خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٠ ذو القعدة ١٤٤٠

Tuesday, July 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دعای ابوحمزه ثمالی
تولیت مدرسه علمیه مروی:
مومنان حقیقی همواره از خداوند طلب استعانت دارند
آیت‌الله تحریری با بیان اینکه مومنان حقیقی همواره از خداوند طلب استعانت دارند، گفت: هر مقدار ایمان و اعتقاد انسان به یاری خداوند بیشتر باشد توجه و یاری خداوند نسبت به او بیشتر می‌شود.

۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۱:۰۵

آیت‌الله تحریری:
ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای توبه است
آیت‌الله تحریری گفت: از بین همه موجوات خلق شده توسط خداوند انسان محبوبیت خاصی نزد او دارد زیرا او می‌تواند تجلی‌گاه اسماء حسنی الهی باشد. ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای توبه است.

۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۵:۲۵

گناه باعث غفلت از حضور خدا است
یک واعظ با شرح فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی تصریح کرد: گناه باعث می شود تا نسبت به خدایی که از مادر به انسان مهربان تر و از رگ گردن به او نزدیک تر و در ذره ذره موجودات خود را نشان داده است، غافل شویم.

۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۰۸:۲۸

آیت الله تحریری در شرح دعای «ابوحمزه» بیان کرد
دعا اظهار خضوع خاص مقابل خدا است/راه نجات از عقوبت اعمال
آیت الله تحریری گفت: ائمه(ع) در ادعیه و مناجات ها جنبه های توحیدی را به ما آموزش می دهند، ما از خود چیزی نداریم. انسان در هر مقطعی پیش از رسیدن به آخرت باید از جنبه غیرتوحیدی نجات بیابد و تنها به مرکز حقیقی قدرت یعنی خداوند توجه داشته باشد.

۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۴:۴۶

انتشار «شرح فقراتی از دعای ابوحمزه ثمالی» در دو جلد
خبرگزاری شبستان: مجموعه دوجلدی «شرح فقراتی از دعای ابوحمزه ثمالی» مشتمل بر مجموعه سخنرانی های علامه آیت الله سید محمد حسین حسینی طهرانی (در زمان پیش از انقلاب) منتشر شد.

۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۰۹:۵۵

شرح دعای ابوحمزه ثمالی...
چه زبانی برای دعا، لال می‌شود؟
خبرگزاری شبستان: در سال گذشته این فراز را بیان کردیم: « أَدْعُوكَ يَا سَيِّدِي بِلِسَانٍ قَدْ أَخْرَسَهُ‏ ذَنْبُهُ رَبِّ أُنَاجِيكَ بِقَلْبٍ قَدْ أَوْبَقَهُ جُرْمُهُ». آقای من! سیّد من! تو را می‌خوانم، به زبانی که از فرط گناه، لال گردیده است.

۱۳۹۵/۳/۲۲ - ۱۲:۱۵

شرح دعای ابوحمزه ثمالی...
آمرزیده نشدن در ماه مبارک رمضان، نشانه شقاوت انسان است
خبرگزاری شبستان: خیلی جالب است پیامبر (ص) در خطبه آغازین این ماه فرمودند: کسی که در این ماه آمرزیده نشود، شقی است، این مطلب را با إنّ تحقیقیّه هم فرمودند.

۱۳۹۵/۳/۲۲ - ۱۲:۱۱

شرح علامه طهرانی با دعای ابوحمزه ثمالی/۱
بدترین بی‌ادبی در مسیر سیر و سلوک
خبرگزاری شبستان: حضرت سجّاد علیه السّلام می‌فرمایند: مرا که ادب می‌کنی، باید بکنی ولی به عقوبتت ادب نکن؛ پس ادب لازم است و بی‌‌ادبی خیلی بد است، از همه چیز در راه سیر و سلوک بدتر بی‌ادبی است.

۱۳۹۵/۳/۱۹ - ۱۲:۰۱

به قلم «مرتضی آقامحمدی»؛
کتاب «نجوای شبانه» در شرح دعای ابوحمزه ثمالی به چاپ رسید
خبرگزاری شبستان:نویسنده کتاب «نجوای شبانه» گفت: در دعای ابوحمزه ثمالی و یا در دعای کمیل، بنده برای خداوند ناز می‌کند، به طوری که این ناز کردن بنده برای خداوند در مکتب‌های دیگر وجود ندارد و این ادعیه جزء شاهکار مکتب اسلام است.

۱۳۹۴/۷/۲۶ - ۰۸:۳۸

مذاکره علمی یکی از بهترین کارها در شب های قدر
خبرگزاری شبستان: آیت الله مهدوی، با تاکید بر اینکه قرآن کتاب نازل و دعا الفاظ صاعد است اظهار داشت: یکی از مهمترین کارها  در شب های قدر، مذاکره علمی است.

۱۳۹۴/۴/۱۵ - ۱۵:۳۵

تفسیر فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی/
دعا از مصاديق روشن «ذكر الله» است 
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه اظهار داشت: دعای نورانی ابوحمزه ثمالی فرازهای گوناگون و جمله‌های متعددی دارد که همه آنها یک سطح نیست، چون همه دعا کنندگان یک سطح نیستند، لذا این دعای جامع برای همگان سودمند است. 

۱۳۹۴/۴/۱۴ - ۱۲:۳۲

دعای ابوحمزه یکی از ابزار مهم پیمودن طریقه ی معرفت است
خبرگزاری شبستان: دعای ابوحمزه، دعایی است از وجود مبارک امام سجاد(علیه السلام) که در سحرهای ماه مبارک رمضان این دعا را می خواندند و این دعا در منابع روایی و حدیثی ما وارد شده است و مرحوم سید بن طاوس این دعا را با یک سند ویژه از ابوحمزه ثمالی نقل می کند.

۱۳۹۴/۴/۳ - ۱۶:۰۷