خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٨ ذو الحجّة ١٤٤٠

Tuesday, August 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تقریب مذاهب
با حضور معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان؛
نشست ملی نقش جوانان در گفتمان سازی وحدت و تقریب مذاهب در چابهار برگزار می شود
نشست ملی نقش جوانان و سازمان های مردم نهاد در گفتمان سازی وحدت و تقریب مذاهب در چابهار برگزار می شود.

۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۰۱:۰۶

معاون بین الملل موسسه انقلاب اسلامی:
وحدت از ملزومات تمدن نوین اسلامی است
پاک‌آئین با بیان اینکه وحدت از ملزومات تمدن نوین اسلامی است، گفت: وقتی به دیپلماسی نبوی(ص) نگاه می‌کنیم، عمده کار ایشان در راستای زدودن اختلافات و تلاش برای وحدت بود. اختلافات امروز جهان اسلام ناشی از پیاده کردن ناقص دیپلماسی وحدت است.

۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۴:۴۳

یک عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد:
لازمه زندگی بر اساس آموزه‌های اسلام، وجود یک نگاه تمدنی است
جهان‌بین با بیان اینکه هر تمدنی یک فاعل و یک عامل می‌خواهد، گفت: ما می‌خواهیم بر اساس آنچه که اسلام گفته است، زندگی کنیم و لازمه این امر وجود یک نگاه تمدنی است.

۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۴:۰۹

یک استاد دانشگاه تهران:
باید برای تمدن‌سازی استماع اقوال، جدال احسن و حلم داشته باشیم
اسحاقی با بیان اینکه برای تمدن‌سازی باید استماع اقوال، جدال احسن و حلم داشته باشیم، گفت: ما نیازمند جهاد علمی و فناوری و مهم‌تر از آن نیازمند باور به «لَيْسَ لِلْإِنْسانِ إِلاَّ ما سَعي» در این مسیر هستیم.

۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۴:۰۳

سفیر اندونزی در ایران:
می توان از ظرفیت های دانشگاه مذاهب اسلامی برای مقابله با تروریسم و افراط بهره برد
علیم الدین با بیان اینکه علم، هنر و فناوری جمهوری اسلامی ایران با اندونزی به اشتراک گذاشته شود، گفت: گفت‌وگو می تواند افراط را از بین ببرد، می توان از ظرفیت‎های دانشگاه مذاهب برای مقابله با تروریسم و افراط بهره برد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۰۹:۵۹

آیت الله محقق داماد تاکید کرد:
روحیه دیگرپذیریِ امام موسی صدر باید در نظام آموزش و پرورش نهادینه شود
رییس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران با بیان اینکه جمع کردن پیروان همه ادیان و مذاهب دور هم ناشی از روحیه دیگرپذیری امام موسی صدر است، گفت: همزیستی مسالمت آمیز با دیگران درس بزرگ مکتب این عالم شیعی است.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۸

کاروان سفیران وحدت با محوریت تقریب مذاهب به کردستان سفر می کنند
مسئول شورای توسعه فرهنگ قرانی کردستان با اشاره به حضور کاروان سفیران وحدت در روزهای ۱۱ تا ۱۳ مهر جاری در استان، گفت: این کاروان در راستای تقریب مذاهب وارد استان می شوند.

۱۳۹۷/۷/۹ - ۲۲:۰۳

مولف «درآمدی بر اندیشه سیاسی امام موسی صدر» تشریح کرد
راز مانایی «امام موسی صدر» پس از ۴۰ سال
شریف لکزایی گفت: امام موسی صدر ایده تشکیل جامعه اسلامی را در ذهن دارد، لذا تلاش می کند که آموزه های دینی به صورت دقیق تری فهم شده و به صورت صحیح تری مورد توجه قرار گیرد؛ او شرط اصلی و اساسی برای پیاده کردن این مساله را «تعامل» می داند.

۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۰۹:۴۵

برگزاری جشن بزرگ عید غدیر در دانشگاه ادیان و مذاهب
بزرگداشت واقعه‌ غدیر منافاتی با تقریب مذاهب اسلامی ندارد
قائم مقام دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی بااشاره به اینکه برگزاری مراسم بزرگداشت واقعه‌ غدیر در محافل علمی، می‌تواند چشم‌اندازی در جهت غدیرپژوهی ترسیم کند گفت: پاسداشت مناسبت‌های اعتقادی هریک از مذاهب اسلامی با تقریب بین این مذاهب هیچ منافاتی ندارد.

۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۴:۲۶

اسلام معتدل ترین مکتب جهانی است
خبرگزاری شبستان: قائم مقام دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: اسلام معتدل ترین مکتب جهانی است که برای هدایت بشریت آمده است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۹:۳۶

دبیر شورای ملی همبستگی پاکستان؛
وحدت افزایش قدرت جوامع اسلامی را رقم می زند
خبرگزاری شبستان: دبیر شورای ملی همبستگی پاکستان به اینکه باید به باور نظام علمی حاکم بر اسلام و توسعه این نظام توجه شود، گفت: با رسیدن به وحدت می‌ توانیم افزایش قدرت جوامع اسلامی را رقم بزنیم و برای مقابله با تروریست گام ‌های گسترده ‌تری برداریم.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۵:۰۹

مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام؛
میانه‌ روی امت اسلامی را به سمت وحدت سوق می دهد
خبرگزاری شبستان: مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام با بیان اینکه برای رسیدن به تمدن اسلامی باید گفتگو کنیم تا به زمینه های وحدت گرا برسیم، گفت: میانه‌ روی می‌ تواند ما را به سمت وحدت سوق دهد.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۴:۵۶

رئیس سابق سازمان دیانت ترکیه؛
هفته وحدت فرصتی برای تقویت وحدت میان امت اسلامی است
خبرگزاری شبستان: رئیس سابق سازمان دیانت با بیان اینکه هفته وحدت فرصتی برای تقویت وحدت میان امت اسلامی است، گفت: بر اساس روایات دینی باید مسیر واحد پیامبر اسلام(ص) را دنبال کنیم.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۴:۲۸

ترویج فرهنگ تقریب بین مذاهب برای پیشگیری از رشد مجدد تکفیری ها ضروری است
خبرگزاری شبستان:استاندار خراسان رضوی گفت: پس از پیروزی نیروهای نظامی منطقه و مستشاران نظامی ما بر تکفیری ها، ضرورت دارد با ترویج فرهنگ تقریب بین مذاهب اسلامی از فراهم شدن بستر و زمینه رشد مجدد این گروه ها جلوگیری شود.

۱۳۹۶/۹/۸ - ۱۲:۲۵

نشست علمی بررسی اندیشه تقریب مذاهب اسلامی، موانع و آسیب ها برگزار می شود
خبرگزاری شبستان:نشست علمی بررسی اندیشه تقریب مذاهب اسلامی، موانع و آسیب ها در راستای تجلیل جریان های فکری در مشهد برگزار می گردد.

۱۳۹۶/۵/۱۴ - ۱۰:۳۰

برگزاری دهه فرهنگ رضوی در راستای تقریب مذاهب ضرورت دارد
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، برگزاری دهه فرهنگ رضوی در قالب ویژه برنامه های فرهنگی را در راستای تقریب مذاهب ضروری عنوان کرد.

۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۳:۱۹

علمای اسلام با روشنگری، مراقب توطئه ها باشند
خبرگزاری شبستان:دبیرکل مجمع جهانی تقریب وحدت مسلمین و تقریب مذاهب را از اهم امور جهان اسلام دانست و گفت: تکفیری ها به دنبال جنگ بین شیعه و سنی هستند، لذا علمای اسلام با روشنگری، مراقب توطئه ها باشند.

۱۳۹۶/۲/۹ - ۱۲:۴۸

جشنواره قرآنی ویژه بانوان در بزمان برگزار می شود
خبرگزاری شبستان:مسئول کمیته مساجد و تقریب مذاهب ایام الله دهه فجر ایرانشهر گفت: جشنواره قرآنی ویژه بانوان در مسجدعلی ابن ابیطالب بزمان برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۰:۴۳

۲۲ ویژه برنامه فرهنگی و مذهبی از سوی کمیته مساجد استان اجرایی می شود
خبرگزاری شبستان: ۲۲ ویژه برنامه فرهنگی، مذهبی و ورزشی از سوی کمیته مساجد سیستان و بلوچستان اجرایی می شود.

۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۱۳:۵۱

یادداشت عضو مجلس خبرگان رهبری
حوزه علمیه قم به صورت جدی تر به کمک تقریب مذاهب بشتابد
خبرگزاری شبستان:عضو مجلس خبرگان رهبری در یادداشتی با تاکید بر ضرورت ایجاد یک جریان تقریبی آزاد بین حوزه علیمه قم و مراکز علمی جهان تصریح کرد:حوزه علمیه قم به صورت جدی تر به کمک تقریب مذاهب بشتابد.

۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۱:۵۹