خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶

الثلاثاء ٢٣ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Tuesday, December 12, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی اسلامی
در دوره آموزشی سبك زندگي اسلامی بیان شد:
گام های رسیدن به خانواده مهدوی/عوامل فاصله زا بین خانواده و انتظار
خبرگزاری شبستان: ملاك و معيار زندگي بايد خداوند باشد و خدا نيز فرموده است در زندگي به يكديگر احترام بگذاريد لذا كساني كه به يكديگر احترام نمی‌گذارند ملاك زندگي خود را غير خدا قرار داده‌اند.

۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۰:۳۵

محاسبه نفس؛
چگونه صدای خدا را بشنویم؟!
خبرگزاری شبستان: با محاسبه نفس می توانیم خداوند را ببینیم، گاهی انسان خداوند را می شناسد اما نمی بیند اما با محاسبه نفس می تواند خدا را ببیند و حرف هایش را بشنود، البته این سبک زندگی است و باید عادت انسان شود تا بتواند صدای خداوند را بشنود.

۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۰:۵۷

سبک زندگی نبوی در کلام مقام معظم رهبری؛
غدیر نشان‌دهنده‌ی جامعیت اسلام و نگاه به آینده است
خبرگزاری شبستان: غدیر دستور صریح پروردگار به پیغمبر اکرم(ص) بود، پیغمبر اکرم(ص) هم این دستور را عمل کردند. مسئله‌ی غدیر این است؛ یعنی نشان‌دهنده‌ی جامعیت اسلام و نگاه به آینده و آن چیزی که در هدایت و زعامت امت اسلامی شرط است.

۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۰۹:۲۱

سبک زندگی نبوی در کلام مقام معظم رهبری؛
معجزه پیامبر(ص) در حراست از نظام اسلامی
خبرگزاری شبستان: اگر ما کارهاى امروزمان را با آنچه که پیغمبر انجام داد، مقایسه کنیم، آنگاه مى‌فهمیم که پیغمبر چه کرده است. اداره آن حکومت و ایجاد آن جامعه و ایجاد آن الگو، یکى از معجزات پیغمبر(ص) است.

۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۰۹:۵۸

در «همراه با خرد» مطرح شد:
نقی‌پورفر: هنوز معلمان با استانداردهای سابق جذب می‌شوند/ فرمهینی: نگاه لیبرالی در نظام تعلیم و تربیت وجود دارد
خبرگزاری شبستان: نقی‌پورفر بیان کرد: تفکر خلاق محور مبنای آموزش ماست اما در سند تحول بنیادین تصویب نشده و هنوز صد هزار معلم با استانداردهای سابق جذب می شوند. در مقابل فرمهینی نظام تعلیم و تربیت را دارای نگاه لیبرالی دانست.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۳:۰۸

سبک زندگی نبوی در کلام مقام معظم رهبری؛
مسجد، پایگاه سیاسی پیامبر(ص)/مهندسی فکری فرهنگی پیامبر(ص) برای اداره امت
خبرگزاری شبستان: پیغمبر به مجرّد این‌که وارد مدینه شد، کار را شروع کرد. از جمله شگفتی های زندگی آن حضرت(ع) این است که در طول این ده سال، یک لحظه را هدر نداد. دیده نشد که پیغمبر از فشاندن نور معنویت و هدایت و تعلیم و تربیت لحظه‌ای باز بماند.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۲:۵۹

سبک زندگی نبوی در کلام مقام معظم رهبری؛
اولین کار پیامبر(ص) بعد از هجرت، سیاست بود/اهداف نبوی در ساخت مدینه النبی(ص)
خبرگزاری شبستان: عده‌ای اسلام را فقط مسئله فردی دانستند سیاست را از اسلام گرفتند. در حالی که نبی مکرم اسلام(ص) در آغاز هجرت، در اوّلی که توانست خود را از دشواری‌های مکه نجات دهد، اولین کاری که کرد، سیاست بود؛ بنای جامعه اسلامی.

۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۳:۱۱

استاد حوزه و پژوهشگر فِرَق اسلامی در گفت وگو با شبستان:
«وحدت» راه رسیدن به مدینه فاضله است/اصلاح اخلاق و فرهنگ ریشه تفرقه را خشک می کند
خبرگزاری شبستان: وحدت که باشد مدینه فاضله دینی تحقق می یابد؛ سخنان متفرقه از سوی علمای دینی مطرح نمی شود و مردم می توانند در امنیت ذهنی و روحی به دستورات دینی عمل کنند و دمشنان و دیگر نمی توانند توطئه ها و نقشه های شیطانی خود را اجرا کنند.

۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۰۹:۵۴

رئیس موسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت:
راه تولیدِ انسان های متدین/ما در عملی کردن تربیت دینی لنگ می زنیم
خبرگزاری شبستان: ما انتظار داریم دانش آموز در خانه مفاهیم دینی را بیاموزد و الگو بگیرد. در مسیر خانه تا مدرسه الگو را از جامعه کسب کند و در درون مدرسه از مدیران و معلم در عمل آموزه های دینی را فرا بگیرد. اینگونه می توان جامعه سالم داشت.

۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۱:۲۵

خودشناسی مقدمه معرفت الله است
خبرگزاری شبستان: راه خودشناسی، این است که بدانیم چه می خواهیم؟ که اگر واقعا بررسی کنیم، در می یابیم که جز خداوند را نمی خواهیم و آن یک ساعت تفکر و محاسبه نفس ما را به این جایگاه می رساند و یکی از اذکار مهم در این راه «چه می خواهیم» است.

۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۰۹:۴۹

سبک زندگی نبوی در کلام مقام معظم رهبری؛
اسلام به برکت ایستادگی پیامبر(ص) قدرت اول دنیا شد
خبرگزاری شبستان: بعثت با این هدف در عالم پدید آمد که مکرمت‌های اخلاقی و فضیلت‌های روحی بشر عمومیت پیدا کند و به کمال برسد، تا کسی خود دارای برترین‌ مکام اخلاق نباشد خداوند متعال این مأموریت عظیم و خطیر را به او نخواهد داد.

۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۰۹:۰۴

کارشناسان در گفت وگو با شبستان تاکید کردند:
بصیرت افزایی مهمترین اقدام برای ترمیم چهره مقاومت مسلمین /امروز نوبت جهاد افسران جنگ نرم است
خبرگزاری شبستان: باید فضای رسانه ای را به این سمت ببریم که ما طرفدار امت واحده و تقریب مذاهب هستیم، باید با کارهای علمی و راهبردهای فرهنگی این فضا را ترمیم کنیم؛ امروز افسران جنگ نرم که نخبگان فکری جهان اسلام محسوب می شوند باید به میدان بیایند.

۱۳۹۶/۹/۹ - ۰۹:۴۵

درک متقابل یکی از محورهای اصلی تربیت اسلامی است
خبرگزاری شبستان: مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تربیت اسلامی را مهم خواند و گفت: درک متقابل یکی از محورهای اصلی تربیت اسلامی است.

۱۳۹۶/۹/۸ - ۱۱:۴۰

بررسی مدیریت هزینه های خانواده در سبک زندگی اسلامی
خبرگزاری شبستان: مدیریت هزینه های خانواده در سبک زندگی اسلامی در نشستی علمی بررسی می شود.

۱۳۹۶/۹/۷ - ۱۳:۰۲

بازخوانی سبک زندگی سیاسی و مبارزاتی امام عسکری(ع) در کلام مقام معظم رهبری
خبرگزاری شبستان: ائمه (علیهم السلام) در طول این ۲۵۰ سال امامت- از روز رحلت نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) تا روز وفات حضرت عسکری (علیه السلام) که ۲۵۰ سال است- خیلی زجر کشیدند، کشته شدند، مظلوم واقع شدند و جا هم دارد برایشان گریه کنیم.

۱۳۹۶/۹/۶ - ۱۰:۳۳

تأکید امام رضاعلیه السلام بر مدارا در عرصه برخوردهای اجتماعی/ بهترین کار پس از انجام واجبات، شاد کردن دل مؤمنان است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام شیخ شعاعی تصریح کرد: با بررسی فرمایشات امام علیه السلام از یک طرف و سیره ایشان از طرف دیگر، می توان سبک زندگی ایشان را که همان سبک زندگی اسلامی است، استخراج کرد و در زندگی بکار برد.

۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۰۹:۴۹

استاد تاریخ اسلام در گفت وگو با شبستان:
آموزه های حسنی برای سبک زندگی/ صبر؛ از عوامل اصلی پیروزی حق بر باطل در طول تاریخ
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به شاخصه های سبک زندگی امام مجتبی(ع) گفت: جامعه امروز ما فاقد عدالت اقتصادی است لذا مردم باید از سنت حسنی درس گرفته و به افرادی که درآمد و توان مالی کمتری دارند، کمک کنند.

۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۰۸:۴۵

رسول خدا الگویی است که دنیا و آخرت را برای انسان تضمین می‌کند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان البرز در آئین عزاداری ایام پایانی ماه صفر گفت: رسول خدا الگویی است که دنیا و آخرت را برای انسان تضمین می‌کند و اگر سیره آن حضرت را در تمام مسائل پیش روی خود قرار دهیم، خانواده و اجتماع آرامی خواهیم داشت.

۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۷:۳۸

ائمه اطهار (ع) بهترین نمونه و الگو سبک زندگی اسلامی برای فعالان کانون های مساجد است
خبرگزاری شبستان: مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه شهرستان سرعین گفت: ائمه اطهار (ع) بهترین نمونه و الگو سبک زندگی اسلامی برای فعالان کانون های مساجد است

۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۲:۵۹

سنت وقف، نگاه همه جانبه ای به زندگی بشر دارد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد وقف را در همه ابعاد زندگی مردم یک ضرورت دانست و گفت: سنت حسنه وقف، نگاه همه جانبه به زندگی بشر دارد.

۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۴:۲۹