه های ارمنستان خبر داد و گفت: این اتفاق افتخاری بزرگ است که خداوند نصیبم کرده که بتوانم صحیفه سجادیه را ترجمه کنم.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۶:۳۲

نویسنده عراقی؛
امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه از مشترکات همه مذاهب اسلامی است
خبرگزاری شبستان: نویسنده کتاب «جهاد امام سجاد(ع)» با بیان اینکه همه مذاهب اسلامی اگرچه اختلافاتی در اجرای احکام شرعی دارند اما مشترکات بسیاری نیز دارند، گفت: یکی از این موارد اشتراکی امام سجاد(ع) و کتاب معتبر صحیفه سجادیه است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۵:۵۷

آثار امام سجاد(ع) تنها به شیعه مربوط نمی شود/ تا کنون ۶۰ ترجمه و شرح از صحیفه سجادیه به زبان فارسی انجام شده است
خبرگزاری شبستان: معاون مجمع جهانی اهل بیت به ترجمه های انجام شده در ارتباط با صحیفه سجادیه در عرصه جهانی و بُعد بین المللی، گفت: صحیفه سجادیه و رساله الحقوق از آثار ارزشمند امام سجاد(ع) تنها به شیعیان مربوط نیست.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۵۲