خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

السبت ١٩ صفر ١٤٤١

Saturday, October 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه امام جمعه شیراز
دعوت نماینده ولی فقیه در فارس و استاندار از مردم برای حضور در مراسم اربعین حسینی
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز و استاندار فارس برای حضور مردم در مراسم اربعین حسینی (ع) بیانیه‌ای صادر کردند.

۱۳۹۸/۷/۲۷ - ۰۱:۲۱

امام جمعه شیراز عنوان کرد
تلاش برای ساخت متروی بازار وکیل قابل تقدیر است
آیت الله دژکام گفت: تلاش مجموعه متروی شیراز در ساخت ایستگاه متروی بازار وکیل با وجود معماری زیبا و سختی های اجرایی آن قدر می دانیم و ارج می نهیم.

۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۵:۳۱

امام جمعه شیراز عنوان کرد
کرامت انسانی مورد تاکید اسلام در اشعار حافظ متجلی است
آیت الله دژکام با اشاره به اینکه دین اسلام دین سخت گیرانه ای نیست، گفت: اسلام کرامت انسان را توسعه می دهد دینی که شرایعش سخت گیرانه نیست و مسلما این ویژگی در اشعار حافظ جلوه گر است.

۱۳۹۸/۷/۱۹ - ۲۱:۲۰

امام جمعه شیراز عنوان کرد
الگوبرداری از معرفت و شیوایی کلام حافظ
آیت الله دژکام گفت: باید از ۲ ویژگی برتر حافظ توسط مدیران استان بهترین الگو گرفته شود که آنهم معرفت حافظ و دیگری شیوایی و زیبایی کلام اوست.

۱۳۹۸/۷/۱۹ - ۱۳:۱۷

امام جمعه شیراز اظهار کرد
تمامی ادیان تاریخی قابل احترام هستند
آیت الله دژکام گفت: تمامی ادیان گذشته تاریخی پیش از اسلام نیز نورانی هستند و پس از دین اسلام، مجالی برای دین‌های ماقبل اسلام که کمال نایافته هستند نسبت به اسلام، نیست و ما نباید به آنها بی‌حرمتی کنیم.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۲۱:۰۸

امام جمعه شیراز مطرح کرد
استفاده از ظرفیت مساجد برای کاهش پرونده‌های قضایی فارس
آیت الله دژکام گفت: مساجد دارای ظرفیت‌های ویژه و مطلوبی هستند که در حوزه کاهش دعاوی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند و این اقدام در کاهش روند و مسیر قضایی نیز تاثیر بسزایی دارد.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۵:۲۵

امام جمعه شیراز:
مساجد متولی دقیقی ندارند
دژکام گفت: یکی از معضلات ما در باب امور مساجد این است که مساجد ما سامان و متولی دقیقی ندارند و علاوه بر آن به‌غلط گفته می‌شود که مساجد، دولتی اداره می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۱:۰۹

امام جمعه شیراز تصریح کرد
هیچ بهانه‌ای برای عدم تحقق اقتصاد مقاومتی در فارس پذیرفته نیست
آیت الله دژکام گفت: وزیر کشور اعلام کرد هر کجا لازم باشد در حوزه اقتصاد مقاومتی، مصوبه دولت را برای فارس اخذ می‌کند و این امر نشان می‌دهد که هیچ بهانه‌ای از سوی مدیران برای اینکه بگویند در حوزه اقتصاد مقاومتی اختیارات لازم را ندارند، پذیرفته نیست.

۱۳۹۸/۷/۱۲ - ۱۴:۰۵

امام جمعه شیراز تبیین کرد
اقتصاد مقاومتی یک مقوله بی مثال است
آیت الله دژکام گفت: مقوله اقتصاد مقاومتی در جهان بی‌مثال است و طبق گفته رهبری، اقتصاد مقاومتی نوعی اقدام دانش بنیان است که برای توسعه آن به آگاهی نیاز داریم.

۱۳۹۸/۷/۱۱ - ۲۱:۳۵

نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد
آسیب های موجود نیازمند فرهنگ سازی است
آیت الله دژکام گفت: بسیاری از آسیب هایی که شما در ناجا درگیر آن هستید، به دلیل این است که فرهنگ سازی مناسب انجام نشده است و این فرهنگ سازی، رسالت دستگاه ها و نهادهایی است که باید به درستی کار کنند تا اثر کار آنها، بر کار شما نیز اثر مطلوب بگذارد.

۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۱۲:۳۸

امام جمعه شیراز بیان کرد
امر به معروف منشأ خیر در جامعه است
آیت الله دژکام گفت: امر به معروف و نهی از منکر منشأ آثار خیر در جامعه است و لازم است تا در این حوزه دغدغه مردم در اولویت جامعه قرار داده شود.

۱۳۹۸/۷/۷ - ۱۵:۱۸

امام جمعه شیراز:
بافت تاریخی شیراز در خور سومین حرم اهل بیت (ع) شود
آیت الله دژکام گفت: لازم است تا شهرداری در کنار عمران شهری به رفع معضلات اجتماعی نیز نگاه ویژه داشته باشد و مردم و سایر نهادها نیز کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی را در اولویت خود قرار دهند.

۱۳۹۸/۷/۵ - ۱۳:۴۷

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد
تاکید بر رشد صنایع در فارس
سیاری گفت: باید موقعیتی فراهم آورد تا با رشد صنایع در فارس از این به بعد شاهد کوچ صنایع از این استان نباشیم.

۱۳۹۸/۶/۳۱ - ۲۰:۲۰

نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد
کلید رونق فارس در راه آهن است
آیت الله دژکام گفت: راه‌آهن، کلید رونق در فارس است و البته در اجرای این توسعه نباید محدودیتی برای رشد شهری ایجاد شود.

۱۳۹۸/۶/۳۱ - ۲۰:۲۰

مراسم رژه نیروهای مسلح فارس برگزار شد
مراسم رژه نیروهای مسلح برگزار شد و یگان های برتر استان فارس، از مقابل جایگاه رژه رفتند و صلابت خود را به رخ دشمن کشیدند.

۱۳۹۸/۶/۳۱ - ۱۲:۵۲

نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد
عرصه تاثیرگذاری اجتماعی و فرهنگی در حوزه های علمیه فارس باید تقویت شود
آیت الله دژکام با اشاره به اینکه عرصه توسعه فیزیکی، علمی، آموزشی و پژوهشی حوزه و همچنین عرصه تاثیرگذاری اجتماعی و فرهنگی در حوزه های علمیه فارس باید تقویت شود، گفت: اگر می خواهیم مفهوم سومین حرم اهل بیت (ع) محقق شود، باید حوزه های علمیه احیا شود.

۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۲:۵۵

امام جمعه شیراز تبیین کرد
امر به معروف و نهی از منکر، خیر افراد جامعه را می خواهد
آیت الله دژکام با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک قانون مثبت است و خیر افراد جامعه را می خواهد، گفت: عمل به قانون معروف و عدم اجرای قانون منکر است.

۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۲:۵۳

نماینده ولی فقیه در استان فارس تبیین کرد
نباید مسئله حاشیه ای را وارد مسئله اصلی کشور کرد
آیت الله دژکام به موضوع خودسوزی دختر آبی اشاره کرد و گفت: اینکه دختری خود را سوزانده اگر حقی داشته باید داده شود و اگر نداشته کار قاضی است که باید ورود کند، اما موضوع این است که این موضوع را در ایام عزای امام حسین(ع) وارد مسئله اصلی کشور کنیم مشخص

۱۳۹۸/۶/۲۲ - ۱۵:۰۲

امام جمعه فارس عنوان کرد
مومنان برای جامعه ما تعیین تکلیف کنند
آیت الله دژکام گفت: مومنان برای جامعه ما باید تعیین تکلیف کنند، نه چهار نفری که از غرب تقلید کرده و از آنان خط می گیرند.

۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۵:۰۰

امام جمعه شیراز تبیین کرد
ساماندهی فضای مجازی باید شکل بگیرد
آیت الله دژکام با اشاره به اینکه ساماندهی فضای مجازی باید شکل بگیرد، گفت: اگر می خواهیم به ساماندهی فضای مجازی برسیم باید لیستی از کاربران و تولیدکنندگان محتوا تهیه، سپس ساماندهی کنیم.

۱۳۹۸/۶/۹ - ۱۱:۰۹