خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

الاثنين ١٣ شوّال ١٤٤٠

Monday, June 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس
مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس بیان کرد:
۳۴ موزه خصوصی و دولتی در فارس وجود دارد
کمالی سروستانی گفت: هم اکنون در فارس ۳۴ موزه خصوصی و دولتی وجود دارد که ۱۷ موزه آن در شیراز است و هم چنین استان دارای ۱۲ مجوز مجموعه داری تاریخی و فرهنگی است.

۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۲۲:۰۰

رئیس مرکز سعدی شناسی بیان کرد:
حرکت مردم شیراز در مواجه با سیل زدگان برگرفته از آموزه های سعدی بود
کمالی سروستانی حرکت مردم شیراز در مواجه به سیل زدگان را برگرفته از آموزه های این شیخ اجل خواند و گفت: حرکت مردم شیراز صیقل قلب ها و نمونه عملی مفهوم شعر معروف «دگر عضوها را نماند قرار» بود.

۱۳۹۸/۲/۲ - ۰۰:۵۰

رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس خبر داد:
جایزه ادبی «کتاب سال ریحانه» بین المللی می شود / بررسی ۳۴۰ کتاب در جایزه ادبی «کتاب سال ریحانه»
کمالی سروستانی گفت: ۳۴۰ کتاب برای انتخاب جایزه ادبی «کتاب سال ریحانه» مورد بررسی قرار گرفته ویک کتاب برگزیده شده است که در مراسم فردا اعلام می شود، کتاب سال از سال آینده بین المللی می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۹:۱۷

نویسنده اهل استان فارس مژده داد:
شرایط ادبیات معاصر ایران در حال بهبودی است
خسروی گفت: ادبیات داستانی ایران در حال تغییر است و امروز شاهد نسل نویت داستان نویسی در ایران هستیم که شاهد ارائه آنها در مجلات و جشنواره هستیم و این نشان ایجاد شرایط بهتر ادبیات معاصر ایران است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۲۱:۱۹

مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس بیان کرد:
نویسندگان شیرازی در پس زمینه ادبیات داستانی باقی ماندند
کمالی سروستانی با بیان اینکه نویسندگان شیراز همچنان در پس زمینه ادبیات داستانی هستند، گفت: باید منتظر نویسندگان بود که از پس زمینه ادبیات داستانی بیرون بیایند و تحولاتی در ادبیات معاصر استان ایجاد کنند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۲۱:۱۹

پژوهشگر ادبی بیان کرد:
رمان های امروزی آپارتمانی هستند / رمان معرف فرهنگ
میرعابدینی گفت: بیشتر رمان های امروزی فاقد لایه های زیرین و حقیقی داستان بوده و آپارتمانی هستند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۲۱:۱۹

رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس بیان کرد:
استاد سرشار با قصه تاریخ شفاهی ایران را بیان کرد
کمالی سروستانی گفت: محمدرضا سرشار از صدا و قصه استفاده کرد تا بخشی از تاریخ شفاهی ایران را بیان کند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۱۴:۱۸

برگزاری عنوان برنامه ویژه ایام دهه فجر در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس
کمالی با اشاره به برنامه های سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در مجموع ۹ عنوان برنامه برای این ایام در نظر گرفته شده است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۴:۲۰

رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس بیان کرد:
شیراز توانایی برگزاری جایزه ۲ سالانه خوشنویسی را دارد
کمالی سروستانی گفت: مکتب شیراز این توانایی را دارد که جایزه ۲ سالانه خوشنویسی داشته باشد تا به عنوان یک پدیده فرهنگی هنری فارس جایگاه خود را نگه دارد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۷:۵۲

برگزاری دومین نشست جریان شناسی موسیقی از منظر افقه
دومین نشست جریان شناسی موسیقی ایران از منظر مسیح افقه، استاد موسیقی شناسی، در سرای سخن سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار شد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۴:۰۲

مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس بیان کرد:
شیخ بلیانی از دلایل هجرت خواجو به شیراز بود
کمالی سروستانی در بیان چرایی اقامت خواجو در شیراز گفت: ارادت و زیارت شیخ امین الدین بلیانی در کازرون یکی از انگیزه های اصلی هجرت او به سرزمین فارس و شیراز است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۲۲:۵۷

پیگیری ها برای کتابخانه مرکزی شیراز، بیش سه سال است که بی نتیجه مانده است
مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس به موضوع کتابخانه مرکزی شیراز اشاره کرد و گفت: این موضوع یکی از دغدغه های اصلی کتابخانه‌ های عمومی است با وجود اینکه کتابخانه مرکزی پروژه ملی است اما بیش از سه سال است که پیگیری ها برای یافتن زمین به نتیجه نرسیده است.

۱۳۹۷/۹/۹ - ۱۲:۰۷

عضو هیئت علمی دانشگاه ادبیات شیراز:
زنان در آثار امین فقیری فلاکت زده و پادآرمان شهری هستند
عضو هیئت علمی دانشگاه ادبیات شیراز با اشره به آثار امین فقیری گفت: زنان در آثار فقیری به آینده بی اعتماد هستند؛ عشق نمی شناسند؛ همواره مقهور ذهنیت مردانه قرار می گیرند و نمی ایستند؛ کارشان بیگاری است و ضامن استقلال و حضور اجتماعی نیستند؛ هدف آنها ازد

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۹:۱۲

شاهنامه پژوهش و شاعر شیرازی خبر داد:
«این خون من است» مجموعه هایکو فقیری منتشر می شود
شاهنامه پژوهش و شاعر شیرازی با بیان اینکه برخی از نویسندگان شاعرند، خبر داد: امین فقیری یک مجموعه اشعار کوتاه؛ شامل هایکوها نوشته که هنوز منتشر نشده است، این مجموعه با اسم انتخابی «این خون من است» به زودی منتشر می شود.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۷:۱۳

پژوشگر و نویسنده شیرازی:
امین فقیری تعریف همیشگی از روستاییان را برهم زده است
پژوهشگر حوزه ادبیات و نویسنده شیرازی با اشاره به برخی از آثار امین فقیری گفت: فقیری چهره مبارز و سربلندی مردم روستا را تغییر داده و به چهره خشن و دور از فرهنگ شهری روستائیان پرداخته است.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۷:۱۱

مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس عنوان کرد:
«امین فقیری»، بخشی از تاریخ فرهنگی شیراز است
مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس در آیین نکوداشت امین فقیری نویسنده شیرازی گفت: شیراز مدیون امین فقیری است چرا که از سویی او با آثارش فرهنگ، تاریخ و خاطره هایمان را ماندگار ساخته و از دیگر سوی، خود بخشی از تاریخ فرهنگی شیراز می شود.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۷:۰۹

مراسم بزرگداشت «ابراهیم سلطان»، کاتب شیرازی قرآن در این شهرستان برگزار شد
خبرگزاری شبستان: مراسم بزرگداشت «ابراهیم سلطان»، کاتب شیرازی قرآن به مناسبت ششصدمین سالگرد درگذشتش امروز (۲۶مهر) در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار شد.

۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۹:۴۰

آرشیو ملی در زمان دولت یازدهم به بهترین وضع خود رسید
خبرگزاری شبستان: معاون اسناد کتابخانه و اسناد ملی کشور با یادآوری این مطلب که آرشیو ملی در زمان دولت یازدهم به بهترین وضع خود رسید، گفت: تاریخچه ادارات باید تدوین شود و در تهران از وزارت خانه ها این کار شروع شده است.

۱۳۹۶/۲/۲۱ - ۱۲:۴۵

همایش مدیریت اسناد در شیراز برگزار شد
خبرگزاری شبستان: در پایان همایش مدیریت اسناد و گرامیداشت روز اسناد ملی و میراث مکتوب از زحمات آرشیویست برتر اسناد استان و دستگاه هایی که برای ارائه سندهای خود گام های موثری برداشتند، تجلیل شد.

۱۳۹۶/۲/۲۱ - ۱۲:۲۷

برپایی کار مشترک فرهنگی بین شیراز و آلمان با عنوان «کرنش به حافظ» در شیراز و آلمان
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز از برپایی کار مشترک فرهنگی بین شیراز و آلمان با عنوان «کرنش به حافظ» در شیراز و آلمان خبر داد و گفت: قلب اروپا اشعار حافظ شیرازی را در برمی گیرد.

۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۲:۰۴