خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷

السبت ٦ ربيع الثاني ١٤٤٠

Saturday, December 15, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه درس فقه مراجع
هشدار آیت الله نوری همدانی نسبت به FATF؛
باید مراقب نفوذ دشمنان بود/هوشیاری لازمه کار است
آیت الله نوری همدانی گفت: FATF پروژه ای برای نفوذ غربی ها و صهیونیست ها به ایران است و از این رو علما و مراجع و حوزه در برابر تصویب این طراح ها سکوت نکرده و هشدار خواهیم داد.

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۳:۴۱

آیت الله مکارم شیرازی:
وضعیت نابسامان کاغذ باید برطرف شود/شبکه های ضد انقلاب در دروغگویی مهارت دارند
آیت الله مکارم شیرازی گفت: موضوع کاغذ باید برطرف شود و دولت مشکل آن را برطرف کند و در گسترش خوراک روحی و معنوی به جامعه بکوشد.

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۳:۴۰

آیت الله سبحانی:
حذف تکلیف مدارس اشتباه است
آیت الله سبحانی با اشاره حذف تکلیف درسی در مدارس گفت: شنیده می شود در برخی مدارس تکالیف مدرسه حذف شده که کار اشتباهی است و باید بررسی شود.

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۳:۳۸

یک مرجع تقلید، مطرح کرد
مسئولان باید در میان مردم باشند/لزوم توجه به رفع مشکلات مردم
آیت الله نوری همدانی، گفت: مسئولان باید در میان مردم باشند و امام راحل و مقام معظم رهبری نیز بر این امر تاکید دارند و بدانیم که اگر در میان مردم نباشیم، روز مشکلات است.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۷:۴۸

آیت الله سبحانی:
اسلام تبعیض بین زن و مرد را محکوم می کند
آیت الله سبحانی گفت: اسلام تبعیض بین زن و مرد را محکوم می کند اما معتقد به تفاوت میان آنها هست و دلیل تفاوت برخی احکام بین این دو موضوع است.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۲:۱۱

آیت الله مکارم شیرازی:
خطر برخی ها در داخل کشور برای فشار به مردم کمتر از رئیس جمهوری آمریکا نیست
آیت الله مکارم شیرازی گفت: خطر برخی ها در داخل کشور برای فشار به مردم کمتر از رئیس جمهوری آمریکا نیست، اگر آمریکا با تهدید در حال ضربه زدن است، آنها نیز با کارهای خلاف خود می کوشند تا به ملت ضربه بزنند.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۰:۳۸

آیت الله نوری همدانی:
رای مردم به مسئولان امانت است/کسی نباید به امانت مردم خیانت کند
آیت الله نوری همدانی گفت: مردم در این نظام به مسئولان رای می دهند و آنان را در این جایگاه قرار می دهند و باید بدانیم که رای مردم امانت است و اگر به وظایف خود طبق قانون رعایت نکنند، به مردم و رای امانت آنها خیانت کرده اند.

۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۵:۰۰

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
استیضاح مکرر وزرا موجب تضعیف دولت می شود/دولت نباید تضعیف شود
آیت ‌الله مکارم شیرازی به موضوع استیضاح وزرا اشاره کرد و گفت: در شرایطی هستیم که باید در برابر دشمنان با قدرت ایستادگی کرد اما مجلس پشت سر هم وزرا را استیضاح می کند.

۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۲:۴۴

آیت الله نوری همدانی:
مسئولان به فکر رفع مشکلات مردم باشند
آیت الله نوری همدانی با قرائت حدیثی از پیامبر(ص) گفت: مسئولان باید از حب جاه و مال دوری کرده و به فکر خدمت به مردم باشند و بدانند که رفع مشکلات مردم باید در اولویت باشد.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۳:۰۶

آیت الله مکارم شیرازی:
وحدت میان شیعه و سنی نباید خدشه دار شود/آمریکا به فکر منافع خود است نه حقوق بشر
آیت الله مکارم شیرازی گفت: آمریکا در حال فروش سلاح به عربستان است و این کشور نیز در یمن زنان و کودکان بی گناه را به خاک و خون می کشد و از سوی دیگر بیمارستان ها را ویران و منافع خود را دنبال می کند.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۳:۰۳

آیت ‌الله نوری همدانی:
مشکلات مردم یمن باید از سازمان های بین المللی مطالبه شود
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله نوری همدانی گفت: مسلمانان باید از سازمان های بین المللی موضوع رفع مظلومیت مردم مظلوم یمن را مطالبه کنند تا چاره اندیشی شود.

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۴۱

آیت الله سبحانی:
راه کمال پیش روی انسان ها قرار دارد/روز ۹ ربیع برای ما افتخار است
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی به ۹ ربیع سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) اشاره کرد و گفت: این روز مبارک و برای ما افتخار است که باید در معرفی این روز بکوشیم.

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۳۹

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
دنیای امروز دنیای دیکتاتوری است/ترامپ نباید خود را ارباب دنیا بداند
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: رئیس جمهور آمریکا نباید خود را ارباب دنیا تلقی کند و دنیا نباید این بردگی را پذیرفته و قبول کنند که البته اخیرا برخی متوجه این موضوع شده و مخالفت کرده اند.

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۳۸

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد :
گسترش تبلیغ دین در ماه مبارک رمضان/مبلغان به تبلیغ دین بپردازند
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه تبلیغ دین بزرگترین کارهاست گفت: تبلیغ مبلغ در ماه مبارک رمضان از ختم قرآن هم مهمتر است و از این رو نباید ازن امر مهم فراموش شود.

۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۱:۳۵

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
صاحب تلگرام گوش به فرمان صهیونیست و آمریکاست
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم شیرازی با اشاره به شبکه اجتماعی تلگرام گفت: صاحب این شبکه، یهودی و اهل روسیه است که به فرمان صهیونیست ‌ها و آمریکایی ‌ها عمل می‌ کند.

۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۱:۵۳

آیت ‌الله سبحانی:
باید به صورت عملی آموزه های دینی را اجرایی کنیم
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله سبحانی عنوان داشت: آموزه های خداوند را باید با عمل خود نشان داد و نباید تنها به زبان اکتفا کرد، چرا که اصل به عمل کردن به دستورات الهی است.

۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۱:۵۱

آيت ‌الله مكارم شيرازي:
نباید فریب دشمنان را بخوریم/کسانی که به سوریه حمله کردند قانون جنگل دارند
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم شيرازي با اشاره به حمله به سوریه گفت: سه دولت جنایت پیشه می خواهند به جایی حمله کنند و از هیچ مقامی هم اجازه نمی گیرند، تفاوت این افراد با قانون جنگل در چیست؟

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۲:۰۸

آيت ‌الله مكارم ‌شيرازي:
لزوم برخورد جدی با مفسدان اقتصادی/تغییر بازار ارز توطئه جدید دشمنان
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم ‌شيرازي گفت: دستگاه قضا باید چند نفر از مهره ‌های اصلی دلالان ارزی را که سعی دارند از این طریق کشور را به آشوب بکشند، با رعایت موازین اسلامی به عنوان مفسد فی الارض محاکمه و اعدام کند.

۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۱۲:۵۸

آيت ‌الله مكارم شيرازي:
موانع حمایت از کالای ایرانی باید برطرف شود/کیفیت کالای ایرانی باید ارتقا یابد
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم گفت: متاسفانه امروز به گونه ‌ای شده که از چین کالا می‌آورند و مارک را برمی‌دارند و مارک ایرانی زده و می فروشند، باید بدانیم که اگر به خارج روی آوریم به ناچار باید ارز خارجی بگیریم که در نتیجه وابستگی بیشتر می شود.

۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۱۲:۵۴

آيت ‌الله سبحاني:
باید از فرصت عمر استفاده شود/برخی سفرهای نوروزی صدمات روحی و جسمی به همراه داشت
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله سبحاني به اهمیت تحصیل علم اشاره کرد و گفت: باید از این فرصت ها استفاده کنیم و باید با برنامه ریزی دقیق از لحظه لحظه عمر استفاده شود.

۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۱۲:۵۳