خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٨ ذو الحجّة ١٤٤٠

Tuesday, August 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شبکه چهار سیما
بررسی «بازار‌های سنتی یا مجتمع‌های تجاری» در ایران
سومین قسمت از سری برنامه‌های تلویزیونی «شب معماری» امشب چهارشنبه ۱۶ مردادماه با موضوع «بازار‌های سنتی یا مجتمع‌های تجاری» پخش می‌شود.

۱۳۹۸/۵/۱۶ - ۱۵:۵۸

مستند «ایستاده در چهار راه فرهنگ و تاریخ» در شبکه چهار
مستند «ایستاده در چهار راه فرهنگ و تاریخ» با محوریت زندگی استاد شهرام اقبال زاده در قالب مجموعه «حکایت دل» از شبکه چهار سیما پخش می شود.

۱۳۹۸/۵/۱۳ - ۱۲:۲۱

بررسی معماری در انقلاب اسلامی از شبکه چهار سیما
دومین قسمت از سری برنامه‌های تلویزیونی «شب‌های هنر، شبِ معماری» امشب چهارشنبه ۹ مرداد از شبکه‌ چهارسیما پخش می‌شود.

۱۳۹۸/۵/۹ - ۱۴:۲۷

«علم مدیریت و مسئله جابه‌جایی نسلی مدیران در ایران» روی میز «زاویه»
سومین قسمت از فصل سیزدهم برنامه «زاویه» با موضوع «علم مدیریت و مسئله جابه‌جایی نسلی مدیران در ایران» از قاب شبکه ۴ سیما پخش می‌شود.

۱۳۹۸/۵/۱ - ۱۶:۱۴

حکایت زندگی «استاد تاریخ» در ۷۳ دقیقه
مجموعه مستند «حکایت دل» این هفته با موضوع زندگی استاد «سید فتح الله مجتبایی» ،حکیم ، دین پژوه و استاد یگانه تاریخ ادیان شرقی پخش می شود.

۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۷:۲۹

روایت «خیلی دور، خیلی نزدیک»‎ از پیوندهای فرهنگی اسلام در شبه‌قاره
«ایرا باسکار»، دکتری مطالعات سینمایی از دانشگاه نیویورک و عضو سابق شورای سانسور فیلم هند، در دومین قسمت «خیلی دور، خیلی نزدیک» درباره پیوندهای فرهنگی اسلام در شبه قاره سخن می‌گوید.

۱۳۹۸/۴/۱۵ - ۱۶:۰۱

«بار دیگر، مردی که دوستش می داشتیم» در شبکه چهار
مستند پرتره «بار دیگر، مردی که دوستش می داشتیم» که به زندگی نادر ابراهیمی می پردازد،روز جمعه از شبکه چهار سیما پخش می شود.

۱۳۹۸/۴/۱۲ - ۲۱:۵۵

به بهانه پخش «هزارتوی پن» از شبکه چهار
دنیای عجیب آقای «دل تورو»
تماشای «شکل آب» این نکته را به مخاطبان سینما یادآوری کرد که «حرکت در مرز میان واقعیت و رویا»، علاقه هیجان انگیز «گیرمو دل تورو» است؛ گرچه او پیش تر ورژن جذاب تر این دوگانگی را در «هزارتوی پن» به رخ کشیده بود.

۱۳۹۸/۴/۴ - ۱۵:۱۶

بررسی مقوله عدالت‌خواهی در اندیشه شهید بهشتی
مولفه‌های عدالت‌خواهی در اندیشه آیت‌الله شهید بهشتی در سومین قسمت از ویژه‌برنامه ‌«مصیر» بررسی می‌شود.

۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۵:۰۱

«حکایت دل» با آیت الله سید مصطفی محقق داماد
اولین قسمت از مستند چهره نگارِ «حکایت دل» با محوریت معرفی آیت الله «سید مصطفی محقق داماد» از شبکه چهار سیما پخش می شود.

۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۳:۱۹

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد
اشکال مختلف مواجهه اندیشه‌های اجتماعی جهان اسلام با دنیای مدرن
حجت‌الاسلام «پارسانیا» در برنامه «ضیافت» که به مناسبت ماه رمضان از شبکه چهار سیما پخش می‌شود، با اشاره به سیر تطور فکری در جهان اسلام به اشکال مختلف مواجهه اندیشه‌های اجتماعی جهان اسلام با دنیای مدرن پرداخت.

۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۱:۴۶

یک روانشناس بیان کرد
ریشه اضطراب نداشتن معنا در زندگی است
حجت‌الاسلام عباسی در برنامه «معنای زندگی» با اشاره به مشکلات امروز انسان، گفت: اضطراب خیلی تهدید کننده‌تر از ترس است. استرس گاهی ملازم اضطراب است یعنی استرس‌ها می‌توانند ناشی از اضطراب باشند یا خودشان باعث اضطراب شوند.

۱۳۹۸/۳/۴ - ۱۶:۱۷

غلامعلی حداد عادل:
سنت ترجمه‌خوانی قرآن همگانی شود
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: در ابتدای مراسم مجلس، سنت قرائت ترجمه قرآن را نیز قرار دادم تا این سنت در همه محافل کشور رایج شود و هنوز در مجلس ادامه دارد؛ امیدوارم در ایران ترجمه‌خوانی سنت و به عنوان یک عادت و فرهنگ تبدیل شود.

۱۳۹۸/۳/۱ - ۱۲:۰۰

«ضیافت» میزبان حدادعادل می‌شود
دوازدهمین قسمت از برنامه «شب ضیافت» ميزبان غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با موضوع ترجمه قرآن مي‌شود.

۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۳:۳۲

حجت‌الاسلام الویری:
باید پاسخ پرسش‌های بشر امروز را در قرآن پیدا کنیم
عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه باید پرسش‌های بشر امروز را در قرآن پیدا کنیم، گفت: با این وجود ما فقط به ترجمه اکتفا کرده‌ایم در حالی که آیات قرآن باید تفسیر عملیاتی شوند.

۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۱۵:۲۷

«ضیافت» با قرآن و سلوک فرهنگی مسلمانان روی آنتن می‌رود
نهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «ضیافت» امشب با موضوع « قرآن و سلوک فرهنگی مسلمانان» و با حضور محسن الویری روی آنتن می‌رود.

۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۱۴:۵۷

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی:
تنهایی محصول جدا شدن آدمی از امر الهی است
میثم سفیدخوش با بیان اینکه نمی‌توان تنهایی را به عنوان یک امر ذاتی تلقی کرد، گفت: باید به دنبال شرایطی در آگاهی و فرهنگ بگردیم که باعث پدید آمدن تنهایی شده اند. تنهایی محصول جدا شدن آدمی از امر الهی است.

۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۰۹:۵۱

یک تمدن‌پژوه مطرح کرد:
تمدن‌پژوهان نمی‌توانند از مسائل جهان اسلام شانه خالی کنند
حجت الاسلام بابایی در هفتمین برنامه «ضیافت» که با موضوع «فهم تمدنی قرآن» از شبکه چهار سیما پخش شد، اظهار کرد: تمدن پژوهان نمی‌توانند از مساله های جهان اسلام شانه خالی کنند. در خوانش‌های خود امید و نقطه عزیمت تمدنی را مدنظر قرار دهیم.

۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۵:۰۱

محمود حکمت نیا:
برخورد با نشر اکاذیب سنت الله است
حکمت‌نیا گفت: خداوند در زمان پیامبر(ص) به سه قشر منافقین، کسانی که در قلب‌شان مرض هست و کسانی که نشر اکاذیب می‌کردند، هشداری شدید می‌دهد و می‌گوید: اگر دست برندارید به شدت با شما برخورد خواهد شد.

۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۵:۲۱

حجت الاسلام آذربایجانی:
کسی که چرایی زندگی را بداند، با هر چگونگی می‌سازد
عضو هیات علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با اشاره به ابعاد توانایی انسان در پیشبرد اهدافش، گفت:انسان قدرت و ظرفیت سازگار کردن خود با شرایط جدید را دارد. پس تا آنجا که ممکن است سعی کنیم شرایط جامعه را تغییر دهیم، اگر نشد باید شرایط ذهن خود را تغییر دهیم.

۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۴:۱۰