خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷

الثلاثاء ٧ المحرّم ١٤٤٠

Tuesday, September 18, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه صحیفه سجادیه
برگزاری دوره های قرآنی و صحیفه سجادیه در ۲۸ روستای شهرستان دنا
خبرگزاری شبستان: نخبه فرهنگی و قرآنی شهرستان دنا گفت: دوره های قرآنی، مداحی، اذان و صحیفه سجادیه در ۲۸ روستای شهرستان دنا برگزار می شود.

۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۰:۲۲

تأکید منتخبان همایش ملی «سبک زندگی امام سجاد(ع)» بر کاربردی کردن دستاوردهای پژوهشگران
خبرگزاری شبستان: منتخبان بخش علمی و پژوهشی همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و مقاوم‌سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد (علیه‌السلام)» بر کاربردی شدن دستاوردهای همایش ها و مقالات ارائه شده در جشنواره های ملی تأکید کردند.

۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۴:۵۷

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
فرهنگ، لازمه رسیدن به بنیان مرصوص در حوزه اقتصاد است
خبرگزاری شبستان: مشاور وزیر و دبیر ستادعالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با تاکید بر عجین بودن اقتصاد و فرهنگ با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، گفت: فرهنگ، لازمه رسیدن به بنیان مرصوص در حوزه اقتصاد است.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۲۲:۲۶

استاندار خراسان شمالی:
صحیفه سجادیه، الگوی مدون سبک زندگی اسلامی است
خبرگزاری شبستان: استاندار خراسان شمالی در پیام خود به همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد علیه السلام»، گفت: صحیفه سجادیه، الگوی مدون سبک زندگی اسلامی است.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۰:۴۲

حجت الاسلام سالاری مکی:
سبک زندگی امام سجاد (ع)، بهترین روش برای پاسخگویی به جنگ نرم دشمن
خبرگزاری شبستان: دبیر علمی نخستین همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد علیه السلام»، از امام سجاد(ع)به عنوان موفق ترین شخصیت نام برد و گفت: بهترین سبکی که می توان به جنگ نرم دشمن پاسخ داد، سبک زندگی امام سجاد (ع) است.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۴:۳۶

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
صحیفه سجادیه، راهنمایی برای ارتقای سبک زندگی اسلامی و نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی
خبرگزاری شبستان: مشاور وزیر و دبیرستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: صحیفه سجادیه سرشار از معانی دقیقی است که می‌تواند راهنمای ما در ارتقای سبک زندگی اسلامی و نهادینه ساختن اقتصاد مقاومتی در شئون مختلف باشد.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۱:۴۸

مربیان مطالعه و سیر در نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه را در برنامه خود قرار دهند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: مربیان در کنار تمسک به قرآن کریم، از مطالعه و سیر در نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه غافل نباشند و این معارف را در برنامه‌های تربیتی خود نیز داخل کنند.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۰۷:۵۹

امام جمعه شیروان:
الگو پذیری از صبر و مقاومت امام سجاد(ع)، لازمه زندگی سعادت بخش جامعه امروز است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیروان، اظهارداشت: امام سجاد علیه السلام الگوی مقاومت و صبر بوده که امروز توجه به این مهم در زندگی مادی و معنوی جزء نیازهای اولیه زندگی سعادت بخش انسان به شمار می رود.

۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۰۹:۵۶

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:
بایدها و نبایدهای جامعه اسلامی در صحیفه سجادیه و رساله الحقوق تبیین شده است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این که بایدها و نبایدهای جامعه اسلامی در صحیفه سجادیه و رساله حقوق امام سجاد(ع) تبیین شده، گفت: بهره گیری از این آموزه ها در تحقق سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی از اهمیت خاصی برخوردار است.

۱۳۹۷/۲/۱۳ - ۱۴:۱۲

اجرای طرح بزرگ اعتکاف علمی با محوریت صحیفه سجادیه در کانون دفاع مقدس
خبرگزاری شبستان: مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری دفاع مقدس شهرک توحید از اجرای طرح بزرگ اعتکاف علمی با محوریت صحیفه سجادیه در دهه سوم ماه مبارک رمضان در مسجد حضرت معصومه(س) خبرداد.

۱۳۹۷/۲/۱۳ - ۱۱:۲۸

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان جنوبی:
صحیفه شناسی و صحیفه خوانی را باید از بستر مساجد فرهنگ سازی کنیم
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی، به کارکردهای مثبت مساجد اشاره کرد و از کانون ها به عنوان یک عنصر تاثیرگذار نام برد و گفت: باید صحیفه شناسی و صحیفه خوانی را از بستر مساجد فرهنگ سازی کنیم.

۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۰:۵۲

گفتگو با مدیر گروه تاریخ و سیره مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه های علمیه
راهنمایی امام سجاد (ع) به رفع بلاها و درخواست نجات
خبرگزاری شبستان:راهنمایی برای رفع بلاهای طبیعی ویژگی دیگر صحیفه سجادیه است. در صحیفه دعایی دیگری نیز هست برای رفع انواع بلاها و نجات خواستن از خدا جهت دوری از بلا های طبیعی است.

۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۰:۴۳

امام جمعه فاروج:
مسئولان شاخصه های حکومت دینی امام سجاد(ع) را سرلوحه کار خود قرار دهند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه فاروج بر ضرورت مطالعه رساله حقوق امام سجاد(ع) از سوی مدیران جامعه اسلامی تأکید کرد و گفت: مسئولان، شاخصه های حکومت دینی امام سجاد(ع) را سرلوحه کار خود قرار دهند.

۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۰۹:۴۰

گفتگو با مدیر گروه تاریخ و سیره مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه های علمیه
سه مضمون عالی صحیفه سجادیه: توحید، حکمت های عاطفی و خودسازی
خبرگزاری شبستان:صحیفه جامعیتی چون قرآن دارد و در قالب عرفان موضوعات مهمی در آن مورد توجه است : اول از همه توحید است. در ستايش و حمد و ثناى خداى عزوجل، در مقام فروتنى و تذلل به پيشگاه الهى و پناه جستن به درگاه او کتابی بی مانند است.

۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۰:۵۳

مضامین عالی صحیفه سجادیه سرمایه فاخر برای همگان است/لزوم شناساندن و بکارگیری صحیفه سجادیه امام سجاد(ع) در زندگی
خبرگزاری شبستان: امام جمعه رودپی شمالی با اشاره به اینکه امام سجاد(ع) مسائل بسیاری نظیر علم را در صحیفه سجادیه برای بهره گیری مردم تبیین کرد، گفت: مضامین عالی صحیفه سجادیه سرمایه عظیم و فاخر برای همگان است.

۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۳:۴۹

گفتگو با مدیر گروه تاریخ و سیره مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه های علمیه
انعکاس آسیب شناسی عمیق فرهنگی امام سجاد (ع) در صحیفه سجادیه
خبرگزاری شبستان:آسیب شناسی فرهنگی امام درصحیفه بسیار عمیق و برجسته است. امام دراین وضعیت فرهنگی، سیاسی و اجتماعی آشفته زیر سایه سنگین ظلم امویان و جنگ های پیاپی در میان امت اسلام که باعث اختلاف، شقاق و کشتار مسلمانان می شد حافظ وحدت امت اسلامی بود.

۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۲:۵۱

یک محقق و پژوهشگر در گفت وگو با شبستان:
رسیدن به حیات طیبه از میانبر صحیفه سجادیه
خبرگزاری شبستان: عیسی فر با بیان اینکه عمل به رساله حقوق و صحیفه سجادیه باعث کاهش جنایات، بی اخلاقی و فساد در جامعه می شود، گفت: با کاربردی کردن این دو کتاب سبک زندگی اسلامی و حیات طیبه محقق می شود.

۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۱:۰۴

تعالی انسان و جامعه، مبنای سبک زندگی اسلامی از نگاه امام سجاد علیه السلام
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه تعالی انسان و جامعه، مبنای سبک زندگی اسلامی از نگاه امام سجاد علیه السلام است، از حیات طیبه به عنوان یک مدل سبک زندگی اسلامی نام برد.

۱۳۹۷/۲/۲ - ۰۱:۲۵

نخستین مساله‌ای که در مورد ادعیه و به ویژه صحیفه سجادیه باید به آن توجه کنیم اینست...
خبرگزاری شبستان: سخن نگاشت امروز را دنبال کنید.

۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۱۰:۴۵

چهارشنبه هر هفته برگزار می شود؛
شرح دعای صحیفه سجادیه در مصلی امام خمینی (ره) کرج
خبرگزاری شبستان: شرح دعای صحیفه سجادیه چهارشنبه هر هفته با عنوان سلسله درس های اخلاقی و معرفتی با حضور نماینده ولی فقیه در استان البرز برگزار می گردد.

۱۳۹۷/۱/۱۴ - ۰۸:۲۰