خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

الأحد ٩ جمادى الثانية ١٤٣٩

Sunday, February 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه صحیفه سجادیه
آیت الله علیدوست:
نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه ظرفیت عظیمی برای تمدن اسلامی دارند
خبرگزاری شبستان: عمده آموزه های اسلامی، جامع، جهانی و جاودانی است و این ظرفیت را در هیچ مذهب و مکتبی نمی توان پیدا کرد و می توان با توجه به آموزه های اسلامی آنها را به دنیا انتقال داد، چنانکه نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه ظرفیت تمدن سازی را دارند.

۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳:۰۹

پایان دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه در اراک
خبرگزاری شبستان: دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه در اراک با حضوردبیرشورای توسعه فرهنگ قرآن کشور به کار خود پایان می دهد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۴:۱۵

جبهه فرهنگی به سربازانی نظیر مدافعان حرم نیاز دارد
خبرگزاری شبستان: مدیر موسسه اندیشه های اسلامی سجادیه از «سجاده» به عنوان طرحی نو در راستای تبیین آموزه ها و ادعیه صحیفه سجادیه نام برد و با اشاره به هجمه های فرهنگی دشمن، تصریح کرد: امروز در جبهه فرهنگی به سربازانی نظیر مدافعان حرم نیاز است.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۴:۴۵

آیت الله نعیم آبادی:
حق صحیفه سجادیه ادا نشده است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: متاسفانه نسبت به صحیفه سجادیه، زندگی اهل بیت علیهم السلام و حتی عاشورا به صورت گریزی برخورد می شود، فقدان مطالعه در بین علما و روحانیون نسل جدید آزار دهنده است.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۰۸:۵۸

با حضور دبیر ستادعالی کانون های مساجد کشور:
آیین افتتاح دومین دوره آموزشی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه برگزار شد
خبرگزاری شبستان: دومین دوره آموزشی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه امام زین العابدین(ع) با حضور دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در قم برگزار شد.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۰۸:۴۲

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:
مکتب امام سجاد(ع) یک مکتب فکری است / مراکز اسلامی و دینی، اتاق فکر داشته باشند
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم بندر عباس در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل اتاق فکر برای بهبود فعالیت های مراکز تخصصی که در زمینه امور دینی و مفاهیم ارزشمند اسلامی کار می کنند یکی از ملزوماتی ست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۰۸:۲۶

مشاور وزیر ارشاد تاکید کرد؛
استفاده از ظرفیت نامحدود صحیفه سجادیه، بهترین راه فرهنگ سازی
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام ارزانی با بیان اینکه بهترین راه فرهنگ سازی استفاده از ظرفیت نامحدود صحیفه سجادیه است افزود: صحیفه سجادیه ادبیاتی نو برای نشر معارف ناب اهل بیت(ع) است.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۰۸:۲۲

صحیفه سجادیه می تواند موجب وحدت تمام ادیان آسمانی شود
خبرگزاری شبستان:مدیر موسسه اندیشه های اسلامی سجادیه با بیان اینکه معارف امام سجاد علیه السلام موجب تقویت وحدت بین شیعه و اهل سنت درمنطقه جنوب کشور شده است گفت: گنجینه ارزشمند صحیفه سجادیه می تواند موجب وحدت تمام ادیان آسمانی شود.

۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۰۹:۱۲

اولین دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه در اراک برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مسئول موسسه قرآن و عترت اصحاب الثقلین اراک از برگزاری اولین دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه در اراک خبر داد.

۱۳۹۶/۸/۱ - ۱۳:۵۲

تجلیل آیت الله نعیم آبادی از تنها حافظ صحیفه سجادیه در استان کهگیلویه و بویراحمد
خبرگزاری شبستان: تنها حافظ صحیفه سجادیه در استان کهگیلویه و بویراحمد از سوی رئیس شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی امام سجاد (علیه السلام) تجلیل شد.

۱۳۹۶/۸/۱ - ۱۱:۲۳

آیت الله رشاد در درس خارج:
حوزه امروز نیازمند تدریس نهج‌البلاغه، صحیفه‌سجادیه و خطبه‌فدکیه است
خبرگزاری شبستان:رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: اقل کار همین است که تا اتمام پایه دهم، یک دور تفسیر و شرح قرآن و سایر متون مذکور خوانده شود، اگر کسی این چهار متن را با دقت و به صورت تفسیری کار کند؛ ذهن شیعی او شکل می‌گیرد.

۱۳۹۶/۸/۱ - ۰۸:۴۷

نویسنده عراقی؛
امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه از مشترکات همه مذاهب اسلامی است
خبرگزاری شبستان: نویسنده کتاب «جهاد امام سجاد(ع)» با بیان اینکه همه مذاهب اسلامی اگرچه اختلافاتی در اجرای احکام شرعی دارند اما مشترکات بسیاری نیز دارند، گفت: یکی از این موارد اشتراکی امام سجاد(ع) و کتاب معتبر صحیفه سجادیه است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۵:۵۷

آثار امام سجاد(ع) تنها به شیعه مربوط نمی شود/ تا کنون ۶۰ ترجمه و شرح از صحیفه سجادیه به زبان فارسی انجام شده است
خبرگزاری شبستان: معاون مجمع جهانی اهل بیت به ترجمه های انجام شده در ارتباط با صحیفه سجادیه در عرصه جهانی و بُعد بین المللی، گفت: صحیفه سجادیه و رساله الحقوق از آثار ارزشمند امام سجاد(ع) تنها به شیعیان مربوط نیست.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۵۲

نماینده رهبر شیعیان بحرین در هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)؛
انقلاب امام سجاد(ع) انقلابی ژرف و تحول ساز بود/صحیفه سجادیه دایره المعارفی بزرگ است
خبرگزاری شبستان: نماینده رهبر شیعیان کشور بحرین با بیان اینکه از انقلاب امام سجاد(ع) به عنوان انقلابی ژرف و تحول ساز یاد کرد و گفت: امروز ملت بحرین نیز انقلاب خویش را از سیره امام سجاد(ع) الگو گرفته اند.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۰۹

آیت الله حسینی بوشهری؛
کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به یکی از رویدادهای مهم تبدیل شده است
خبرگزاری شبستان: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به یکی از رویدادهای مهم تبدیل شده است که علاوه بر ایران در بسیاری از کشورها نیز برگزار می‌شود.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۱:۳۴

گفتار و سلوک امام سجاد(ع) سراسر نورانی است
استاندار هرمزگان گفتار و سلوک امام سجاد(ع) را سراسر نورانی دانست و گفت: این سخنان و سيره می‌تواند معیار و شاخص راه و مسیر در طول زندگی ما باشد زیرا اگر اعمال و اخلاق ما در این معیارها قرار گیرد تکلیف خود را انجام داده‌ایم.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۱:۲۹

صحیفه سجادیه از کتابخانه ها به خانه ها راه پیدا کند
خبرگزاری شبستان: مشاور وزیر و دبیر ستاد عالی کانون های مساجد کشور با تاکید بر اینکه صحیفه سجادیه از کتابخانه ها به خانه ها راه پیدا کند، گفت: صحیفه سجادیه در مدارس تدریس شود

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۰:۵۱

به مناسبت ۲۵ محرم الحرام؛
امام سجادعلیه السلام در اسارت، شام را فتح کرد/دعاهای صحیفه سجادیه بیدارکننده و حرکت دهنده است
خبرگزاری شبستان: استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با بیان نکاتی از سیره سیاسی و عبادی امام سجادعلیه السلام، تصریح کرد: صحیفه سجادیه مانند یک کتاب سیاسی است و مضامین آن فقط دعا نیست.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۰:۳۶

یادواره شهدای آبروی محله و گرامیداشت شهید مسلم بشاش برگزار شد
خبرگزاری شبستان: نخستین یادواره شهدای آبروی محله و گرامیداشت شهید مسلم بشاش ضیابری در دهستان ضیابر برگزار شد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۸:۳۵

برنامه ریزی جهت برگزاری مسابقات مدهامتان در چالوس اتخاذ شد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه چالوس با اشاره به انجام برنامه ریزی لازم جهت چگونگی اجرای دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان در این شهرستان، گفت: آشنایی با مفاهیم قرآن، بسیار محدود است و باید به فهم کلام وحی، توجه شود.

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۱:۲۶