خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷

الخميس ١٠ جمادى الأولى ١٤٤٠

Thursday, January 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی اسلامی
اجرای کودکانه تا موسیقی محلی در بخش فعالیت های جنبی ششمین نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان
پنجمین روز از نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان در حالی سپری شد که موسیقی محلی توسط گروه مهرگان برگزار شد

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۲۱:۴۴

شبستان بررسی می کند
با چه کسانی دوستی نکنیم؟
انسان باید خیلی مراقب باشد، از دوستی با خوبان خیر دنیا و آخرت نصیب انسان می شود و در مجالست با بدان، خیر دنیا و آخرت از دست می رود؛ برای همین بسیاری از بزرگان در انتهای عمر، فرزندان را به مراقبت از دوستی ها و رفت و آمدها توصیه کرده اند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۴:۵۱

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تشریح کرد
سقوط آزاد ارزش ها در سایه بی اخلاقی برخی از مسئولان
حجت الاسلام ترخان با اشاره به اهمیت اخلاق مداری مسئولان در رشد اخلاقی جامعه، گفت: اگر قرار است مردم اخلاقی عمل کنند مسئولان نیز باید چنین باشند. مردم باید ببیند که مسئولان شان هم اهل عمل هستند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۱:۳۴

شبستان بررسی می کند
فکری که باعث عاقبت بخیری می شود
حجت الاسلام عالی تاکید کرد: کسی که می داند از پس امروز فردایی هست، اعمال و اخلاقش درست می شود؛ حسد، کینه و سوءظن باعث تنگ شدن روح می شود، چه بسا این تنگی ها قبر و آخرت ما را تنگ کند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۴:۳۴

حجت الاسلام علی سرلک:
نهادینه کردن فرهنگ تزکیه و زکات در فرهنگ عمومی جامعه/ نشان خداوند؛ «لَرَؤُفٌ رَحيمٌ»
خبرگزاری شبستان: کارشناس مذهبی حوزه خانواده و سبک زندگی اسلامی با بیان اینکه عالَم صحنه جمال حضرت حق است، گفت: فرهنگ تزکیه، پاکیزگی و زکات باید در فرهنگ عمومی جامعه جاری و نهادینه شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۷:۵۰

ولایتی:
معماری و شهرسازی بر عقاید و سبک زندگی افراد تاثیر دارد
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر تأثیر متقابل معماری و شهرسازی بر عقاید و سبک زندگی افراد، گفت: شهر اصفهان نمونه این تأثیر متقابل است که نهاد حکومت، دین، اقتصاد و تعلیم و تربیت در آن با هم عجین شده است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۷

شبستان بررسی می کند
کارکردهای «صبر» در سبک زندگی
اگر صبر به معنای پایداری، ایستادگی، استقامت و عقب نکردن را به پایگاه ذکر الهی این منبع لایزال وصل کنید، صبر تمام نمی شود، صبری که تمام نشد یعنی سیر انسان به سوی همه قله ها هیچ وقفه ای نمی یابد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۰:۳۴

شبستان بررسی می کند
تاثیر زیست اخلاقی مسئولان بر اصلاح سبک زندگی مردم
کارشناسان تاکید کردند: با توجه به تصریح روایات، هر نوع رفتاری که حکام و مسئولان داشته باشند چه در زمینه مسایل اخلاق شخصی و چه در حوزه اخلاق اجتماعی، بر رفتار مردم نیز تاثیر می گذارد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۱۱:۴۵

استاد دانشگاه:
با وجود اندیشه‎های‎ علمای مسلمان نیازی به فرهنگ غرب نیست
یکی از استادان دانشگاه در میزگرد علمی سبک زندگی در گفتمان انقلاب اسلامی گفت: با وجود اندیشه‎ علمای مسلمان نیازی به فرهنگ غرب نیست.

۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۰۶:۵۷

استاد دانشگاه سمنان:
انقلاب اسلامی در مغایرت با شرق و غرب شکل گرفت
استادیار دانشگاه سمنان گفت: انقلاب اسلامی در مغایرت با شرق و غرب تاسیس شد و مورد پذیرش افکار عمومی قرار گرفت.

۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۰۶:۵۶

عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی:
برجسته‎ترین برند انقلاب اسلامی «فرهنگی بودن» آن است
عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی (ره) گفت: برجسته‎ترین برند انقلاب اسلامی «فرهنگی بودن» آن است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۰۶:۵۵

یک پژوهشگر عرفان و دین پژوهی:
حضور مردم در صحنه، ضمانت اجرای واقعی عدالت است
حجت الاسلام رودگر در تشریح مولفه ها و شاخص‌های ارتباط معنویت و عدالت در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، گفت: اگر بخواهیم در جامعه عدالت به معنای واقعی اجرا بشود باید مردم در صحنه اجتماع حضور کامل داشته باشند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۶:۰۹

شبستان بررسی می کند
درمان بیماری «بگومگو»/عملی که حکم قوی‌ترین آرامبخش‌ها را دارد
بسیاری از دعواها حتی قتل‌هایی که پرونده مفتوح در محاکم قضایی دارند با یک بگومگوی ساده و درگیری ناشی از فقدان صبر و سکوت ناشی شده اند در حالی که تلاش برای تسلط بر زبان از طریق سکوت می توانست از چنین سرانجام شومی جلوگیری کند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۴:۱۹

عضو هیئت علمی گروه اخلاق دانشگاه معارف اسلامی قم:
رفتار مسئولان به اخلاق جامعه خط می دهد/توصیه های امیرمومنان(ع) به مسئولان
حجت الاسلام فلاح با بیان اینکه بی اخلاقیِ مسئولان قلب جامعه را به درد می آورد، گفت: بنابر توصیه های امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر، نوع سلوک و اخلاق مسئولان به اخلاق در جامعه خط می دهد؛ لذا مسئولیت اخلاقیِ یک مسئول در جامعه اسلامی مضاعف است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۰۹:۱۸

حجت الاسلام رفیعی بیان کرد
راه رسیدن به آرامش در هیاهوی زندگی
یک استاد اخلاق با اشاره به کاهش آرامش در زندگی ها علی رغم افزایش رفاه و آسایش، گفت: عقل انسان بدون آرامش کار نمی کند؛ رضا به قضای الهی، صبر بر بلا و آزمون الهی و شکر بر نعمت های الهی آرامش را در سبک زندگی تامین می کند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۹:۲۸

سیدیحیی یثربی در یادداشتی تشریح کرد
تأثير مربيان و مديران بر رفتار مردم
هر گناهکاری به هر کسی هم که ستم کرده باشد، به خداوند ستمی نکرده است، زيرا خداوند برتر و بالاتر از آن است که کسی به وي ستم کند. بنابراين، مهربانی و دلسوزی نسبت به گناهکار، کاری است بسيار شايسته.

۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۴:۱۳

یک استاد حوزه و دانشگاه تشریح کرد
ریشه بداخلاقی برخی از مسئولان/میانبر اصلاح سبک زندگی
حجت الاسلام جهان بزرگی با بیان اینکه ورود فرهنگ لیبرالیستی به جامعه ایران سبب شد تا عده ای به نام دگراندیشی، اخلاقیات را زیر سوال ببرند، گفت: حضرت امیر(ع) می فرماید: «الناس على دین ملوكهم» لذا مسئولان باید در رفتارهای شان به این مسئله توجه کنند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۹:۵۱

برگزاری ۱۸ نشست تخصصی در بخش جنبی ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، گفت: نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی با دعوت از کارشناسان و مشاوران برجسته استانی و کشوری برگزار می شوند

۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۲۰:۱۱

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تشریح کرد
نقش انقلاب اسلامی در احیای حقوق زن در خانواده
حجت الاسلام هدایت نیا در تشریح نقش انقلاب اسلامی در احیای حقوق زن در خانواده، گفت: قانون‌گذار در برخی موارد فتوای معیار را تغییر داه است که این به نفع زنان تمام می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۳:۵۰

یادداشت مهمان//
مدافعان حرم روسفیدی انقلاب را به رخ دشمنان کشیدند
مدافعان حرم معجزه انقلاب را در میدان عمل به نمایش گذاشتند تا کوردلان و نوکرصفتان ضد انقلاب و نقاشان ضد ایران بدانند که هرگونه حرکتی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در نطفه خفه خواهد شد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۱۱:۵۸