خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

الأربعاء ٤ رجب ١٤٣٩

Wednesday, March 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه درس فقه مراجع
بررسی فرصت ها و آسیب های عید نوروز از نگاه آیت الله مکارم شیرازی
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی به آسیب های عید اشاره کرد و گفت: یکی از آسیب ها، آسیب تصادفات رانندگی است که راننده در اغلب آنها مقصر است و در ایام عید خانواده ‌های زیادی داغدار و عزیزان خود را از دست می ‌دهند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۰:۲۵

آیت الله سبحانی:
حکومت نباید در مقابل گناه علنی سکوت کند/ بی‌حجابی شهوات را تحریک می‌کند
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی با اشاره به موضوع حجاب گفت: گناه نباید علنی شود و اگر علنی شد جامعه را آلوده خواهد کرد و حکومت باید از این گناه جلوگیری کند و نباید سکوت کند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۰:۱۷

آيت ‌الله مكارم شيرازي:
سازمان های مدعی حامی بشریت دروغگو و ریاکار هستند/به دنبال تضعیف ایران هستند
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم شيرازي گفت: در ظاهر شاهد هستیم که نهاد و سازمان هایی همچون سازمان ملل، شورای امنیت و... تشکیل شده اما در باطن چیز دیگری است که سه اصل زورگویی، ریاکاری و دروغگویی حاکم است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۴

آيت ‌الله سبحاني:
موضوع حجاب، امری واجب است
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله سبحاني تاکید کرد: موضوع حجاب امر واجب است و ۱۱ آیه در این خصوص در قرآن کریم آمده است و معنای محرمات در قرآن اجباری و اختیاری ندارد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۳

واکنش آيت ‌الله مكارم ‌شيرازي به گفته هایی در خصوص حجاب اجباری
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم ‌شيرازي گفت: در موضوع حریم خصوصی نیز باید این مطلب را بدانیم که خانه شیشه ای حریم خصوص نیست و خصوصی آن است که از دید مردم پنهان باشد.

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۱:۱۲

دیدگاه آيت ‌الله سبحاني در خصوص علوم
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله سبحاني گفت: از منظر الهی دیدگاه اخلاق، اقتصاد، مسائل اجتماع و مدیریت فرق می‌کند و اینکه می‌گویند علم، علم است در علوم تکوینی حق است ولی همین علم نیز وابسته به عالم بالا است.

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۱:۱۱

آیت الله مکارم شیرازی:
عظمت و جایگاه حضرت زهرا(س) در کنار مصائب بیان شود
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی خطاب به سخنرانان و مداحان گفت: در موضوع حضرت زهرا(س) نباید تنها به ذکر مصیبت پرداخت، باید مزایای مهم حضرت زهرا(س) بیان شود، خطبه فدکیه موضوع مهمی است که در آن نخست شجاعت حضرت زهرا(س) بیان می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۱۰:۳۹

دسته عزای فاطمی از سوی مراجع عظام تقلید در قم
دسته عزاداری فاطمی امروز ۱ اسفندماه با حضور آیات وحید‌خراسانی و صافی‌گلپایگانی از مراجع عظام تقلید، طلاب و روحانیون و سوگواران شهادت بی‌بی دوعالم از دفتر این دو مرجع تقلید تا حرم حضرت معصومه(س) برپا شد.

۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۴:۴۷

آیت ‌الله سبحانی:
توجه به کتاب های کیفی/گسترش نظارت بر چاپ کتب
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله سبحانی گفت: یکی از موضوعات در انتشار کتاب، توجه به کیفیت است که مهم بوده و باید بدانیم که کیفیت از کمیت بهتر است و باید دقیق نظارت شود که کتاب هایی با محتوای مناسب داشته باشیم.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۲۱:۵۰

استاد درس خارج حوزه علمیه قم تصریح کرد:
شناخت حضرت زهرا(س) باعث تکامل نفس و تعالی روح می‌شود
خبرگزاری شبستان: آیت الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه شناخت حضرت زهرا(س) باعث تکامل و تعالی روح می‌شود، گفت: محبت نسبت به حضرت زهرا(س)، آثار دنیوی و اخروی فراوان دارد و طلاب باید هر روز محبت خود را نسبت به حضرت بیشتر کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۲۰:۱۹

آيت ‌الله مكارم شيرازي:
مردم اتحاد خود را در ۲۲ بهمن به دنیا ثابت کردند
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی به راهپیمایی ۲۲ بهمن و حضور پرشور مردم اشاره کرد و گفت: وحدت در راهپیمایی ۲۲ بهمن اثر مهمی در دنیا داشت و مردم با حضور خود در این راهپیمایی دشمنان را مایوس کردند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۹

حضور ‌آیت الله مکارم شیرازی در راهپیمایی ۲۲ بهمن
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی در راهپیمایی ۲ ۲بهمن شرکت کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۱۱:۲۹

آيت‌ الله مكارم شيرازي:
ملت بزرگ ایران ۲۲ بهمن را به روز یاس دشمن تبدیل خواهند کرد
خبرگزاری شبستان: آيت‌ الله مكارم شيرازي گفت: ملت بزرگ ایران در روز ۲۲ بهمن به دنیا نشان می دهند که بعد از گذشت ۴۰ سال هنوز به انقلاب وفادار بوده و علاقه دارند و با حضور خود در این راهپیمایی دشمن را مایوس و ناامید خواهند کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۱۴:۴۳

آيت الله نوري همداني:
یوم الله ۲۲ بهمن روز عزت انقلاب اسلامی خواهد بود
خبرگزاری شبستان:آيت الله نوري همداني با اشاره به یوم الله ۲۲ بهمن گفت: در این روز مردم با تمام توان عزت ایران اسلامی را به دنیا نشان می دهند و به دنیا ثابت کرده که دست از اسلام و نظام اسلامی بر نخواهند داشت.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۱۲:۴۵

آيت ‌الله سبحاني:
قناعت باید در زندگی ها وجود داشته باشد
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله سبحاني با اشاره به حقوق های بالای برخی از مدیران گفت: بعضی از مسئولان حقوق های بالا دارند و این در حالی است که بر اساس قانون اساسی باید مسئولان کشور از نظر زندگی در حد دیگر مردم باشد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۱۰:۳۳

آیت الله مکارم شیرازی:
باید فضای مجازی سالم تولید شود/ اغتشاشات اخیر از طریق فضای مجازی ایجاد شد
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به مسائل روز گفت: اخیرا در خصوص فضای مجازی مدارکی آورده اند که سیاست مداران اروپایی و آمریکایی گفته اند بدون شک در جریانات اخیر این فضای مجازی تلگرام اثر مهمی داشته است.

۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۵۵

آیت الله نوری همدانی:
ترامپ بی عقل است
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی گفت: حضرت علی(ع) به شهادت مشتاق بودند و آن حضرت همواره نگران بودند که امور مردم را کسانی به دست بگیرند که عقلشان کم باشد که ترامپ اینچنین فردی است.

۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۲:۴۳

آيت ‌الله مكارم شيرازي:
دشمنان هنوز ملت ایران را نشناخته اند/فضای مجازی باید اصلاح شود
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم شيرازي با اشاره به اتفاقات اخیر ابراز داشت: بارها سر دشمنان به سنگ خورده اما باز هم دست بردار نیستند چرا که ملت و حامیان نظام و اسلام را نمی شناسند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۰:۵۴

آیت الله مکارم شیرازی:
فضای مجازی بلای جان مردم شده است/مسئولان به درد و دل مردم گوش دهند
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: شیاطین خارجی نیز در این جریان از این فضا به طور کامل استفاده کرده و اغتشاش در مناطق مختلف را به آنان تعلیم دادند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۱:۰۶

آیت الله سبحانی:
جمهوری اسلامی نعمت است/مسئولان به فکر معیشت مردم باشند
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی گفت: مسئولان مشکلات را به تدریج حل کنند، دولت بی مشکل در دنیا نیست، اداره یک ممکلت هر روز یک پیشامد دارد و باید حل کند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۰۹:۲۱