خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷

الاثنين ١١ صفر ١٤٤٠

Monday, October 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی اسلامی
نحوه مشارکت اندیشمندان در تکمیل و ارتقای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت
مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از تمامی اندیشمندان، نخبگان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه، جوانان دانشجو و طلبه و شخصیت‌های راهبردی کشور برای ارائه نقدها و پیشنهادهای اصلاحی دعوت کرد.

۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۳:۴۳

یادداشت مهمان
اربعین؛ استمرار شمشیرهایی که از نیام ایمان بیرون آمده بود
زینب(س) نرفته که نیاید. رفتن از کربلا پایان حادثه نیست. این رفتن استمرار شمشیرهایی است که از نیام ایمان بیرون آمده بود؛ تداوم فریادهایی است که از حلقوم عطش تراویده بود؛ پژواک صدای گام‌های ابوالفضل(ع) است در قدم زدن در شب شورانگیز عاشورا.

۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۰:۱۴

نخستین کنفرانس بین المللی «مطالعات صلح و حل منازعه» برگزار می شود
نخستین کنفرانس بین المللی «مطالعات صلح و حل منازعه» در محورهایی همچون نقش ادیان در ایجاد صلح و همزیستی و مهارت های جامعه شناختی فهم و حل منازعه، اردیبهشت ۹۸ برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۲:۳۰

استاد دانشگاه ادیان و مذاهب تشریح کرد:
پیاده روی اربعین جلوه سیاسی و اجتماعی تمدن شیعی
حجت الاسلام مروجی طبسی با بیان اینکه پیاده روی اربعین از مظاهر مهم تمدن بزرگ اسلامی است، گفت: این زیارت یکی از ابعاد و جلوه های سیاسی تشیع اثنی اشعری است و یک نحوه تجدید بیعت با آرمان ها و اهداف حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به شمار می رود.

۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۰۸:۲۷

معاون فرهنگی دانشگاه علوم اسلامی رضوی تشریح کرد
نقش ورزش و سلامت جسمانی در اجابت دعای «قَوِّ عَلَى خِدْمَتِكَ جَوَارِحِی»
حجت الاسلام شریعتی نژاد با اشاره به دعای «قَوِّ عَلَى خِدْمَتِكَ جَوَارِحِی»، گفت: اگر بدن انسان سالم باشد، این بدن زمینه تعالی و روح انسان را فراهم می کند، اگر جسم سالم نباشد، انسان شاید نتواند از نعمت های الهی برای تعالی خود بهره ببرد.

۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۸:۳۶

مدیر مسجد مقام و مراسم مسجد مقدس جمکران
بررسی طرح «شبکه مردمی خادم یاران خانواده» با حضور نمایندگان اعتاب ایران
حجت الاسلام حسین آبادی با اعلام برگزاری سومین جلسه کارگروه ارشاد و امور خانواده اجلاسیه اعتاب جهان اسلام به میزبانی آستان قدس رضوی، گفت: طرح «شبکه مردمی خادم یاران خانواده» در این جلسه بررسی می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۰:۰۷

استاد حوزه علمیه اصفهان:
پیاده روی اربعین ذهن جهان را نسبت به عاشورا حساس می کند
حجت الاسلام مسائلی با بیان اینکه پیاده روی اربعین یک حرکت مردمی، خودجوش و برخاسته از فرهنگ آزادگی است، گفت: اربعین فرصتی برای تعامل مسلمانان است چنان که در این ایام همبستگی و همدلی مردم ایران و عراق به اوج رسیده و در زیباترین حالات تجلی می یابد.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۰۸:۵۶

سبک زندگی اسلامی در جامعه امروزی کمرنگ شده است
معاون فرهنگ و هنری اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع آسیب های فرهنگی و اجتماعی در جامعه، گفت: این موضوع حاکی از کمرنگ شدن سبک زندگی اسلامی است.

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۰:۴۹

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تشریح کرد
ویروس هایی که چشم دل را کور می کند
حجت الاسلام ادیب بهروز با اشاره به اینکه قرآن عوامل کوری انسان را چیزی جز نابینایی ظاهری می داند، گفت: اِعراض از یاد خدا، عدم پذیرش ولایت، قطع رحم، حرص و طمع، دنیادوستی و داشتن انگیزه های صرفا مادی عواملی است که انسان را کوردل می کند.

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۰۹:۱۸

اربعین؛ همایش اقتدار و آرامش شیعه
آنچه جالب توجه و بیشتر شبیه معجزه است، آنکه در این بین، اطفال، معلولان و پیران نیز به چشم می خورند که در طی مسیر عادی روزمره نیز مشکل دارند! و ... زهی سعادت و اقبالشان!

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۱:۲۰

اولین دوره تخصصی فرزند پروری به سبک اسلامی برگزار می شود
مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری مشفقین مصلی، گفت: اولین دوره تخصصی فرزند پروری به سبک اسلامی با حضور کارشناس ارشد مشاوره خانواده حوزه و دانشگاه برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۴۷

آیت‌الله جاودان:
هر کس زندگی خود را شبیه غربی‌ها کند خود از آنهاست
آیت‌الله جاودان گفت: هر کس از اعمال و رفتار اهل باطل یا اهل حق خوشش بیاید خط خود را نشان داده و از آنها است، امروز هر کس سبک زندگی خود در هر زمینه ای شبیه غربی‌ها می‌کند خود از آنها است.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۸:۲۳

تجلیل از برگزیدگان آزمون قرآن کریم/ قرآن منبع غنی‌سازی روح انسان‌هاست
رئیس شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی خراسان شمالی با بیان اینکه قرآن منبع غنی‌سازی اندیشه و روح و جان آدمی است، بر بکار بردن تمام توانایی‌ها، خلاقیت، ذوق و هنر در جهت ترویج آموزه‌های قرآنی تأکید کرد.

۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۰۹:۵۵

شبستان گزارش می دهد
کارکردهای مسجد در عیاربخشی به اوقات فراغت
اساساً اوقات فراغت به مفهوم مصطلح و باور عام که در جامعه نهادینه شده، در آموزه های دینی معنا ندارد، بلکه برعکس به معنای فرصتی است که انسان می تواند به سایر امور زندگی اش رسیدگی کند به ویژه اگر برنامه ریزی برای آن مسجدمحور باشد.

۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۰۹:۱۳

به مناسبت روز جهانی کودک
کیفر بی مهری به کودکان در کلام رسول خدا(ص)
فرزندان امانت الهی و نعمت و نشانه های خدا هستند و والدین درباره سلامت، رشد، تعلیم و تربیت آنان مسئول اند و در برابر تربیت خوب، پاداش و در برابر تربیت بد کیفر خواهند دید.

۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۱:۱۰

حجت الاسلام پناهیان تشریح کرد
یک راه عملی برای رسیدن به آرامش
آرامش با فکر کردن به دست می آید؛ اینکه فکر کنیم آنچه امروز مهم است بالاخره روزی اهمیت اش را از دست می دهد و هر چقدر هم طول بکشد بالاخره با مرگ پرونده اش بسته می شود، اینطور راحت می شویم؛ کسی که فکر نکند نمی تواند به آرامش دست یابد.

۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۰:۰۸

نقطه عطف سبک زندگی عاشورایی
پيشنهاد امويان و يزيديان به اين هفتاد و دونفر اين بود كه از فرهنگ الهى جدا شويد و به فرهنگ اموى بپيونديد؛ اين‏ها نه اختلاف پولى داشتند، نه اقتصادى، نه سياسى. اصل اختلاف آنها، اختلاف فرهنگى بوده است.

۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۵:۵۱

کارشناس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه:
امام سجاد(ع) لذت دینداری را به مردم چشاند/صحیفه سجادیه؛ نسخه اصیل عرفان
حجت الاسلام باقی تاکید کرد: اگر امام سجاد(ع) صحیفه سجادیه را انشاء نکرده بودند کشش نسبت به دین در مردم از بین می رفت؛ ایشان دل ها را تسخیر و به اسلام جذب کردند و بعد عقل ها و تفکرات و اندیشه فقهی اسلام را به دست باقرین(ع) سپردند.

۱۳۹۷/۷/۱۳ - ۱۰:۳۵

استاد اقتصاد دانشگاه تبریز:
احتکار به اقتصاد ملی ضربه می زند/در الگوسازی موفق عمل نکرده ایم
محمدعلی متفکرآزاد با بیان اینکه در دانشگاه، آموزش و پرورش و خانواده نتوانستیم تعلیم و تربیت اسلامی را به طور جدی پیگیری کنیم، گفت: در الگوسازی موفق عمل نکرده ایم و فضای مجازی هم تاثیرات فراوانی بر افکار و عمل مردم به ویژه از نظر اقتصادی داشته است.

۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۴:۳۸

با چه کسی همنشین شویم؟
اسلام به عنوان جامع ترین نسخه سبک زندگی که مسیر آدمی را به حیات طیبه ختم می کند، درباره همنشین توصیه هایی دارد که بکارگیری آنها می تواند راهگشای آدمی و یاور او در رسیدن به مقصد کمال و سعادت باشد.

۱۳۹۷/۷/۱۰ - ۱۵:۰۳